Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

+22
corina corina
ciucamona
BITZA7575
Karina33
RalucaS
AlinaJ.Bijoux
amnro
veniciuc nicoleta
cata13lina
Alina.C
Usagy
ciresicca
MihaelaT
Cazimi
Nati
Clio_Ela
andreeaX
Admina
chemio
geany
Tinkerbell
DANIELA.I
26 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de corina corina Lun 08 Aug 2011, 11:20 am

Ia sa scot eu subiectul asta de la naftalina , ca e interesant ! Poate mai invat si eu cate ceva de la voi . Alea-s pulpe groase , Admina ? Sa pun eu o poza mai adevarata? rade Mai bine lasa !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de geany Lun 08 Aug 2011, 12:14 pm

Admina draga, cand ai venit aici, ma asteptam sa te vad, rotunjoara, bucalata, bulanoasa si CUROASA: Nimic din toate astea, ba chiar m-am simtit grasa rade E adevarat ca sanatatea ce-mi facuse probleme in ultimul timp a avut grija sa-mi lipeasca si vreo 2 kg. asa cam peste tot detaliat... (imi revin eu...) Dar tu, arati bine si ce mi-ar placea sa arat si eu ca tine cand voi avea anii tai love Pana atunci poate reusesc sa ma incadrez si eu intr-un stil anume si potrivit Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 4246

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de corina corina Lun 08 Aug 2011, 1:10 pm

Geany , sa inteleg ca esti asa cu multi ani mai mica decat Admina ? Da' cat de multi ani poate avea Admina ? Sau tu cat esti de mititica ? Sau poate sa nu mai fiu eu asa de curioasa si de off topic ! Embarassed
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de geany Lun 08 Aug 2011, 1:38 pm

EE Corina, intelegi si tu ce vrei si nu ce scrie... Eu consider ca de la 20 de ani in sus, fiecare an trecut poate lasa urme grave... Poti sa pui pe tine foarte mult intr-un timp foarte scurt sau sa slabesti mai mult decat necesar, deci din acest punct de vedere am privit. In nici un caz, sa fac diferenta de varsta. Admina arata foarte bine si mi-as dori sa arat peste cativa ani la fel ca ea daca se poate... Insa asta e de neprevazut...
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de corina corina Lun 08 Aug 2011, 1:42 pm

Scuze ! Merci Chiar am crezut ca esti mult mai mica decat Admina , desi nici ea nu mi se pare cu prea mult peste 20 de ani . Adica va credeam cam de-o varsta (asta pentru ca vorbesc in nestiinta de cauza ) . Asa ca scuze dinnou !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de Admina Lun 08 Aug 2011, 2:37 pm

Corina, hai sa zicem ca sunt intre tine si Geany, aprox, ca varsta. Mai aproape de tine, din cate mai tin minte varsta lui Geany.
La mine e nasol cu picioarele de bucatareasa pentru ca sunt mica in umeri si piept. Geany e proportionata altfel wink, desi se plange de 2kg in plus... Vreau si eu doua in plus dar sus, nu pe popou. Plus ca am celulita, deci scurt nu port.
Acum alta, ce modele de parti se sus sa port, daca sunt atatata nedotata? Nu mai port sutiene cu cupe din cauza unor probleme de sanatate; plus ca sunt cam emotiva si se vede prin bluze. Embarassed Nu prea am multe cu falduri si fronseuri pe piept, ma gandesc sa modific din ce am, sa pun aplicatii.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de ghita Lun 08 Aug 2011, 3:31 pm

Fetelor, ma bag si eu. Si eu am pulpele groase, dar port si blugi trei sferturi, si pantaloni subtiri, stransi pe fund (fese) si foarte largi in jos, fuste.
Parerea mea este ca fustele tip creion (conice), sper ca am folosit un termen bun, avantajeaza persoanele ca noi. Eu am asa ceva si ma impac foarte bine cu ea.
Mai am si fuste in clini, scurte pana la genunchi, sau croite pe bie. Ma simt bine in ele si ma avantajeaza.
Piept mare nu am,dar am noroc cu sutienele cu buret, desi uneori ma cam deranjeaza. Cred ca ceva aplicatii sau volanase, ar mai indrepta lucrurile.
Geany, ai dreptate, dupa o anumita varsta se simt schimbarile, dar eu as spune ca dupa 30 de ani.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de corina corina Lun 08 Aug 2011, 3:46 pm

Admina , cate kg sa fie , ca-ti dau eu ! Din toata inima si ceilalti muschi , de unde vrei tu ! rade Daca s-ar putea asa , shaorma ar scrie pe mine . As ciopli asa de peste tot .
Vedeti voi fetelor , fiecare cu ce-l doare . Eu nu gasesc sutiene sa ma incapa si sa ma simt si bine si sa aiba si o forma placuta (nu tuguiatele alea de sunt numere si pana la 100 si nici cele din cate te reversi pe deasupra ) . Am avut doua de Acousma , super comode si un model de nota 10 . Dar m-au costat cate 100 de lei fiecare (ce-i drept le-am purtat 4 ani ) . Acum nu mai gasesc nici de-astea pe aici si nici drum in IDM (de unde le-am luat pe cele vechi ) , nu am curand . Iar voi , ca si cele doua surori ale mele , va chinuiti cu buret .Tare-i rau ! Si pentru unele si pentru celelalte . Dar si sa cari cateva kg in plus intr-un sutien nu e bine sa stiti .Asa ca mai bine un volanas , o aplicatie , un buret si arata frumos .
De picioare nu mai zic . Eu port numai pantaloni mai largi jos pentru ca am picioarele foarte apropiate de sus pana la genunchi si de la genunchi in jos departate .Iar fuste , lungi de tot .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de ghita Lun 08 Aug 2011, 4:13 pm

Corina, mama sufera din cauza sanilor mari, ma felicita pe mine ca seman cu bunica, cu sanii mici.
Ea spunea ca nici nu ma putea tine in brate din cauza lor. Toata viata si-a facut sutiene la comanda sin damasc cu bretele late. Acum ma uit la ea cum i s-au lasat umarii, daca nu as stii ca are probleme cu inima mai ca as trimite-o la o operatie de micsorare. Ar fi foarte fericita.
ghita
ghita
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 53
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de geany Lun 08 Aug 2011, 4:17 pm

Admina multumesc, eu am observat cu uimire cat am fost in vacanta am mers cu bicicleta zilnic. Atunci am scapat de celulita (pielea portocala) nu de tot, dar am vazut ca se poate si asta doar prin miscare. Faptul ca am mers cu bicicleta zilnic imi dovedea la fiecare cremuit faptul ca... pielea se tonifia. Deci, acum e vreme urata alerg pe crosstrainer (si apropos de alergatori, sunt fericita ca i-am cumparat), program pe care il voi face zilnic, nu ore in sir, dar voi face. Am nevoie de conditie fizica, daca vreau ca peste cativa ani buni (la batranete, dac-o prind) sa mai stea pielea pe mine, nu langa mine ametit
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de diada Lun 08 Aug 2011, 5:42 pm

Si eu ma minunez de sanii mei mici,mici, parca dupa ce am alaptat s-au dus de tot! Asa ca si mie mi-ar prinde bine niste idei, intr-adevar, bicicleta face foarte bine la picioare, eu am mers 8 ani de naveta (o urasc, bicicleta adica) dar aveam niste picioare!!! bine, atunci aveam si 20 de ani.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de corina corina Lun 08 Aug 2011, 5:58 pm

Stiu cum e Ghita ! Si eu am descusut unul din sutienele care mi-au fost foarte comode si as vrea sa-mi fac singura unul . Mai ales ca am gasit un model de sutien care se incheie mai altfel . Din pacate am poza intr-un document Microsoft Word si nu stiu cum sa fac sa o pun aici . E o idee grozava pentru sustinerea sanilor mai mari .
Diada , tare-as vrea sa ma pricep sa-ti dau o idee , dar in afara de vestimentatie cu volanase si pliuri , nu stiu . Stiu ca nici asa nu-i bine .
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de geany Lun 08 Aug 2011, 6:41 pm

Diada, eu ti-as da cu draga inima dac-ar fi posibil. Din ce-am eu si-mpartim putem avea amandoua sani frumosi si ne gasim si sutiene pe masura [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Corina, am avut si eu o tentativa sa-mi fac sutien, insa e mai complex decat pare, daca vrei sa mai si stea c-am sutienul precedent...

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de corina corina Lun 08 Aug 2011, 9:33 pm

Eu am sa incerc totusi si daca iese sau nu iese am sa pun la topicul respectiv incercarea . Dar asta mai la iarna !
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de Admina Dum 13 Noi 2011, 12:23 pm

Cum sa ne alegem pantaloni de blug, denim care sa ne avantajeze: AICI
Tinute in functie de tipul corporal (12 tipuri diferite) AICI

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de diblaru maria Dum 13 Noi 2011, 3:30 pm

Multumim bucurie
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de ema Mier 13 Noi 2013, 1:26 pm

Cautam dimineata un model de fusta sau rochie care sa avantajeze persoanele cu burta si am dat peste aceste cateva reguli care mi se par [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile - Pagina 3 Empty Re: Cum sa ne ascundem defectele si sa scoatem in evidenta calitatile

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB