Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

+23
bluegray
ruxypixy
IrinaH
stella
Armeana
icabica
Fran78cesca
andrea.z style
Nati
ingridtecsi
andy
ppisic
Zuri
Day
67dana
Ela
nicola_
diada
julix_2007
firimitura
bijouxdemonange
Ana Maria
Admina
27 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Admina Sam 17 Oct 2009, 4:43 pm

Icabica, tu de ce nu participi? Este timp si sa postezi restul de mesaje si sa lucrezi un colier interesant.
Spor la lucru celor care s-au apucat de colier!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de icabica Sam 17 Oct 2009, 5:12 pm

multumesc frumos Admina,
tema imi place foarte mult, daca reusesc sa fiu destul de activa ma bag si eu sa particip
imi pare rau k nu v-am descoperit mai demult , dar nu-i nimic e bine si acum
oricum pe aici sunt numai fete dragutze si foooarte harnice , de talentate nici nu mai zic
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Ela Sam 17 Oct 2009, 5:38 pm

Icabica, merita sa incerci sa lucrezi ceva. Este asa de relaxant sa faci bijuterii, eu lucraxz pentru mine si am mai facut cadou, nu complicate si nici perfecte dar imi place asa de mult. Nu stiu cine scria ca face o pereche de cercei inainte d ea pleca la munca si asa e,rade e asa de frumos si satisfactia e mare sa fi laudata.
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de icabica Sam 17 Oct 2009, 6:34 pm

multumesc Ela
chiar fac bijuuri in timpul liber, atat cat imi permit indatoririle de mama cu norma intrega-momentan.....ca de la anul in martie ma reintorc la serviciu (ala micu implineste 2 anisori atunci)....si atunci voi vedea cum am sa fac cu bijuurile...ma organizez eu cumva...
oricum de renuntat la ele nu am sa renuntz k imi place prea mult ceea ce fac....si intradevar si pe mine ma relaxeaza realizarea lor
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de firimitura Dum 18 Oct 2009, 5:22 pm

asa cum am promis vin cu poze mai bine facute. stiu ca limita era de 5 poze, asa ca va rog sa nu luati in considere pozele de la post-ul anterior in care mi-am anuntat participarea.nu am putut edita eu direct postarea aceea mai veche asa ca va pun aici pozele.
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Dscf2868m CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Dscf2857n
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Dscf2864t

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Dscf2888
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Day Dum 18 Oct 2009, 8:43 pm

Ei,da!Chiar sunt bestiale dungutele! hug
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de andy Lun 19 Oct 2009, 10:12 am

Intr-adevar..foarte frumos colier, firimitura! Succes in concurs cu el!
avatar
andy
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 04/06/2009

http://www.hailapiata.ro/bijoux/

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de icabica Lun 19 Oct 2009, 10:55 am

foarte reusita combinatie de culori ai realizat
bafta
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Armeana Lun 19 Oct 2009, 11:21 am

Firmituro sunt super si lucrate si coloritul lor kiss bafta sa ai
Armeana
Armeana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : Alba iulia
Data de inscriere : 20/07/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de stella Lun 19 Oct 2009, 3:40 pm

As vrea si eu sa particip....Sad( dar nu pot deocamdata.
Va urez spor si multa inspiratie la toate participantele...poate si participanti :D
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de firimitura Lun 19 Oct 2009, 4:02 pm

multumesc mult fetelor. stella de ce nu poti sa participi?inca nu e prea tarziu sa iti faci numarul de postari. eu am reusit in 3 zile sa adun 50 d postari si asa am reusit sa fac cunostinta cu tot ce e pe acest minunat forum minunat.
Haideti fetelor cu modelele pt concurs.
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de julix_2007 Lun 19 Oct 2009, 7:09 pm

Imi place ceea ce vad pe aici. Tineti-o tot asa. Fie ca cel mai bun sa castige.
Succes tuturor participantilor.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de stella Lun 19 Oct 2009, 10:14 pm

multzam de sfat! am sa incerc, dar nu pot nici sa comentez doar asa de dragul lelii ;))
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de firimitura Lun 19 Oct 2009, 11:07 pm

iti zic eu ca vei gasi subiecte interesante care sa iti dea ceva de scris. nici eu nu am scris de dorul lelii... intri la sectiunea cu off topic-uri, dai o buna dimineata , un noapte buna si uite asa pana pe 27 se aduna usor usor 50 de postari.
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de IrinaH Mar 20 Oct 2009, 4:59 am

Ma inscriu si eu in concurs, desi nu stiu daca voi reusi sa realizez ceea ce trebuie pana sambata sau daca se va incadra. Stiu ca inca nu am numarul de mesaje, dar il voi avea.
Poate ar fi bine sa mai postam aici documentatie, adica poze cu exemple de coliere in stilul cerut, art deco, si cineva care chiar se pricepe sa ne spuna daca e corect sa ne inspiram de acolo. Ar fi ca la proiectele din scoala, corectura, apoi predare. Smile
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de icabica Mar 20 Oct 2009, 9:15 am

IrinaH , nu este obligatoriu sa ne inspiram din bijuterii art deco...ne putem inspira la fel de bine si din imagini cu obiecte de design art deco,...din tablouri sau postere...sau de ce nu si din constructia vreunei cladiri...sau statuete.....surse de inspiratie gasesti ..buluc...
succes...si pupici
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de IrinaH Mar 20 Oct 2009, 9:33 am

Da, am inteles, dar totusi trebuie sa vezi si ceva bijuterii ca sa intelegi exact ce se asteapta.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de stella Mar 20 Oct 2009, 10:31 am

Irina, Art Deco a aparut dupa o perioada destul de saraca, atat din punct de vedere al materialelor folosite cat si al formelor. In Art Deco lumea vroia sa isi arate bogatiile la fel prin culoare si prin forme...dar ai grija la forme...nu au linii haotice, toate sunt controlate..nu e nimic spontan. Iar unele dintre culorile folosite erau crem, maro, mov inchis, rosu inchis...

Sper sa te ajute wink
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de IrinaH Mar 20 Oct 2009, 10:57 am

Ok, am inteles, nu era vorba ca nu stiu sa ma documentez, ci ca ar fi interesant sa si postam ce gasim. Daca vreti.
IrinaH
IrinaH
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 215
Varsta : 39
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de stella Mar 20 Oct 2009, 12:51 pm

daca gaseti ceva ce ti se pare interesant, posteaza...asa vor posta si altii... fii tu prima :p
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de bijouxdemonange Mar 20 Oct 2009, 2:39 pm

Aseara m-am apucat si eu de colier!Azi il termin! Cred ca o sa fac vreo doua, ca sa am de unde alege :p

Si am o intrebare: scrie la regulament ca sondajul va fi deschis tuturor... adica si vizitatorilor? sau doar membrilor inregistrati ( care se pot inscrie si doar pentru votare) ?
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de andrea.z style Mar 20 Oct 2009, 2:48 pm

Si eu m-am apucat aseara de colierul meu dupa o saptamana de desenat:)) Dar nu cred ca-l termin azi, ca mai am mult de lucru la el Sad
avatar
andrea.z style
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 243
Localizare : arad
Data de inscriere : 12/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de stella Mar 20 Oct 2009, 4:19 pm

eu abia azi imi cumpar materialele, ca nu am chiar tot ce imi trebuie Smile
stella
stella
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 101
Varsta : 38
Localizare : iasi
Data de inscriere : 18/10/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Day Mar 20 Oct 2009, 6:39 pm

Asa,fetelor!Abia astept "concurenta" Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Admina Mier 21 Oct 2009, 8:21 am

bijouxdemonange a scris:Aseara m-am apucat si eu de colier!Azi il termin! Cred ca o sa fac vreo doua, ca sa am de unde alege :p

Si am o intrebare: scrie la regulament ca sondajul va fi deschis tuturor... adica si vizitatorilor? sau doar membrilor inregistrati ( care se pot inscrie si doar pentru votare) ?

Bijoux, pot vota numai membri inregistrati. Dar stiu ce probleme pot sa apara la astfel de votari, deci vom veghea ca niste ulioaice Suspect(Diada si cu mine) si vom verifica IP-urile celor care voteaza. La fel daca apare numar mare de voturi, pentru o singura persoana, intr-o perioada scurta de timp, nu tinem cont de ele. Metode exista, sa ma supere rau de tot si facem un juriu ad-hoc (format din membri cu vechime) care va vota creatiile participante la concurs. Nu sunt genul care sa nu-mi pese de ceea ce organizez si sa ma multumesc cu un rezultat indiferent de cum s-a ajuns acolo. wink
Alegerea castigatorilor va fi dreapta, haideti cu colierele in concurs. Sunt 3 premii si sanse pentru toata lumea. Rolling Eyes

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO - Pagina 3 Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB