Ultimele subiecte
» Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX
Ieri la 9:45 pm Scris de LRodica

» Ornamente de Craciun - 6
Ieri la 9:44 pm Scris de LRodica

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Ieri la 9:39 pm Scris de angelyc

» La sueta .... de seara ! 22
Ieri la 6:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Fesuri,căciuli,pălării,băşti croşetate - 17
Joi 08 Dec 2016, 11:35 pm Scris de gretty

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Joi 08 Dec 2016, 10:45 pm Scris de angelyc

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Joi 08 Dec 2016, 8:40 pm Scris de raluk0182

» Scoala de croitorie (15)
Joi 08 Dec 2016, 9:30 am Scris de dalailana

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Joi 08 Dec 2016, 7:35 am Scris de raluk0182

» Mobilier homemade (2)
Mier 07 Dec 2016, 8:48 pm Scris de raluk0182

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Mier 07 Dec 2016, 8:22 pm Scris de raluk0182

» CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN
Mier 07 Dec 2016, 9:34 am Scris de ladybird

» Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!
Mier 07 Dec 2016, 9:15 am Scris de arnautiozefina@yahoo.ro

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 06 Dec 2016, 9:02 pm Scris de Admina

» Bijuterii fimo (33)
Mar 06 Dec 2016, 11:06 am Scris de vlad_mom

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Lun 05 Dec 2016, 3:42 pm Scris de gretty

» Din materiale reciclabile 5
Dum 04 Dec 2016, 9:37 pm Scris de fiordaliso

» Resurse si link-uri pentru tricotaj
Dum 04 Dec 2016, 5:49 pm Scris de piciul

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Sam 03 Dec 2016, 11:00 am Scris de daniela67

»  Masinile noastre de cusut (6)
Sam 03 Dec 2016, 8:32 am Scris de elenyka

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Curs de croitorie, unde?

Pagina 5 din 12 Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Buna seara. Ce stiti despre Croiul de Aur? L-a folosit cineva?

Mesaj Scris de laurina la data de Joi 18 Aug 2011, 8:59 pm

bumbu antonia a scris:fetelor a cumparat cineva cartea de la ,,croiul de aur" as vrea sa stiu daca este bun pentru incepatoare in ale croitoriei ,pretul este cam piperat pentru mine,ei au doua oferte dar nu stiu pentru care sa optez

laurina
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 2
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/08/2011

Sus In jos

Re: Curs de croitorie, unde?

Mesaj Scris de margot la data de Vin 19 Aug 2011, 8:23 am

Cred ca am mai scris pe undeva... Am cumparat croiul de aur, dar pentru incepatoare e mult mai buna Burda. Dupa ce te formezi cat de cat merge si Croiul de aur. In instructiunile Burda ai multe detalii indispensabile: cate parti dintr-un tipar, cum se aseaza materialul, punctele in care se unesc tiparele, ce croiesti fara tipar, etc. in Croiul de aur ai numai miniatura tiparului dupa care trebuie sa-ti construiesti tiparul.

margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de laurina la data de Sam 20 Aug 2011, 9:39 am

margot a scris:Cred ca am mai scris pe undeva... Am cumparat croiul de aur, dar pentru incepatoare e mult mai buna Burda. Dupa ce te formezi cat de cat merge si Croiul de aur. In instructiunile Burda ai multe detalii indispensabile: cate parti dintr-un tipar, cum se aseaza materialul, punctele in care se unesc tiparele, ce croiesti fara tipar, etc. in Croiul de aur ai numai miniatura tiparului dupa care trebuie sa-ti construiesti tiparul.

Multumesc, voi incepe cu Burda. Sper sa mearga.

laurina
Nou venit
Nou venit

Data de inscriere : 14/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de aurelia.c la data de Mier 24 Aug 2011, 9:47 am

Fetelor am si eu o dilema...

Vreau sa-mi fac PFA si am vazut ca una din hartiutele necesare la "dosar" este dovada calificarii in domeniu. Stiti cumva daca aceasta calificare trebuie sa fie cumva autorizata la minister sau ceva de genu ? sau e suficient o hartiuta de la oarecare organizator de cursuri pe care sa scrie ca am absolvit ceva legat de croitorie ?

Si, in alta ordine de idei, cunoasteti vreun curs online, sau care poate fi facut acasa, prin corespondenta ? si sa fie cat mai ieftin ? Adica pe mine nu ma intereseaza efectiv cursul, cat hartiuta de absolvire.
Cea mai buna varianta pe care am gasit-o pana acum este Eurocor, da si asta vad ca ajunge pe la 700 de lei, si cea mai scurta perioada este de 4 luni, parca as vrea ceva mai rapid...

aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de margot la data de Mier 24 Aug 2011, 10:01 am

Intereseaza-te la ei (Eurocor). Stiu ca daca cumparai intregul curs la o singura livrare, in pachet primeai si o diploma (certificat) precum ca ai urmat cursul

margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Mier 24 Aug 2011, 3:17 pm

Aurelia cauta o croitorie mai mare de pe langa tine ia si tu 1-2-3 pachete de cafea buna si cere o adeverinta prin care sa se specifice ca ai facut la ei o ucenicie in perioada de XXX luni.Sau la vre-o scoala UCECOM sau care face cusruri din astea.Vezi tu pe cine ungi pana obtii hartia.Nu da 700 ron pe o hartie.
SAU ii duci ceva celei de la primarie si inchide ochii ca tot la ei ramane dosarul tau.

Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie/Carte veche croitorie

MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5479
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de aurelia.c la data de Mier 24 Aug 2011, 5:05 pm

Magda, asta speram si eu, sa se rezolve cu o atentie pe ici pe colo :P O sa incerc sa vad ce reusesc...

aurelia.c
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Mier 24 Aug 2011, 6:03 pm

Magda, ce sfaturi dai...

Aurelia, eu iti recomand sa faci un curs, nu sa dai spaga sa primesti hartia. Chiar nu va este suficienta magaria asta cu spaga din Romania...? Chiar daca stii croitoria foarte bine, sunt termeni pe care ii recapitulezi, care poate nici nu-i stii... Improspatarea cunostintelor, indiferent in ce domaniu este esentiala. Nu hartia care o ai la mana... Aceea este doar o dovada a cunostintelor ce le-ai acumulat, indiferent ca in urma acelui curs, sau de-a lungul vietii tale.

Scuza-ma daca sunt prea categorica, dar nimic nu se va schimba, atata vreme cat este sustinut... No

geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3418
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Mier 24 Aug 2011, 6:19 pm

Nu forta pe nimeni sa-ti ia spaga,fa cursul Aurelia ,e mai sanatos si-apoi nu-ti poate contesta nimeni documentul!

valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3139
Varsta : 40
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de aurelia.c la data de Mier 24 Aug 2011, 9:40 pm

Da, in general si eu sunt anti spaga... Dar in situatia de fata e vb de o gramada de bani, si un curs care dureaza 4 luni (in cel mai bun caz)... Mi se pare cam aiurea in primul rand sa ai nevoie de acea hartiuta...

Adica daca eu am invatat acasa, singura, de ce sa fiu obligata sa le dau altora niste bani pentru niste informatii pe care le gasesc in alta parte gratis, singura diferenta fiind o hartiuta de absolvire... Practic dau banii pe diploma... Deci ori ca ii dau pe o diploma in modu asta, ori ca ii dau unei functionare... tot bani dati degeaba sunt, doar ca e mare diferenta de valoare..

Si da, as face si un curs poate, pt chestii mai aprofundate, as incerca o practica pe langa o croitoreasa buna... dar asta cere timp, e greu cand ai si servici 9 ore in fiecare zi...

Si daca ar fi asta singura cheltuiala... Mai pui si inscrierea PFA-ului, domeniu + hosting pt site... materie prima... Trebuie ceva investitie, si daca pot s-o diminuez cumva de ce nu... Mai ales ca e destul de riscant in ziua de azi sa investesti in ceva... Perfectionarea poate sa vina si mai tarziu... cand poate treci la un nivel superior, mai profi... Un PFA mi se pare potrivit pentru amatori, pentru autodidacti...

Ia spune geany, in Germania ai nevoie de o diploma ca sa poti avea o mica afacere personala ? Eu nu vreau sa schimb sistemul, abia ma descurc cu propria-mi viata... Dar stai linistita, nu ti-am luat-o in nume de rau, am avut si eu o perioada cand eram hotarata pe revolutie, dar m-am lecuit... Smile)
In fine, am cam luat-o pe aratura fata de subiect...

Ca si concluzie, o sa incerc sa caut daca da cineva diploma doar in urma unui test sau ceva de genu... In felu asta n-as da nici spaga, si as obtine si o diploma pentru propriile-mi cunostinte.. Dar daca nu se poate, asta e, o sa merg pe ideea magdei...

aurelia.c
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Mier 24 Aug 2011, 10:12 pm

Da Aurelia, in Germania trebuie sa dovedesti ca esti in stare si trebuie sa ai dovada ca ai studiat pentru ceea ce vrei sa faci. Si aici sunt tot felul de cursuri si nu costa 200 de euro, ci costa mai multe sute de euro. Ba chiar aceste cursuri trebuiesc periodic refacute(in cazul croitoriei vorbesc) pentru ca informatia sa fie improspatata si adusa la timpul actual. Una este sa cosi pentru tine, si alta este sa cosi pentru persoane, pe care le vei vedea a 2-a oara daca sunt multumiti de munca ta.
Nu am intentia sa te acuz daca o faci, insa una e sa inveti de ici, de colo, si alta e sa-ti asumi raspunderea pentru ceea ce faci. Tocmai de aceea se cer atatea nebunii, pentru ca in acest caz clientul sa aiba o oarecare garantie. Si da, in calitate de persoana autorizata pentru ceea ce faci, trebuie sa acorzi garantia calitatii. Esti obligat prin lege (aici asa e nu stiu daca si in Romania) daca clientul este nemultumit sa-ti aduca la refacut si asta pe timpul si costul tau. De ce se dau carnete de soferi pe spaga, e acelasi lucru, desi in alt domeniu... si esti aproape sub rotile masinilor pe verde, pe trecerea de pietoni. Nu are legatura una cu alta? Nu! Dar este aceeasi chestie. Cati soferi, dupa zeci de ani de condus, la un eventual examen il cad...? Pentru ca practica e mai putin decat teoria.

geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de arielas la data de Mier 24 Aug 2011, 10:34 pm

Si eu am vrut sa spun ce a spus Geany, dar nu am avut curaj. Ca sa vedeti ce au facut din mine aproape 3 ani munciti la stat, in care incet, incet am ajuns sa nu mai pot spune nimic, din cauza ca inca eram prea noua sa am parerea mea si nu am mancat aceeasi paine ca ele. Nu am vrut sa spun nimic de spaga, ca sa nu se supere Magda. Dar mi se pare ridicol, ca una, doua sa dai ceva. Dar pe de alta parte cine sunt eu sa dau sfaturi (de aceea, nici nu prea dau), cand sunt somera pentru ca am refuzat sa dau???

arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1328
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de amnro la data de Mier 24 Aug 2011, 10:52 pm

aurelia, tu de ce vrei de fapt sa-ti faci PFA? doar ca sa dai putina greutate activitatii tale? pentru ca daca vrei sa faci doar croitorie, eu zic sa te apuci pur si simplu si sa lasi deoparte titulaturile si birocratia. daca lucrezi bine si frumos (si poate ieftin la inceput) sigur o sa-ti faci cliente. iar recomandarile fac cat 10 PFA-uri. ma rog... sper sa nu vorbesc singura si tu de fapt sa ai alte intentii ups

P.S: eu nu sunt nici pentru spaga nici impotriva ei. pentru mine important e sa-mi rezolv problemele si sa-mi vad interesul...

amnro
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 930
Data de inscriere : 26/10/2009

https://www.facebook.com/pages/Rochii-elegante/173196092774733?r

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Mier 24 Aug 2011, 10:55 pm

Arielas, nu e vorba de curaj, eu nu am intentia de-a face pe judecatorul. Nici nu condamn daca alege ce-a sfatuit-o Magda, dar a fost o parere personala, care intre prietene (o comunitate prieteneasca) avem acest drept. Nu trebuie sa fie luata ca acuzatie, insa parerea mea o sustin, pentru ca ma scot din sarite aceste spagi de care nu mai are nimeni sansa sa treaca... ori dai ori cazi... pentru ca sunt cap de lista

geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de arielas la data de Mier 24 Aug 2011, 10:59 pm

Eu am ales sa cad.....

arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1328
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Mier 24 Aug 2011, 11:05 pm

Amno, ai dreptate, de-asta e plin de oameni cu diploma de absolvire a unei facultati, de-asta ne lovim de atata nedreptate, ca daca nu-ti permiti o spaga, esti sub trepte, iti permiti esti sef... Trist, pacat ca ia atata amploare nedreptatea...

Si totusi, Aurelia, tu fa asa cum simti tu; si nu crede ca am ceva cu tine, ci cu situatiile care de cele mai multe ori ne obliga sa fim nedrepti.

geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 24 Aug 2011, 11:27 pm

margot a scris:Intereseaza-te la ei (Eurocor). Stiu ca daca cumparai intregul curs la o singura livrare, in pachet primeai si o diploma (certificat) precum ca ai urmat cursul
zid Culmea stupizeniei. Pai daca dai banii toti odata, inseamna ca ti-ai si insusit materia, inseamna ca te culci cu cartile sub cap si le-ai tocit?
Eu nu sunt de acord cu aceste cursuri prin corespondenta si mare parte din cele in persoana sunt facute ca sa fie, cu putina practica si muuulta teorie. Si bani pe masura, normal. Cred ca practica te invata, teoria e pentru scolile in domeniu, care dureaza 2-3-4 ani, timp in care poti sa faci si teorie si practica.
Geany, nu zi nu, pana nu stii cum e. Ani de-a randul nu se dadeau permise in Bucuresti decat cu spaga. Am avut o groaza de prieteni care dadeau intr-una la permis si picau la practica. Politistul astepta si ei nu dadeau. zid Un tip a dat examenul de 10 ori, lua sala si pica la politist desi conducea foarte bine. Deci, da. Nu dai, nu dai pana ajungi sa te lovesti de niste ziduri. La dr. nu dai, nu dai, pana vezi ca iti trantesc usa in nas si te lasa sa te chinui cu zile. O colega a ajuns la cezariana verticala (se face doar in cazuri extreme) pentru ca a avut sa dea doar 200lei la dr. la sp. Pantelimon, din Bucuresti. Daca dadea macar dublu, ii faceau cezariana mai repede si mai estetic, fara riscuri.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8695
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Joi 25 Aug 2011, 7:08 am

aurelia.cranta a scris:Da, in general si eu sunt anti spaga... Dar in situatia de fata e vb de o gramada de bani, si un curs care dureaza 4 luni (in cel mai bun caz)... Mi se pare cam aiurea in primul rand sa ai nevoie de acea hartiuta...

Adica daca eu am invatat acasa, singura, de ce sa fiu obligata sa le dau altora niste bani pentru niste informatii pe care le gasesc in alta parte gratis, singura diferenta fiind o hartiuta de absolvire... Practic dau banii pe diploma... Deci ori ca ii dau pe o diploma in modu asta, ori ca ii dau unei functionare... tot bani dati degeaba sunt, doar ca e mare diferenta de valoare..

Exact la asta m-am referit si nu am de ce sa ma supar cand sunteti impotriva spagii.
Stiam ca nu ai timpul necesar si banii aia multi. wink
Dar vorba ta la ce sa platesc cuiva ce am invatat eu in anii de zile de practica.

Vezi tu cum te descurci.
Eu cand am lichidat PFA cea de la primarie mi-a cerut stampila ,desi o aveam in geanta i-am zis ca nu o am la mine (dadusem ceva bani pe ea si tineam la ea)si din 2007 aia a uitat si nici eu nu i-am dus-o.Nu o folosesc in scopuri de falsificari ci de marcat cartile personale ca sa le recunosc cand le vad la altcineva. wink
Si nu mi-a facut nimeni nimic.
De aceea cred ca cea de la primarie care elibereaza autorizatia s-ar putea sa inchida ochii la lipsa acelei calificari.

Eu cam sunt impotriva spagii dar..... nu prea poti face nimic la noi fara ea asa ca ne adaptam in functie de situatie ca ne fie noua bine. wink

Magda Marin
Ce cos eu

MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Joi 25 Aug 2011, 10:16 am

Imi pare rau c-am schimbat directia subiectului. Sad

Si totusi, vina e a noastra, pentru ca s-a inceput cu multumiri dandu-se o atentie, iar astazi daca nu dai nici nu esti luat in seama...

geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Joi 25 Aug 2011, 11:08 am

aurelia.cranta a scris:Ca si concluzie, o sa incerc sa caut daca da cineva diploma doar in urma unui test sau ceva de genu... In felu asta n-as da nici spaga, si as obtine si o diploma pentru propriile-mi cunostinte.. Dar daca nu se poate, asta e, o sa merg pe ideea magdei...

Aurelia pe avocatnet.ro am gasit ACEASTA DISCUTIE

Exista calea recunoasterii unor calificari (aptitudini, competente) pentru care nu exista studii atestate.
În conformitate cu art. 31 din Ordonanţa Guvernului nr. 129/2000 privind formarea profesională a adulţilor şi art. 2 si 4 din Metodologia certificării formării profesionale a adulţilor, furnizorul de formare profesională autorizat poate elibera următoarele tipuri de certificate:
a) pentru programe de calificare sau recalificare, certificat de calificare profesională;
b) pentru programe de iniţiere, perfecţionare, specializare, precum şi la absolvirea fiecărui modul, în cazul programelor de formare profesională structurate pe module, certificat de absolvire.
Certificatele de calificare profesională sau de absolvire se eliberează însoţite de o anexă denumită ,,Supliment descriptiv al certificatului", în care se precizează competenţele profesionale dobândite.
Există şi o situaţie când certificatele de calificare/absolvire se eliberează neînsoţite de Suplimentul descriptiv. Este vorba despre programele de formare profesională care au fost autorizate fără să existe standard ocupaţional sau standard de pregătire profesională şi furnizorii de formare profesională sunt obligaţi să solicite de la CNFPA asistenţă metodologică în vederea elaborării lui.
Pentru o perioadă de 9 luni, timp în care furnizorii de formare profesională trebuie să realizeze şi să supună aprobării CNFPA standardul ocupaţional respectiv, aceştia vor putea organiza programe de formare profesională, absolvenţilor eliberându-li-se însă certificate cu recunoaştere naţională, neînsoţite de suplimentul descriptiv.

Ia legatura cu cei de la Consiliul National de Formare Profesionala a Adultilor si spune-le de problema ta.
Ca stii meserie ,n-ai diploma si vrei una.
Vezi poate rezolvi ceva.
Succas.

Magda Marin
Ce cos eu

MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin

Sus In jos

cursuri croitorie

Mesaj Scris de elisabeta.petrov la data de Mar 15 Noi 2011, 4:49 pm

buna,
cine imi poate spune si mie , unde se fac aceste cursuri in is . va multumesc frumos

elisabeta.petrov
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 1
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de AytanaA la data de Sam 19 Noi 2011, 10:04 am

Felicitari tuturor membrilor acestei comunitati minunate!

Sunt din Timisoara,de doua zile rasfoiesc netul si am constatat cu multe surprindere ca nu exista un curs de croitorie.Nici macar UCECOMUL nu are o asemenea specializare.
Are cineva din Timisoara informatii in plus vis-a-vis de un curs de croitorie?Multumesc frumos.

AytanaA
Nou venit
Nou venit

Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 28/07/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Flori Butur la data de Mar 06 Dec 2011, 11:38 am

AytanaA, stiu eu un curs de croitorie in Timisoara. Si eu am cautat mult, dar in final am gasit unul, si chiar unul foarte bun.
E tinut de Corina Chirila, care a terminat design vestimentar si a urmat si cursuri intensive la Institutul de moda Burgo din Milano.
O sa-ti fac o scurta descriere a cursului, ca sa stii despre ce e vorba; pot sa dau mai multe detalii pe privat.
Cursul cuprinde mai multe module si se adreseaza atat incepatorilor cat si avansatilor.
Ai posibilitatea sa acumulezi multa informatie, incepand cu constructie de tipare, croit pana la cusut si finisarea produsului. Totul bazat pe suport de curs asemanator cu cel de la Milano.
Ce mai e foarte util, e ca poti sa exersezi direct la curs, sala fiind doata cu mai multe masini de cusut si surfilat.
Pe langa notiunile de baza, la curs inveti cum sa gandesti si sa dezvolti un tipar pornind de la tiparul de baza, deci practic inveti cum sa pui in aplicare orice idee pe care o ai. E de fapt si un curs de modelare, nu doar un simplu curs de croitorie.
Nu stiu daca am voie sa las un numar de telefon aici sau un link, asa ca pentru detalii de genul, te rog sa ma contactezi pe privat (daca esti interesata).

Flori Butur
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/11/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Miniona la data de Mar 17 Ian 2012, 5:03 pm

pentru fetele din Cluj :
daca vreti sa faceti curs de croitorie sa stiti ca la Cj se organizeaza un astfel de program......cursul tine 7 luni, 2 luni teorie si 5 paractica (au ei atelier unde se tine partea practica). Si eu m-am inscris si acum astept sa se adune 12 persoane sa putem incepe.Pana acum suntem inscrise 7 si pana nu se formeaza un grup de 12 cursul nu poate incepe.Daca sunteti interesate scrieti-mi pm sa nu facem reclama. va pup

Miniona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 157
Varsta : 28
Localizare : cluj
Data de inscriere : 27/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de cristinadumitru1977 la data de Lun 23 Ian 2012, 1:06 pm

M-am inscris la curs de croitorie, in Bucuresti. In sfarsit! Incep maine.

Acum aproape 2 saptamani am fost la o vizionare... adica sa-mi fac o idee despre locatie, atmosfera, mod de lucru etc. Mi-a placut foarte mult, am fost incantata.
Incepem cu fusta dreapta. Materialele le-am luat eu: stofa si captuseala, fermoar, ata, nasture. Pe masura ce o sa inaintez cu "lucrarea" am sa postez fotografii. Ce e fain este ca daca pierd un curs, il pot recupera. O sa fie vorba de 8 sedinte a cate 3 ore fiecare, martea, de la 18 - 21.

Nu stiu daca pot da detalii despre firma care organizeaza, insa daca sunteti interesate imi puteti trimite un PM.

cristinadumitru1977
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 86
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/02/2010

http://handmade-in-romania.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 4:14 am