Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

+23
bluegray
ruxypixy
IrinaH
stella
Armeana
icabica
Fran78cesca
andrea.z style
Nati
ingridtecsi
andy
ppisic
Zuri
Day
67dana
Ela
nicola_
diada
julix_2007
firimitura
bijouxdemonange
Ana Maria
Admina
27 participanți

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Admina Mier 07 Oct 2009, 9:44 am

Dragi impatimite ale confectionarii de bijuterii, va invitam sa participati la un concurs, la aceasta sectiune. Tema concursului va fi confectionarea unui colier in stilul Art Deco. Va revine sarcina sa cautati surse de inspiratie, pe aceasta tema si sa creati un accesoriu de acest gen. Poate sa fie un colier, un sirag, un pandantiv cu lantisor, orice doriti, atata timp cat se poate purta la gat. Nu este limita de lungime sau nu vi se impune vreo metoda folosita. Puteti folosi orice material, inclusiv fimo, deci nu impunem decat influenta art deco, restul ramane la alegerea voastra.

Durata concursului va fi de trei saptamani, incepand de azi, ultima zi de inscriere va fi marti 27 octombrie (pana la ora 24). Votarea se va face in urmatoarea saptamana, urmand ca rezultatele sa se transmita in cel mai scurt timp.
Pot participa membri cu minim 50 de mesaje, deci inscrierea pe forum, special pentru participare, este exclusa!


La acest concurs se va face un sondaj deschis tuturor, prin care se pot vota creatiile afisate. In acest fel dam o sansa tuturor membrilor sa isi exprime parerea, sa aleaga cel mai frumos colier. In functie de punctele acumulate, si respectiv procentele obtinute, se vor acorda premiile.

Am sa va rog sa postati poze la dimensiunea 640*480 pixeli, ca sa se poata vedea bine, produsul; se accepta maxim 5 poze, in diverse ipostaze (in lumina naturala, cu blitz) si chiar alaturi de o tinuta, completand-o. Este de preferat sa vedem creatia, purtata, in macar una din poze, pentru a-i scoate in evidenta calitatile, prin felul in care este expusa.

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Premiile sunt oferite de http://www.margelesibijuterii.ro/ Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Sunt puse la dispozitia castigatorilor acestui concurs 3 premii, alcatuite din accesorii si produse de foarte buna calitate. Vor fi trei premii: premiul I 100 lei, premiul II 70 lei si premiul III 50 lei - premiile constand in materie prima pentru realizarea bijuteriilor, de la magazinul sponsor: Margele si Bijuterii. Castigatoarele vor putea sa aleaga materia prima dorita, in functie de necesitati si tehnicile de prelucrare a bijuteriilor, folosite.
Premiile vor fi trimise, castigatorilor, dar numai la adrese de pe teritoriul Romaniei, deci trebuie sa apelati la rude, daca veti castiga si locuiti peste hotare. Coletele se vor trimite prin Pasta Romana.

Inscrierile se vor face la acest subiect, printr-o postare obisnuita, in care sa specificati ca participati la concurs cu acea creatie, sa vorbiti in 2 cuvinte despre ce v-a inspirat sa o lucrati si foarte important sa ne spuneti pe scurt ce legatura are colierul creat, cu stilul Art Deco, si sa postati pozele, la dimensiunea corecta, maxim 5 bucati. Pentru informatii, detalii, inscrieri va astept sa postati in continuare.
Precizez ca tema concursului si alte detalii, au fost sugerate de Ppisic, careia ii multumesc. Flowers


Ultima editare efectuata de catre Admina in Vin 20 Aug 2010, 10:34 am, editata de 3 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Ana Maria Mier 07 Oct 2009, 10:52 am

Felicitari Admina pentru inca o initiativa care ne va bucura privirea si sufletul. Aici intr-adevar ne putem astepta la creatii spectaculoase! Felicitari si pentru energie si capacitatea de a coordona atat de multe proiecte! CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO 134621
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de bijouxdemonange Mier 07 Oct 2009, 11:03 am

Super, trebuie acum sa incep munca de cercetare! :D

kiss
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de firimitura Mier 07 Oct 2009, 12:06 pm

foarte interesant concursul. pacat ca inca nu am numarul necesar de posturi pt inscriere, pt k este o adevarata provocare. Pe viitor promit sa fiu mai activa si sa ma inscriu la concursuri.
Bafta celor ce hotarasc sa se inscrie
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 07 Oct 2009, 2:38 pm

Ma bucura faptul ca apar tot mai multe concursuri si implicit mai multe provocari, care sa stimuleze creativitatea. Mult succes participantelor si spor la "bijuterit". Raman la statutul de galerie si va tin pumnii.

Admina, felicitari pentru idei si initiativa.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Admina Joi 08 Oct 2009, 7:42 am

Firimitura, nu e nimic imposibil. Incepi sa te documentezi, sa sortezi materialele si intre timp mai postezi mesaje. wink Nu mai ai multe, poti posta si la alte categorii, sunt sigura ca-ti vei clati ochii pe minunatii, si astfel te inscri si in concurs.

Am sa preiau niste lamuriri de la Diana, ca sa dam un punct de reper celor care deja au inceput cautarile, privitor la "art deco". Sunt atatea combinatii de culori, modele si forme folosite, incat cred ca o sa avem parte de niste creatii senzationale, la concurs. love
citat ppisic:
Privitor la art deco, nu ne referim fix la bijuteriile din acea perioada, ci la bijuterii actuale, inspirate din acest curent. In general art deco e o sursa de inspiratie destul de variata. Intradevar multe din bijuteriile acestei perioade sunt masive, cu forme geometrice pronuntate, motive stilizate preluate din natura etc (si e de inteles ca nu ne apucam de topit& modelat metale pretioase)
Bijutieri celebri de atunci au fost: Rene Lalique, Georges Fouquet si Henri Vever,daca cauti pe net sigur gasesti multe poze, dar eu ma gandeam mai mult la alte aspecte ale perioadei, de exemplu obiectele din sticla din acea perioada, combinatii de culori si preluarea/stilizarea unor elemente din natura, combinatia...intre geometrie si caligrafie. Smile
Ma gandesc ca de ex in Fimo e frumos de lucrat un medalion,cu sarma de modelaj se poate lucra ceva inspirat din fierul forjat; sau cu seed poti sa faci lucrusoare in culori asortate care sa aminteasca de mozaicul specific, vezi AICI
Aici 2 bratari inspirate din art deco, doar ca feeling & culoare :

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Th_artdeco1 CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Th_artdeco4

Aici niste medalioane, care cred ca pot fi facute si din fimo : http://www.tonyalov.com/kendra-collection/
Aici o colectie de art deco vintage: http://community.livejournal.com/art_deco_style/254205.html
Am mai gasit un site, creatii inspirate din perioada art deco, reprezentative fiind culorile si grafica : http://www.norcorp.com/design-aluminum-surfaces-blog/bid/18472/Art-Deco-Aluminum-Match-Box-Covers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de diada Joi 08 Oct 2009, 7:48 am

firimitura a scris: pacat ca inca nu am numarul necesar de posturi pt inscriere....

hei, 50 de postari se fac foarte repede! si intr-o zi! si concursul dureaza 3 saptamani, chiar va rog frumos, asta cu postarile sa nu fie un impediment. Mult succes! bucurie bucurie bucurie

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de firimitura Joi 08 Oct 2009, 11:08 am

multumesc de incurajari fetelor. voi vedea ce voi putea face pana plec din bucuresti intr-un mic concediu. oricum o sa fac galerie celor care concureaza, si daca apuc si eu sa ma inscriu o sa imi fac si mie galerie :P am inceput deja sa caut surse de insipiratie... kiss
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de nicola_ Joi 08 Oct 2009, 11:56 pm

Buna seara tuturor!

Va doresc sa aveti parte de multa inspiratie si mult spor la margelit! kiss
avatar
nicola_
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Bucuresti, Ploiesti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Admina Vin 09 Oct 2009, 1:54 pm

Nicola, multumim pentru premiile pe care le vei oferi castigatoarelor. Flowers
Daca ai sugestii sau propuneri, te asteptam la discutii. Sau daca vrei sa dai participantelor ceva sugestii privitoare la ce materiale pot folosi pentru crearea colierului.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de nicola_ Vin 09 Oct 2009, 2:13 pm

Multumesc Admina. Nu doresc sa dau sugestii pentru ca vreau ca fiecare sa isi foloseasca imaginatia cat mai mult posibil si sa ne surprinda in cel mai placut mod.

Cat mai multa inspiratie si imaginatie tuturor participantelor! hug
avatar
nicola_
helper
helper

Numarul mesajelor : 42
Localizare : Bucuresti, Ploiesti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de firimitura Sam 10 Oct 2009, 8:59 pm

dar de ce nu s-a inscris nimeni pana acuma??? eu curand ajung la 50 de posturi si o sa ma inscriu la concurs... caut deja de zor materiale despre subiectul cerut si am incpeut deja sa am ceva idei...dar vad ca lumea din jur nu e asa receptiva si entuziasmata ca mine... Sad Sad . Haideti fetelor cu curaj!!!
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de bijouxdemonange Sam 10 Oct 2009, 9:37 pm

Pai Firimitura, pana pe 27 e timp berechet! Mai facem si alte lucruri intre timp Smile Abia au trecut 3 zile de la anuntarea concursului Smile
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Ela Lun 12 Oct 2009, 10:12 am

Firimitura, eu una am citit si rascitit acest subiect. am cont de mult aici dar nu prea am timp de scris, dar as participa la concurs, dupa ce as face nr de mesaje.
Totusi, mi se pare cam grea tema Sad poate nu sunt eu tocmai cea mai in masura, ca nu am terminat Arte plastice, dar... totusi, asa imi pare. Am niste idei, dar nu stiu daca sunt corecte, daca s-ar incadrea. adica vreau sa particip, dar nu vreau sa se rada de mine, ca nu e ceea ce s-a cerut.
Premiile sunt ura de nota 10,clar.
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Ela Lun 12 Oct 2009, 10:39 am

Si mai bine intreb, am salvate imaginile astea, erau numite "art deco", deci ma gandesc ca se incadreaza. Rog organizatorii sa-mi spuna daca se incadreaza la tema concursului, sa ma pot inspirs, sa nu gresesc. Bine ca nu stiu sa lucrez cu margele de nisip, ca la utima poza, dar macar ce merge si ce nu.
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Deco1.thCONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Deco2s.thCONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Deco3.thCONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Deco4.thCONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Decoh.thCONCURS DE BIJUTERII - ART DECO 32970.th
daca nu trebuia sa pun pozele astea la acest subiect, va rog sa le stergeti.
Ela
Ela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de bijouxdemonange Lun 12 Oct 2009, 10:59 am

Ela, sunt bune pentru inspiratie colierele acelea!
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty FELICITARI!

Mesaj Scris de 67dana Lun 12 Oct 2009, 11:50 am

Bună ziua!
Felicitări pentru tot! Nu ştiu dacă am să reuşesc să trimit tura asta ce am scris dar mai sper.Data trecută când am scris mi-am trimis mie de deşteaptă ce sunt zid

Am şi o rugăminte că tot veni vorba de concurs de bijuterii.Sunt din Iaşi şi mă interesează dacă ştie cineva unde se gasesc mai ieftin accesorii pentru confecţionat bijuterii(Închizători pt. mărgele, agăţători pentru cerceii,etc.)
Ştiu că nu pot participa dar totul are un început.Vă mulţumesc anticipat şi spor la treabă! hug
avatar
67dana
helper
helper

Numarul mesajelor : 32
Localizare : iasi
Data de inscriere : 28/08/2009

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Day Lun 12 Oct 2009, 12:39 pm

Buna!Stralucita idee cu concursul acesta!Imi plac provocarile,si deja m-am documentat serios,si mi-am facut si schita proiectelului meu.Intrebare pentru administrator:pot posta colierul si inainte de cele 50 de posturi sau cate mai sunt necesare la mine sau trebuie intai sa imi fac mai intai numarul de postari in forum?
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Admina Lun 12 Oct 2009, 1:29 pm

Pentru cele care nu au inca 50 de mesaje, dar doresc sa participe la concurs: va puteti inscrie in concurs, indiferent de numarul de mesaje, dar daca pana la data de 27 octombrie, data limita de inscriere, nu ati acumulat 50 de mesaje scrise pe forum, creatia voastra nu participa la concurs. Ea va fi mutata la subiectul "Creatiile nostre bijuterii". Mai sunt 2 saptamani, timp in care sa lucrati si sa postati, in paralel sau in ce ordine vreti voi. In medie trebuie sa postati 3,5 mesaje pe zi, daca aveti 1 singur mesaj, in acest moment. Eu zic ca e posibil, va puteti arata creatiile, puteti sa admirati alte creatii, de la alte categorii, sa scrieti ce muzica ascultati acum, vreo reteta, eu mai stiu...
Ela, eu cred ca sunt potrivite lucrarile postate de pe net. Parerea mea este ca, tema da doar o directie, care poate sa fie reprezentata prin culori, forme, compozitie, etc. nu este nimic batut in cuie, nimic stas. Cred ca cele care vor vota vor tine cont de frumusetea creatiei si de cat de corect e executata. Art deco este un stil foarte interesant si se vor obtine creatii deosebite, originale.
Dana, poti comanda online de la orice magazin virtual, recomandat aici pe site sau gasit pe Google. Au vorbit impatimitele bijuteritului, tot aici, la un subiect, despre distribuitorii de accesorii pentru bijuterii. Nu se prea gasesc magazine fizice, nici in Bucuresti, din pacate. Si apropo, mai ieftin decat un cadou, nu cred ca exista; de ce sa nu participi, daca tot ai scris la concurs?
Day, am raspuns deja, poti posta creatia pentru concurs, deja, urmand ca in aceste doua saptamani sa scri si mesajele necesare.
Bafta tuturor!

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Day Lun 12 Oct 2009, 2:48 pm

Yes!Am si reusit sa asamblez modelul!Iata!
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO 1194
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO 1191
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO 1193
CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO 1192
Pandantul este din fimo pe baza metalica cuprata.Lanturile sunt cuprate si au ca decor margeluse din fimo si perle de sticla.Sper sa va placa!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Zuri Lun 12 Oct 2009, 3:01 pm

In primul rand felicitari pentru concurs si pentru tema aleasa, imi place foarte tare. Eu m-am documentat, mi-am facut deja o idee, sper sa si am timp sa o pun in practica si sa fac numarul de masaje.

Day, foarte frumos colier, felicitari si bafta!
Zuri
Zuri
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 181
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/09/2009

http://zuriaccesories.jimdo.com/

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de firimitura Lun 12 Oct 2009, 3:47 pm

superb cloier day...cand vad ce ai postat imi cam taie elanul... dar oricum tot ma voi stradui sa fac ceva frumos si sa particip. zilele astea pun si eu creatia mea la bataie in concurs pt ca am nevoie de numai 2 postari sa ajung la 50. am fost fata constiincioasa si am stat toata ziua pe forum si am postat si m-am documentat. love
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Ana Maria Lun 12 Oct 2009, 5:29 pm

Day, foarte frumos colierul, felicitari!
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Day Lun 12 Oct 2009, 7:09 pm

Multumesc,fetelor!Astept concurentaaaaaa! hug
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de bijouxdemonange Lun 12 Oct 2009, 7:43 pm

Si mie imi place colierul! love
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO Empty Re: CONCURS DE BIJUTERII - ART DECO

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB