Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Idei si propuneri - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Idei si propuneri

+63
Darsy
kissmaxim.alexandra
gabriela1234
betymi72
GinaP
lennny
danniela
tinap
samo99ro
adriuta
Elena Nicoara
T_mihaela
valentyna_sweetly
tinassyliliana
yolanditza
Gabiuta
mykya
valentinadof
MARI_H
Uca
Giobsy
emmancita
Steluzza
Bianca Topala
masenka
Nicoleta Irimescu
bijutierul30
zgayby
percsovics monica
danabekk
emi
bubu85
AKD
bibitu
NEAGU LAURA
ribana
amnro
manus marioara
DouaMainiStangi
Kathyushk
MagdaMarin
mickyta
cherie
came_lia
rucsy
angells
marlen372001
anc@
mama4you
SilviaDumitrescu
chrissart
mariapursisimplu
ioana soare
geany
duchess
ileana cosanzeana
vilcris
tomari
diada
Ania
arime
MihaelaT
Admina
67 participanți

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de emmancita Sam 19 Mar 2011, 7:47 pm

Nici una , nici alta!Dar mi-ar trebui un impuls sa mai cos cate ceva pt copiii mei! Ca de mine nu mai zic nimic!!!In loc sa-mi fac lucrusoare cu mana mea... zid
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de geany Sam 19 Mar 2011, 8:24 pm

Pai sa lucrezi copilasilor tai, cred ca este suficient sa te gandesti la bucuria lor de-a purta ceva lucrat de mama. Hai ura cand vedem urmatorul produs?!
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de tinassyliliana Lun 28 Mar 2011, 5:15 pm

O idee pentru un nou concurs (dupa ce se termina cel cu pantalonasii de primavara) ar fi sa ne croim o vesta, tunica sau o bluzita ideala pentru pantalonii facuti la concursul actual andrele
tinassyliliana
tinassyliliana
helper
helper

Numarul mesajelor : 76
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/01/2011

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de valentyna_sweetly Lun 28 Mar 2011, 5:26 pm

dar un concurs pt crosetat? cind?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] idei am multeee
valentyna_sweetly
valentyna_sweetly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 183
Varsta : 46
Localizare : focsani
Data de inscriere : 30/11/2010

http://hainutecrosetatevaly.blogspot.com

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de T_mihaela Joi 14 Apr 2011, 5:55 pm

Fetelor, pot sa sponsorizez si eu un concurs de tricot-croset? lucru Mi-ar face mare placere Flowers
T_mihaela
T_mihaela
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 311
Varsta : 48
Localizare : canada
Data de inscriere : 03/03/2010

http://www.ravelry.com/people/mikadog

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de Elena Nicoara Mier 27 Apr 2011, 8:02 am

Nu stiu daca e locul potrivit,dar nu am stiut unde,sa intreb care este codul bannerului forumului.Vreau sa-l pun pe blogul meu si nu gasesc codul.
Elena Nicoara
Elena Nicoara
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 65
Varsta : 73
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de Uca Mier 27 Apr 2011, 8:14 am

Elena, uite [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] gasesti codul.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de adriuta Joi 10 Noi 2011, 7:42 am

Chiar din aprilie nimeni nu mai are o propunere, sugestie, idee???

O sugestie ar fi sa se uneiasca sueta de seara cu cea de dimineata. Eu functionez pe alt fus orar si mi se pare putin greu de urmarit si dimineata se scrie la un subiect seara la altul. Ar fi bine sa fie o singura sueta in care sa se salute dimineata, se ofera se primeste cafea, se scrie peste zi si seara se spune somn usor. Mi se pare mult mai practic decat sa mergi si colo si colo. Dimineata scriu la un subiect si seara la altul, pentru ca tema este aceeasi.

Ca si parere personala imi place mult acest forum pentru ca este curat, nu are zeci si sute de subiecte si zeci de sectiuni. Este foarte usor sa urmaresc sectiunea care ma intereseaza si mesajele noi. Deci cautati sa organizati totul simplu si sa sintetizati totul in subiecte putine. O sa fie mult mai apreciate decat pagini intregi. Un job foarte bun si ma bucur.

Pe de alta parte, indraznesc sa critic o atitudine care am observat-o. daca cineva pune de ex. o intrebare mica la un subiect i se da repede cu "cartea" in cap ceva de genul, rusine treci la studiat ca gasesti cu siguranta raspunsul in cele 8 capitole fiecare incluzand zeci de pagini...rusinica cum ai indraznit sa pui intrebari asa. Pai daca vrei sa ajuti pe cineva atunci ajuta-l, fii tolerant si daca tu n-ai chef poate se gaseste prin apropiere vre-un utilizator care sa-i scrie 2-3 randuri si sa-l lumineze. va aprecia mai mult acest forum si ajutorul lui. Gresesc?

Si ar mai fi dar deocamdata cam astea sunt cele care imi vin in minte. Sper ca nu am suparat pe nimeni, este o parere sincera.

O zi buna tuturor.
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de samo99ro Joi 10 Noi 2011, 9:58 am

Adriuta, problema cafenelei si a suetei s-a mai discutat si majoritatea a decis sa ramana asa. Ne place, pana la urma, ca dimineata sa mergem la cafenea iar seara sa ne "deplasam" in alta parte.

Cat priveste trimiterile la ceea ce s-a scris anterior, observ ca esti o persoana care, in general, nu prea are rabdare. Este firesc ca, atunci cand te inscrii pe un forum, sa citesti intai topicurile care te intereseaza. Eu - si multe alte forumiste - asa am procedat. Pune-te in situatia unei forumiste mai vechi care, din doua in doua luni, gaseste la un topic aceeasi intrebare. Ce faci? Scrii din doua in doua luni acelasi lucru sau faci trimitere acolo unde s-a discutat deja subiectul? Daca fiecare dintre noi ar sta sa scrie pentru fiecare nou-venita acelasi si acelasi lucru, cand mai lucram? Si asa, cele care au dat deja raspunsuri la intrebarea pe care ai pus-o si tu se duc in urma sa-ti dea un link de acolo, ca sa nu cauti prea mult.
Pe de alta parte, daca ai un subiect preferat, mi se pare firesc sa citesti topicul de la inceput. Nici nu stii cate chestii interesante gasesti acolo. Iti extragi informatiile care te intereseaza, inveti, exersezi si apoi mai intrebi acolo unde chiar nu te descurci.
E bine sa stii ca atunci cand, de exemplu, tu pui o intrebare (care, sa zicem, nu s-a mai pus), cele care stiu sa faca acel lucru, se duc pe net sa caute linkuri la albume, tutoriale si catre orice informatie ar fi utila pentru lamurirea acelui subiect. Nu de alta, dar trebuie sa si vezi sau sa citestii cu proprii tai ochi. Deci, cel putin o persoana face munca de documentare pentru asta. Se mai intampla uneori sa mai facem cate un tutorial pentru explicarea unui punct sau a unei metode de lucru. Ambele activitati iau timp si o facem din bunavointa, nu din obligatie.

In al treilea rand, din ceea ce stiu eu, adinistrarea si moderarea acestui forum sunt un hobby, nu un job. Adica, fiecare se ocupa de forum in timpul liber, fara plata.

Sper ca nelamuririle tale sa-u lamurit si ca nu mai esti suparata pe noi.
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de adriuta Vin 11 Noi 2011, 1:26 am

No shezi tu bland draga mea ca nu-s suparata pe nimeni.Oricum ai fost tare draguta in incheiere. Smile O imbratisare de la mine ai si merci ca ai raspuns. Cu cafeneaua daca voi ziceti ca e mai usor asa, atunci pe mine nu ma deranjeaza, cand o sa mai am timp o sa scriu invers si ...atat ete.
Cat despre sub. cu raspunsul la intrebari care s-au mai pus, da ai dreptate nici asa sa tot intrebi cum te taie capul nu e bine, dar si cand e vb de un subiect cu multe capitole e asa dezamagitor sa ti se tranteasca cu "cartea-n cap". Eu am patit-o la masini de surfilat, si ai dreptate am petrecut ore, intr-adevar citirea fiecarei pagini ia ff mult, dar am invatat multe. Totusi in toate e bine sa se pastreze balanta si sa incercam sa fim mai tolerante. Si daca forumista care intreaba vrea sa invete si sa stie mai mult poate sa citeasca ce s-a scris si chiar i se poate face o recomadare. Doar sa nu uitam sa nu cadem in ectreme, atata tot. Personal eu daca cineva intreaba ceva si stiu raspunsul si am timp ii raspund chiar pe loc si ii sugerez sa mai dea si prin cap. trecute pt mai multe informatii daca doreste.
Oricum, merci pt deranj si pt raspuns.
O zi buna.
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de samo99ro Vin 11 Noi 2011, 9:27 am

Sigur, daca nu e ceva prea complex, raspunsurile se dau imediat. Eu nu "circul" pe unele topicuri, din cauza de lipsa de interes. Nu-mi place sa cos, nu ma intereseaza chestia cu bijuteriile - decat daca sunt crosetate, innodate, facute in tatting sau, rar, tricotate. Pe unde umblu eu, nu e chiar asa cum zici tu. Te trimit sa citesti dar, daca mai ceri informatii suplimentare, le primesti.
Lumea este, insa, de multe feluri. Nu trebuie sa te superi imediat daca o forumista e mai "nervoasa". Mai lasi sa treaca putin si mai intrebi o data.

Iar chestia cu cafeaua, cred ca ar fi teribil de amuzant sa ne inviti la cafeaua de dimineata in plina sueta. wink
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de tinap Mier 14 Dec 2011, 12:06 am

Adriuta,si eu sint de aceeasi parere.De exemplu:la poze pentru inspiratie,pune cineva un model frumos.Altcineva sare in sus de bucurie si intreaba:dar e greu de facut?da cum e maneca?"
Imediat apare o moderatoare,care parca a stat dupa colt,la pinda,cu cartea(poate cu bita),poate,poate prinde pe vreo una!
Asta e impresia pe care o dati,cind sariti asa ca arse,e o atitudine veche.
Un nou exemplu:grety=simonica.Aceasta doamna e de un mare folos pe acest forum.Explicatiile si ajutorul care l-a dat ea(si dispusa in continuare sa-l dea)intr-o saptamina,cit alti in 6 luni,sa zic asa.Ar trebui sa fiti mai ingaduitoare,sint situatii si situatii,unele gresesc cu intentie,se cred smechere,dar sint si care chiar nu stiu.Sint persoane care pricep mai greu.
Pe cinstite,voi alungati valorile de pe forum?!Pai ce interes aveti?Ce cistigati?
E bine sa fie un common sense""Ea nu a cerut nimic ,in schimb a dat din timpul ei enorm de mult,ca sa ne ajute.Si am observat ca deja e foarte iubita si apreciata pe forum,si moderatoarele ar trebui sa tina seama de asta.Persoane de valoarea ei face ca un forum sa fie cautat si apreciat..da putere forumului.

.
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de valentinadof Mier 14 Dec 2011, 8:49 am

Tinap ,s-ar putea sa ai dreptate dar stii cum e ,cand esti dat afara pe usa intri pe geam.Mi-amintesc si eu ca la inceputurile mele am mai fost trasa de urechi pt ca habar n-aveam cum functioneaza un forum dar am avut rabdare si dorinta de a afla lucruri noi de la fete pricepute si harnice.Si-ti vei da seama ca e o comunitate plina de comori si bine organizata tocmai pt ca se respecta niste regulamente. hug pupi

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de danniela Mier 14 Dec 2011, 9:11 am

Fetele, dintr-o parte se vede intr-un fel, din partea opusa in alt fel.
E adevarat ca multe nu stiu sa foloseasca forumul, dar sunt si persoane rau intentionate, sa faca reclama sau pur si simplu sa se distreze pe seama altora. Nu luati totul personal, aveti rabdare si rasfoiti forumul, este enorm de mare, o sa gasiti informatii pe care o sa uitati pe unde le-ati gasit si o sa cautati de inebuniti, mi s-a intamplat, cand am vazut ca nu gasesc , abia atunci am cerut ajutor. De multe ori tonul face muzica, eu am un ton foarte ridicat in realitate, in timp am invatat si ce fel de cuvinte sa folosesc sa nu par rigida, increzuta, rautacioasa. Insa nu toata lumea este la fel...asa cum mereu s-a spus!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de samo99ro Mier 14 Dec 2011, 9:15 am

Tianp, sper sa nu te superi iar, dar stii, cand intri in casa cuiva, respecti regulile casei, nu? Nu e mare lucru. Gandeste-te doar: daca toate subiectele ar fi amestecate intr-unul sau doua, ai mai gasi ceva atunci cand iti trebuie? Nu e mare lucru sa dai un clic si sa te muti la pagina de ajutor atunci cand ai nevoie sau vrei sa oferi ajutor. Toate forumurile functioneaza la fel. Sigur, fiecare e organizat in functie de tema si de subiectele pe care le gazduieste si prin asta se diferentiaza.
Stii cum fac eu? In partea de jos a paginii, la fiecare topic, te intreaba daca vrei sa urmaresti subiectul respectiv. Eu dau clic acolo pe topicurile care ma intereseaza mai mult si vreau sa le urmaresc. Apoi, in pagina "Cautare avansata" stau pe tabul "Subiecte monitorizate" si vad imediat unde a aparut o postare noua. In plus, am la indemana toate topicurile pe care umblu mai des.
Cand te vei obisnui cu forumul, ai sa vezi ce usor e. Ca sa-ti fie si mai usor, dupa ce intri in pagina de cautare avansata, pui un bookmark pe ea si poti s-o deschizi foarte repede cand deschizi computerul. Eu, de exemplu, folosesc Mozilla Firefox ca browser. Asta are o chestie simpatica. Pe tabul de cautare avansata, de exemplu, dau clic dreapta si-mi da optiunea "Pin as App Tab". Asta nu numai ca imi face tabul mai mititel, dar, cand deschid browserul, am pagina gata deschisa, fara sa am nevoie sa caut bookmark-ul sa dau clic pe el. E doar chestie de exercitiu.
Am vorbit cam mult, dar iti doresc bun venit, sedere lunga si cu spor pe acest forum. Smile
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de lennny Mier 14 Dec 2011, 9:26 am


Multumim pentru detalii ,samo!
Iaca , am mai invatat si eu cate ceva. pupi
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de tinap Mier 14 Dec 2011, 9:53 am

Buna dimineata fetele!
Samo,ai dreptate,forumul e minunat si maaaare,si ca atare trebuie respectat regulile.Eu nu am aceasta problema,la inceput am fost si eu off topic,mai dadeam din gura in plus,dar apreciez ca moderatoarea a fost intelegatoare.Acum ma duc la sueta,si e bine sa fie asa.
Asa e Danniela,citeodata tonul face muzica,si vorbirea scrisa e mai seaca,pentru ca lipseste inflectiunile(am scris corect?)vocei,si de aia noi cele din fata computerului o mai luam si personal.E bine totusi cind se lamuresc lucrurile.
Apreciez foarte mult sfaturile tale Samo,chiar am sa le folosesc,au fost binevenite.
Si da Daniela,cred ca unele persoane sint rau intentionate,numai dupa interes personal,voi stiti mai multe de ce stiu eu.
Ma bucur mult pentru intelegerea cu care ati raspuns,ma temeam ca am fost inoportuna,ca daca taceam filozof ma faceam.
Sa auzim numai de bine si Craciun fericit la toata lumea!

tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de samo99ro Mier 14 Dec 2011, 10:02 am

Nu-i nici o problema. Si eu am facut prostii la inceput si am fost taxata. De ce crezi ca am termomentrul ala sub avatar? rade
Te ia valul la inceput si, in loc sa citesti cu atentie regulamentul, repede-repede faci o boacana.
Daca nu a fost o gluma (pentru ca nu e in italic sau intre ghilimele), imi permit sa-ti corectez ceva: lipsesc inflexiunile vocii. Sper sa nu te superi. Smile
samo99ro
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 74
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de danniela Mier 14 Dec 2011, 10:28 am

rade rade Samo, nu am stiut de ce e termometrul, chiar ma intrebam eu de ce nu am rade rade
Scuze off topic!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de tinap Mier 14 Dec 2011, 11:17 am

Nu ma supar Samo,chiar n-am stiut cum sa-l scriu.
Numai bine la toata lumea!
tinap
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 63
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de GinaP Lun 09 Ian 2012, 12:57 am

am si eu un of, ca nu stiu cum altfel sa-i zic, si va rog sa nu va suparati pe mine, ca nu o zic cu rautate...ma chinui sa postez si eu niste imagini la diferite subiecte (de ex, pt a ajuta cu niste diagrame de crosetat la un model postat de altcineva si altele); avand cont de mai putin de 7 zile nu am voie sa postez link-uri externe (sincer nu inteleg de ce - am citit regulamentul si nu se explica...sau nu am citit unde trebuie? )...am zis ok, nici o problema, le salvez de pe link-ul extern in comp-ul meu si apoi le postez...eiiiiiiii, da de unde, ca acuma trebuie sa le incarc pe un alt site ca sa pot posta. sincer, sunt foarte frustrata ca m-am chinuit azi toata ziua cu ele si nu am reusit sa rezolv nimic si mi se pare aiurea sa trebuiasca sa le incarc altundeva - e munca in plus, mai ales daca ai un pc nasol sau, cum e in cazul meu, merge netu' greu. de ce nu putem posta poze direct din pc?
repet, nu am spus nimic cu rautate, sunt doar foarte frustrata si imi cer iertare daca enervez sau supar pe cineva, nu asta mi-e intentia. daca nu am postat la topic-ul potrivit, please mutati.
peace


tocmai am incercat cu imageshack si iar imi apare mesajul cu "New members are not allowed to post external links or emails for 7 days. Please contact the forum administrator for more information." zid zid zid sa inteleg ca 7 zile nu pot posta imagini [b]deloc[b]???? HEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLPPPPPPPPPPP
mihaela nu imi apare nici o optiune de copiere daca dau click dreapta (acum vorbesc de imageshack)


Ultima editare efectuata de catre GinaP in Lun 09 Ian 2012, 1:18 am, editata de 1 ori
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 09 Ian 2012, 1:11 am

Ma gandesc ca nu se pot posta link-uri decat dupa 7 zile de la crearea contului pt ca s-au plimbat multi pe aici pe forum doar sa faca reclama (Diada si Admina stiu mai bine de ce au luat aceasta masura).
Nu se pot posta poze direct din calculator pt ca asa a fost facut forumul de la inceput. Sunt si alte site-uri mari care tot asa procedeaza.
Imi pare rau ca ti-ai pierdut o zi, dar crede-ma, sunt multe persoane care "pierd" ore multe sa ajute si o fac din placere si nici ca se supara.
Sa ai o noapte linistita si asteapta sa treaca cele 7 zile sau mai e o posibilitate. Pune link-ul dar fara http sau www si precizezi apoi ce lipseste si cine are nevoie de ajutor va completa. Daca e link si cu reclama mai bine nu-l pui pt ca-l sterg sau o fac celelate moderatoare si te alegi si cu avertisment.
De la poze nu pui link-ul direct, ci faci clik dreapta pe poza apoi copiere adresa imagine si lipesti link-ul in casuta ca o poza (a saispresezea de sus). Poze ar trebui sa poti atasa.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de GinaP Lun 09 Ian 2012, 1:33 am

MihaelaT a scris:Ma gandesc ca nu se pot posta link-uri decat dupa 7 zile de la crearea contului pt ca s-au plimbat multi pe aici pe forum doar sa faca reclama (Diada si Admina stiu mai bine de ce au luat aceasta masura).
ma gandeam ca despre asta ar putea fi vorba, dar daca vor sa-si faca reclama, pot si ele astepta 7 zile ca si noi si tot isi fac
Nu se pot posta poze direct din calculator pt ca asa a fost facut forumul de la inceput. Sunt si alte site-uri mari care tot asa procedeaza.
dar nu se poate modifica? ideea asta mi se pare la fel de proasta indiferent de cat de mare e site-ul
Imi pare rau ca ti-ai pierdut o zi, dar crede-ma, sunt multe persoane care "pierd" ore multe sa ajute si o fac din placere si nici ca se supara.
nu am reprosat ca am pierdut ore , dar cred ca oricine s-ar chinui atat ar fi frustrat si ar incerca sa afle o solutie sau un motiv pt care lucrurile sunt asa; in plus, puteam ajuta acum pe cineva, nu dupa 7 zile in care persoana respectiva asteapta; eu gasisem chiar azi ce avea ea nevoie si ma bucurasem ca imi aminteam ce si unde
Sa ai o noapte linistita si asteapta sa treaca cele 7 zile sau mai e o posibilitate. Pune link-ul dar fara http sau www si precizezi apoi ce lipseste si cine are nevoie de ajutor va completa. Daca e link si cu reclama mai bine nu-l pui pt ca-l sterg sau o fac celelate moderatoare si te alegi si cu avertisment.
De la poze nu pui link-ul direct, ci faci clik dreapta pe poza apoi copiere adresa imagine si lipesti link-ul in casuta ca o poza (a saispresezea de sus). Poze ar trebui sa poti atasa.
multumesc de raspunsul rapid, dar tot nu reusesc sa postez nici de pe imageshack Sad
GinaP
GinaP
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 494
Varsta : 40
Localizare : Caras-Severin
Data de inscriere : 02/01/2012

http://thingsheartmade.blogspot.ro/

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de betymi72 Lun 09 Ian 2012, 7:55 am

[url=AICI][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ai sa gasesti un tutorial Gina si poti incerca!Succes!
betymi72
betymi72
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2531
Varsta : 51
Data de inscriere : 16/02/2010

http://picasaweb.google.com/betymi72

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de diada Lun 09 Ian 2012, 1:39 pm

Ni s-a mai spus asta, dar nu am laut nici o masura sa nu apara linkuri decat dupa 7 zile, mai incearca.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Idei si propuneri - Pagina 6 Empty Re: Idei si propuneri

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB