Ultimele subiecte
» Pirogravura
Astazi la 12:34 am Scris de White_Raven

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Vin 15 Dec 2017, 7:34 am Scris de Dorulet

» Ce melodie asculti acum !-5
Vin 15 Dec 2017, 6:23 am Scris de piciul

» Modele de brodat
Joi 14 Dec 2017, 11:41 am Scris de Danabors

» Ustensile croitorie (2)
Joi 14 Dec 2017, 9:53 am Scris de kytty4

» Explicatii simboluri diagrame - tricotat
Mier 13 Dec 2017, 8:18 am Scris de sarabendis

» Broderie computerizata, la masina de brodat 2
Lun 11 Dec 2017, 8:45 pm Scris de Djmanianfs

» Ornamente de Craciun - 6
Sam 09 Dec 2017, 12:40 pm Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Sam 09 Dec 2017, 10:00 am Scris de vlad_mom

» Tutorial decoratiuni pentru Craciun - diverse
Mier 06 Dec 2017, 8:19 pm Scris de piciul

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Mier 06 Dec 2017, 7:50 am Scris de LRodica

» La sueta .... de seara ! 22
Mar 05 Dec 2017, 8:47 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Lun 04 Dec 2017, 8:30 pm Scris de LRodica

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 01 Dec 2017, 9:33 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii fimo (33)
Lun 27 Noi 2017, 2:27 pm Scris de vlad_mom

» Resurse si link-uri pentru croitorie 2
Sam 25 Noi 2017, 11:41 pm Scris de Anna_Xandra

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Joi 23 Noi 2017, 11:23 pm Scris de Lucica67

» Recomanda un film, o piesa de teatru!
Lun 20 Noi 2017, 11:37 am Scris de White_Raven

» Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)
Dum 19 Noi 2017, 8:39 pm Scris de White_Raven

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sam 18 Noi 2017, 8:51 pm Scris de Djmanianfs

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Functii forum

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Functii forum

Mesaj Scris de diada la data de Vin 05 Iun 2009, 7:50 am

Am adaugat o noua functie si anume de favorite, ca sa va puteti gasi subiectele monitorizate mai usor. Ca sa le puteti adauga, sus in dreapta paginii unde scrie pagina 3 din 3 de ex, acolo mai scrie si Mai multe optiuni clic acolo si dati Adauga la favorite.
Apoi le gasiti in profilul vostru, ultima sectiune!

Sper sa va fie de folos aceasta functie! Mult spor!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6489
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Re: Functii forum

Mesaj Scris de diada la data de Lun 08 Iun 2009, 4:54 pm

Am uitat sa va zic, dar poate multe(i) ati observat ca dupa un timp nu va mai puteti edita mesajele.
Functia EDIT se poate folosi timp de 24 de ore, asta pentru a se evita stergerea de mesaje si sa se inteleaga continuitatea discutiei.
Aceasta functie nu se poate pune doar pentru un utilizator decat daca acesta este si moderator pe sectiunea respectiva.

Multumim de intelegere!

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6489
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de doni la data de Joi 22 Iul 2010, 9:21 pm

de exemlu daca vreau sa pun un dosar pe forum adica continutul unei reviste pt si alte fete sa o poata lua cu fac?
are e butonul
pe alte forumuri am vazut uploaud(nu stiu sa scriu corect)incarcati adica si apare un depozit cum ar fi deposifile sau rapid schare etcsi dupa se inacrca in forum si gata dar aici nu stiu unde ce sa fac.care o fi butonul
doni
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 306
Varsta : 42
Localizare : caracal
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de fantomika la data de Mar 27 Iul 2010, 11:35 am

Bun gasit fetelor!
Tocmai ce v-am descoperit si pareti foarte pricepute in ceea ce faceti.
Din pacate nu pot sa vad nici o poza din ceea ce atasati voi atunci cand scrieti in diverse subiecte. Este o restrictie a site-ului sau am eu vreo setare aiurea pe contul meu?
In rest pot sa vad reclame, avatarul fiecareia....

Merci mult de ajutor!
fantomika
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mar 27 Iul 2010, 12:59 pm

Pozele nu se pot vedea cand nu esti logata in contul tau. Nu cred ca se poate sa nu poti vedea pozele, daca esti logata. Nu este nevoie de nici un plug-in suplimentar pentru a vedea poze, pe internet.
Poate daca ai conexiunea lenta, la internet, se incarca mai greu, dar trebuie sa vezi marea majoritate din poze (unele sunt sterse din albumele lor, sau au fost mutate).

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8709
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Serban Valentina la data de Mar 27 Iul 2010, 1:36 pm

Admina excelenta aceasta precizare facuta de tine ,recunosc nu m-am folosit de ea altfel nu te-as m-ai fi deranjat cu rugamintea pe PM Multumesc ca ne mai inveti folosirea avestor functii
__________________________________________________________________________________________________________________

Te rog scuze Diada ,am ramas cu numele Adminei in cap pentru ca i-am adresat o rugaminte pe PM Iti multumesc si tie Cu drag valentina S
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Upload PDF

Mesaj Scris de samo99ro la data de Mar 27 Iul 2010, 9:53 pm

Am si eu o problema.
Istoricul mai intai: pe topicul de mileuri, una din fete a solicitat instructiuni despre cum se face un siret. I-am dat si in scris si am facut si un mic video pe care-l incarcasem pe Photobucket. A fost ok. Apoi altcineva ne-a dat un link foarte interesant cu laseta.
Acum problema: eu, in timp, am scos din diverse surse, site-uri, bloguri, etc,. si instructiuni despre laseta si multe modele. Le-am pus la un loc si am facut un *.pdf. Daca vreau sa le pun la dispozitie fetelor documentul respectiv, cum procedez? In Photobucket pot incarca imagini si video. Dar asta este un pdf. Aici nu am gasit o posibilitate de upload de documente. Poate nu am descoperit-o eu?
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4991
Varsta : 67
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/07/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 28 Iul 2010, 12:10 am

Samo, pentru diverse atasamente, care nu se pot incarca altfel, am folosit, fara probleme link [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Este necesar sa-ti faci cont si apoi se incarca, in mod obisnuit, pe serverul lor.
Se poate folosi si link [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], dar numai daca trimiti cuiva pe email, fisierul respectiv. Limita este de 1GB.

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8709
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro la data de Mier 28 Iul 2010, 5:41 pm

Admina a scris:Samo, pentru diverse atasamente, care nu se pot incarca altfel, am folosit, fara probleme link [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Este necesar sa-ti faci cont si apoi se incarca, in mod obisnuit, pe serverul lor.
Se poate folosi si link [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], dar numai daca trimiti cuiva pe email, fisierul respectiv. Limita este de 1GB.
Multumesc foarte mult, dar nu ma inscriu acolo. Habar nu am cine sunt si-mi cer numarul de telefon. Nu sunt de acord sa le dau numarul meu privat.
Dar ma gandesc daca exista alte posibilitati. As putea anunta ca le pun la dispozitie acest document si sa ma contacteze pe PM. Am cum sa-l transfer prin PM sau ne complicam putin intrand pe mess?
Ma gandesc ca am un cont pe Google. Sa ma uit acolo sa vad daca-l pot incarca acolo si sa dau link-ul. S-ar putea sa reusesc. O sa va anunt. Poate mai e nevoie.

PS: Am reusit!

Ultima editare efectuata de catre samo99ro in Joi 29 Iul 2010, 12:00 am, editata de 1 ori (Motiv : Completare text.)
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Giobsy la data de Joi 12 Aug 2010, 9:01 am

Am o problema:
Acum 2 zile mi-am schimbat parola de mail (mi-a fost "spart" contul).
Partea proasta este ca nu imi amintesc parola in ruptul capului. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Asa ca am fost obligata sa-mi fac alt cont de mail, cu alt ID desigur si toata hora de rigoare.
Acum as vrea sa schimb adresa mea de mail (la Profil) dar, nestiind parola veche, nu-mi permite sa scriu un nou ID.

Ajutati o biata Fulga, batrana si senila.
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 49
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de datsun la data de Joi 12 Aug 2010, 10:52 am

samo99ro - cel mai bun site pt incarcat pdf-uri rapid si fara multe complicatii este scribd.com; exista si varianta romaneasca (.ro) dar n-am apucat s-o testez. Acolo se incarca fisiere conntinand texte - o sa ai surpriza sa gasesti carti intregi la unii utilizatori. Spor!
datsun
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 75
Varsta : 36
Localizare : home, sweet home
Data de inscriere : 07/08/2009

http://www.margelecrosetate.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj Scris de samo99ro la data de Joi 12 Aug 2010, 3:59 pm

datsun a scris:samo99ro - cel mai bun site pt incarcat pdf-uri rapid si fara multe complicatii este scribd.com; exista si varianta romaneasca (.ro) dar n-am apucat s-o testez. Acolo se incarca fisiere conntinand texte - o sa ai surpriza sa gasesti carti intregi la unii utilizatori. Spor!
Am rezolvat pe Google Docs. Dar o sa ma duc si unde zici tu, sa vad ce e si pe acolo. Daca are mai multe facilitati, ma mut acolo.
Mersi pentru pont. pupi
samo99ro
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de firicel la data de Mier 18 Mai 2011, 10:30 pm

De ceva timp ma confrunt cu o problema in ceea ce priveste vizualizarea mesajelor postate de catre fete (cand dau clik in profil pe cauta toate mesajele imi raspunde ca Nici un subiect sau mesaj nu indeplineste criteriile dvs. de cautare)Am folosit aceasta functie pentru a gasi mai usor anumite postari .Initial am crezut ca este o problema de moment dar vad ca nu.
Multumesc anticipat adminelor!
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 56
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Nu functioneaza functia de cautare?

Mesaj Scris de ramona1981 la data de Dum 19 Iun 2011, 9:55 pm

firicel a scris:De ceva timp ma confrunt cu o problema in ceea ce priveste vizualizarea mesajelor postate de catre fete (cand dau clik in profil pe cauta toate mesajele imi raspunde ca Nici un subiect sau mesaj nu indeplineste criteriile dvs. de cautare)Am folosit aceasta functie pentru a gasi mai usor anumite postari .Initial am crezut ca este o problema de moment dar vad ca nu.
Multumesc anticipat adminelor!

Buna ziua, Nici la mine nu functioneaza functia de cautare. Oare am eu vreo problema? Vreau sa caut intai ceea ce ma intereseaza pentru nu a posta intrebari care deja s-au mai pus, e normal ca doamnele sa se supere daca as face asta. Dar nu pot sa citesc nici tot forumul pentru a afla un detaliu, este obositor si total ineficient (azi am petrecut cateva ore bune pe forum incercand sa aflu mai multe despre materialele plisate si cum se lucreaza, etc). Va multumesc!
ramona1981
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus