Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Figurine din pasta de zahar si nu numai...

+39
veronta
criss472013
Giorgi
diblaru maria
SilviaDumitrescu
zarina28
MagdaMarin
valentinadof
Alehandra23
Dorulet
cory74
Hope_blue
mama2008
victoriacus
Admina
Andata
alban andreea
elenaveronica
Eliff
myky7robc
Clio_Ela
monatibi
RamonaM
stoy
nicol
adelina24
irinel_i_i
iuliana72
dandana
mileva
mickyta
Zeyyya
maju1810
mnarcisa
Giobsy
lia73
MihaelaT
cris69
arime
43 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de mileva Joi 25 Feb 2010, 1:34 pm

mickyta a scris:mileva pls da-mi si mie PM saitul unde ai gasit coloranti. eu am butonat aseara si nu am gasit. pls help me.multumesc anticipat
scumpo...nu stiu cum sa scriu "PM"..sunt noua pe aici..insa ,ca sa te ajut..risc(pentru ca nu stiu daca am voie sa dau link-uri,altele decat cel de fata)..eu am gasit culori alimentare,carioci alimentare si ustensile pt. ornat..la lumeabasmelor.ro.
pup si bafta la cumparaturi si la bucatarit!!
mileva
mileva
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : lilysblog.com
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de mickyta Joi 25 Feb 2010, 1:36 pm

mileva iti multumesc si tie. deja primisem mesaj de la arime m si uitam acum pe acest siat si ma minunam ce de frumuseti.iti multumesc si tie si te imbratisez de la mare.
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de mileva Joi 25 Feb 2010, 1:38 pm

ok..ma bucur si te imbratiseaza...Smile)..."DUNAREA"..zi frumoasa!
mileva
mileva
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : lilysblog.com
Data de inscriere : 23/02/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 01 Mar 2010, 5:34 pm

Am incercat sa fac pasta, dar nu pot zice ca am reusit, la 30 ml apa, jumatate de pliculet de gelatina dr, oetker (10 gr plic) si 50 miere a intrat 1 kg de zahar pudra si tot moale este. am lasat-o asa si am sa tot pun in cafea.
Zaharul nu a fost de foarte buna calitate, adica nnu a fost foarte fin, ci putin mai grunjos.
Am sa mai incerc o data dar cu alt zahar. eu nu am cum sa il fac in casa ca nu am scula. Mai incerc si am sa reusesc. bee
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de irinel_i_i Lun 01 Mar 2010, 5:44 pm

Superbe creatii!!!

Glucoza se gaseste si in farmacii...la pungi cantarite...de 50g sau 100 g...

Spor si la mai multe!
avatar
irinel_i_i
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 01 Mar 2010, 5:52 pm

Dupa ce sa racit pasta au reusit sa fac un trandafiras. a iesit el cam amarat. se vede ca zaharul nu a fost ce trebuia.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de iuliana72 Mar 02 Mar 2010, 2:41 pm

mi imi place cum a iesit.
iuliana72
iuliana72
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 804
Varsta : 52
Localizare : strehaia
Data de inscriere : 08/01/2010

http://iulianavioleta.sunphoto.ro/bijuterii_textile_de_vanzare

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de mickyta Mar 02 Mar 2010, 3:17 pm

mnarcisa frumos trandafirul si da asa bine pe farfuria rosie. felicitari
mickyta
mickyta
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 579
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de adelina24 Mar 02 Mar 2010, 3:26 pm

Eu am o problema cu pasta de lapte praf : mi se sfarama . Fac initial o floare - doua dupa care la o noua modelare , nu se intareste dar se farama si nu pot sa mai fac nimic . Am incercat de mai multe ori : acelasi rezultata . De ce ? Ma puteti ajuta in acest sens !
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 02 Mar 2010, 4:10 pm

iulia, mickyta multumesc. a iesit el oarecum , dar pasta se crapa daca o intind mai mult. De asta are si marginile franjurate. Acum am sa tot fac experimente sa fiu pregatita ptr ocaza urmatoare wink
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de arime Mier 03 Mar 2010, 2:00 pm

Felicitari pt. trandafir mnarcisa [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aglaia a scris:Eu am o problema cu pasta de lapte praf : mi se sfarama . Fac initial o floare - doua dupa care la o noua modelare , nu se intareste dar se farama si nu pot sa mai fac nimic . Am incercat de mai multe ori : acelasi rezultata . De ce ? Ma puteti ajuta in acest sens !
cum faci pasta de lapte praf?

Incearca sa faci mai putina pasta. de ex: 1-2 lungurite miere(la o lingurita de miere 2-3 linguri de lapte praf) si framanti mult si bine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Poti sa-ti ungi palmele cu putin ulei sau unt, adaugi si colorantul alimentar gel si asta este... imposibil sa dai gres cu aceasta reteta, ai grija totusi sa nu iasa prea moale [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mnarcisa a scris:iulia, mickyta multumesc. a iesit el oarecum , dar pasta se crapa daca o intind mai mult. De asta are si marginile franjurate. Acum am sa tot fac experimente sa fiu pregatita ptr ocaza urmatoare wink

iti ungi* mainile cu putin ulei sau unt, ai nevoie... iar cat pasta sta nelucrata sa fie acoperita cu un vas de plastic, gen borcanele de la iaurtul danone, cele mari (se evita intarirea pastei) [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre arime in Joi 04 Mar 2010, 12:10 pm, editata de 1 ori
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de mnarcisa Mier 03 Mar 2010, 10:39 pm

Arime am folosit ulei, alt fel nici nu as fi reusit sa fac nimic cu ea. Astazi am avut treaba prin centru si am incercat sa gasesc magazinul ala de care ne-ai povestit tu ca iti iei colorantii, dar nu l-am gasit.
Mai fac experimente cu pasta si dacae comand de pe net.
Am mai gasit o informatie ca pasta se poate tine si in frigider in folie. Trebuie doar sa fie scoasa cu cateva ore inainte de a fi lucrata. Tu stii cevain sensul asta?
si indca o intrebare. Pasta iese putin "gumata" sau am pus eu prea multa gelatina?
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de arime Joi 04 Mar 2010, 12:34 pm

mnarcisa a scris:Arime am folosit ulei, alt fel nici nu as fi reusit sa fac nimic cu ea. Astazi am avut treaba prin centru si am incercat sa gasesc magazinul ala de care ne-ai povestit tu ca iti iei colorantii, dar nu l-am gasit.
Mai fac experimente cu pasta si dacae comand de pe net.
Am mai gasit o informatie ca pasta se poate tine si in frigider in folie. Trebuie doar sa fie scoasa cu cateva ore inainte de a fi lucrata. Tu stii cevain sensul asta?
si indca o intrebare. Pasta iese putin "gumata" sau am pus eu prea multa gelatina?

Legat de magazin, il gasesti foarte repede... stii KFC-ul de la Unirii, ei bine vis-a-vis de el este un Germanos pe colt... pe acea straduta este. Langa Germanos o cofetarie cu torturi personalizate, urmat de o florarie sau doua( nu mai stiu exact) si imediat este magazinul, sunt niste trepte in fata lui wink straduta este situata chiar in spatele acelei bisericute de la Unirii. Cum intri pe straduta din parte cu KFC-ul, magazinul este pe parte dreapta, in linie cu floraria, cofetaria si germanos
Laughing
Da,asa este, pasta se pastreaza la frigider, mie una nu-mi place sa o pastrez astfel... pur si simplu o fac inainte de a o utiliza. Legat de pasta ce devine mai gumata, DA, din cauza ca ai pus mai multa gelatina... mie-mi place cand este putin gumata in momentul in care o folosesc pt. ca nu se mai rupe si nici nu se mai lipeste de masa dama Pasta de zahar de intareste repede, de aceea este recomandat sa se lucreze repede cu ea.

Pink Panther cateva poze sa va faceti o idee...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PINK Panther

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de mnarcisa Joi 04 Mar 2010, 12:44 pm

Ariane multumesc de informatii. esti o dulce.
Despre pynk panther ce as putea oare sa mai zic?! ESTE DEMENTIALA!!!
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de nicol Joi 04 Mar 2010, 5:18 pm

Super Pantera roz. m avut si eu odata o tentativa de a face pasta, dar cu jeleuri, amidon, zahar si nu mai stiu ce. Normal ca nu mi-a iesit nimic si am pus 1 kg de zahar si unul de amidon zid
avatar
nicol
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/02/2009

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de stoy Vin 20 Mai 2011, 3:29 pm

Daca vreti sa faceti decupatoare pentru figurine aveti un model aici link
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de RamonaM Vin 23 Sept 2011, 8:49 pm

Am lucrat azi floricele pt nasica mea, dar am avut probleme cu colorantul...poate am gresit cand am adaugat colorantul. Galben nu mi-a iesit de nici un fel si nu am putut termin bine calele. trandafirii imi plac ce fel au iesit. Este a doua oara cand fac pasta de zahar.

Am mai facut si pasta din lapte praf dar este mult mai dificila decat zaharul.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de monatibi Vin 23 Sept 2011, 9:55 pm

foarte frumoase iar la cale nu poti sa le colorezi in mijloc cu o pensula si putin colorant?................
monatibi
monatibi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 432
Varsta : 46
Localizare : constanta
Data de inscriere : 29/03/2011

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de RamonaM Sam 24 Sept 2011, 11:12 am

pai asta si o sa facem cred pana la urma
RamonaM
RamonaM
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 510
Varsta : 41
Data de inscriere : 15/10/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 05 Oct 2011, 2:02 pm

Ce reusite sunt figurinele voastre!!
Arime, lui Victor i-a plaut tare mult Pantera Roz, vrea si el una, dar nu pe tort, ca "nu se mai potriveste la varsta lui, e prea mare!Smile
Am facut tortul de un an pentru Leon al meu, animalutele le-am modelat cu Victor, a durat cateva ore bune.
Data viitoare sper sa iasa mai bine ...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

M-am chinuit cu cutitas, capete de lingurita si foarfeca, acum trebuie neaparat sa cumpar un set de ustensile pentru decorat. E greu tare asa, fara nimic
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de myky7robc Mier 05 Oct 2011, 3:25 pm

La multi ani! lui Leon si sa traiti cu totii sa va bucurati unii de altii.
Dar ce frumos ati modelat figurinele!
Imi place ca antrenezi si copiii la treaba asta.
Cand ma uit la tine ma gandesc si eu la baietii mei, care sunt un pic mai mari ca ai tai, iar diferenta de varsta intre ei cred ca e ca si la tine 6 ani?
pupici,
pupi
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 05 Oct 2011, 4:31 pm

Multumim pentru urari!!
Da de unde 6 ani Smile Victor e in clasa a saptea, sunt 11 ani fara o luna intre flacaiasii mei. E cum e mai greu, un bebe si un preadolescent, incepe statul cu orele in fatza oglinzii, pieptanatul, fetele... Smile
Scuze de off topic
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de Eliff Mier 16 Noi 2011, 3:02 pm

ma alatur si eu voua (sper sa ma primiti Flowers )
ce sa mai spun sunt minunate "minunile dulci" create de voi
mnarcisa foarte frumos trandafirul si foarte de efect pe acea farfurie rosie
RamonaM superbi trandafirii albastrii ! mi-au placut foarte foarte mult. sa ne mai aduceti poze cu creatiile voastre sa ne mai inspiram si noi.
si eu sunt fan ornamente dulci,dar la mine pasta de zahar mii se pare prea complicata si lucrez cu pasta marshmallow(stiti voi bezelele acelea pufoase si colorate). Se lucreaza bine cu ele si relativ usor iar cand sunt in criza de timp chear si caramelele sugus sunt un real ajutor. pacat ca nu am poze sa va arat
Eliff
Eliff
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 42
Localizare : Belgia
Data de inscriere : 14/11/2011

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de elenaveronica Mier 30 Noi 2011, 1:29 am

Anul trecut de Craciun am primit de la o prietena din Bucuresti un ingeras si pasta de zahar.L-am papat si mi-a parut rau ca nu l-am pastrat, dar am citit apoi pe ambalaj ingredientele si am facut si eu o incercare- cu lapte praf,miere ,amidon si esenta de migdale, l-am ornat cu bombonele cip si in cutia originala ,l-am oferit pe al meu la prima vizita.Ca sa nu se lipeasca totusi si pentru protectie la socuri, era pus pe un fel de patdin fasii subtiri de hartie
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Foarte dragute ies si formele de bradut,stelute, cizmulita, folosind colorant alimentar
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de arime Vin 27 Apr 2012, 11:06 am

Figurine din pasta de lapte praf: Mickey Mouse & Fluturasi

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Figurine din pasta de zahar si nu numai... - Pagina 2 Empty Re: Figurine din pasta de zahar si nu numai...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB