Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

+127
draganescu_simona2000
gabi-27
cata13lina
bubu85
crysty_45
Onna
ciucamona
dienutzababy
smihaelaviorica
Marry
ady_kat
adelina24
cld
sabinatudor73
danutac
carmen.anca
ivanoiuadela9
endo
corina78
lushca
firicel
tuki_cocu
gagaritz
Dragan mIOARA
tocaci edina
lotus nufar
Fraise
lovely_janette
anamariacris
gabi67
ladybird
aisha
solmizel
Nicoleta Irimescu
ribana
manus marioara
valih
Klaudiadenisa
Serban Valentina
valentina_32
lillyka
carina1
florina_1979_2007
mnarcisa
claras
Medi
Uca
cris_27
lorexa1987
myky7robc
anc@
hanna.
Mihaela 2010
Dionisia
dianavieru
Julie
scami
violeta25
monamoceanu
loredanacioby
romaya
silvia15121976
mihainiko
kuamy
diana_on
corilex
Iulia40
europolis
zylv
ileana cosanzeana
angells
dani_dani604
geany
teisoara
came_lia
bubu mic
andacoman
marlen372001
dandana
LYNDA
anca costan
iuliana72
alimami
sarahmihaela
DANIELA.I
ginab
Karina33
emi
Armeana
danadea
Dodo-pui
nicoletabaicu
geany20062006
elutzika
rucsy
marami
Dariaa
kittygreeneyed
ANCUTA
aidaalex
diana_roxana
maria_covacef
dina_dorina
cami26
Anna Succubus
Agatha
Giobsy
chrissart
fir.de.iarba
livia1981
Ana Maria
ionela stefan
ancabarbu
ioana soare
SilviaDumitrescu
Lali
Ania
adar
diada
Admina
Cristale
lorinaoo1
MihaelaT
viorica
Eva
cris69
little_light
131 participanți

Pagina 11 din 24 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Urmatorul

In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Dionisia Mier 24 Feb 2010, 9:02 pm

eu nu reusesc sa " descifrez" schema la floarea mare ,aceasta :[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de alimami Vin 26 Feb 2010, 9:59 pm

Am terminat proiectul fara ajutor!!L-am pus la Creatii pt papusi si la Creatiile noastre crosetate!!
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Vreau sa incerc ceva nou

Mesaj Scris de Mihaela 2010 Dum 28 Feb 2010, 1:41 pm

tricot Ajutooorrr...fetelor.Sunt noua pe aici,dar si la crosetat sunt noua,crosetez numai de o saptamana,si i-mi place la nebunieee...Va rog vreau s-ai crosetez fetitei mele o gentuta din accea in forma de animalut,sunt asa dulci,dar nu stiu cum sa incep,va rog ajutatima,si daca aveti din intamplare diagrama sau schita unui astfel de model astept cu nerabdare s-al primesc,p cos lisss...


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 28 Feb 2010, 3:13 pm, editata de 1 ori (Motiv : subiect fuzionat)
Mihaela 2010
Mihaela 2010
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 11
Varsta : 46
Localizare : Borsec
Data de inscriere : 25/02/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de hanna. Dum 28 Feb 2010, 4:15 pm

eu nu stiu sa crosetez deloc.ce sa fac?unde invat de la 0?multumesc anticipat
hanna.
hanna.
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : google
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de alimami Dum 28 Feb 2010, 4:37 pm

hanna. a scris:eu nu stiu sa crosetez deloc.ce sa fac?unde invat de la 0?multumesc anticipat
De pe filmuletele de pe youtube hug Se incepe de la tinutul crosetei in mana.
alimami
alimami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de geany Dum 28 Feb 2010, 9:08 pm

mnarcisa a scris:

uite aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
sper sa iti fie de folos

letho a scris:.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de hanna. Dum 28 Feb 2010, 9:36 pm

va multumesc din suflet doamnelor....domnisoarelor:P
hanna.
hanna.
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : google
Data de inscriere : 28/02/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de anc@ Dum 28 Feb 2010, 11:40 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fetele va rog sa ma ajutati,vreau sa fac o rochita ca cea din poza(luata de pe net nu mai stiu de unde)am incercat si am desfacut de cateva ori,sus , unde trebuie sa inmultesc doar la margine unde sunt gaurelele alea sau si in mijlocul modelului??nu stiu daca m-ati inteles...

Edit:
Inainte sa scrii un mesaj, te rog sa te uiti unde trebuie sa-l scrii.
Multumesc!


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 28 Feb 2010, 11:47 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata)
anc@
anc@
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 950
Localizare : acasa
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de myky7robc Lun 01 Mar 2010, 3:16 pm

Stie cineva o adresa pe youtub cu filmulete pt crosetat papucei pt bebelusi?


******************************************

Nu mai stiu unde s-au postat poze si adrese cu filmulete despre botosei crosetati pentru bebe.Va rog.Am vazut saptamana trecuta dar acum nu mai gasesc.


******************************************

MihaelaT:Mai intai trebuie sa cautam si apoi sa postam la diferite subiecte .


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Lun 01 Mar 2010, 3:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : postari fuzionate si mutate)
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 01 Mar 2010, 3:37 pm

myky7robc a scris:Stie cineva o adresa pe youtub cu filmulete pt crosetat papucei pt bebelusi?

Sper sa-ti fie de ajutor rmatoarele filmulete.Ultimul are trei parti...

link
link
link

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de lorexa1987 Lun 01 Mar 2010, 8:04 pm

In primul rand vreau sa va urez tuturor o primavara grozava cu miros de flori si cu mult zambet!
In al doilea rand...am mare nevoie de ajutor la descifrarea unei scheme si la intelegerea unor explicatii in italiana pentru bolero-ul acesta. Este simplu (cred), banuiesc ca e ceva cu picioruse mici (din cate am mai dibuit eu), dar la prescurtari imi prind urechile. zid
Multumiri anticipate! kiss

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Lun 01 Mar 2010, 9:49 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata)
lorexa1987
lorexa1987
helper
helper

Numarul mesajelor : 36
Varsta : 36
Localizare : pe malul Dunarii
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de cris_27 Mar 02 Mar 2010, 8:43 am

As vrea sa fac o rochita pentru fetitza mea,dar n-am gasit nici un model si nici nu stiu de unde sa incep.As vrea sa fie mai deosebita asa ca presupun ca si firul cu care voi lucra trebuie sa fie mai deosebit.M-ati putea ajuta cu vreun sfat,model? hug
P.S-fetita are 6 ani jumate
cris_27
cris_27
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : baia mare
Data de inscriere : 11/08/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Uca Mar 02 Mar 2010, 1:19 pm

Buna fetelor,
Vreau sa imi fac o pereche de papuci crosetati, dar nu imi dau seama cum trebuie sa ii fac la partea superioara, ma gandesc ca talpa o fac clasic ca la botosei, dupa care ... mai departe nu stiu ... ma puteti ajuta cu sfaturi, va rog, sunt incepatoare in domeniu.
Multumesc!
Papuceii arata asa.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sunt frumosi , nu?
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Medi Mar 02 Mar 2010, 2:32 pm

ucabesty, sunt frumosi!!!
nu cumva se lucreaza (in partea superioara) pe acelasi rand, piciorus simplu in spate si 2/3 din parti, iar 1/3 din parti si fata - piciorus dublu, sau chiar triplu?
Asta la primele modele din pagina ta, ca restul...
Medi
Medi
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 345
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Caut un model

Mesaj Scris de claras Mar 02 Mar 2010, 2:50 pm

Am cautat un subiect potrivit, dar nu l-am gasit.
Daca nu ii e locul aici, va rog (adminele, moderatoarele), sa mutati subiectul la locul potrivit. Multumesc.

Caut un model, mai precis schema de realizare a unui model si nu gasesc.
Nu mai stiu nici poza "finala" de unde am salvat-o, dar o postez aici.
Stiu cum se fac "rombuletele", dar eu caut "evantaiele" sau "frunzele".... din josul modelului (si din josul minecilor).
Iata si modelul cu pricina:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Multumesc anticipat!


Ultima editare efectuata de catre geany in Mar 02 Mar 2010, 2:52 pm, editata de 1 ori (Motiv : postare mutata)
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de emi Mier 03 Mar 2010, 1:20 am

ceva asemanator ai aici:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
avatar
emi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 330
Varsta : 48
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 30/07/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de claras Mier 03 Mar 2010, 9:13 am

Multumesc mult de tot, Emi.
Chiar seamana bine modelul. Am sa incerc si cum iasa cel dat de tine si.... poate incerc sa il modifica sa semene mai bine cu cel din poza initiala.
Multumesc! pupi
claras
claras
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 161
Varsta : 50
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 24/12/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Scaderi, inmultiri, incheieri, la crosetat

Mesaj Scris de scami Mier 03 Mar 2010, 12:01 pm

Fetelor am nevoie de ajutor! Ati fost foarte dragute si mi-ati trimis link-urile care ma ajuta sa invat sa crosetez. Toate bune si frumoase, dar imi puteti spune cum se scade, cum se inmulteste, sau cum se incheie lucrul cu croseta? dama
scami
scami
helper
helper

Numarul mesajelor : 68
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 03 Mar 2010, 12:33 pm

Ne pare bine ca iti putem fi de ajutor, dar daca rasfoiesti forumul la sectiunea crosetat ai sa gasesti toate informatiile care te intereseaza si daca mai este ceva care nu gasesti intrebi la unul din subiectele deja existente si care are legatura cat de cat cu ce vrei tu sa stii. Asta pentru a nu deschide subiecte alan-dala si pentru a ne putea intelege pe forum.
Sper ca nu sunt inteleasa ca as fi rea, dar tot mai des se deschid subiecte cu intrebari care se pot pune la subiecte existente sau care au deja raspunsuri date dar e mai usor sa intrebam decat sa cautam
Ma scuzati daca sunt putin acida

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Admina Mier 03 Mar 2010, 12:48 pm

Scami, te rog sa-ti denumesti subiectele sugestiv. Nu vad rostul unor denumiri care nici macar nu dau sugestii despre categoria la care sunt sau problema ta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 03 Mar 2010, 1:30 pm

Scami, in acest topic este un link cu filmulet cum se scade si explicat cum se inmulteste la crosetat, dar sincer nu mai stiu pe la ce pagina este...cauta putin in urma.
Stiu sigur ca exista, deoarece l-am pus eu. Daca tot nu-l gasesti voi cauta un pic mai tarziu.
Nu inteleg prea bine ce anume te intereseaza la cum se incheie lucrul.
Daca te uiti pe filmuletele de pe you tube vei vedea cum incheie fiecare persoana lucrul.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de scami Joi 04 Mar 2010, 11:01 am

Iti multumesc din suflet Mihaela T pentru ajutorul dat! Insa momentan sunt ocupata cu participarea la concursul de tricotat. Inca imi bat capul la model si am de postat si mesaje.
Am multe de spus, de intrebat, de facut, dar o sa ma descurc.
love
scami
scami
helper
helper

Numarul mesajelor : 68
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de myky7robc Joi 04 Mar 2010, 1:59 pm

Mihaela T,iti multumesc pt linkurile de crosetat botosei,sa stii ca deja am facut o pereche dupa filmuletul de acolo.
eu deja stiam sa crosetez,dar nu aveam modele pt asa ceva.
Cred ca voi trimite si poze cu ei.
Spor la lucru tuturor si ambitie ca se poate
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de mnarcisa Vin 05 Mar 2010, 9:54 am

Vin si eu cu o intrebare. Incerc sa ii fac fetitei mele un paltonas. Eu Pana acum am lucrat in cerc. Paltonasul trebuie facut pe bucati. Acum sa nu radeti de mine, dar am teminat fata si spatele si am vazut cva au marginile strambe. Stiamca la sfarsitul fiecarui rand mai trebuie luat un chi si asa am facut, dar tot stramb a iesit. Nu foarte tare, dar stramb. Am sa incerc sa mai fac un rand pe margine sa vad daca pot masca grezeala, ca imi pare rau sa desfac atata lucru.
Totusi imi puteti spune ce anume am facut gresit, asta cas a stiu pe viitor.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de ioana soare Vin 05 Mar 2010, 10:20 am

La inceputul fiecarui rand primul piciorus se inlocuieste cu ochiuri de lant (nr lor e corespunzator cu inaltimea piciorusului).

edit: filmulet explicativ - aici link


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Vin 05 Mar 2010, 10:30 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna - Pagina 11 Empty Re: Ajutor!... Invatam sa crosetam impreuna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 24 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB