Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

+70
emma90
geo
Savu Ramona
mamiboom
Crissy86
Mirelablj
denis21
ragazza
arielas
aleynad
carmenco
corina corina
Aditza
cursant1001
Gianina4ever
rivka
anamariacimpoieru
rossana
optom
melus
zsofia
lili_mili
stephanya
firicel
betymi72
7furnici
Giobsy
CCristinaC
SilviaDumitrescu
Steluzza
chocolate
kitty_1973
Uca
aba
danielaelena68
Maci
natasaSV
greieras
diana-s
LYNDA
mimmi
danyelyta28badea
Nicoleta Irimescu
datsun
amnro
anca1820
Adeana
maju1810
leonutza69
clodi
firimitura
anc@
Gabiuta
noel
irish05
alexaaa08
AlinaJ.Bijoux
Ramonica
stella
icabica
Cazimi
da-mely
ioana soare
rocsana
dandana
bijouxdemonange
StMihaela
alinutza80
diada
Bianca
74 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de danielaelena68 Vin 08 Oct 2010, 8:48 pm

da...imi plac tare mult si asi vrea sa le fac si eu cu copii la ore. mersi mult
danielaelena68
danielaelena68
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Sam 09 Oct 2010, 9:53 am

Pt mar si dovleac,am umplut un sac menajer cu ziare mototolite,apoi am luat o coala de hartie creponata,am taiat-o in jumatate,am lipit jumatatile una langa alta,si am asezat sacul cu ziare in mijloc,dupa ce l-am legat,desigur.
Hartia se ridica sus si se leaga la capat cu ata sau scotch.(ca si cum ai impacheta un cadou)apoi atasezi codita respectiv frunzele,eu le-am lipit cu un pistol cu silicon,dar pt copii merge si cu scotch.Si,la dovleac,l-am infasurat cu ata de canepa,e mai rustic asa,dar se poate pune si panglica ,cum doresti.
Daca umpli sacul cu ziare iese mare fructul,,le poti face si mai mici.
La mar,ca sa aiba forma mai lunguiata,dupa ce e legat sacul,sa strange putin partea de jos...ca sa prinda forma respectiva
Am vrut sa mai fac si saci cu nuci;un saculet de panza,umplut cu ziare mototolite,si ,deasupra se lipesc nucile,asa pare ca ar fi plin cu nuci.
Pt gradinita,am facut din polistiren tot felul de fructe si legume de toamna,si frunze mai mici pe care prichindeii le vor picta cu acuarela,dar tempera e de preferat.
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de danielaelena68 Dum 10 Oct 2010, 7:26 pm

mersi mult. pupici si spor.
danielaelena68
danielaelena68
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 07/10/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Dum 10 Oct 2010, 7:49 pm

Multumesc.Si voua la fel!
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de clodi Lun 11 Oct 2010, 12:21 am

Frumoase decoratiuni ai facut Anca. Imi place mult dovealcul si strugurele.

Am facut si eu niste decoratiuni... mi-am facut temele din timp si cand am fost prin parc sau padure cu bicicletele am adunat conuri de brad, pin, ghinde si macese si cateva ramuri verzi. Am inmuiat ramurile verzi in apa fiarta si apoi le-am prins in forma de cerc imbarligate intre ele, le-am legat cu sfoara si am lasat cornita sa se usuce. Am lasat-o cateva zile si apoi cand m-am apucat de lucru am indepartat sfoara. Apoi am lipit ghindele in capacele. Cu sarma si sfoara (mi s-a terminat sarma) am prins fiecare ghinda sau pereche de ghinde de coronita si la sfarsit am pus macesele prinse tot cu sarma.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si daca tot mi-am intrat in mana cu coronita, am facut si cateva papusele potrivite pentru decorul de iarna. Ghinde lipite de conuri de pin sau dopuri de vin. La cele cu dopuri de vin picioarele sunt din bolduri si macese iar maineile din bolduri si niste tuburi de lemn de la niste margele. Mie mi-s tare dragi papuselele acestea love

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Lun 11 Oct 2010, 9:30 am

clodi,superdragute papuselele..chiar am fost rugata de d-nele,de al gradi daca pot sa le ajut cu decoratiuni pt iarna..iar papuselele tale sunt tocmai binevenite.
Cu ce ai lipit ghindele?


Ultima editare efectuata de catre anca1820 in Lun 11 Oct 2010, 1:10 pm, editata de 1 ori
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de clodi Lun 11 Oct 2010, 9:57 am

Multumesc Anca! Ghindele sunt lipite cu adeziv universal de la Moment - lipeste de toate mai putin metal Smile
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de aba Lun 11 Oct 2010, 12:56 pm

Foarte reusite. Felicitari. aplauze
avatar
aba
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1681
Data de inscriere : 04/04/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de Uca Lun 11 Oct 2010, 3:34 pm

Clodi,sunt super frumoase... si eu am tot facut tot felul de decoratiuni de craciun.... parca mi-ai facut dor...

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Mar 12 Oct 2010, 1:46 pm

Iata ce am mai incercat,dar trebuie sa exersez ,sa arate mai bine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Picture 043 by paperdecor, on Flickr
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de Uca Mar 12 Oct 2010, 2:16 pm

Anca, foarte frumos!
te rog, ne spui si noua cum l-ai realizat?

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Mar 12 Oct 2010, 2:29 pm

Multumesc!
Pe viitor vreau sa incerc globuri cat mai mari...numai sa am ata corespunzatoare!
M-am inspirat de aici...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nu stiam ce fel de sfoara imi trebuie,dar se pare ca a fost ok cu ce luasem,dar,eu am gresit putin,nu avusesem net si in loc sa pun doar aracet simplu,am adugat si apa in el...si globul nu e f rezistent,e cam fragil!Din astea vreau sa fac pt mall si pt bradutul meu si cel de la gradinita!
Mi-ar mai place si asa ceva...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Uploaded with ImageShack.us


Ultima editare efectuata de catre anca1820 in Mar 12 Oct 2010, 2:34 pm, editata de 2 ori
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de natasaSV Mar 12 Oct 2010, 2:31 pm

anca1820 a scris:Iata ce am mai incercat,dar trebuie sa exersez ,sa arate mai bine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Picture 043 by paperdecor, on Flickr

presupun ca e metoda in care se infasoara snur pe un balon, se apreteaza , se lasa sa se usuce dupa care se sparge balonul si rezulta ceva asemanator cu globul din imaginile tale. Ador metoda asta! Se pot realiza o multime de lucruri frumoase kiss
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Mar 12 Oct 2010, 2:33 pm

natasa,eu am gasit ceva lampi cu metoda asta...Ai idee ce se mai poate face?
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de Uca Mar 12 Oct 2010, 2:43 pm

Anca, multumesc frumos pentru link. kiss

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de natasaSV Mar 12 Oct 2010, 2:44 pm

pai in principiu lampi, abajururi, vaze de flori...Multimea de obiecte reiese din accesorille cu care se decoreaza ulterior Smile
natasaSV
natasaSV
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 233
Varsta : 43
Localizare : suceava
Data de inscriere : 03/03/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Mar 12 Oct 2010, 2:48 pm

yupiii
Am gasit ceva ce ma interesa....steluteee!!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de kitty_1973 Mier 13 Oct 2010, 12:14 am

Anca o lampa cum ai spus ca ti-ar placea are mama acasa. E cumparata de mai demult. Cand ajung la ea o pozez si postez pe forum.
kitty_1973
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 50
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de clodi Mier 13 Oct 2010, 1:05 am

Uca, io tot am un sentiment de 'vine Craciunul' am facut si niste cercei cu un colier ... tot asa mai de craciun Laughing a mai fost si frig in weekend si pe afara mirosea a lemn ars... asa ca la gura sobei... ma duc sa ma culc ca am dat-o in sentimentalisme.

Anca, ce globulete frumos Smile se pare ca si pe tine te-a inspirat frigul de afara Laughing si linkurile sunt foarte utile. Multumim!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Mier 13 Oct 2010, 9:50 am

multumesc,kitty
Aseara am dat-o in bara:mi s-a dezumflat balonul...! Sad
Vroiam sa fac un glob mare...oare cu at aai acu cer ase face macrame..sper ca asa se scrie,as putea sa fac globurile?
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de danyelyta28badea Joi 14 Oct 2010, 6:59 am

foarte utile si frumoase
nu te descuraja anca pana la urma o sa reusesti boo
danyelyta28badea
danyelyta28badea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 184
Localizare : pietrosani Ag
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Sam 16 Oct 2010, 6:23 pm

Iata la ce am lucrat in jur de 70 de ore:40 de frunze din polistiren,5 mere din hartie creponata,10 struguri uriasi,8 dovlecei din hartie creponata si din coala A4,si conuri de brad date cu bronz.
Pt iarna trebuie sa ma gandesc la multi fulgi si ceva sloiuri de gheata... wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 16 Oct 2010, 7:10 pm

Dragut tare decorul realizat!!! Dar, cum ai ajuns sa le expui in mall? scratch
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de Uca Sam 16 Oct 2010, 7:13 pm

Anca, foarte frumoase si migaloase.
Felicitarile mele.
Spor si la cele pentru Craciun.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de anca1820 Sam 16 Oct 2010, 8:46 pm

AlinaJ.Bijoux a scris:Dragut tare decorul realizat!!! Dar, cum ai ajuns sa le expui in mall? scratch
Multumesc!
Proprietara are internet de la firma unde lucrez eu ca si casier.Intamplator,inainte de Paste,a vazut o lebeda origami modulara expusa la noi in vitrina,pe langa alte lucrari,si m-a intrebat daca nu as putea sa ii fac ceva pt sarbatoruile pascale...si asa am ajuns sa fac ornamente pt ea:Paste,vara,toamna si acum pt iarna.
ucabesty,multumesc!Da ,intradevar au fost migaloase!Dar imi place provocarea,la inceput nu am avut incredere in ceea ce faceam,mi se parea ca astfel de lucruri nu sunt potrivite pt un mall,nu sunt ca ornamnetele pe care le gasesti in florarii,si care sunt f frumoase,si materialelel la fel.Dar,dna le vrea cat mai mari,ceea ce nu gasesti in magazine,si apreciaza ceea ce e facut de mana !
Pt iarna turturii de gheata vor fi o provocare,nu am nici cea mai mica idee cum sa ii fac sa aduca cat de cat a realitate!Daca ma puteti ajuta cu ceva idei,va rog.... pupi


Ultima editare efectuata de catre anca1820 in Sam 16 Oct 2010, 9:01 pm, editata de 1 ori
anca1820
anca1820
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 391
Localizare : prin apropiere
Data de inscriere : 23/12/2009

Sus In jos

Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1) - Pagina 4 Empty Re: Tot felul de decoratiuni - Poze si creatii (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB