Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Hainute pentru copiii nostri (2)

+45
adar
mihaela79
tomari
clodi
lili5
ciresicca
geany20062006
ralucis
Doina
Monica
kla78
zylv
oana_007
ANURIM
carmenush
chemio
teisoara
StMihaela
margot
umdc
stefytza
aisha
danastanciu
Adriana13
Noemi
ileana cosanzeana
irinaindira
postoleirina
adana
andrusca
Dionisia
DANIELA.I
Clio_Ela
olympia
arime
Admina
Camy
ioana soare
geany
totolina
duchess
ariana
Eva
diada
MihaelaT
49 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de umdc Lun 07 Sept 2009, 12:01 pm

Am aici o rochita facuta fetitei mele, de 1 martie. Nu cred ca plasez la locul potrivit, dar incerc sa raspund intrebarii anterioare.
Este o copie a unei rochite luate in chirie. Vedeti ca Andrelutei i se potrivesc de minune nuantele de bleau-marin si n-am rezistat, mi-am zis ca trebuie neaparat sa aiba asa o rochita.
Fustita este soare. Desubt sunt 12 clini, ce-o face "vaporoasa", marginile sunt prelucrate cu tiv rulant cu deconectarea sistemului de taiere si introducerea unui snur subtire. Astfel am reusit sa obtin margini in "valuri". Corsetul intarit cu snur, la spate se incheie prin siret. Bretelute pentru suport cu elastic, deasupra am aplicat cusatura in lant intr-un ac de la uberdeck. Floricele (cumparate separat) aplicate. La guler am aplicat praf adeziv pentru intarire

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre umdc in Lun 07 Sept 2009, 5:50 pm, editata de 3 ori
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de geany Lun 07 Sept 2009, 12:15 pm

Este minunata fetita ta, iar rochita este foarte frumos lucrata. Felicitari... pai cum sa ti doar pentru tine asa fotografii... Superb ura . Deci te asteptam cu urmatoarele creatii la temele respective.
kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de umdc Lun 07 Sept 2009, 12:30 pm

Geany, pina acum nu faceam un eveniment din ceea ce coseam. Dar imi voi revizui parerile.
Apropo, mi-a placut foarte mult sa fiu martora la crearea costumelor de balerina. Sa vezi ce munca titanica. Uite din munca acelor fete, dupa parerea mea, ar trebui sa fac un eveniment! Eu am niste poze - cum se naste o rochie de balerina (am participat si eu), daca va intereseaza, le postez
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 07 Sept 2009, 12:50 pm

umdc sa-ti traiasca fetita, e o scumpa! e foarte frumoasa rochita! Flowers pentru mine una chiar ar fi un eveniment si as fi tare mandra daca as reusi sa cos asa o rochita frumoasa!

Dar ce anume ai aplicat la guler?

Mi-ar placea sa vad cum se face o rochita de balerina si sunt convinsa ca sunt multe fete de aici interesate. Ma gandesc ca ar merge postat la "constructia tiparelor, explicatii si scheme"
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de margot Lun 07 Sept 2009, 1:14 pm

umdc - frumoasa rochita, frumoasa fetita... asteptam si alte creatii! Spune-mi te rog, fotografia care-ti insoteste interventiile pe forum reprezinta in mod real o masina de cusut? de care?
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 07 Sept 2009, 3:03 pm

umdc, foarte frumoasa rochita si printesa ta este o dulce.
Sa-ti traiasca si sa-ti aduca numai bucurii, iar tu sa-i faci hainute la fel de frumoase!
Te asteptam si cu alte creatii. kiss

Am fuzionat topicul deschis de tine cu acesta.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de umdc Lun 07 Sept 2009, 5:38 pm

Fetelor, va multamesc mult! Chiar nu stiu ce sa spun. Nu este greu de loc sa faci o astfel de rochita. Corsetul iti ia ceva timp, dar in rest nici nu va imaginati ce usor e. Fustita soare am croit-o direct pe tesatura. Se face in felul urmator: se afla dimensiunile taliei, se imparte la 4 si se adaoga rezerva (eu am pus 2 cm). Se ia tesatura, se impatureste in 4 parti egale. La un colt, in forma de semicerc, se aplica dimensiunile taliei cu rezerva (de la colt deplasam distanta de la talie pina la sold). Apoi aplicam lungimea fustei cit dorim si incheiem printr-un semicerc mai mare. Deci dupa ce am croit, desfacem tesatura si obtinem un soare, pe care il asamblam doar la o margine. Clinurile se fac si ele usor, eu am luat la ochi, nici nu mai tin minte dimensiunile - ideea e ca trebuie sa obtinem un triunghi cu virful taiat. Conurile se unesc intre ele si se fac incretituri uniforme. Corsetul nici el nu este complicat - doar cu tesatura imi era putin mai dificil - este un atlas lunecos.
Cu floricelele, pina am gasit nuanta potrivita, am pierdut timp prin magazine. Deci total timpul petrecut la asa o rochita - cam o zi si oleaca.
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de diada Mar 08 Sept 2009, 9:37 am

umdc, superba rochita, superba fetita! lucrezi foarte frumos, chiar sa ne mai arati creatii de-ale tale love love love

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de totolina Mier 09 Sept 2009, 2:08 pm

foarte frumoasa rochita, nu imi imaginam ca se poate face asa de repede o astfel de rochita. pe mine ma intereseaza si rochita de balerina, si eu ma gandesc sa o dau la balet pe fetita mea. astept doar sa faca 4 ani.
totolina
totolina
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 381
Varsta : 40
Localizare : Galati
Data de inscriere : 10/02/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de StMihaela Mier 09 Sept 2009, 3:23 pm

Am facut o palariuta pentru fetita mea, model Burda, inspiratie Admina.
De o luna si jumatate o poarta de boruri ca pe o poseta rade cu mult drag. Nu-i place sa o poarte ca palariuta nici asa cum e in poze, nici cu borurile rasfrante.
Cum sa fac un model cu borurile mai ridicate, sa o conving sa o puna si pe cap?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre StMihaela in Mier 09 Sept 2009, 8:19 pm, editata de 1 ori
StMihaela
StMihaela
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 333
Varsta : 49
Localizare : Romania
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de umdc Mier 09 Sept 2009, 4:37 pm

Fetelor, numaidecit va voi arata niste poze cu rochite de balerina. Trebuie sa-mi gasesc CD cu poze pe unde l-as fi depozitat!
umdc
umdc
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : Republica Moldova
Data de inscriere : 14/08/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de teisoara Joi 10 Sept 2009, 1:31 pm

Ce-am facut printre picaturi pt.printesa sufletului meu [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Oare se vede f.bine?Scuze si multumesc pt.intelegere ma straduiesc sa invat [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 12 Sept 2009, 9:17 pm, editata de 1 ori (Motiv : aranjat poze)
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 10 Sept 2009, 2:15 pm

Teisoara, sunt foarte frumoase si fiica ta e o scumpa!
Felicitari si te asteptam cu mai multe creatii! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de chemio Sam 12 Sept 2009, 12:13 am

Este pentru prima data cand postez imagini pe acest forum si sper sa le puteti vizualiza.

O rochita din hartie:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Rochita de pisicuta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Urechiuse de pisicuta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Balerina:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Sam 12 Sept 2009, 6:51 pm

iata ce-a de-a treia creatie a mea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

la origini era o bluzita din ultimul nr din burda,eu am modificat si am pus ideile mele si a iesit o rochitza ,care merge si cu colanti,dar si fara
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de diada Sam 12 Sept 2009, 9:26 pm

Teisoara, imi plac foarte mult creatiile tale pentru fetita! love mai ales ultima fustita ce cusaturi ornamentale frumoase are! love love love

Chemio, in primul rand, bine ai venit! Inteleg ca sunt rochite pentru serbare, foarte, foarte interesanta prima! Si cea de pisicuta si cea de balerina imi plac! love love love

Mionela, bestiala, i-ai prins si fluturasi, o nebunie! Imi place foarte mult cum ti-a iesit, de-acum nu mai spune ce numar de creatie este ca eu nu te mai cred, iti ies foarte bine love nici nu-mi vine sa cred ca este a doua!

felicitari fetelor si la cat mai multe creatii cos

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de chemio Sam 12 Sept 2009, 9:55 pm

Chemio, in primul rand, bine ai venit! Inteleg ca sunt rochite pentru serbare, foarte, foarte interesanta prima! Si cea de pisicuta si cea de balerina imi plac! love love love

Multumesc pentru primire. Bine (ca) v-am gasit!
Am dat de voi in cautarea unei masini de cusut.
Da, sunt rochite pentru serbare. Eu am baietel; insa, le-am lucrat pentru fetitele prietenilor/colegilor. Pe baietel doar le probez si nu-i place deloc acest lucru.
O sa pun pe viitor cateva creatii de-ale mele si... sper, pentru ca in ultima vreme nu prea am mai lucrat, sa ma pun serios pe cusut.
Mi-as dori, pentru ca tot citesc de doua zile comentariile voastre, sa fiti un pic critice.
Sper sa nu ma intelegeti gresit!
Va pup!


Ultima editare efectuata de catre chemio in Sam 12 Sept 2009, 9:59 pm, editata de 1 ori
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Sam 12 Sept 2009, 9:59 pm

multumesc de aprecieri,insa ma credeti sau nu,e a treia creatie a mea,de data asta dupa tipar,si usor modificata,dupa gustul meu si preferintele micutei.abia astept sa fac rost de bani sa imi iau masina,ca atunci am sa incep cu adevarat sa croitoresc,acum croiesc si cos DOAR cand merg la tara la soacra mea,pe masina ei am invatat sa cos,una electrica,acasa am o ileana simpla,insa nu reusesc sa cos pe ea Sad ,mi-ar fi mai usor....as scuti drumul...
asta e,mai am un hop si gata....oricum,pana acum am facut sarafanul pt cea mik,brmudele pt sotul meu si aceasta bluzitza-rochita sau ce o fi ea.. kiss
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de diada Sam 12 Sept 2009, 10:03 pm

chemio a scris:
Mi-as dori, pentru ca tot citesc de doua zile comentariile voastre, sa fiti un pic critice.

eu chiar te-as critica drastic, dar nu am ce la tine! sunt frumos realizate! (am inteles ce-ai vrut sa zici) sa-ti traiasca baiatul! hug

Mionela, rectific, a treia creatie! ma bucur ca vrei sa te apuci serios de treaba si este mare lucru ca te lasa soacra sa cosi pe masina ei!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 12 Sept 2009, 10:39 pm

Chemio, pai ce crititi? Ai lucrat asa frumos si modelele sunt super. Prima, daca nu ziceai ca-i din hartie nici nu observam Embarassed ma gandeam ca-i un material creponat si mai băţos. Felicitari! Flowers
Vai, Mionela, ce-mi place!!! Pai cum va arata a zeea creatie, daca a treia e perfecta?
Felicitari si te asteptam cu cat mai multe creatii! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de Camy Sam 12 Sept 2009, 10:54 pm

chemio,imi plac rochitele facute de tine ,foarte frumoase.

abia astept sa vad si alte creatii ale tale.

MIONELA este nemaipomenita rochita,e perfecta,sa stii chiar imi place foarte mult cum lucrezi,oare ti-am dat tonul la lucrat?

abia astept sa-ti cumperi masina,te-ai hotarat ce marca iti iei?

felicitari la cat mai multe creatii.




kiss
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de chemio Sam 12 Sept 2009, 11:32 pm

Multumesc,
Am postat doua rochite din in la categoria Creatiile noaste, rochii - cap.3.
chemio
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 48
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de ileana cosanzeana Dum 13 Sept 2009, 8:10 am

fetelor va multumesc din suflet!
camy,sa stii ca da,m-ai facut sa incerc si eu,si acum nu mai imi vine sa ma opresc...
despre masina,nu stiu,cred ca am sa optez pt un brother ls 2125,mi se pare destul de buna,coase si cu 2 ace,si i se poate atasa si piciorus de surfilat,n-o iesi el surfilajul ca la un triploc,insa ma gandesc ca nu toate masinile accepta asa un piciorus.
mihaelat,iti multumesc frumos si tie,cum va arata a zecea creatie?no,deocamdata sunt la a treia,mai am pana la a zecea,mai ales ca momentan nu am obiectul rpincipal,ma descurc si eu cum pot...vom vedea si cum va arata a zecea.. kiss kiss kiss pt voi toate!
ileana cosanzeana
ileana cosanzeana
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 457
Varsta : 39
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 03/12/2008

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de carmenush Dum 13 Sept 2009, 8:18 am

Fetelor, minunate creatiile voastre. Le-am privit pe toate si m-am minunat. Felicitari din tot sufletul.
Am si eu masina de cusut, dar am facut pe ea doar 3-4 incercari. zid Nu ma descurc asa de bine.
carmenush
carmenush
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 258
Varsta : 43
Localizare : Dambovita
Data de inscriere : 24/02/2009

http://www.creatii-carmen.blogspot.com

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de ANURIM Lun 14 Sept 2009, 8:25 pm

Am reusit sa fac si eu o rochita pt "maruntica" mea (am pus ghilimele pt ca de maine e scolarita, adevarat domnisoara...) flower
E un model din penultima revista Burda, din catifea. Si pt ca tot citisem tutorialul cu nasturii imbracati...am imbracat si eu cativa dama
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 14 Sept 2009, 10:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
ANURIM
ANURIM
helper
helper

Numarul mesajelor : 28
Localizare : München
Data de inscriere : 13/07/2009

Sus In jos

Hainute pentru copiii nostri (2) - Pagina 5 Empty Re: Hainute pentru copiii nostri (2)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB