Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyIeri la 08:09 Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 08:30 Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 08:06 Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 01:42 Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 01:17 Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 22:33 Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 22:15 Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 06:42 Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 09:18 Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 08:11 Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 15:30 Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 06:04 Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 07:53 Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 08:36 Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 09:37 Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 16:49 Scris de LaurentiuSmin


Stirile de astazi. Social!

+76
Lena11
Maria Tatuti
ioana soare
bela gio
mari42
Giorgi
Cristache
despina13cucli
romaya
Dorulet
letho
stoy
lennny
irish05
ivanoiuadela9
emi
jessica
pufoi
tinap
adriuta
ismi3ismi
Cristina_Ionela
claudiana
Chirrox13
StMihaela
anamaria79"
ema
valentinadof
aurishta
AlinaJ.Bijoux
olympia
Clio_Ela
ikuta
teisoara
rosita
danniela
geany
corina corina
amoni
carolina-bubulina
cris_27
elenaxx
margelutamea
arielas
Floren
mykya
Steluzza
Lucia.BlueFlower
Gabiuta
Aghata
Giobsy
danae
Bianka7
CCristinaC
ionela stefan
MagdaMarin
Serban Valentina
julix_2007
adelina24
europolis
Nicoleta Irimescu
Karina33
Alina.C
SilviaDumitrescu
luminita_khader
67dana
stella
firimitura
aisha
tomari
cris69
Ania
Admina
diada
MihaelaT
arime
80 participanți

Pagina 4 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 25 Mar 2011, 19:06

Culmea culmilor la FBI. Sa stai 3 saptamani cu BOMBA in birou si sa nu stii

In Statele Unite, componentele unei bombe artizanale au stat neatinse, timp de 3 saptamani, intr-o cladire federala care adaposteste birouri ale FBI si ale unui senator din Congresul american.
Cu alte cuvinte, bomba a stat intr-un imobil cu un sistem sporit de securitate. Partea amuzanta, dar si ingrijoratoare, este ca aceste componente au fost descoperite de un paznic. Omul nostru n-a realizat insa cu ce are de-a face si le-a dus, cum altfel, la Biroul de Obiecte Pierdute.
Abia dupa trei saptamani, un angajat ceva mai ancorat in realitate a trecut pachetul prin scanerul cu raze X. Evident a dat alarma, iar bomba incipienta a fost in sfarsit evacuata din cladire.
Acum, o ancheta incearca sa lamureasca cine a adus dispozitivul exploziv in imobil si cum au ajuns angajatii federali in pericol de moarte.

Iar cineva comenta:
"Pai vedeti mai baieti.. daca ati uitat sa o trimiteti prin FedEx in Afghanistan sau IRAK.. !? Chiar atat de multe bombe artizanale fac astia de nu le mai tin numarul si le uita prin birouri ? Smile "

rade rade rade



Stire preluata de pe Stirile ProTV.ro

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de Nicoleta Irimescu Vin 25 Mar 2011, 19:24

rade rade Buna asta Magda! Fiecare cu greselile lui...
Nicoleta Irimescu
Nicoleta Irimescu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1159
Varsta : 54
Localizare : Vatra Dornei - Bucovina
Data de inscriere : 23/07/2009

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 06 Apr 2011, 18:44

Am primit aceste informatii pe mail si poate va sunt utile.
Informatii utile
Un nou tip de frauda face ravagii: esti sunat de cineva care se da drept operator la Cosmote , Orange sau Vodafone. Poate fi un fost angajat al firmei respective, pentru ca are acces la baza de date. Iti spune ca e ceva in neregula cu factura ta si te roaga sa tastezi un cod de cifre. Daca ai facut asta, ii incarci cartela respectivului cu 300 EURO! Da mai departe daca vrei sa ajuti si pe altii. Cu respect, Adrian Daniel Apostol - Referent - Biroul Instante si Proceduri Judiciare - Directia Juridica - Tel: 0372262306

In atenţia tuturor deţinătorilor de telefoane mobile:

Daca un corespondent lasă un mesaj sa apelati numărul 06 07 74 52 41. Nu apelaţi în nici un caz acest număr; factura dumneavoastră va fi foarte mare.
Această informaţie, transmisa de Oficiul Central de Stopare a Terorismului, a fost comunicată în masă.
După un timp escrocii au găsit un alt sistem pentru utilizarea frauduloasă mobilelor.. Ei va apelează pe GSM, se prezintă ca fiind " Provider" Orange , Cosmote (sau orice retea in care sunteţi abonat), vă cer să introduceţi un cod care este 09 # explicându- va că este vorba de o verificare a mobilului dumneavoastră.
NU TASTATI IN NICI UN CAZ CODUL INDICAT SI INCHIDETI IMEDIAT.
Hotii dispun de dispozitive ce le permit sa citeasca cu acest cod cartela SIM.
Nu le rămâne decât să creeze o noua cartelă (sau oricat de multe) cu care vor vorbi in contul tau.
Această fraudă se practică în mod curent şi este, deci, necesar ca această informaţie să fie difuzată rapid unui număr cât mai mare de persoane.

ATENTIE
de transmis URGENT

Dacă aveţi un apel telefonic şi pe mobil se afişează "A C E" nu răspundeţi;
anulaţi apelul.
Este un virus care distruge cartela SIM şi distruge mobilul. Aceasta a fost confirmata de Motorola, Sagem si Nokia

In atentia utilizatorilor Internetului
RUGAM TRIMITETI ACEST AVERTISMENT PRIETENILOR, FAMILIEI, ETC....

Fiţi vigilenţi în următoarele zile! Nu deschideţi niciun mesaj care are ataşata o filă numita "Invitaţie", indiferent cine o trimite.
Este un virus care deschide o Flacără Olimpică. Aceasta "arde" întregul hard disc al computerului dvs.
Acest virus va fi trimis de la cineva care are adresa dvs. de email în lista de contact, de aceea trebuie să trimiteţi acest email tuturor contacţilor.
E mai bine să primiţi acest mesaj de 25 de ori, decât să primiţi virusul şi să-l deschideţi.
Dacă primiţi un mail cu denumirea de 'invitaţie", chiar trimis de un prieten, nu-l deschideţi şi scoateţi-l din computer imediat.
Acesta este cel mai periculs virus anunţat de CNN; a fost clasificat de Microsoft ca fiind cel mai distructiv virus introdus vreodată in retea.
Acest virus a fost descoperit de cateva zile de către McAfee şi încă nu există remediu pentru el.


_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de CCristinaC Mier 06 Apr 2011, 18:52

Mihaela, multumim frumos! E bine de stiut.
pupi
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de carolina-bubulina Mier 06 Apr 2011, 19:35

Mii de multumuri,Mihaela!O sa o trimit si eu mai departe. kiss
carolina-bubulina
carolina-bubulina
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/11/2010

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 06 Apr 2011, 20:50

Eu ma fost sunata de unul care ma punea sa il incarc cu credit dar am fost atenta la ce tastam (eram pe difuzor)si cand am vazut ca trebuie sa introduc valoarea l-am injurat si am inchis.


Si mai primesc mailuri de la Unite Parcel Service(UPS)

United Parcel Service notification – Email cu atasament infectat

Eu stiind ca nu astept colet prin ei nu am deschis atasamentul si am cautat detalii.
Si am gasit.

Se raspandesc o serie de email-uri cu atasament infectat, care au subiectul: United Parcel Service notification. United Parcel Service este denumirea completa a firmei de curierat international ups. Acest tip de email-uri le urmeaza pe cele care vizau clientii FedEx.

Mesajul lor suna astfel:

Dear customer.

The parcel was sent your home address.
And it will arrive within 7 business day.

More information and the tracking number are attached in document below.

Thank you.
© 1994-2011 United Parcel Service of America, Inc.

Atasamentul inclus se numeste: UPS notice.rar sau UPS-tracking.zip cu fisierul UPS notice.exe sau UPS-tracking.exe, ce are icon-ul unui fisier PDF.
Virusii se schimba zilnic si detectia lor este medie pe VirusTotal in momentul trimiterii.

Mai multe detalii
AICI

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de amoni Mier 06 Apr 2011, 21:04

E pe mine ma sunat unu si mia spus ca nu mi-am platit factura la cosmote si mau apucat toti pitici, el vruia sa-mi explice ca din luna lui decembrie eu nu am facutura platita si ca trebui so platesc, eu ii spun omule eu in luna decembrie nu am fost in tara si am avut abonamentul platit in avans pe 2 luni, el o tinea pe a lui ii spun mai frate tu nu ai ce face si suni lumea sa-ti reincarce cartela il fac cum imi vine la gura si inchid, si suna din nou si imi spune ca daca nu platesc imi inchide telefonul.

amoni
amoni
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1486
Varsta : 44
Localizare : Pe luna
Data de inscriere : 16/09/2010

http://vmonicabijuhandmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 08 Apr 2011, 14:34

Este oficial: contractul colectiv de munca dispare. Cine mai protejeaza angajatii?
shot shot shot

Contractul colectiv de munca la nivel national isi inceteaza existenta prin Codul de Dialog Social, iar salarii mai mari decat salariul minim garantat in plata aprobat de Guvern vor putea fi negociate la nivel de unitate, a declarat ministrul Muncii, Ioan Botis. El a mai precizat ca, in acest fel, liderii sindicali isi pierd obiectul muncii, acesta fiind motivul pentru care sindicalistii sunt nemultumiti de noua lege.
"Contractul colectiv de munca la nivel national isi inceteaza existenta (...) Va fi un salariu minim brut, prin hotarare de guvern, si peste acest salariu se va negocia la nivel de unitate salarii care pot fi cu mult sau cu putin mai mari decat salariul minim garantat in plata. Va fi un avantaj imediat, care se va vedea in urmatoarele luni, faptul ca unele sectoare isi vor permite salarii mai consistente, mai mari. In aceste conditii, cred ca este un principiu corect acela pe care l-am promovat, ca in viitor sa avem contracte colective de munca semnate la nivel sectorial", a spus ministrul Muncii, Ioan Botis, aseara, la Guvern.

El a aratat totodata ca astfel vor fi slabite pozitiile liderilor de rang national, care pierd "obiectul muncii" legat de semnarea contractului colectiv la nivel national, dar liderii sectoriali, "de linia a doua si a treia" vor avea de castigat si isi vor intari foarte mult pozitiile, fiind mai apropiati de membrii de sindicat.

In timpul negocierilor pentru modificarea Codului Muncii, reprezentantii Guvernului au spus in repetate randuri ca nu vor disparea contractele colective de munca, si ca acestea vor fi reglementate prin lege speciala.
Codul de Dialog Social mai prevede ca Guvernul se va retrage din Consiliul Economic si Social, organism din care vor face insa parte si organizatiile de pensionari.

Grevistii nu vor fi salarizati


Functionarii care se vor afla in greva nu vor fi salarizati pentru perioada respectiva, ci vor beneficia doar de asigurari de sanatate, in cazul in care se intampla sa aiba nevoie de aceasta asigurare, a mai spus Botis.

"Functionarul daca intra in greva, deci de la momentul grevei, nu este salarizat, deci nu va primi bani. Se recunosc asigurarile de sanatate in cazul in care se intampla sa aiba nevoie de aceasta asigurare, poate apela ca si cum ar fi asigurat in continuare, dar nu este salarizat, nu primeste bani pentru zilele in care ramane in greva", a explicat ministrul.

Guvernul a decis, aseara, sa inceapa procedurile de angajare a raspunderii in Parlament pentru proiectul legii care limiteaza cresterile salariale pentru profesorii care au castigat drepturi salariale in instanta, precum si pentru Codul de Dialog Social.

Stire pleluata de pe incont.ro

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de corina corina Vin 08 Apr 2011, 16:40

Foarte utile informatiile de la subiectul acesta !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 29 Apr 2011, 11:06

Şapte momente-cheie ce nu trebuie ratate la "nunta secolului

Nunta regală de vineri de la Londra va dura aproape cinci ore, începând cu sosirea primilor oaspeţi, la ora 10.15 (ora României), şi până când tânărul cuplu căsătorit va apărea la balconul de la Buckingham Palace, în jurul orei 15.30, când este aşteptat momentul culminant - celebrul sărut.
Renumitul ziarist de origine britanică Richard Quest, care face parte din echipa CNN ce relatează despre eveniment, recomandă, cu umorul său caracteristic, şapte momente-cheie ce nu trebuie pierdute la nunta dintre prinţul William şi Kate Middleton.

"Probabil că cei mai înveteraţi regalişti vor sta şi vor savura fiecare moment. Pentru cei care mai trebuie să spele şi rufe, să scoată câinele afară sau - ferească Dumnezeu! - să aibă ceva de lucru", Richard Quest indică acele momente extrem de importante, când "NU trebuie mers la baie sau la făcut ceaiul

1. ROCHIA - ora 13.00, ora României
Vom vedea rochia prin ferestrele Rolls Royce-ului, în timp ce Kate este condusă către biserică. Dar prima ocazie de a vedea propriu-zis rochia va fi la ora 13.00, când mireasa va coborî din maşină la Westminster Abbey. Acesta este momentul când se va auzi un "îîîh" sau "aaaa..." la adresa design-ului.

2. JURĂMINTELE - 13.15
Poate că pare lipsit de inimă, dar mulţi se vor uita să vadă dacă se face vreo greşeală. Diana a spus greşit numele lui Charles (părând că se mărită cu tatăl acestuia). La rândul său, Charles a uitat să-i spună Dianei că îi va da tot ce e mai bun pe lume. Sarah Ferguson a repetat de două ori numele al doilea al prinţului Andrew. Lumea se întreabă - se va repeta tradiţia sau William şi Kate îşi vor spune numele corect? Nu hraniţi pisica în acel moment! este sfatul lui Richard Quest.

3. PRIMUL SĂRUT - după 13.15
Ar trebui să se întâmple după ce arhiepiscopul de Canterbury anunţă că cei doi sunt "soţ şi soţie". Dar Charles a uitat să o sărute pe Diana - aşa că a trebuit să se aştepte momentul balconului. Rămâne de văzut ce îşi vor mai aduce aminte William şi Kate.

4. FANFARA - 13.30
Ţineţi urechea pregătită după ce se dă semnalul de începere a fanfarei de trompete, alcătuită special pentru această ocazie. Vor cânta trompetiştii din Royal Air Force, iar bucata se numeşte "Brav şi curajos", motto-ul escadronului din care face parte prinţul William. Timp de 30 de secunde vor răsuna asurzitor trompetele, cu riscul de a le trezi pe unele dintre cele 300 de personaje îngropate la Abbey.

5. BUCHETUL - 13.45
Este de aşteptat ca mireasa să urmeze tradiţia regală şi să-şi lase buchetul la Mormântul Soldatului Necunoscut din naosul de la Westminster Abbey. Tradiţia a fost inaugurată de regina Elisabeta, regina mamă, în 1923, şi de atunci a fost urmată de miresele care s-au căsătorit în Westminster Abbey.

6. CALEŞTILE - 14.15
Dacă nu plouă, tinerii căsătoriţi vor folosi o caleaşcă deschisă datând din 1902, dar, dacă va ploua rău, atunci vor folosi Caleaşca de Sticlă, ce datează din 1881. Cum sunt prognozate ploi, nu vom şti până în ultimul moment care va fi caleaşca aleasă.

7. SĂRUTUL - 15.25
Chiar dacă aţi dormit în timpul ceremoniei şi aţi ratat procesiunea, încă mai aveţi timp să prindeţi MOMENTUL CULMINANT. Catherine, William şi familiile lor vor ieşi pe balconul de la Buckingham Palace la ora 15.25. Este aşteptat un sărut - de fapt, va fi cerut de cei un milion de oameni care probabil se vor afla pe străzi. Tradiţia a fost inaugurată de Charles şi Diana. Au urmat-o Sarah şi Andrew. Acum, este rândul lui William şi Catherine. Va fi un "pupic" pe obraz sau unul lung, pe buze? Pierdeţi asta, pierdeţi totul. Nunţi regale ca aceasta se mai întâmplă abia după vreo 30 de ani!

Stire preluata de pe realitatea.net
Asa ca beti cafea din plin sa nu adormiti pana la 3 jumate. rade rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de Admina Vin 29 Apr 2011, 11:20

Cred ca o sa caut pe youtube, dupa... Cine i-a pus sa se casatoreasca vinerea, cand lucram noi? Nu puteau astepta pana sambata, duminica... rade
Sunt curioasa sa vad rochia si ceremonia religioasa, chiar si fara kiss

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 29 Apr 2011, 11:24

Vezi online pe protv.
Apoi diseara aceasta nunta va fi subiectul principal la stiri.Si vor spune si daca X sau Y s-a scarpinat in nas sau dos (scuze) dar astea vor fi stirile rade rade rade
Asa ca nu pierzi nimic.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de arielas Vin 29 Apr 2011, 12:18

Multumim pentru orele exacte! Esti o draguta kiss
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 29 Apr 2011, 12:19

Pai daca am gasit stirea de ce sa n-o cititi si voi.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de Karina33 Vin 29 Apr 2011, 13:25

Frumoasa, eleganta si stilata nunta!
Simplu si clar tot evenimentul!
Rochia miresei simpla, o avantajeaza si silueta, machiaj discret, frumoasa!
Regina mama e fermecatoare in galbenul ales, palaria discreta, un model de la care oricare dintre noi ar trebui sa invatam!

Sa aiba casa de piatra si casnicie lunga ferita de necazuri! Doamne ajuta-i!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 29 Apr 2011, 13:35

Exact asa gandesc si eu.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de geany Vin 29 Apr 2011, 13:37

Mie mi-a scapat faza in care ea i-a pus lui inelul pe deget... ati observat si voi?

Casa de piatra!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 29 Apr 2011, 13:41

Geany el NU vrea inel.
1(o) singură verighetă: cea pe care William o va pune pe degetul lui Kate; el nu va purta verighetă, la fel ca şi bunicul său, ducele de Edinburgh;
Sursa
ziareromanesti.info

Nu ai ratat nimic wink

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de geany Vin 29 Apr 2011, 13:46

multumesc

Na asta nu-mi place inganfat
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de tomari Vin 29 Apr 2011, 14:01

Admina au facut nunta astazi ptr ca de-acum inainte am inteles ca se va decreta zi libera acolo data de 29 aprilie; probabil ca mai reprezinta ceva data asta la ei hug
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 29 Apr 2011, 14:02

Pai sa-i spui asta printului tau,sa stie din timp.
Eu l-am tocat la cap o gramada(2 ani) de mi-a luat inel de logodna inainte de nunta.
Noi aveam nunta programata in august 2006 ,iar el la sfarsitul lui iulie a primit contract de munca sezonier in Spania.
Daca ma maritam in august nu primeam inel,cum am amanat-o pentru 31 decembrie 2006 cand a venit acasa din Spania in septembrie mi-a adus inelul mult dorit de mine.
Si ceva in plus.O sarcina neprogramata,actualul Marius. rade rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de danniela Vin 29 Apr 2011, 16:26

Magda, m-ai facut sa rad cu scarpinatul!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de rosita Vin 29 Apr 2011, 18:58

geany a scris:Mie mi-a scapat faza in care ea i-a pus lui inelul pe deget... ati observat si voi?

Si eu am crezut ca am ratat momentul, acum am inteles ca nu era in plan verigheta lui. Ciudat, totusi.
Mi-a placut rochia miresei, dar mi-a placut mult de tot si rochita domnisoarei de onoare (sora miresei), inclusiv corpul, pe care se aseza superb! love
Eu initial am zis ca nu ma intereseaza sa ma uit la ceremonie, dar am deschis un site care transmitea online (de la serviciu Embarassed ), si m-a cam luat valul si m-am bucurat ca m-am uitat Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de danniela Vin 29 Apr 2011, 21:17

Eu am ratat ciorba ca se uita fii-mea la nunta si ne-a molipsit si pe noi. O sa o fac maine. M-am uitat la reluare numai.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 02 Mai 2011, 07:01

Romanii, regii gratarelor, s-au luat la bataie in Viena. Austriecii, socati!

Oriunde zareste un petic de iarba verde, cateva lemne adunate la un loc si o apa curgatoare prin apropiere - pentru a-si raci sticlele cu bere - romanul rege al gratarului se pune pe treaba. Asta au facut si doua familii stabilite in Viena intr-un parc
Nu se stie din ce motiv, dar ceva i-a inflacarat pe membrii celor doua familii si au inceput sa se bata chiar cu ustensilele cu care pregateau gratarul.
"Erau aproape 40 de persoane in cele doua grupuri. Aproape 30 dintre ei au sarit la bataie, intr-o incaierare generala", a declarat un martor care, aflat in masina a oprit pentru a-i vedea pe romani in actiune.
Mai multe persoane care se aflau la fata locului si asteptau sosirea autoritatilor la fata locului au povestit stupefiati: "Au reusit sa transforme ustensilele de gratar in arme albe. A fost o lupta in toata regula".
Printre armele folosite se pare ca a fost siun topor, care, la sosirea celor 10 masini de politie si a unei ambulante a fost aruncat in Dunare. Unul dintre politisti a reusit insa sa recupereze arma alba.
In urma acestei batai mai multe persoane au ajuns la spital, iar politia isi continua investigatiile pentru a afla ce a condus la acest scandal.

Stre preluata de pe Stirile protv.ro



Secretele "murdare" ale alimentelor chilipir

Unt - 2 lei pachetul, lapte - 2,7 lei litrul, ciocolata - 1,5 lei tableta sau suc de portocale - 1 leu sticla de doi litri. Nu avem de-a face cu promotii, ci cu alimente care doar incearca sa para a fi ceea ce nu sunt.
Romania Libera: Raionul „Lactate" dintr-unul din hypermarketurile bucurestene. Printre pachetele de unt am gasit si pachete de 200g ambalate in clasica hartie cerata alba, pe care scrie greu lizibil „crema cu", iar dedesubt „UNT", cu litere mari si cu un font asemanator cu al uneia din marcile de unt de pe raftul vecin. Pe pachet, clientii mai pot citi: „grasime 65%". In realitate, avem de-a face cu un produs ce contine 80% grasimi vegetale nehidrogenate si numai 20% unt si care, pentru a se vinde, profita de toate aceste elemente de identitate care s-au sedimentat in mentalul colectiv al romanilor. Am testat trei astfel de produse, cu preturi cuprinse intre 2,1 si 2,7 lei, care au fost apoi comparate cu untul veritabil, „marca cea mai ieftina", cu 65% grasime si care costa 3,9 lei pachetul. Raftul cu lapte UHT al unui supermarket de cartier. Cel mai ieftin produs costa 2,7 lei. Langa acesta se afla celelalte marci de lapte UHT. Pe cele doua fete ale cutiei mai ieftine scrie bilingv (in maghiara si engleza) „Tej ital 3,2% zsirtartalom", respective „Milk drink 3,2% fat". Deasupra e desenat un suvoi alb de lapte curgand si o pajiste verde. Clientul n-are nici cel mai mic indiciu, daca nu citeste scrisul mic de pe lateral (de data asta si in romana), ca nu e vorba de lapte, ci de „bautura de lapte".

Stire preluata de pe
Stirile protv.ro

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Stirile de astazi. Social! - Pagina 4 Empty Re: Stirile de astazi. Social!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB