Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Accesorii din snururi tricotate

+81
letho
gretty
mya21_ro
marcela5
despina13cucli
ikuta
liavas
rora
corina corina
iozefina
firicel
piciul
mimiady63
olympia
mariaz_09
danianl
danabarbu2007
canadianca50
rivka
carmenco
Serban Valentina
valentinadof
samo99ro
silvisor
CCristinaC
Karina33
chocolate
marrya
valih
AlinaJ.Bijoux
bumbu antonia
anamariatriculici
Greteledelweiss
ismi3ismi
deliasonia2000
Dionisia
maju1810
europolis
ELENA76
ramona75
crinaluc
SilviaDumitrescu
Noemi
dicioanacris
UNGUREANU MANUELA
mickyta
papagal
any_razvi
solmizel
duchess
LYNDA
lorinaoo1
Teodor Coca
kittygreeneyed
datsun
maria_covacef
lili_mili
An-Ca2811
Kristina
aisha
aidaalex
Gabyx
geany
Buburuza
andacoman
felicia13
Laila
danadea
noel
julix_2007
irish05
cris69
costi_iacob
MihaelaT
clodi
ralum
stella
ioana soare
diada
Ana Maria
Admina
85 participanți

Pagina 7 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de danadea Joi 01 Apr 2010, 8:19 am

Europolis, super faine; cum le-ai impletit, ca arata tare bine?
avatar
danadea
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 736
Localizare : Deva
Data de inscriere : 17/08/2009

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de anamariatriculici Dum 04 Apr 2010, 12:01 am

buna am vazut postarile voastre anterioare si m-ar interesa si pe mine mai multe detalii despre morisca minune. multumesc anticipat astept raspuns PM
anamariatriculici
anamariatriculici
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 36
Localizare : arad
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de bumbu antonia Lun 05 Apr 2010, 1:02 pm

va rog vreau si eu o morisca
bumbu antonia
bumbu antonia
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : vulturu
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Lun 05 Apr 2010, 2:00 pm

Gasesti pe Breslo si costa in jur de 50 lei!!! wink


Ultima editare efectuata de catre AlinaJ.Bijoux in Lun 05 Apr 2010, 11:27 pm, editata de 1 ori
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de bumbu antonia Lun 05 Apr 2010, 2:52 pm

multumesc ANA MARIA eu am incercat sa fac comcnda dar nu stiu daca am reusit fiindca eu nu prea stiu sa manuiesc prea bine calculatorul.Sa vedem daca am reusit sa trimit comanda.
bumbu antonia
bumbu antonia
helper
helper

Numarul mesajelor : 69
Localizare : vulturu
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de Ana Maria Lun 05 Apr 2010, 3:01 pm

Antonia, ti-am trimis PM
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de Admina Lun 05 Apr 2010, 11:12 pm

Morisca de pe Breslo seamana, dar nu rasare. E un model asemanator, adica tot mecanic merge. Dar pare mai grosier facuta si nu e Prym. Eventual mai cititi pe net, mai multa incredere as avea in ceva de firma si vandut intr-un magazin online, cu factura; mai ales la ceva mecanic sau electric, nu e materie prima sau ceva ieftin, totusi.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de valih Mier 14 Apr 2010, 8:32 am

superbe snururi! Daca se poate as dori si eu o morisca. Bunica mea facea un snur pe un dop gaurit in care erau batute cuie si apoi impletea intr-un fel ata ....dar nu mai stiu Va rog oferiti-mi si mie una
multumesc muly
valih
valih
valih
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 201
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de marrya Mier 28 Apr 2010, 1:42 am

Am comandat si eu morisca dupa site-ul asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a fost postat de o fata la pagina 2...intrebarea mea e daca a comandat cineva de acolo si ce parere are?
marrya
marrya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 37
Localizare : Ticleni-momentan Londra
Data de inscriere : 25/04/2010

http://marrya-marrya.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de chocolate Mier 28 Apr 2010, 2:52 pm

Eu am comandat de pe dawanda, a mers bine totul. Morisca mi-am luat si eu dar de pe ebay
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de europolis Mier 28 Apr 2010, 3:05 pm

Fetelor, am facut si eu o prostie. Am desfacut morisca sa o curat de scame si nu mai stiu sa o pun la loc rade Stie cineva? Sau sunt singura nebuna care am desfacut-o?
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de Ana Maria Mier 28 Apr 2010, 3:33 pm

Europolis, nu stiu daca imi amintesc eu bine scratch dar parca Solmizel a desfacut masinuta.
Eu nu am desfacut-o, o curat cu o pensula...
Daca nu te descurci o desfac si eu si o biruim noi pana la urma... prietenie


Ultima editare efectuata de catre Ana Maria in Mier 28 Apr 2010, 3:35 pm, editata de 1 ori (Motiv : Corectat greseli)
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de europolis Mier 28 Apr 2010, 3:35 pm

pupi Multumesc Ana Maria. Stai linistita, tu n-o desface ca ...cine stie poate nu se mai pune la loc.
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de valih Joi 29 Apr 2010, 11:28 am

Morisca nu se gaseste si in Ro? Situ-urile sunt in germana si engleza si e mai dificil. Cit costa in EU
Multukmesc valih
valih
valih
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 201
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de marrya Joi 29 Apr 2010, 5:04 pm

Eu pe site-ul german m-am descurcat cu translate.google ca asa habar nu am germana:D eu ma intreb cum ii zice la morisca asta in engleza ca asi vrea sa o caut si pe e-bay
marrya
marrya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 37
Localizare : Ticleni-momentan Londra
Data de inscriere : 25/04/2010

http://marrya-marrya.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de valih Vin 30 Apr 2010, 8:01 am

In engleza este spool mushroom si costa vreo 15$ deci mai ieftin ca in Ro dar nu stiu cum e cu vama si alte complicatii cu plata, carduri, etc
o zi buna
vali h
valih
valih
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 201
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de ioana soare Vin 30 Apr 2010, 12:10 pm

Valih ciuperca respectiva nu este acelasi lucru cu morisca. La morisca invarti de maneta si iese snurul, la ciuperca muti tu cu o croseta firele, faci totul manual, si dureaza mult mai mult. Adica mai decraba si mai repede faci I-cord pe andrele decat sa folosesti ciuperca.
Morisca eu am cumparat-o de aici link si sunt foarte multumita de ea, merg snururile ca pe banda:) Si nici nu trebuie sa fiu atenta la ea, ma uit la tv in timp ce dau din mana:))
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de valih Mar 11 Mai 2010, 7:20 pm

multumesc Ioana Soare, cred ca o sa fac investitia Spune-mi te rog merge orice ata, respectiv bumbac, pna, acryl, matase etc...







Merci Merci
valih
valih
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 201
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de ioana soare Mar 11 Mai 2010, 8:44 pm

Merge orice fir care nu e pufos. Am incercat cu un fir pufos si nu i-a placut, s-a impleticit puful in carlige. Si nici foarte gros, pentru ca nu incap in carlige. Cel mai gros fir cu care am lucrat si a mers perfect a fost unul pt andrele de 4 mm. Orice fir nepufos mai subtire sau cel putin la fel de gros ca unul pt andrele de 4 mm merge perfect.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de marrya Joi 13 Mai 2010, 2:28 pm

Azi dimineata mi-a venit morisca, sunt super incantata, ce-i drept la inceput ma cam enervat ca nu reuseam sa o fac sa functioneze, dar acum curge snuru de numai...cand am efectuat plata am platit un pic mai mult si de restu mia trimis niste ate si un breloc superbe... Una dintre ate e pufoasa si merge snuru ca pe roate cu ea... o sa fac si poze cu produsele sa vedeti:)



Hai ca am facut si o pozica cu minunatiile primite:)[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre marrya in Joi 13 Mai 2010, 2:45 pm, editata de 1 ori (Motiv : adaugare poza)
marrya
marrya
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 9
Varsta : 37
Localizare : Ticleni-momentan Londra
Data de inscriere : 25/04/2010

http://marrya-marrya.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de valih Dum 16 Mai 2010, 3:25 pm

Multumesc Ioana si Marrya pentru raspunsuri
spor la lucru
valih
valih
valih
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 201
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de Admina Lun 28 Iun 2010, 10:16 pm

Am incropit un biju de pus la gat (banuiesc ca merge si in talie), facut cu snur tricotat si margele de lemn mari. Am vorbit cu un Toma necredinciosul hug care nu vizualiza ca se pot introduce margelele astea pe snur. Iaca-ta ca se poate si mie, una, imi place rezultatul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de Karina33 Lun 28 Iun 2010, 10:37 pm

Si mie-mi place! Si-mi place si tricoul negru! Flowers
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de Ana Maria Lun 28 Iun 2010, 10:38 pm

Ai si de ce sa-ti placa, Admina, arata super-super-super bine. Imi place grozav de mult si arata foarte bine ca si colier, mi se pare mai original decat ca si cordon. Si imi place foarte mult toata combinatia! Foarte reusita! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 28 Iun 2010, 10:41 pm

E superb colierul flower As vrea sa stiu daca margelutele sint fixate cumva sau au interiorul atit de mic incit sa stea fixe pe snur Merci
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii din snururi tricotate - Pagina 7 Empty Re: Accesorii din snururi tricotate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB