Ultimele subiecte
» Aparate si ustensile din bucatarie
Astazi la 10:38 am Scris de ElenaZaileanu

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Astazi la 8:42 am Scris de LRodica

» La sueta .... de seara ! 22
Astazi la 8:05 am Scris de Gabica

» Jucarii homemade
Astazi la 7:57 am Scris de Gabica

» Bijuterii fimo (33)
Ieri la 9:40 pm Scris de ancaanca

» Din materiale reciclabile 5
Ieri la 5:55 pm Scris de LRodica

» Intelepciune prin povestiri
Ieri la 10:36 am Scris de Dorulet

» Quilling-Arta de a rula hartia (20)
Lun 21 Aug 2017, 10:11 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Lun 21 Aug 2017, 10:28 am Scris de Gabica

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Joi 17 Aug 2017, 6:50 pm Scris de LRodica

» Despre compoziția și grosimea firelor pentru tricotat la mașină
Mier 09 Aug 2017, 2:16 pm Scris de Alessia 1996

» Florile din gradina mea(2)
Mier 09 Aug 2017, 9:40 am Scris de LRodica

» Scoala de croitorie (15)
Mar 08 Aug 2017, 9:35 pm Scris de kisslandia

» Carte-jucarie cusuta
Vin 04 Aug 2017, 12:17 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 04 Aug 2017, 12:14 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Rochii, fuste crosetate -14
Vin 04 Aug 2017, 6:39 am Scris de gretty

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Mar 01 Aug 2017, 11:22 pm Scris de gabriela1554

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 01 Aug 2017, 11:14 pm Scris de gabriela1554

» Sa construim un Dream catcher
Mar 01 Aug 2017, 10:49 pm Scris de fulvia

»  Masinile noastre de cusut (6)
Lun 31 Iul 2017, 10:54 pm Scris de Danutzaaa

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Pagina 5 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 4

Mesaj Scris de arime la data de Dum 20 Sept 2009, 4:19 pm

Ziua buna fetelor!
De dimineata am incercat sa trimit mesaj dar mi-a tot dat eroare, intre timp am fost sa fac cumparaturi si sper sa mearga de data asta!
Crix am tot uitat sa-ti spun, legat de miscarea facuta pe timpul sarcinii. Acum depinde de fiecare sarcina, insa o plimbare zilnica pe jos face bine. Mie dr. mi-a recomandat doar mersul pe jos, sa nu fac efort pt. a nu aparea complicatii... si masajul mi-a fost interzis, indiferent ca era de relaxare! Legat de centura, am nascut prin cezariana, nu ca mi-am dorit, nu am avut incotro. Intrasem in saptamana 40 si colul era inchis, slabe sanse sa nasc pe cale naturala. Cu greu am fost de acord cu decizia dr. de a naste prin cezariana, acum ma bucur ca a fost asa, nu stiu cum as fi trecut printr-o nastere naturala...In fine, legat de centura, nu mi s-a dat voie sa port centura decat dupa prima saptamana de la nastere. Dr. nu era de acord cu centura, a si adus argumente. Este bine ca muschii abdominali sa fie lasati liberi sa se retraga singuri, mai ales ca sunt si taiati Sad Acum depinde si de tine, eu una am urmat sfatul dr. insa imi luasem centura si dupa acele 7 zile am incercat s-o port, culmea si daca doream, tot imi era dificil, ma jena operatia, in timp am inceput sa ma acomodez cu ea si o purtam mai mult cand ieseam afara la plimbare, cum a spus si Deiutza... imi tinea burta si imi era mai usoara deplasarea.
Livia felicitari pt. aparitie...
am avut o surpriza de gen pe perioada verii de la o prietena, mi-a postat pe un forum un articol cu unul din tortulete cu link catre blog wink
Juli esti o norocoasa ca iti faci timp pt. astfel de cursuri, mi-ar placea sa am mai mult timp pt. mine si sa fac cat mai multe...
Merci Deiutza, sper sa am bafta si sa castig hug Merci tuturor pt. felicitari kiss

Ana multa bafta cu SB si sa reusesti sa slabesti hug
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de crixuta la data de Dum 20 Sept 2009, 4:27 pm

Julienne, suna super interesant ce spui tu....eu ma gandeam ca acusica o sa trebuiasca sa incep sa ma documentez bine de tot legat de educatia bebelusului din toate punctele de vedere....si mi se pare un sb greu si f complex.
Sper sa ma documentez cat mai mult si am emotii cum voi fi ca mama....cred ca cel mai mult conteaza rabdarea parintilor, disponibilitatea lor de a renunta la o placere personala pentru o activitate cu bebe, si dorinta de a face ceva bun pt bebe al tau.
E foarte greu sa fii parinte, mai ales ca nu e un "job" sa-i zicem pe care sa il poti face full time, ca mai ai deja un servici....
Insa pe de alta parte cred ca poti sa stai non stop cu un copil si sa nu faci aceeasi treaba buna pe care altii o fac in doar cateva ore petrecute cu bebe pe zi.....

crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de ramomic la data de Dum 20 Sept 2009, 4:38 pm

Buna ziua fetelor kiss ... profit ca sunt acasa sa va salut si eu hug pupi .
ARIME am vazut si eu fularul si e suuuper frumos si interesant love ; felicitari pt.idee. Eu ma gandeam sa ma apuc de un bolero colorat, dar nici macar nu stiu sa pun pe ace Embarassed ...
LIVIA felicitari pt.blog dama ... cornuletele alea sarate ma tenteaza si pe mine rau de tot foame .
CRIS, eu am alaptat 7 luni jumate, dar numai eu stiu cat am tras sa am lapte cat de cat ametit. Am regretat ca nu am folosit mameloane din acelea de silicon inca de la prima alaptare nor . Aveam la mine unele, dar nu erau bune de nimic si am primit la maternitate de la o mamica din acelea de la Nuk care sunt suuuper ok. Mamica respectiva era singura fara rani la sani. Vorba ANEI, aveam si eu niste dureri cand o puneam pe Mara la san de imi dadeau lacrimile cyclops . Dupa ce s-au vindecat n-am mai avut nici o treaba ... dar daca foloseam mamelonul de la inceput probabil era mai ok wink . De folosit am folosit si eu Garmastan si pt.stimularea lactatiei Galactogil. Am inteles ca Galaforul e mai ieftin si cu aceleasi efecte, dar atunci nu am stiut; am folosit si eu ce mi-a recomandat de la farmacie.
In orice caz un medic pediatru cu renume pe la noi mi-a spus ca trebuie sa beau f.multe lichide (apa + ceaiuri + ciorbe) si nu sa mananc mai mult pt.a avea lapte. El zicea sa-mi iau o sticla cu apa/ceai cand o pun pe Mara la san si sa tot beau din ea ... oricum iti va fi sete in timp ce bb papa wink .
JULIENNE spor la cursuri ... e ceva interesant si care iti va folosi si in viata personala nu doar cea profesionala boo. Ideea e sa te apuci si tu de bebelit wink . Legat de dieta, o sa te rog sa-mi spui mai des ce papi, ca tare ma tenteaza si pe mine dieta asta de 90 de zile wink .

Vroiam sa zic mai multe, dar acum nu mai stiu ce lol! ... sper sa mai reusesc diseara sa intru Smile .

ALINUTZA pe unde o fi oare? pupi
Va pup pe toate fetelor pupi prietenie .
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 39
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de juliennej la data de Dum 20 Sept 2009, 4:46 pm

crixuta a scris:Julienne, suna super interesant ce spui tu....eu ma gandeam ca acusica o sa trebuiasca sa incep sa ma documentez bine de tot legat de educatia bebelusului din toate punctele de vedere....si mi se pare un sb greu si f complex.
Sper sa ma documentez cat mai mult si am emotii cum voi fi ca mama....cred ca cel mai mult conteaza rabdarea parintilor, disponibilitatea lor de a renunta la o placere personala pentru o activitate cu bebe, si dorinta de a face ceva bun pt bebe al tau.
E foarte greu sa fii parinte, mai ales ca nu e un "job" sa-i zicem pe care sa il poti face full time, ca mai ai deja un servici....
Insa pe de alta parte cred ca poti sa stai non stop cu un copil si sa nu faci aceeasi treaba buna pe care altii o fac in doar cateva ore petrecute cu bebe pe zi.....

da,eu cred ca e greu sa fii parinte.insa aici ,pur si simplu ma sperie detasarea cu care unii parinti isi lasa copiii la scoala de la 8 si ii mai tin si in after school,pina la 5,30...sint mici,sint si bebei pt ca au si clasa pt bebei..si daca stai sa te gindesti,pt noi,ca oameni maturi e o zi lunga,pt ei ce sa mai zic.apoi am mai vazut pe aici si varianta cu nanny pt weekend..dupa ce ca toata sapataina nu iti vezi copilu decit o ora dimineata si o ora seara,pt weekend iti mai iei si nanny.e aberant,dar asta e socitatea lor si sper sa nu ajung si eu asa..
cit despre educatie,cred ca vine din interior,mai ales cit sint bebei..
pe mine ma sperie ideea de a avea un adolescent aici si sa fie expus la absolut orice..asta mi se pare greu de educat,de aratat calea buna si cea mai putin buna unui adolescent..

arime-cursul il fac pt ca lucrez cu toddlers 2-3 ani si pt ca vreau sa inteleg ce e cu ei,ce au nevoie,ce le pot oferi eu.
montessori mi se pare cea mai buna metoda de invatamint pt un copil.pt montessori sint multe traininguri.il am pe cel de 3-6 ani.acum il fac pe 0-3 ani si mai incolo pt middle school6-12 ani-14..dar cred ca pt a intelege un copil si nevoile lui,ca profesor,trebuie sa il intelegi de cind e bebe..
se stie f bine ca primii ani de viata afecteaza viata oricui ca adult.si daca nu ii inteleg pe copiii astia de 2 sau 3 ani cum o sa-i inteleg pe cei mai mari??daca o sa am copil si daca o sa ami fiu aici,stiu ca o sa-l pun intr-o scoala montessori..imi pare rau ca nu sint si in ro mai multe si imi pare rau ca eu nu am avut acces la asa ceva...
mda..hai ca v-am innebunit cu poliloghia mea...scuze!

ramo-acum am vazut si mesajul tau.o sa scriu aici ce maninc..si daca te ajuta,cu multa placere.
legat de bebe-hmm..da ,vreau bebe.doar ca eu am venit aici,am luat totul de la inceput..inca ma mai gindesc daca sa ma inscriu la cursuri de master aici sau nu..nu ca asta m-ar impidieica sa am bebe..apoi ar mai fi ideea ca noi stam intr-un apartament.e mic si nu e loc de bebe.vreau sa luam o casa sau si apoi bebe.vreau sa termin cu scolile si apoi..eu cred ca mom pt bebe tre sa fie lipsit de stres..nu vreau sa am stresuri legate de examene ,de casa,de bani cind voi avea un copil..poate e bine,poate nu..nu stiu...
chhiar ieri ne vb profa cum stresul afecteaza viata interna a bebelui..deci cris, NO STRESS,AT ALL.si mai e o chestie pe care eu o vad la copiii astai..sint unii f agiatati,nervosi..si e confirmat ca mama a avut o sarcina sresanata..
no gata de data..plec la gym ca n-am mai fost de joi..
o zi faina!

juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 39
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de livia1981 la data de Dum 20 Sept 2009, 9:38 pm

Buna seara fetelor!
Ma bucur mult ca vad ceva miscare aici pupi
Ramo ce mai face Mara?
Deiutza incearca cornurile si sunt sigura ca o sa va placa! pupi
Juli cand ai timp si chef poti sa povesteti aici ce proiecte faci cu copii tai. Din cate am inteles te ocupi acum de cei mici 2-3 ani si chiar ma intereseaza (nu ne plicitisesti deloc Smile ) sa pun in aplicare cu al meu cand va fi cazul. Deocamdata nu stie sa se joace, inca baga in gura tot si toate, arunca, tranteste, as vrea sa ma joc cu el jocuri , chestii pt varsta lui, care sa-l si ajute in dezvoltare, dar sincer nici nu stiu de unde si cu ce sa incep. Asa ca orice sfat mi-ar fi de folos.
Pupici ne auzim maine!
kiss
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de dana_mi16 la data de Dum 20 Sept 2009, 11:03 pm

Buna zeara fetelor,

Arime felicitari pentru fular, este foarte frumos, eu am ramas uimita ca nu stiu sa fac nimic de genul acesta.
Deiutza eu am facut papanasi am si papat, asa ca 1 kg pus zid
Livia felicitari pentru aparitie, iar cornuletele arata super, iar torturile nu mai zic nimic, cat despre cornulete le-am primit comanda de la sotz pentru maine seara, asa ca m-ai pus la treaba rade pupi
ramo pupi
julianne citeam randurile scrise de tine si ma gandeam ca as vrea sa fie si in romania macar jumatate din cadrele didactice asa constiinciosi pentru a putea oferi ce e mai bun, informatiile tale sunt de un real folos, nu ca as avea bebei ci pentru ca ne bate gandul sa avem unul curand, dar asta doar Doamne Doamne stie.

Eu de maine intru la cura, nu stiu exact ce o sa tin, poate cura deiutzei, dar am sa tin.
Dana sper sa ne tinem de treaba, asa ca bafta la cura.
Crixutza pupici pentru tine si bebe
Azi am papat tare mult si anapoda asa ca nu mai merge.
Va pup si vorbim maine, o seara frumoasa! kiss
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 31
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de crixuta la data de Lun 21 Sept 2009, 12:27 am

Buna fetelor
Noi am revenit de la niste prieteni, taaaare frumos in weekend……pacat ca maine iara e luni…..Sad
Ramo, misto ideea cu silicoanele de la prima alaptare.....probabil ca primele zile sunt grele de tot, dupa aceea ne acomodam si eu si bebe ....Deci mai degraba lichide multe decat multa papa.....deci putem papa cat de cat normal...
Dar,,,,,intrebare......chiar ajuta 1 litru de lapte pe zi la alaptat? Sau e doar un mit? Daca e sa luam in considerare faptul ca laptele nostru din comert nu e ca ala gras de la tara.....
Daa.......Halinutza nu e de gasit si pace...
Pai Julienne, cursul asta chiar ca o sa te ajute si bebeii.....si oricum astia in Hamerica cred ca au niste cursuri super faine, nu de mantuiala, doar sa fie facute.....Am dat si eu search la montessori, chiar ma intereseaza sa vad ce metode au.....niciodata nu e prea devreme sa te interesezi, nu? Mai ales cand cineva de profesie te mai poate si indruma,nu? (wink-wink)
Si daca ar fi sa ne luam si dupa reactia Liviei, am asa un feeling ca daca ne apucam de niste discutii montessori, n-o sa se supere nimeni....e full de mamici aici...
Dana, si noi te pupam, si treci la bebelit, ia sa le convingem pe toate fetele de aici sa devina mamici, nu? rade

crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Lun 21 Sept 2009, 9:19 am

neata fetelor pupi
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de dana_mi16 la data de Lun 21 Sept 2009, 9:24 am

neatza Andreea pupi
dana_mi16
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de deiutza23 la data de Lun 21 Sept 2009, 9:34 am

neata gagici pupi .
eu ieri am mancat super ok zic eu,doar ca au iesit 1600 cal,nu pot manca sub 1500 si pace.
am avut asa
-cafea cu lapte
-1 felie cascaval vegetal cu ardei
-compot de mere cu zaharina
-50 g seminte de fl soarelui
-carne de curcan cu 2 ling. sos de smantana cu marar
-compot de struguri facut de mine.
azi am deja cu 300 de g mai putin,se pare ca imi priesc tare bine compoturile ca imi tin si de foanme si ma si ajuta la slabit.

JULLI nici o sansa sa ne plicti,e super interesant tot ce ne pov,cand ai copii nici o info in plus nu strica,pt ca e f greu sa cresti un copil cum trebuie,info de orice fel sunt mai mult decat bine venite si de sfaturi in cunostinta de cauza nu mai vb,asa ca spune-ne cat mai multe pupi .
RAMO ma bucur ca ai mai scris,te mai asteptam si mai des si cu mesaje si mai lungi cand poti.
DANA-MI mi-a spus cineva ca dupa ce slabesti cu dieta cu fructe si legume pui tot la loc,asa ca mancare sanatoasa si fara o dieta anume cred ca e cel mai bine.
ANDRICA,cum a fost in we?
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Lun 21 Sept 2009, 9:39 am

a fost f frumos si relaxant dar am mancat numai pe langa SB :D
cam asa : vreo 5felii paine alba, 2-3felii pizza de casa, 200ml shake de vanilie, 3covrigi, 150g turta dulce
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dana_mi16 la data de Lun 21 Sept 2009, 9:41 am

mersi de sfat deiutza pupi , acum am pus un cartof mare la fiert, nu tin strict ce scrie in dieta ta, doar ca incerc sa ma iau putin dupa, mai ales ca eu nu prea ma omor dupa fructe, asa poate incep si eu sa le consum, mai ales acum ca sunt .....
Faza este ca am o problemutza si rog fetele care s-au lovit de asa ceva sa ma sfatuiasca, eu chiar nu stiu ce sa fac, am adus florile de pe balcon in casa, dar dupa ce le-am facut dus, le-am lasat la scurs tot in baie, azi le-am pus la locul lor unde le tin pana la anu in aprilie, faza e ca am gasit in tavite niste purici sau paduchi negri si nu stiu cum sa scap de ei, ma ingrozeste gandul ca am sa am monstruletii aia in casa.
Va rog dati-mi un sfat!!!!! hug

Ultima editare efectuata de catre dana_mi16 in Lun 21 Sept 2009, 9:45 am, editata de 1 ori
dana_mi16
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de deiutza23 la data de Lun 21 Sept 2009, 9:44 am

eu nu ma omor dupa legume,dar fructe as manca nonj stop si chiar mananc.
am acasa multe rosii si ardei,dar mi-e si lene sa-mi fac salata si nici nu-mi place salata cu orice.si la iarna cand n-o sa am rosii o sa poftesc,acum se strica in frigi zid .
bafta la dieta.de la cate kg pleci?
ANDRICA sa-ti fie de bine.
deiutza23
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Lun 21 Sept 2009, 9:45 am

era sa mananc ieri si papanasi dar au venit niste musafiri care au uitat sa mai si plece iar pe la 10 seara era cam tarziu sa ne mai faca rade rade rade
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dana_mi16 la data de Lun 21 Sept 2009, 9:46 am

mersic, de la 65 si sper sa ajung la 55, deocamdata, dar cine stie daca am sa reusesc!
Cu legumele ma inteleg de minune, asa ca poate reusesc wink
dana_mi16
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de deiutza23 la data de Lun 21 Sept 2009, 9:52 am

bafta sa reusesti.oricum 65 sigur nu e greutatea reala,e continut stomacal probabil.
asa si la mine,am avut 65,dar am fost si la M si acum scad de la o zi la alta.pana pe la 61-62 voi scadea mai repede apoi mai incet,dar deja va fi mai relax,pt ca eu de la 62 in jos ma simt din ce in ce mai bine :D.
oare ce inaltime ai?eu am 1,65 si vreau sa ajung macar la 55,dar am scris la ticker 51 ca sa ma motivez mai tare wink .
ANDRICA sa ii tina naravul asta pe musafiri rade ,ca asa nu ne mai ingrasam wink .
deiutza23
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Lun 21 Sept 2009, 9:55 am

da rade rade rade
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dana_mi16 la data de Lun 21 Sept 2009, 10:09 am

am 1,59 cm, asa ca tb mai mult decat 55 kg sa imi impun, poate 50 ar fi ok
dana_mi16
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de arime la data de Lun 21 Sept 2009, 10:11 am

'neata fetelor!sunny S-a inceput de luni in forta si de dimineata, clar o sa fie mare activitate saptamana asta wink
Dana_mi Vermicid (POKON) il gasesti in florarii, combate parazitii din sol ai plantelor, multa bafta si sa ne spui ca ai scapat de promlema.

Un inceput de saptamana linistit si cu realizari fetelor hug
arime
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de dana_mi16 la data de Lun 21 Sept 2009, 10:17 am

Multumesc mult arime hug pupi , chiar azi ma duc sa il iau, sa scap de monstruletzi!!!! Mersic muuult
dana_mi16
Junior
Junior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de arime la data de Lun 21 Sept 2009, 10:24 am

dana_mi16 a scris:Multumesc mult arime hug pupi , chiar azi ma duc sa il iau, sa scap de monstruletzi!!!! Mersic muuult

Nu ai pt. ce Dana_mi, multa bafta sa scapi de monstri! Smile
arime
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de deiutza23 la data de Lun 21 Sept 2009, 10:33 am

ne pregatim si noi sa mergem in oras si la gradi dupa Sori.
eu revin acasa la pranz dupa ce las copiii la manma,asa ca mai vb.
va poop,paaaaaa.
deiutza23
Senior
Senior

Sus In jos

Mesaj Scris de crixuta la data de Lun 21 Sept 2009, 11:15 am

Neata fetelor, ce activitate.....eu asa deprimata am venit la scarbici, ca e luni, pana la urma m-am linistit, mi-am impus sa nu mai mai agit.....

crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de andreea_2008 la data de Lun 21 Sept 2009, 11:15 am

deci nu-i corect....la mine in frigider bate vantul de mancare de dieta in schimb am carnati, halva, vreo 4tipuri de prajituri si vreo 3 de ciocolata zid zid zid
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de crixuta la data de Lun 21 Sept 2009, 11:28 am

andreea_2008 a scris:deci nu-i corect....la mine in frigider bate vantul de mancare de dieta in schimb am carnati, halva, vreo 4tipuri de prajituri si vreo 3 de ciocolata zid zid zid

O, doamne!!!!!!!!!!!! rade

crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos