Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

+91
Buburuza
silva115
fizicuta
mnarcisa
maravela lucia florina
macanetu
claudine
katy51
AcidoR
piciul
Andreea1578
SilviaDumitrescu
misulet
AMEE
Nitsui
georgeta.prnic
iuli.b
ionela stefan
Galushca
manuela29
MagdaMarin
audur
innicia
symos
diblaru maria
mirelacirlan
lavlav
marabr
danadea
crina68
Comoara casei
rigo
dayanna
loredanaursachi
valih
Zana Mica
cicamica
firicel
foxykiss
veniciuc nicoleta
cory74
T_mihaela
lennny
ro_crisa
Kristina
myky7robc
Serban Valentina
cocav
florymarry
NEAGU LAURA
Eva
Raresuca
ligia27
Princess
milena
snoopy
diada
geany
angells
madalina78
andacoman
Lumi
danutac
adina270898
24elena
rucsy
LYNDA
silvia adriana
adrina
MihaelaTM
Noemi
Dionisia
Mandana
teisoara
marlen372001
irish05
maximlidia
Giobsy
aisha
maria_covacef
julix_2007
DANIELA.I
adar
dina_dorina
alinutza80
Ana Maria
dandana
Lia33
ioana soare
Admina
tiaoconnor
95 participanți

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de dina_dorina Mar 15 Sept 2009, 1:47 pm

Mai fetelor aveti dreptate,acrilul nu este un material pretios sau pretentios nici din punctul de vedere al calitatii,nici din cel al aspectului si chiar al modului in care se lucreaza (ultimul poate costitui un avantaj pt ca se lucreaza usor) insa se pot face lucruri foarte frumoase din el si tocmai pentru ca nu e pretentios se poate si ingriji mai usor decat alte materiale.Sunt de acord ca nu se compara cu alte fire ca lana,matase,alpaca,etc,cum spunea si Ioana mai sus,insa pentru lucruri mai "uzuale" il prefer in fata celorlalte.
V-am spus de site-ul asta pt ca mi s-au parut ff ieftine,chiar cu mult mai ieftine decat cele din magazine (eu am gasit aceleasi produse in magazin la pret mult mai mare) si vroiam sa-l fac cunoscut celor ce lucreaza si cu asa ceva. tricot
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de adar Vin 18 Sept 2009, 9:32 pm

Maistra, foarte frumoase creatiile tale!!!
Cat despre Yarn Art, eu am intampinat tot felul de probleme cu firele de la ei. desi imi plac la nebunie, la merceria de unde le luam nu aduceau cei din Bucuresti decat cate 2-3 sculuri din fiecare. Trebuia sa fac comanda, sa astept ... prea multe zdroabe pentru mine!
Am incercat sa dau de cei din Bucuresti, am incercat sa o mituiesc pe mercereasa Smile ... n-am avut noroc. Asa ca am renuntat sa ma mai chinui, ca n-avea rost! Sunt multe alte fire frumoase in tara asta !
De exemplu, eu ador firele de la Bicaz love love love
adar
adar
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 277
Varsta : 45
Localizare : Sibiu
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty puloverele mele si alte creatii tricotate

Mesaj Scris de DANIELA.I Vin 18 Sept 2009, 9:51 pm

cele de la bicaz de unde le iei?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de julix_2007 Sam 19 Sept 2009, 9:20 pm

adar a scris:Maistra, foarte frumoase creatiile tale!!!
De exemplu, eu ador firele de la Bicaz love love love

Sunt intr-adevar foarte bune firele de Bicaz. Tocmai am terminat un pulover (o sa-l postez cand il termin de incheiat) si vreau sa ma apuc de un altul.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de julix_2007 Sam 19 Sept 2009, 9:22 pm

maistra a scris:cele de la bicaz de unde le iei?

Le-am gasit in merceriile din Suceava si Campulung Moldovenesc, dar am inteles ca se pot face comenzi. Nu am oncercat pentru ca deocamdata am fire berechet, de le-as lucra pe astea ca nu prea am timp.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de maria_covacef Lun 21 Sept 2009, 11:49 am

Fetelor, daca vreti fire de la Yarn Art sa imi spuneti si va cumpar eu si va trimit. La merceria de unde imi iau eu fire aduc foarte multe de la Yarn Art (banuiesc ca se aprovizioneaza din Turcia - nu stiu). Oricum, daca va intereseaza o sa ma uit exact ce fire au (nu stiu daca au tot ce e pe site-ul celor de la Yarn Art) si o sa ma uit si de preturi.
Pupici kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de aisha Lun 21 Sept 2009, 1:46 pm

maistra, firele de la Bicaz sunt cele marca Canguro (cele care se dau premiu la concursul de crosetat) si sunt intr-adevar, o parte din ele f frumoase. Dar am inteles ca fabrica lucreaza numai pt export si numai ce se refuza intra la vanzare prin merceriile de la noi. In Bucuresti n-am vazut decat intr-un singur loc si n-am reusit sa-mi cumpar de un pulover pt ca n-aveau decat cate 2 bobine dintr-o culoare. Pana la urma am combinat cate ceva si am adunat de 300 gr.

Maria, daca te-ai oferit, sa stii ca eu s-ar putea sa profit! Smile In Bucuresti n-am vazut Yarn Art si nu ma aprovizionez decat cand ajung in provincie, la tata. Si cum asta se intampla destul de rar...Sa ne spui si care sunt preturile pe acolo.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Giobsy Lun 21 Sept 2009, 2:17 pm

Maria, si pe mine m-ar interesa ceva fire tip mohair. Tocmai m-am uitat pe site-ul lor si am vazut fire foarte frumoase. Culori, preturi etc. Daca ai timp, te rugam sa ne ajuti cu informatii. pupi
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de maria_covacef Lun 21 Sept 2009, 5:47 pm

Fetelor, astazi nu am cum sa ajung la magazinul de care va spunea, dar pana la sfarsitul saptamanii sper sa reusesc sa fac o lista cu ce au si cu preturile pe care le practica. Eventual o sa ii intreb si daca pot sa comande si altceva de pe site-ul celor de la Yarn Art.
kiss
maria_covacef
maria_covacef
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 308
Varsta : 42
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 03/06/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Giobsy Mar 22 Sept 2009, 8:45 am

Multumesc Maria! Din punctul meu de vedere nu e nici o graba. Ca nici banii nu ma inghesuie prea tare. Dar as vrea sa stiu ce si de unde se poate cumpara. Iti doresc o zi buna!
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de aisha Mar 22 Sept 2009, 11:10 am

Multumim, Maria! kiss Nici eu nu ma grabesc. Tocmai am inceput un pulover cu fir de la ei si nu cred sa-l dau gata prea curand. Smile
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty buna fetelor

Mesaj Scris de maximlidia Mar 29 Sept 2009, 3:56 pm

salut fetelor stiti vreun site de unde pot cumpara fire de tricotat?
avatar
maximlidia
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : neamt
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de ioana soare Mar 29 Sept 2009, 3:59 pm

Uite aici link
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de maximlidia Mar 29 Sept 2009, 7:34 pm

sarumana pt link
altele nu mai stii...nu!?!
avatar
maximlidia
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : neamt
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de ioana soare Mar 29 Sept 2009, 8:47 pm

Din Romania nu. Cel pe care ti l-am dat are fire foarte frumoase si variate, fata de ce gasesti la mercerie.

Daca vrei din strainatate, iti pot da link-uri. Mie imi plac cele din Anglia, comanda vine cam in 4 zile iar transportul in jur de 5 lire, dar depinde de greutate.

O sa mut ultimele postari la subiectul cu "magazine care vand fire de calitate" dupa ce imi spui ca ai citit aici.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de maximlidia Mier 30 Sept 2009, 11:49 am

ok ioana....vreau sa le vad si pe cele din anglia hug pupi
avatar
maximlidia
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : neamt
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de ioana soare Mier 30 Sept 2009, 12:11 pm

Mie imi place foarte mult magazinul acesta , are firele de la drops/garnstudio care sunt foarte frumoase, calitative si cu preturi ceva mai mici decat firele similare ale altor marci.
Si sunt foarte foarte multumita de "customer service", domnul care se ocupa de magazin este foarte de treaba, m-a ajutat de fiecare data, chiar si intr-o problema care nu avea legatura cu el. Daca dai comanda pana in pranz (ora Angliei) ti le trimite in aceeasi zi. Eu am comandat o data intr-o vineri si luni am avut pachetul.

Mai este si acesta, dar are preturile ceva mai marisoare. Calitatea este foarte buna. Si tot asa sunt foarte prompti.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de maximlidia Mier 30 Sept 2009, 12:33 pm

multumesc mult ioana..sunt super
avatar
maximlidia
helper
helper

Numarul mesajelor : 14
Localizare : neamt
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de irish05 Mier 30 Sept 2009, 5:40 pm

Edit Ioana Soare: Am mutat aici postarile despre aceasta ,mercerie pentru a putea fi gasite mai usor.

marlen, poate nu te astepti, dar in grabnicele mele treceri prin buc. m-a fermecat merceria de la metrou de la gara de nord. ca nota, iti spun ca sculul de macrame era mai ieftin ca in constanta la mine, si chiar de mai multe culori, nu doar alb, crem si negru.


Ultima editare efectuata de catre ioana soare in Joi 01 Oct 2009, 10:27 am, editata de 2 ori
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty care parte din metrou ?

Mesaj Scris de marlen372001 Joi 01 Oct 2009, 9:41 am

Draga Irish,

Era odata in gangul de la metrou la Gara N. catre iesirea de pe Calea Grivitei - Titulescu o toneta/ cosmelie mica.
Aia sa fie ?

Iti multumesc de veste.
Marlen
marlen372001
marlen372001
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 750
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de teisoara Joi 01 Oct 2009, 1:03 pm

Draga Ioana,multumim pt.link-uri.Minunate fire .Ai cumparat de la ei ?Cum se procedeaza? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de ioana soare Joi 01 Oct 2009, 2:01 pm

Teisoara eu am cumparat si de la cel din Romania si de la cele din Anglia. Te duci la produsul respectiv si faci clic pe adauga in cos. treci si cate bucati vrei si gata. La cel din Romania trebuie sa treci in casuta codul culorii.(gasesti cartela de culori la fiecare tip de fir la "informatii suplimentare" )
Ca mod de plata pentru cele din strainatate eu prefer paypal . Pentru asta trebuie sa iti faci cont la paypal si sa iti inscrii un card acolo,de pe care sa se retraga banii la fiecare tranzactie.
La cel din Romania daca ai nelamuriri cred ca e in regula sa dai un telefon si sa afli mai multe detalii.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de irish05 Joi 01 Oct 2009, 7:09 pm

marlen, la ora asta poate oboseala ma face sa nu stiu la ce spui tu "gangul de la metrou", dar incerc sa mai 'povestesc` o data: cand te scobori din metrou la gara de nord , la iesirea spre piata matache sa zic asa (stiu k e prea departe, dar asa iti zic eu acum), pana sa iesi , spre scari, este o mercerie mica. Aia e ! rock .
acum, zi tu , vorbim de acelasi lucru? Like a Star @ heaven
irish05
irish05
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 622
Localizare : around the world
Data de inscriere : 29/11/2008

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty fire de tricotat

Mesaj Scris de Mandana Joi 01 Oct 2009, 7:25 pm

Bine v-am gasit ,desi eu aproape ca va cunosc pe fiecare .Va urmaresc de mult si cum am vazut de curand, o reclama la un magazin virtual si am facut comanda , m-am gandit ca poate ar mai interesa si pe alt cineva.Se numeste...........si este foarte usor sa intri sa iti faci o parere . In plus au si preturi bune( de ex. un scul de 75 gr. costa 3,6 lei cel mai ieftin , sunt la punga de 5 buc. la pret de 18 lei) .

Edit Admina: Daca ai de gand sa faci reclama, nu e locul potrivit! La urmatoarea abatere ai o suspendare pe o perioada limitata, pentru reclama.
avatar
Mandana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/06/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Dionisia Vin 02 Oct 2009, 8:48 am

ioana , sigur nu este nicio greseala ? caci firul asta costa enorm : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 2 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB