Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 4 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 30 Ian 2020, 5:53 am

Buna dimineata si o zi buna,ca e frig,ca e ploaie,sa va bucurati de soarele interior! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 30 Ian 2020, 8:32 am

Buna dimineata.
Ieri ma laudam ca la noi e senin Smile . A plouat dupa masa azi noapte, a fost urat, chiar si dimineata mai ploua. Pamantul are nevoie de apa. Sper sa ploua si pe camp nu doar in oras.

Va doresc o zi cu bucurii.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Joi 30 Ian 2020, 10:58 am

Buna dimineata!
Prezent si eu! Cu ploaie bineinteles. As trimite si in tara daca s-ar putea.
Am inceput ieri sa decapez scara odioasa. Se face praf mult dar macar se ia cu buretele de sarma. Cred ca are 3-4 mm de ceara. Au tot ceruit-o fara sa o decapeze. Se lipeste de maini.
O zi cum v-o doriti si sanatate cat cuprinde!


ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Joi 30 Ian 2020, 3:19 pm

Buna ziua si bine v-am gasit! hug mi-era dor de voi!  hug

vlad_mom a scris:... , manaca aceasi chestie juma de an zilnic,...

eee, copilul meu mananca de multi ani aceeasi mancare. In martie face 12 ani. cred ca de la 3-4 ani o tine asa. Nici nu-mi fac probleme ce sa mai gatesc pentru el. Si anul asta se duce in tabara. O sa-i pun in bagaje grisine, biscuiti. Si cat am fost plecati la all inclusive, nimic! plecam de la masa si ii gateam in camera  zid

vlad_mom a scris:hug Voi ce planuri aveți pentru weekendul ăsta?

Weekendul asta m-am mutat cu firma, de-asta nu am mai dat pe la voi. Inca mai am de aranjat si de pus la punct, dar in timp o sa le rezolv.

ema a scris:....as schimba cada cu un dus ca cel pe care vi l-am aratat odata ca l-am facut la mine si sa fac la fel pt chiuveta (sa inlatur mobila de dedesubt si sa pun un blat cu etajera. Pt persoanele in varsta e tare util sistemul asta cu dus mai larg. Oricine poate intra sa ajute la toaletare.

Da, si eu vreau sa desfiintez cada! poate pana in martie reusesc. Eu o sa iau cada pentru dus si cu perdea. La bloc, nu am spatiu pentru geam. Cat mai simplu. Oricum, am boiler de 30l, chiar tin degeaba cada.

vlad_mom a scris:
andrele n-am gasit la merceria din cartier... Sad

Au adus astazi la LIDL accesorii cusut, tricotat, crosetat, aveau si andrele ciorapi de bambus nr 3. Eu mi-am luat ace pentru masina de cusut, material adeziv 30cm/1m (sa fie in casa, vad eu ce decorez) ace manuale_cm, bolduri, era un blister consistent la 10 lei.

spor maxim va doresc, sa va mearga bine in toate si sanatate maxima!  prietenie

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 30 Ian 2020, 5:03 pm

Am vazut si eu brosura aseara...acus mergem, inainte de dentist. De fapt voiam aspiratorul de mana, am deja unul, l-am adus la Galati ca e tare bun cand ai copil-rege care nu mananca la masa din bucatarie si mai vrea si gustari pe care le mai darama.
 Am zarit in brosura si celelalte de care zici. Autocolant textil am luat data trecuta cand au avut, daca gasesc un alt model mai iau, e ok. Andrele de ciorapi mi-ar fi trebuit nr 2 pentru rochite tricotate pentru papusica mea, dar ma uit oricum sa vad ce au mai adus.
Ce zici, a mancat asta al meu ciorbita....nici eu n-am mai facut demult ca n-aveam pentru cine...acum pentru ca nu mai am cu ce sa mananc altele am facut...a 2-a zi imi lauda ciorbita numai in superlative, a mancat iar...pentru prima oara de cand ma stiu au terminat astia cratita mare de ciorba in 2 zile... Shocked...m-au socat!
Fug sa ne imbracam ca suntem cam in limita de timp!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 30 Ian 2020, 7:21 pm

Va spun si eu "Buna seara" ca abia acum am ajuns acasa dintr-o scurta calatorie. Vad ca e in top shoppingul la Lidl pt micile noastre pasiuni. Eu mi-am propus sa nu mai cumpar nimic pana nu termin ce am deja, caci am cam exagerat cu cativa ani in urma si arata a depozit de mercerie la mine. Ba chiar am zis sa mai vand din fire ca nu mai pot lucra pe cat as vrea, asta din cauza mainii si a spondilozei. Dehh, doar eu credeam ca timpul sta in loc si nu imbatranesc, insa deja am ajuns babeta spatiala. wink

Eu am trecut pe debarasat casa de lucruri inutile si reorganizarea spatiilor. Nu vreti sa stiti de cand dureaza si ma ia groaza pana voi termina, insa sunt mai hotarata ca niciodata.

Aaaa... si ma pregatesc pt Targul de Martisor, dar abia am inceput si sunt in pana de idei. Nu mai vreau sa vin cu aceleasi clasice flori crosetate, fluturi, etc. Daca aveti vreo sugestie, pt ceva rapid de executat in criza de timp, este mai mult decat bine venit.
Va doresc un sfarsit de saptamana placut!
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 30 Ian 2020, 9:13 pm

rade Ce cunoscut imi suna! Nu depozit de mercerie...mai rau... ace, brice si carice plus sticle, cartoane, hartii, margele, vopsele....si ma opresc aici ca nu mai termin... Si eu am exagerat cu ceva ani in urma, si eu am zis ca nu mai cumpar nimic... zid...cum oare se intampla sa n-am fix ce-mi trebuie?
Mi-am luat aspiratorul, si un autocolant textil (m-am certat cu piticul ca voia si el unul care nu-mi placea) si cleme pentru materiale...si-atat ca mi-am adus aminte ca, de regula, cand ma codesc la ceva, de fapt nu-mi trebuie. Smile 
Somn usor si vise frumoase!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 31 Ian 2020, 8:49 am

Buna dimineata!!!

Si eu incerc sa mai reduc din ele, sa nu mai cumpar, mai ales materiale. Anul asta am de gand sa "toc" cat mai multe. Am avut start prost dar imi revin eu!

Greteledelweiss, da, chiar te poti lua sa le vinzi, acum pe posta iti faci AWB singura, se urmareste coletul este mult mai simplu. Eu am pus cateva lucruri pe OLX si ieri am trimis o pereche de pantofi schimb pe o pereche de pantaloni, chiar sunt curioasa cand o sa ajunga cum sunt. Lumea este deschisa, imi place!

Vlad_mom, m-ai facut curioasa cu aspiratorul, ma duc si eu astazi sa-mi iau este cel al 100 de lei? Merge si la batista bebelusului rade iti vine sa crezi ca cel mic inca se aspira? nu reuseste sa sufle singur nasul. Imi poti da cateva detalii despre el? plusurile si minusurile tale. Multumesc mult! hug

Spor in toate!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Vin 31 Ian 2020, 9:40 am

Buna dimineata.
Cred ca la multa lume place lidl. Si pe mine ma atrage in ultimul timp. Azi cred ca o sa intru si eu un pic, pana il astept pe sot sa iasa de la servici sa plecam la tara.

O zi linistita va doresc.
prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 31 Ian 2020, 9:48 am

Neata!
Da, cel de 100lei, din pacate nu merge cu batista bebelusului pentru ca fanta de absorbtie este dreptunghiulara si ingusta (si noi o folosim, nu vrea deloc sa sufle, nu mi-a venit nici o idee de adaptare, asa ca nu stiu daca are forta pentru ea...dar nu mi-am mai batut capul pentru ca aspiratorul mare e destul de silentios si in perioada cand folosim batista e la indemana 24/24). Nu aspiri casa cu el, dar rapid si local merge bine in bucatarie si pe unde mai e nevoie. Inclusiv cand am pus holsuruburi la dosul sifonierului si am dat gauri inainte (am inlocuit la toate cuiele alea care se smulg imediat)....se facea ceva praf. Trebuie sa-l vezi ca sa-ti dai seama de ce fante are si la cele 2 adaptoare, chestii care nu incap prin ele nu le trage. Spre deosebire de celalalt de anul trecut asta are altfel baza-suport, trebuie montata pe un perete/dulap sau fara ea, incarcat direct (nu m-a deranjat pentru ca stiu exact unde o sa-l pun, am locul perfect). Celalalt avea baza stabila pentru o suprafata orizontala sau montat pe perete. La ce am avut eu nevoie nu s-a descarcat bateria. Si-mi mai place ca se demonteaza usor, se scutura saculetul (seamana cu un filtru permanent de cafetiera, cu panza in loc de plasa) si "cana" si se pot si spala. L-am asteptat sa apara din nou pentru ca n-am avut chef sa mai testez alta marca- toate mai scumpe, asta e ok pentru un aspirator de mana. (la magazinul la care am fost eu era bagat intre scule de mesterit)
Pentru batista bebelusului, am inteles de la sor'mea, ca e bun cel de mana care are si teava, cu care aspiri din picioare, are adaptor scurt cu gaura rotunda, l-a luat in bagaj cand au fost in vacanta. Eu nu m-am mai complicat pentru ca daca are muci noi nu mai plecam nicaieri, clar!
Azi am o lipsa de chef....si...sau pentru ca...trebuie sa fac mancare si curat...
Sporuri!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Vin 31 Ian 2020, 10:23 am

O idee pentru mamici de nasucuri regesti. Si eu am aceasta problema cu fiica mea. Am luat si eu batista bebelusului, dar acum este mare (16 ani), asa ca-i fac spalaturi in nas cu ser fiziologic. Adica o pun sa stea culcata in pat, gura inchisa, o nara astupata si pulverizat o seringa cu ser in nara libera si repet apoi la cealalta. Este putin cam incomod. Dar auzind la radio reclame despre irigatorul ClinSin Med, am vizionat utilizarea si am constatat ca greseam. Data viitoare o sa incerc aceasta metoda cu ser.
Va las link-ul cu folosirea irigatorului.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
poate este mai rapid si distractiv
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 31 Ian 2020, 11:28 am

Cred ca poti incerca cu ser asa. 
N-am nici o sansa sa fac asa ceva copilului...daca 10 zile de 2pic/narax4/zi au fost un cosmar... Pentru niste amarate de picaturi era o tragedie greceasca...cu lupte romane...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Vin 31 Ian 2020, 1:04 pm

🙋 client prezent la fire. Azi mi-am băut cafeaua din nou în mașina în drum spre dragon. Am fost singura. Am condus 170km azi 😬. Eu mai rar merg la București cu mașina. Nu prea mă lasă ăștia din casa că nu am experiența. Da tanti google maps ma ajutat maxim. Mă dus fix la precizie unde aveam nevoie. Și norocul meu , la întoarcere aveam adresa de acasă salvată ca domiciliu in google. La fix a fost. Bine l-am folosit doar până la Cățelu, de unde știam drumul(pe acolo mergem la Dedeman și Ikea Pallady) . L-am închis și am tinuto drept spre casa. O mare realizare pentru mine. 😄. Și acum mă duc să fac aranjamente și mărțișoare. Trebuie sa livrez mâine câteva .
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 31 Ian 2020, 1:24 pm

Ce tare esti! Bravo! Astia ai mei ma lasa, dar nu ma incumet eu. Vezi ca si nenea waze e tare bun, salveaza si adrese, avertismente, cea mai scurta ruta, etc.
Ai si shoppinguit una alta?
Sa ai spor la aranjamente! 
Mie mi-a iesit o fasole ...putin prinsa ...cratita e de vina Smile, nicidecum eu care casc ochii pe net in loc sa dau plita la mai mic...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Vin 31 Ian 2020, 1:26 pm

Am luat ceva. Cutiuțe in forma de inima, pătrate, rotunde, cufere de lemn foarte mici, cutiuțe metalice la fel mici, trandafiri 4 culori pe care nu le aveam, cosutele minuscule de intra doar un trandafir, și nu mai știu.
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 31 Ian 2020, 3:11 pm

rade rade rade Si eu la fel ieri: fasole prinsa din cauze informatice. Sot facut gat, eu facut ca nu aude.
Azi, alta zi, alta mancare: salata orientala Asta nu s-a mai prins desi am stat cu ochii in tableta:laugh:
Michelle, bravo! Nu te lasa!
Avansez cam fara chef cu bestia. A dracu' ceara. Se lipeste praful facut la frecat si luat
dupa papuci, aluneca ca pe gheata [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 31 Ian 2020, 3:34 pm

Las' ca-i servesc eu...de draguta ce sunt... nu ca as avea intentia de a nu se rascoli arsura de pe fundul cratitei...si-o sa spal si cratita...de data asta...tot de draguta ce sunt! Glumesc, sa-si puna singuri ca am pierdut destul timp facand-o, vor fi avertizati sa nu faca sapaturi arheologice ca or sa dea de carbune...si sa spele si cratita cu smirghel ca altfel nu va mai fi o alta mancare cu reale sanse de reusita (speranta moare ultima!)! Twisted Evil
Ma duc sa stau in pat...ca vad ca nu mi-e chi-ul in pozitie zen... wink
Ema, te-a cam mancat undeva cu scara aia...ti-as trimite niste chef, dar e pe minus si la mine...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Michelle88 Vin 31 Ian 2020, 9:07 pm

Nu aveam suficientă treabă, vreau sa crosetez și o fustiță la fata la o prietena. Sunt în căutare de modele
Michelle88
Michelle88
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 334
Varsta : 36
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de raluk0182 Vin 31 Ian 2020, 10:54 pm

Voi aveti chef si spor nu gluma! Imi place maxim sa citesc ce mai faceti. Pe fb ma enerveaza, nu aflu nimic interesant, numai poante, gif-uri si poze cu mancaruri. De la voi are ce invata omul. Pun si eu la desen , picturi ce-am mai facut in ultima vreme, ssa cat am putut , ca pitica mea creste si cere multa atentie.
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 31 Ian 2020, 11:28 pm

Am dormit vreo juma de ora...pana s-a auzit hora unirii din baie...ca "e unii" mici care nu inchid usa si mai si canta cand sunt la baie... (hilar...hai sa dam mana cu mana...in baie... desi e un cantec pe care nu-mi place sa glumesc).... sau altfel spus "dormi? dormi, ca nu te deranjeaza nimeni"... Rolling Eyes
Acu e asa liniste, s-au culcat toti...nici nu-mi vine sa ma culc...pai as pierde linistea asta...

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 01 Feb 2020, 9:36 am

Buna dimineata!
Liniste,liniste,liniste...nici noaptea nu e totala,insa ne multumim cu cata gasim.Am pornit semineul( Smile ),ca afara e ceata,e urat,nu e frig,parca vad cum salta virusii,am de corectat teste,dar si maine este o zi...E un moment bun pentru a bea cafeaua cu voi:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si pentru a va ura sa aveti o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 01 Feb 2020, 10:01 am

Neata! Prezent la cafea, Dorulet!
Mi-a venit curajul si am terminat palariuta, acum sa-i mai fac niste floricele. Apoi sa desfac pantofii ca i-am facut prea inalti la spate...si mi-a venit o alta idee pentru posetuta, sa incerc si alta metoda sa vad daca iese mai plana. Asta ca tot n-am andrele de ciorapi si nici fir mai subtire pentru papusa...
Sporuri si zi faina!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Sam 01 Feb 2020, 10:45 am

Buna dimineata!
Ploua torente! Atat!
O zi frumoasa la voi (la mine e clar ca nu vad soarele azi) si spor pe la ce faceti kiss
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Sam 01 Feb 2020, 8:32 pm

Buna seara.
Azi a fost o zi foarte frumoasa la noi, de primavara.
Am mai facut un pic de curatenie prin gradina.

Si acum catre seara o supa pentru maine.
Sper sa nu fac febra musculara dupa miscarea de azi.

O seara frumoasa in continuare.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Marinela Solomonean Dum 02 Feb 2020, 7:38 am

Buna dimineata.
Va invit la cafea.
Marinela Solomonean
Marinela Solomonean
helper
helper

Numarul mesajelor : 8
Localizare : Jibou
Data de inscriere : 14/04/2017

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 4 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB