Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

+64
Floren
barbin
lacrisel
piciul
cama82
justme123
valentinadof
sacos
diana99ndd
orhapetru
CarmenClaudia
Ais
fizicuta
Day
despina13cucli
AcidoR
mama2008
ioana soare
lacridrumas
Carmen T
scoobbyy
erika28sicilianu
leia
eriliana
Giorgi
i.xell
violeta25
kerria
silvia_ana
rosita
Cristache
SilviaDumitrescu
Uca
ismi3ismi
arielas
geany
ivanutamihaela
kabunta
niculaie
elena.habasescu
mnarcisa
Love
betymi72
teisoara
Dana 1979
roxana096
veniciuc nicoleta
Cristina R
Alina.C
Camy
amnro
lotus nufar
MagdaMarin
petronela2008
diada
Karina33
Clio_Ela
margot
Admina
RalucaS
Kristina
clodi
Buburuza
ralucapaun
68 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diada Lun 05 Aug 2013, 1:44 pm

da, si pe mine ma intereseaza, vrea o prietena sa-i cumpar una si vad ca rowenta este cam scumpicica, vrea tot la 200 lei.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de orhapetru Lun 02 Sept 2013, 3:56 pm

de cateva zile tot citesc despre statiile de calcat...
am un fier de calcat Philips pe care l-am luat cu reducer de 60 % , fusese expus in magazin jumate de an  ( si m-am gandit ca una e un Tv  expus in magazin care functioneza ca sa vada clientii si alta e un fier de calcat ) costa 350 lei si l-am luat cu 140 lei.
Acum tot caut ceva statie de calcat de la Bosch ca imi face cu ochiul...si gasesc dar ori prea scumpa ori nu o mai au in depozit....
Am calcat odata la noi la spital la spalatorie cu un fier de calcat industrial cu talpa de aluminiu si cu maner de pluta si mi-a placut cum calca, e drept ca e cam greu de tinut in mana. Am gasit ceva oferte pe amazon in italia ( firma se numeste LELIT ) si ma bate gandul sa imi iau unul. Are cineva asa ceva? sau a calcat cu asa ceva? poate nu e chiar pentru acasa, dar astea care sunt pe piata la noi sunt toate pentru intrebuintare casnica, cu jet continuu si destul de plasticoase si chiar daca o sa calc o ora, doua pe zi cu el macar sa stiu ca o sa ma tina 10 ani....
atasez ceva poze :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sau asa :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

maine am sa trag o tura prin magazine sa vad ce au pe aici la noi Merci 
pupici "virtuali" tuturor
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de orhapetru Mar 24 Sept 2013, 5:32 pm

Dupa ce am citit si am cautat pe net 3 saptamani un fier bun si dupa ce am comandat cateva....si nu mai aveau la magazine, l-am primit in sfarsit Smile
Initial am cautat ceva din magazine ( statie de calcat pentru uz casnic) dar dupa ce le-am vazut cat sunt de plasticoase m-am reorientat catre ceva semi-industrial. Chiar daca nu arata asa de bine ca modelele mai noi de la Bosch sau Tefal , am ales un produs facut in Italia, la care se gasesc accesorii din belsug si piese de schimb... si care sper sa ma tina 10 ani Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Admina Mar 24 Sept 2013, 11:54 pm

Petru, cosi, calci, explici foarte bine, e ceva ce nu stii sa faci? Pe langa meseria ta, ai timp si pasiune sa faci un venit suplimentar si nu oricum, iti faci temele bine inainte, te documentezi si imparti descoperirile, cu altii. Ti-as da un buchet de flori, dar nu se face. O atentie, o maslina (virtuala), pentru domni sub forma de emoticon, nu cred ca avem. Oricum, felicitari!
Sa folosesti statia mult si bine, fara reparatii. Nu conteaza aspectul, daca iti usureaza munca si iti place sa o folosesti.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de orhapetru Mier 25 Sept 2013, 8:47 am

Multumesc Admina
sunt destul de nou pe forum, dar imi place sa ma documentez...daca eram eu bun la toate ma puneau ministru rade 
noi ca romani mai avem pana ajungem occidentul unde trebuie sa dai un telefon ca s-a ars becul, sau nu mai merge telecomanda ca nu are baterii...si de aceea am fost poate nevoit sa invat sa fac de toate, dar asta nu insemana ca ma pricep bine la ceva... avantaje si dezavantaje....
multumesc oricum de  apreceiere, fierul l-am luat destul de scump 850 lei, initial am comandat  ceva bosch, apoi tefal si nu mai aveau si apoi am vazut  Rowenta la 1200 lei intr-un magazin de profil si era numai din plastic, prost facut si asamablat, sincer si de aceea m-am reorientat pentru cele semi-profesionale care stiu ca o sa ma tine o vreme...
Acum citesc despre consumabile si ce se mai strica, in caz de defectiune ce mi-ar trebui....asa sunt eu mai ciudat, prima
data mi-am cumparat ata de surfilat inainte sa imi iau masina de surfilat,  ace si mosorele pentru industriala si dupa cateva luni masina... acum am vre-o 300 de ace pentru masina liniara ( o sa mor si nu o sa le folosesc pe toate ) si vre-o 100 de ace pentru o masina de surfilat industriala ( nu ca mi-ar trebui, nu am nici bani ca ajunge la 1000 euro si nici loc in casa unde sa o pun, dar poate in 2-3 ani imi cumpar una...) asa ca as putea sa deschid un mini depozit de piese de schimb.

pupici virtuali tuturor Merci
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de despina13cucli Joi 17 Oct 2013, 10:39 am

după ce am citit atent postările voastre am achizitionat o statie de calcat-cred ca e cea mai ieftina si mai simpla- dar eu sunt încantată de ea
multumesc pt tot ce-ati împărtăşi din experientele voastre!
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de i.xell Joi 17 Oct 2013, 10:50 am

Sa o stapanesti sanatoasa Despina! sa revii cu pareri dupa ce o folosesti. De ce zici ca e cea mai simpla? ce model ai achizitionat?
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Day Joi 17 Oct 2013, 4:40 pm

Mi-aaaam luat ,mi-am luat
Statie de calcat Smile

Asta ca sunt tare bucuroasa,mi-am luat un Saeco Revolux Top,inca nu stiu cum se mananca,doar am adus-o acasa,dar sunt fericitaaaa :D Va tin la curent cu info despre cum ma descurc si ce stie sa faca Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de fizicuta Joi 17 Oct 2013, 5:55 pm

Fericita esti...spor la treaba!!!Smile 
Si acum incepe tirul intrebarilor:
-cat a costat?
-de unde ai achizitionat-o?
hug wink pupi 
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Day Joi 17 Oct 2013, 6:20 pm

Am luat-o din oras de la mine,la o firmulita mica,cu 186 lei,pret redus Smile Si am zgandarit-o si pe Europolis,doar a plecat de la mine cu a ei Smile Am testat-o,e suuuuper multumitoare la prima vedere,adica am calcat vreo 8 bluzite si o camasa in cateva minute,ideea a fost sa o incerc pe mai multe tesaturi,calcare orizontala si vericala,si da,face treaba foarte buna Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de i.xell Vin 18 Oct 2013, 9:12 am

Sa o stapanesti sanatoasa Day. Am dat si eu o cautare pe net (poza), inca nu am avut timp sa ma uit si la date tehnice, stiu ca recomanda Karina la un moment dat sa aiba nu stiu cate g abur/min, nu stiu cati bari presiune etc etc...
Sa inteleg ca nu mai fugiti de calcat fetelor?!?!? pupi V-am pupat, v-am salutat...si spor la calcat! Smile
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Day Vin 18 Oct 2013, 12:23 pm

Haha,sa vedem cat ma tine pofta de calcat,acum e sita noua,cum s-ar zice Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de despina13cucli Vin 18 Oct 2013, 1:51 pm

eu calc in fiecare dimineata si sunt incantata de noua jucarie calcatoare
am dat pe ea 200 lei si e cea de la electocasnice cu discount
acum că am vazut-o ma gandesc ca puteam sa iau ceva mai bun dar după doi ani poate o schimb, asa sbhimbam fierul de calcat de obicei
să le stăpânim sanatoase si sa le folosim din plin-pt day
despina13cucli
despina13cucli
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 644
Data de inscriere : 19/05/2010

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Ais Vin 18 Oct 2013, 2:08 pm

Doamnelor vreau sa-mi cumpar o  statie de calcat si oscilez intre un Tefal si un Philips. Ca pret si caracteristici sunt asemanatoare, unul e la 440 si altul la 416 ron, debitul de abur e de 90 respectiv 95g/min. Ce imi recomandati? Multumesc
Ais
Ais
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 10/01/2013

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 22 Noi 2013, 9:30 pm

Vedeti ca azi sunt statiile de calcat de la 250 ron bucata.AICI

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de CarmenClaudia Dum 24 Noi 2013, 7:06 pm

Acum o saptamana, de ziua mea, am primit de la soacra mea niste bani si mi-am achizitionat aceasta statie de calcat [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si mi-am petrecut 2 ore calcand un munte de haine. Multumesc Karina pentru sfat.
Merita fiecare banut dat pe ea.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de orhapetru Dum 24 Noi 2013, 7:14 pm

No....fain Smile
felicitari pentru achizitie si folosire indelungata...
l-am vazut cum arata in magazin, imi place cum se tine in mana, se regleaza treptele de putere ( setare eco ) are talpa ultragliss...ce mai , un produs TEFAL Smile
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 24 Noi 2013, 8:48 pm

Bravo s-o folosesti sanatoasa.hug  Bun venit in clubul nostru al celor carea au renuntat definitiv la fierul de calcat clasic.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mar 26 Noi 2013, 10:07 pm

Multumesc de urari Petru si Magda.Dupa cum am mai spus sunt super incantata de jucaria mea cea noua.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diana99ndd Mier 27 Noi 2013, 7:22 pm

Buna seara.M-ar interesa si pe mine o statie de calcat de pe electocasnice cu discount,Statie de calcat cu aburi Domena EXELLENCE 2PRO.Ce parere aveti?Nu are prea putine gauri pentru abur pe talpa?
diana99ndd
diana99ndd
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de orhapetru Mier 27 Noi 2013, 7:37 pm

fierul de la o statie de calcat este diferit de fierul  obisnuit cu aburi. fierul clasic cu aburi are o rezistenta electrica iar apa curge din rezervor de jur imprejrul ei, se incalzeste, se transforma in abur si iese prin gaurile din talpa...
statia de calcat are un boiler  separat care incalzeste apa iar aburii ajung la fier printr-un furtun de silicon, de accea talpa are mai putine gauri de obicei dispuse spre varf.
Daca statia are reglaj al aburului , stai linisitita caci gaurile sunt suficiente si asigura un jet de aburi constant muilt superior cu ce face un fier clasic cu aburi
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de diana99ndd Mier 27 Noi 2013, 7:45 pm

Multumesc frumos de raspuns,dar nu stiu daca statia are reglaj al aburului,ca nu specifica la descriere.
diana99ndd
diana99ndd
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de sacos Mier 27 Noi 2013, 8:18 pm

Si eu vreau sa cumpar o statie de calcat Domena. Imi calc de fiecare data costumul cu care ma imbrac. Am observat ca dupa un timp acesta "luceste". Va capata mai mult luciu comparativ cu un un fier de calcat Philips cu talpa antiaderenta avand in vedere ca talpa este din aluminiu?
De fapt, cum trebuie sa calc sa nu mai capete luciu? neaparat trebuie sa folosesc o panza de bumbac peste?
sacos
sacos
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 26/11/2013

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mier 27 Noi 2013, 9:38 pm

diana99ndd a scris:Buna seara.M-ar interesa si pe mine o statie de calcat de pe electocasnice cu discount,Statie de calcat cu aburi Domena EXELLENCE 2PRO.Ce parere aveti?Nu are prea putine gauri pentru abur pe talpa?
Cauta ca fierul sa aiba cat mai multe gauri reale ( nu desenata) pe talpa prin care sa iasa aburii. Cauta, printre primele pagini al e topicului , ce a scris Karina despre ce trebuie sa tii cont la alegerea statiei de calcat.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de orhapetru Mier 27 Noi 2013, 9:58 pm

Referitor la statia de care intreba diana99ndd ( Domena XELLENCE 2 PRO) care are talpa de aluminiu si care arata asa :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

eu am vapor baby ( am o fotografie posta la pagina 12 ) si uite cate gauri are talpa :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

suficienta cat sa mai reduc din presiunea pentru ca nu am nevoie da atata abur cat scoate statia la puterea maxima.
pentru fierul cu talpa de aluminiu se foloseste la calcat o talpa de teflon :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aici este o prezentare video si se vede cantitatea de abur inclusiv reglajele din valva statie :
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului? - Pagina 8 Empty Re: Fier de calcat: ce marca recomandati, ce metal pt talpa fierului?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB