Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyAstazi la 06:43 Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 09:18 Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 08:11 Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 15:30 Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 06:04 Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 23:44 Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 07:53 Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 08:36 Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 09:37 Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 16:49 Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 21:04 Scris de Dorulet

» Pirogravura
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 Scris de Dorulet

» Despre noi
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 08:29 Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 21:54 Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 14:59 Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 09:03 Scris de diada

» Hyundai 668
Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 Scris de LRodica


Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

+91
Buburuza
silva115
fizicuta
mnarcisa
maravela lucia florina
macanetu
claudine
katy51
AcidoR
piciul
Andreea1578
SilviaDumitrescu
misulet
AMEE
Nitsui
georgeta.prnic
iuli.b
ionela stefan
Galushca
manuela29
MagdaMarin
audur
innicia
symos
diblaru maria
mirelacirlan
lavlav
marabr
danadea
crina68
Comoara casei
rigo
dayanna
loredanaursachi
valih
Zana Mica
cicamica
firicel
foxykiss
veniciuc nicoleta
cory74
T_mihaela
lennny
ro_crisa
Kristina
myky7robc
Serban Valentina
cocav
florymarry
NEAGU LAURA
Eva
Raresuca
ligia27
Princess
milena
snoopy
diada
geany
angells
madalina78
andacoman
Lumi
danutac
adina270898
24elena
rucsy
LYNDA
silvia adriana
adrina
MihaelaTM
Noemi
Dionisia
Mandana
teisoara
marlen372001
irish05
maximlidia
Giobsy
aisha
maria_covacef
julix_2007
DANIELA.I
adar
dina_dorina
alinutza80
Ana Maria
dandana
Lia33
ioana soare
Admina
tiaoconnor
95 participanți

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Andreea1578 Joi 18 Iul 2013, 13:07

Multumesc pentru raspuns Smile
Am luat si eu la rand toate second hand-urile pe care le stiam dar nu am gasit nici un firicel cat de mic. Si am fost cam in 7-8 magazine. Si vanzatoarele s-au uitat la mine putin ciudat cand am intrebat de fire. Cu o singura exceptie. Un magazin aproape de Obor unde mi-a spus ca au avut candva fire....
Oare fire din astea descomplectate, adica cate un scul doua, nu s-or gasi si pe net?
Andreea1578
Andreea1578
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2013

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de AcidoR Joi 18 Iul 2013, 14:31

Andreea, de ce-ti tocesti tu picioarele si nervii prin oras cand aici in forum gasesti daca cauti?! Rolling Eyes 
Arunca o privire prin categoria "Diverse" si descoperi lucruri interesante! wink
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Andreea1578 Mar 29 Oct 2013, 10:07

AcidorR acum mă uit si mă întorc sa-ţi spun dacă m-am descurcat
Andreea1578
Andreea1578
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2013

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Mandana Mar 29 Oct 2013, 10:10

vezi ca ti-am trimis mesaj privat Andreea1578
avatar
Mandana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/06/2009

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty fire

Mesaj Scris de katy51 Mar 29 Oct 2013, 11:33

Andreea1578 a scris:Multumesc pentru raspuns Smile
Am luat si eu la rand toate second hand-urile pe care le stiam dar nu am gasit nici un firicel cat de mic. Si am fost cam in 7-8 magazine. Si vanzatoarele s-au uitat la mine putin ciudat cand am intrebat de fire. Cu o singura exceptie. Un magazin aproape de Obor unde mi-a spus ca au avut candva fire....
Oare fire din astea descomplectate, adica cate un scul doua, nu s-or gasi si pe net?
uita-te pe Breslo,au resturi de fire ramase din diverse proiecte ,multe se vand la KG,la preturi convenabile.
katy51
katy51
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 73
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2013

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de claudine Joi 07 Noi 2013, 23:20

Referitor la Coats, am gasit asta:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
claudine
claudine
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Andreea1578 Lun 02 Dec 2013, 16:52

AcidorR m-am uitat la Diverse dar nu am gasit mai nimic despre fire. In schimb am gasit multe, multe modele. Si frumoase!
katy51 sa stii ca mi-ai deschis o noua lume cu Breslo. Eu habar nu aveam ca exista...
Oricum, intre timp mi-a venit o alta idee pt procurat fire de calitate si relativ mai ieftine wink wink si bineanteles ca orice fan al lucrului de mana am strans o cantitate apreciabila de lanica.....acum sa o lucrez.....de preferat inainte sa ma evacueze sotul meu cu lana cu tot.
Andreea1578
Andreea1578
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/07/2013

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de katy51 Lun 02 Dec 2013, 16:58

Andreea1578 a scris:AcidorR m-am uitat la Diverse dar nu am gasit mai nimic despre fire. In schimb am gasit multe, multe modele. Si frumoase!
katy51 sa stii ca mi-ai deschis o noua lume cu Breslo. Eu habar nu aveam ca exista...
Oricum, intre timp mi-a venit o alta idee pt procurat fire de calitate si relativ mai ieftine wink wink si bineanteles ca orice fan al lucrului de mana am strans o cantitate apreciabila de lanica.....acum sa o lucrez.....de preferat inainte sa ma evacueze sotul meu cu lana cu tot.
eu mi-am cumparat cate ceva de pe acolo si am fost incantata de unele preturi si de calitate,gasiti si ata de cusut la kg,iese cam la 2-3 roni
conul de 5000m,singura problema e ca nu iti poti alege culorile,dar si asa mi s-a parut convenabil.
katy51
katy51
helper
helper

Numarul mesajelor : 20
Varsta : 73
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2013

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de AcidoR Lun 02 Dec 2013, 17:52

Andreea1578, daca cautai mai cu atentie gaseai si acolo, dar daca ai rezolvat nu-mi ramane decat sa-ti spun spor la impletit tricot 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de macanetu Joi 20 Feb 2014, 22:38

Cred ca aici trebuia sa postez cererea . Scuze pentru greseala . Sper sa gasesc ce am nevioe aici .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de maravela lucia florina Lun 03 Mar 2014, 22:34

Buna seara,

Stiti cumva unde gasesc fire Alizee in Bucuresti?
Mi-a inceput mama un plovar pentru bebelina si nu-i ajunge cantitatea cumparata de mine. Mai are vreo 2 cm de lucrat la maneca si problema este ca nu am mai gasit nuanta respectiva. La merceria din piata Vitan, de unde am cumparat firul nu mai au culoarea respectiva. Am cautat la toate merceriile din Obor....nici urma de fire Alizee. multumesc
maravela lucia florina
maravela lucia florina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 03 Mar 2014, 23:19

la merceria din magazinul Titan am vazut ca aveau alize. Eventual poti zice ce culoare/cod iti trebiue si poate mai gaseste cineva si in alte parti ale orasului. De obicei firul asta se gasea peste tot.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de fizicuta Mar 04 Mar 2014, 22:25

La merceria Steluta,langa magazinul Cocor sau la merceria de la Big sau din Piata Sudului(am vazut chiat azi la ultima locatie)
fizicuta
fizicuta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 738
Varsta : 61
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/02/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de maravela lucia florina Mier 05 Mar 2014, 16:25

Multumesc de raspunsuri,
Uitasem complet de merceria din Titan si e chiar langa mine. De cand au renovat magazinul nu am mai fost acolo, nu stiu de ce m-am gandit ca merceria aia nu se va mai deschide. Acum sper sa gasesc nuanta ca am doar un fir ajutator, nici un cod, nimic altceva.
maravela lucia florina
maravela lucia florina
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty un nou magazin

Mesaj Scris de silva115 Dum 11 Mai 2014, 19:30

Buna tuturor,

daca cautati fire de tricotat de calitate, din fibre naturale incercati pe magazinul online MODISSIMA. e destul de nou.
Sunt putin mai scumpe, dar merita. Calitatea si culorile sunt deosebite de ce gasesti de regula prin mercerii.
silva115
silva115
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 11/05/2014

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Buburuza Joi 28 Aug 2014, 15:36

Buna!
Stie cineva unde as putea gasi asa ceva? Sau imi puteti recomanda un magazine bun de unde pot cumpara mohair caramiziu / galben / castaniu? Plizzzz!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Multumesc!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 05 Mar 2015, 14:46

Un magazin online care vinde fire romanesti,pentru...nostalgici!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Admina Mar 21 Iul 2015, 09:44

Stiti cumva daca la Talmaciu au magazine de prezentare pt fire, la poarta fabricii? Trec prin zona si m-as opri sa casc gura.
Pe net n-am gasit nimic, normal... zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de myky7robc Mar 21 Iul 2015, 12:33

admina, au la poarta magazin, din cate stiam eu cu ani in urma
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

GabrielaOana7 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Admina Mar 21 Iul 2015, 15:36

In bunul stil romanesc, era inchis la 15.20, desi era program pana la 4. Nu-I bai, cumparam fire turcesti...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de macanetu Mar 21 Iul 2015, 18:52

Bine ai zis..."in bunul stil romanesc " . Si eu am fost la noi la o mercerie de trei ori ,odata recunosc dupa program dar de doua ori in timpul programului notat pe usa ...si bineinteles era inchis shot . Am luat de pe net ce imi trebuia .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de myky7robc Mar 21 Iul 2015, 23:54

Dar ti-am dat si nr de tel al gestionarei in PM, ca poate a fost undeva unde mergem cu totii.
Mie mi-a vb frumos la tel.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Admina Mier 22 Iul 2015, 01:30

N-am vazut pana Sa plec spre Bucuresti, raspunsul. A sunat-o nenea de la poarta, cica Sa revin maine, ca a plecat... Mi s-a intamplat SI in Sebes la o mercerie, nou deschisa, cica. Era program si usa ferecata. Eu stiu ca daca merg la toaleta pun bilet in geam.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de diada Mier 22 Iul 2015, 12:37

Iti dau eu fire de Talmaciu la pret bun, te-ai dus pana acolo! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Admina Joi 23 Iul 2015, 14:37

Era in drum, doar nu era sa bat soselele, sa stau la coada cu tir-urile, pentru niste ate... zid
Merge sa brodezi ii cu fire de genul ala, ca Flavia?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate - Pagina 9 Empty Re: Magazine care vand fire de tricotat/ lana de calitate

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB