Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ce masina de brodat recomandati?

+36
popica12
slc
Ipate
arielas
Lucyjuke
Artizania
christinuca
ankha
LauraTone
Phlom
kabunta
mainidibace
simona-crina
diada
Teo_730
anabam
danieladana
ciuf
Indra
Duel
ccnuh
Steluzza
Vianne
speedy
cosmin_cosmin_1
tinassyliliana
minky
misela
irinairina
maya_design
rusuraduione22
amaza1
lilia27
Admina
niculaie
onixx
40 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Phlom Lun 21 Dec 2015, 11:17 pm

ankha a scris:Buna dimineata. Sunt la prima postare dupa ce am citit cred aproape toate sectiunile acestui forum. Intreb ca sa nu fac prostii caci am strans cu greu banii si sper sa iasa lucruri frumoase din ideile mele. Si deci, incerc sa inteleg daca pentru o incepatoare, adica niciodata nu am vazut cum functioneaza, este o idee buna pt un inovis 750e. Am inteles ca este o masina casnica, are gherghef cu acoperire mare, se schimba ata manual( nici asta nu stiu exact ce inseamna in practica), si are incluse deja diverse tipuri de broderii. Ce nu am inteles e daca nu achizitionezi softul ai cum sa creezi tu un model si sa il bagi in masina? Si daca e vb de soft ea nu are decat softuri de la 2000 in sus? E nevoie de spay de fixare pt orice tip de material? Acea intaritura e de mai multe tipuri? Cred ca ma opresc si astept un raspuns de la cei care o folositi deja. Preturile vad ca variaza si nu inteleg din ce cauza. Teoretic toate ar trebui sa aiba garantia la brother nu? Multumesc frumos in avans si sper sa fiti rabdatori cu d`alde noi astia care nu ne pricepem deloc. O zi minunata la toata lumea!


Buna seara!

Eu mi-am dorit 750e. Nu am testat-o. Am avut alta, despre care am tot scris.

Ca sa te linistesc oleaca legat de soft: eu am incercat si variante gratuite, dar cu care puteam salva/exporta in formatul pe care-l suporta masina. Asta sa si cauti. Gasisem: SophieSew, PE Design V6 (era gratuit de unde-l luasem eu) sau gasesti site-uri numai cu modele de broderie si descarci cate vrei. Apoi le pui pe stick si le upload-ezi in memoria masinii. Sau conectezi masina de brodat direct la laptop. Asta e om functie de modelul masinii.

Ai sa vezi ca e recomandat sa folosesti stabilizator cam pentru toate materialele. Eu cel putin asta am facut. Iar stabilizatorii sunt de mai multe feluri, precum ai scris, printre care: spray (cel mai bun mi s-a parut), aplicare cu fierul (are adeziv sau e folie ca de celofan) etc. Eu am luat cate putin mai din toate si am incercat sa vad ce-mi place. Adezivul spray mi s-a parut cel mai ok.

Atele se schimba manual, adica atunci cand termina de brodat cu o culoare si trebuie sa treci la alta, masina te atentioneaza printr-un mesaj pe display, iar tu schimbi ata si confirmi. E usor. Ai sa vezi. Ata s-ar schimba automat doar la masinile industriale, cu mai multe capete de brodare. Deci nu e cazul nostru.

De oriunde vei lua produsul, vei beneficia de garantie de la importatorul oficial in Romania. Magazinul de unde ai cumparat masina nu are treaba cu garantia. Magazinele de profil isi explica preturile mai ridicate prin faptul ca ar asigura servicii post garantie mai bune (desi tot ei asigura si celorlate magazine), ajutor after-sales, instructaj etc.

Seara buna!
Phlom
Phlom
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 95
Localizare : Constanta / Atena
Data de inscriere : 08/04/2014

http://phloreen.wordpress.com/

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de ankha Dum 27 Dec 2015, 11:32 pm

Buna seara,
Multumesc pentru informatii. Intre timp am rezolvat si problema:)...Am luat`o si pe brodarica ...si testat`o acum pt cadourile de Craciun. Am luat cu ea un stabilizator de se aplica cu fierul. iar aici in cta nu am gasit nimic altceva mai bun. Ar trebui sa fac comanda pt ate si stabilizatri tot la brother Sibiu. Ca si idee pt cei care mai vor sa isi cumpere tre sa o pandeasca bine. Pt black Friday nu a scazut decat pana la 3600, apoi la o saptamana era 3900 cu tot cu soft, apoi o saptamana mai tarziu 3000 pe site`ul de la bucuresti(asta in cazul in care eu am tot vf toate site-urile 6 luni inainte). Eu m`am grabit caci m`am gandit ca nu o mai gasesc mai jos asa ca am luat`o fara soft. In schimb am gasit niste trial-uri cu care am rezolvat cu editare si monograme. Creare broderie de la un cap la altul nu am reusit. In schimb am niste imagini desenate de mana pe care as vrea sa le fac broderie si inca mai cercetez cu ce. Inca testez materiel si tipuri de broderie. Treaba cu in the hoop. etc E bine acus ca am cum sa le pun si in practica. Pentru alte intrebari o sa ma mut la subiectul in cauza:) Inca o data multumesc frumos pentru informatii. O seara minunata
ankha
ankha
helper
helper

Numarul mesajelor : 5
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 28/10/2010

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Admina Mar 29 Dec 2015, 2:17 am

Ankha, nu cred ca mai e necesar soft-ul de broderie, cel de la Brother adica. Acum cam toate masinile au USB port si poti pune direct broderiile in masina. Si pentru editare, digitizare se gasesc software-uri mai ieftine, pe net. Nu as zice chiar gratis (legale), pentru ca eu n-am gasit unul sa ma multumeasca, dar sigur nu am cautat destul sau n-am avut rabdare sa le invat, pe cele incercate.
Stabilizator si eu recomand spray si mai exista un spray care curata adezivul folosit, dupa ce sfasii stabilizatorul de hartie. Pare mai complicat decat este, de fapt. Mai complicat e sa gasesti broderia care-ti trebuie, cred. Odata ce brodezi de cateva ori, te obisnuiesti cu schimbarea atelor, stabilizarea. Masina face marea majoritate a muncii, mai ales daca e una buna, putin pretentioasa la ata, material.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de christinuca Mar 29 Dec 2015, 9:20 pm

va rog sa postati poze cu lucrusoarele brodate. Abia am descoperit broderia insa nu am inca masina de brodat si nici nu cred ca voi avea in urmatorii 2 ani dar macar vad ce minunatii creati voi. kiss kiss
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Artizania Mier 30 Dec 2015, 11:44 am

Buna !

Imi face si mie cu ochiul o masina de brodat. As vrea sa o folosesc pentru a coase motive traditionale de ie. M-am orientat la Brother NV90E. Modelele a vrea sa le digitizez eu de la cap la coada, si nu m-am lamurit cum Sad Are cineva experienta in realizarea modelelor in cruciulita traditionale sa ma ajute cu un sfat ? E de ajuns Brother NV90E, sau ar trebui sa mai strang bani pentru alta mai scumpa ? Eu nu as vrea sa fac personalizari cu scris, prin urmare, nu stiu daca imi e chiar utila o masina mai scumpa. Ma gandesc ca daca fac diagrama corect, si o incarc in masina, n-ar trebui sa am nevoie de prea multe functii si facilitati pe care le are o masina scumpa. Ma insel ?
Artizania
Artizania
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 31/10/2012

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Lucyjuke Mar 05 Ian 2016, 10:19 am

Bună ziua și mulțumesc pentru accept!
De curând am decis sa-mi cumpăr o mașină combinată de cusut și brodat. Alegerea mea este un model de la Brother Innov-is 2600. Am tot căutat păreri dar nu prea am găsit . Broderii am mai lucrat pe mașini industriale,dar la cusut sunt începătoare. Are cineva aceasta mașină ? În descriere am văzut ca are multe accesorii și piciorușe pentru diverse cusături... Sper sa nu mă pună prea mult în dificultate.
Mulțumesc anticipat!
Lucyjuke
Lucyjuke
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : Moldova
Data de inscriere : 05/01/2016

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de arielas Joi 07 Ian 2016, 8:42 am

Filmulete demonstrative ai cautat ca sa vezi daca e prea complicata?

arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Lucyjuke Joi 07 Ian 2016, 8:50 am

Da,am căutat și am vizionat tot de pe YouTube
Intre timp am cumpărat mașina.
Deocamdată citesc manualul,care e foarte explicit,în limba română...Iar de mâine o bag în teste!
Lucyjuke
Lucyjuke
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : Moldova
Data de inscriere : 05/01/2016

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de arielas Joi 07 Ian 2016, 9:29 am

ok, atunci nu pot decat sa iti urez spor la lucru! si sa faci lucruri marete cu ea!
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Lucyjuke Joi 07 Ian 2016, 9:31 am

Mulțumesc frumos !
Lucyjuke
Lucyjuke
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : Moldova
Data de inscriere : 05/01/2016

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Cum sa folosesc masina de brodat

Mesaj Scris de Ipate Vin 23 Iun 2017, 9:02 am

Buna ziua. Va rog sa ma ajutati daca se poate. Doresc sa achizitionez o masina de brodat Brother NV 955 sau Is 955, dar nu am inceles ce este cu softul Pe Design? Il primesc la masina gratuit sau trebuie achizitionat separat? Si pot crea eu modelul dorit sau cum se procedeaza? multumesc.
Ipate
Ipate
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Caransebes
Data de inscriere : 23/06/2017

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty masina de brodat

Mesaj Scris de slc Mar 06 Feb 2018, 11:13 pm

buna ziua! sunt noua pe forum , ma numesc Camelia.sunt fericita posesoare a unei masini de brodat innovis 800e de la brother.am cumparat masina de aproximativ o saptamana dar teoria nu seamana cu practica...in concluzie nu reusesc sa brodez cu ea deloc; imi apare o alarma cum ca am firul incurcat sau acul indoit.schimb acul de sute de ori infilez ata de sute de ori; acelasi rezultat! ajutoooor va rog!
slc
slc
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : slatina
Data de inscriere : 06/02/2018

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de popica12 Mier 07 Feb 2018, 9:44 am

Este foarte important sa mentionati cu arata cusatura / broderia pe fata respectiv spate. Sunt mai multe lucruri de verificat. Incepeti cu mosorul de ata din suveica. Verificati sa fie pusa ata in sensul bun. Mai departe, suveica sa fie reglata, teoretic ar trebui sa aiba 1 sau 2 suruburi de tensionare a atei de jos. Mergand mai departe, verificati ca acul sa fie pus corect, nu incurcati fata su spatele lui. Dupa aceea ar trebui sa mai verificati inca o data traseul de ata care ca ajunge in ac. Iar la final dupa ce tote cele de sus au fost verificate, atunci incepeti sa reglati ata de pe fata cusaturii / broderiei.
popica12
popica12
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2017

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de slc Mier 07 Feb 2018, 4:09 pm

multumesc! va voi tine la curent cu eventuale progrese...
slc
slc
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : slatina
Data de inscriere : 06/02/2018

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Djmanianfs Mier 07 Feb 2018, 8:38 pm

Buna Camelia!
Eu zic ca nu ar fi indicat sa umbli la reglajele suveicii, acolo suntniste reglaje de fabrica si daca o dereglezi, nu cred ca o sa fie bucurie mare!
Poti sa verifici tensiunea atei (este rotita frontala), eu merg cu ea la 6 si este ok, dar este foarte important sa pui si ata suveicii in sensul in care este desenat pe acel capac al masinii de brodat. Tot aici conteaza si ata cu care lucrezi: daca ai o ata de 2 lei sa nu te astepti ca masina sa functioneze perfect.
Incearca ce ti-am scris mai sus si eu si colega si vezi ce rezultate ai.
Succes!
Djmanianfs
Djmanianfs
helper
helper

Numarul mesajelor : 57
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/10/2017

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de slc Mier 07 Feb 2018, 11:31 pm

aproape am rezolvat.era cumva blocata suveica.acum merge.multumesc
slc
slc
helper
helper

Numarul mesajelor : 3
Localizare : slatina
Data de inscriere : 06/02/2018

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de delia2788 Lun 10 Dec 2018, 2:37 pm

Buna ziua. As dori sa imi achizitionez o masina de brodat Brother 800e. Are cineva acest model? Ce parere aveti despre ea? Multumesc!
avatar
delia2788
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 35
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 05/12/2009

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Evlampyka Lun 16 Mar 2020, 2:45 pm

Bună ziua! As dori sa cumpăr o mașină de brodat Brother NV800E. Este buna pentru a brodat pe materiale subțiri cum ar fi minimat sau tripluvoal? Ce fel de ate mi-ar trebui și de unde sa le comand mai ieftin? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Evlampyka
Evlampyka
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 16/03/2020

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de diada Mar 17 Mar 2020, 8:50 am

Minimatul nu este asa de subtire, dar nu stiu daca merita brodat! Tripluvoalul, intr-adevar, este mai subtire. Cred ca se poate broda, iti trebuie neaparat sustinere, intarit materialul, ac subtire la masina.
Mai ieftin gasesti pe OLX, la jumate, okazii, publi24, eu acolo mi-am vandut masina de brodat, masina cu care am facut 10 broderii... dar neavand timp, am decis ca este cazul sa o foloseasca altcineva. Atele au fost gratis. Vezi ca iti trebuie ata speciala la suveica.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Evlampyka Sam 09 Mai 2020, 9:25 pm

Bună seara! Recent am cumpărat o mașină de brodat Brother NV800E și întâmpin mai multe probleme :
1atunci când brodez pe tripluvoal îmi increteste materialul chiar dacă am pus insertie de bumbac de 50g și întind materialul în gherghef destul de mult(îmi dau seama pt ca atunci când brodeaza modelul rareste materialul)
2. Atunci când brodez un model de 3 ori a 4a oara îmi da rateuri, adica: nu respecta cusăturile de ghidaj,le lasă pe dinafara; daca firul bobine e consumat și îl schimb reia modelul făcându-l mai subțire.
Vă rog să mă ajutați. Mulțumesc anticipat!
Evlampyka
Evlampyka
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 16/03/2020

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Broderie

Mesaj Scris de Nicoleta C Mar 09 Iun 2020, 8:57 am

Bună ziua, grup minunat! Sunt novice a tot ce înseamnă broderie, dar cu pasiune și mult optimism. M am hotărât să cumpăr o mașină Brother innovis 800e. Ce păreri aveți? Ma interesează dacă vreau sa brodez și pe mânecă, cum procedez? Trebuie cumpărat ceva special? Sau descos mânecă, și apoi o închei... Pentru gulere ce accesorii trebuie să mai cumpăr? Mulțumesc mult!
Nicoleta C
Nicoleta C
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 08/06/2020

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de diada Lun 15 Iun 2020, 9:05 am

Buna, nu stiu cat ne mai pricepem noi la masini de brodat. Dar daca vrei sa brodezi pe maneca trebuie neaparat descusuta, maneca ar trebui sa intre pe gherghef. Dar gulerul, nu imi dau seama cum se aranjeaza in gherghef, pentru ca este si gros si ingust. Eu am avut masina de brodat cu gherghef de 10/10cm si nu mi-a fost suficient.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Nicoleta C apreciază acest mesaj

Sus In jos

Ce masina de brodat recomandati? - Pagina 3 Empty Re: Ce masina de brodat recomandati?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB