Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+18
MihaelaT
gabriela1554
White_Raven
Marchioness
Gabica
rodishor
letho
Marinela Solomonean
raluk0182
piciul
diada
Greteledelweiss
ema
Michelle88
LRodica
Dorulet
vlad_mom
mlizeta
22 participanți

Pagina 17 din 40 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 29 Mar 2020, 9:20 am

Buna dimineata!
Asa am facut si eu,Rodica,am mers si am muncit in gradina(desi inca e zapada pe Cheile Turzii) cu fiul meu,am avut si declaratii,dar nu ne-a oprit nimeni.Un exercitiu util si benefic pentru noi.Am mai semanat niste bob si am fiert o oala de sarmale din legume [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Si  azi e soare,e rece,dar placut.Piersicii si ciresii sunt gata sa-si deschida florile,abia astept sa se coloreze gradina.Deja zumzaie albinutele pe la florile timpurii.
Sa aveti o duminica linistita! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de raluk0182 Lun 30 Mar 2020, 12:38 pm

Neata, ce liniste si aici. Fb nu ma mai atrage, numai despre virus vad, ca sunt treburi serioase sau glumite, tot aia. Vorba ceea: ce-i prea mult strica! De azi incep maratonul zilelor de curatenie 🤦‍�, cu 2 copii in casa e mereu dezordine. Sper sa imi gasesc timp si pt hobbyurile mele. Saptamana faina sa aveti si sa ne auzim sanatosi!
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Lun 30 Mar 2020, 12:46 pm

Bună ziua
Am avut o zi plină la birou. Mă gândesc că e dificil într-un super magazin să actualizezi în timp real stocurile. Să zicem că sunt 5 iaurturi pe raft. Sunt luate 5 de către 3 clienţi. Probabil scăderea stocului pe site se face când ajunge iaurtul la casă şi e trecut prin scaner. Dacă eu de acasă văd 5 în stoc, le adaug în coşul meu virtual, dar ele sunt de câteva minute bune în coşul clienţilor care mai dau o tură fizic prin magazin.
Şi iar îmi aduc aminte şi mă înfurii pe clienţii care iau marfa dintr-un raft şi o lasă aiurea pe la alte raioane.

După ei ajunge la raft angajatul care găseşte raftul gol.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 30 Mar 2020, 1:09 pm

Neata.
Da, Gabica, n-o fi usor, dar informatic se poate...nu trebuie sa fie om care sa numere pe raft...se poate scadea vanzarea automat daca ar avea un sistem.
Si pe mine ma infurie...si cand vad marfa perisabila lasata aiurea....si cand vad coaja de banana pe cutiile de bomboane de ciocolata...cat de nesimtit trebuie sa fii?!? Si mai visam caini cu covrigi in coada in alte tari...
Hai sa aveti o zi cu spor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de raluk0182 Lun 30 Mar 2020, 1:14 pm

Ce bine arata oala de sarmale 😄, ce pofta mi-ai facut Dorulet. Ferice de voi caaveti unde merge, noi stam la apartament, copiii ar vrea si ei sa se mai joace afara, dar asta e, stam in casa. Speram sa treaca perioada asta mai rpd.
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 30 Mar 2020, 7:46 pm

Buna seara.
Pentru ca e tarziu pentru cafea va las un ceai si va doresc multa sanatate.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper sa am maine mai mult timp pentru mine. (crosetat, citit)

hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 30 Mar 2020, 8:56 pm

Buna seara!
Azi am mai aranjat cate ceva,am terminat un colier vaporos cu margele colorate si un pic de frivolite,la o provocare.Incepe sa-mi scada entuziasmul,sper sa-mi revin repede.
Ceaiul e binevenit,Rodica,multumim![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 30 Mar 2020, 9:00 pm

M-a intrebat si pe mine piticul azi :"si azi suntem inchisi in casa? mai e virusul ala pe-afara?"...dar nu trist, ca nu-i bai daca merge netu'... rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 31 Mar 2020, 9:00 am

Buna dimineata.
Am baut cafeaua acasa cu ai mei. Va las si voua cate una.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dorulet si mie mi-a cam pierit cheful de facut cate ceva.
Vlad-mom, asa zice si fiica mea care are 18 "Bine ca merge netul".
Au cativa profesori cu care se intalnesc pe  whatapp  dar asteapta sa se vada si fizic nu doar virtual.
Va doresc o zi senina si as vrea eu mai calda. Iar au fost la noi -1 grade Sad .
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 31 Mar 2020, 10:44 am

Neata!
Ninge de 5 minute...cu fulgi mari si fara vant, niciodata nu ninge asa la mare!...si ninge peste narcise, lalele, zambile...si peste copacul inflorit... Shocked Am incercat sa fac poze, dar nu ies. Ce zi trebuia sa fie azi? Ultima din prima luna de primavara?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Mar 31 Mar 2020, 11:04 am

Buna dimineata!
La noi la Craiova nu ninge, dar este frig. M-am saturat de vremea asta: luni cald 15-20 grade, marti si miercuri frig 5-6 grade si de joi pana duminica iarasi cald. Nu mai suport gecile. Ma simt sufocata in ele. Eu vorbesc de sufocare ca ies zilnic sa ma duc la birou, deci totusi iau aer. Ma gandesc la copiii nostri care de pe 11 martie sunt inchisi in casa. Si majoritatea stam la bloc. Fiica mea are 16 ani si a zis ca s-a saturat sa stea in casa, s-a saturat de filme. Mai citeste pe telefon, dar a zis ca s-a saturat si de asta. Oare cat o sa mai dureze?
Va doresc sanatate si multa rabdare sa trecem cu bine peste aceasta incercare.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 31 Mar 2020, 1:46 pm

Acum am terminat si eu cu lectiile.Mi-e dor sa aud copii razand,sa-i vad jucandu-se...Din ce in ce mai mult imi amintesc vremurile de acum de filmul Ultimul tarm,al lui Stanley Kramer,cu Gregory Peck,Ava Gardner si Anthony Perkins(lumea dupa un razboi nuclear care a pastrat cladiri,orase,dar fara viata)...
Ne ramane,mereu,inepuizabila speranta!Sa aveti o zi linistita!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 31 Mar 2020, 2:42 pm

Daaaa, pana si flacaul a zis ca "mai bine la scoala"... rade , cica s-a cam plictisit si de jocuri pe pc, el care era disperat ca n-are timp sa joace, ca nu mai vine odata weekendul sau vacanta.
Am terminat acum o fusta de blugi papusii, dar nu v-o arat ca trebuie si bluza wink
Ia sa scotocesc prin pc-ul meu dupa ceva film sau piesa de teatru romaneasca de vazut impreuna cu flacaul... Aseara eu am vazut la tv "alo, aterizeaza strabunica!"... Oare "Ianke, Take si Cadar" o fi interesanta pentru el? Am versiunea 1976 cu Adela Marculescu tanara.

Ps:...mai am un offf....am dat drumul la tv si de 5minute numai campanii "doneaza" ...pentru spitale, pentru echipamente....si nu pot sa nu ma intreb ...unde sunt toate cass-urile colectate? Si nu-s mici, eu personal am de plata 2800ron/an si folosesc sistemul privat, medicul de familie doar odata pe an si-atunci pentru hartii sau vaccin.... un angajat cu salariu mediu da vreo 400/luna...Pe bune? Cred ca avem cea mai mare cota pentru asigurarea de sanatate zid (in koreea de sud plateam 80usd pentru fam de 4pers, calculat la un salariu mediu de 1500usd, toate serviciile medicale erau in sistem coplata, 50% ... nu mai povestesc cum mergeau unse toate in spitalele lor)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Mar 31 Mar 2020, 4:52 pm

Buna ziua, va spun si eu. Azi am iesit dupa mai bine de doua saptamani de stat inchisi pe proprietatea noastra. In centru, patrula de politie formata din 6 tampiti ne-a oprit si ne-a luat la intrebari. I-a calmat sotul meu. Dar cei batrani, singuri, speriati...cum fac?
Aseara am vorbit cu tata care era speriat si revoltat ca de ce nu il lasa astia sa iasa decat intr-un anume interval orar in care el nu se incadreaza pt ca locuieste la periferie unde autobuzul sare peste program si in plus, se misca greu. Se ocupa sora mea de ei, dar chiar si asa, sunt speriati ca vor nebunii astia sa-i omoare. Ce sa-i explic? Stie si el ca traim o minciuna, ca e bulibaseala totala peste tot, ca nimic nu e clar... Ni se spune sa ne intarim imunitatea, dar e interzis sa iesim. Oare cand iesim din mizeria asta in care cred din ce in ce mai putini? Mie, adult, imi e suficient. Atunci ce vreti de la bietii copiii vostri?
Hai sa fim sanatoase toate si sa ne continuam vietile ca inainte! Sanatate si inima usoara tuturor?
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 01 Apr 2020, 7:17 am

Buna dimineata!
Isterie,panica...oare totul se justifica sau veti descoperi ca intre timp au avut loc evenimente despre care nu trebuia sa se stie?Spun"veti" pentru ca eu nu mai apuc sa aflu adevarul.Sau e chiar real ce se intampla si atunci trebuie sa ne inspaimantam?N-as vrea sa cred asa ceva...
Sa ne bem in tihna cafeaua si apoi mai vedem ce va fi:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cu atatea probleme pe pamant,am uitat sa mai privim cerul care azi se vede senin,un cer de aprilie pe care astept soarele,sa ne mai incalzeasca putin.Astept si randunelele,ca azi e ziua pasarilor...
Sa va bucurati de sanatate si o zi placuta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mier 01 Apr 2020, 8:36 am

Buna dimineata.
Sa multumim la Dumnezeu ca am mai vazut iar lumina zilei.
Vlad-mom la noi totul merge 'uns',( ca racul, nici macar ca melcul.)
Am vorbit cu cineva din sistemul sanitar (mai exact farmacist) si era foarte mirata de ce unii sunt fara mijloace de protectie si nu sperie si altii din cap pana in picioare ''protejati, iau virusul. Nu era vorba de spitalul judetean de la noi. Ci de un alt spital mai mic.
Nu siu ce sa zic, o sa descoperim poate.... peste ani.
Dar acum sa fim sanatosi, trebuie sa mergem inainte si sa privim cerul care e senin si la noi.
Va imbratisez si va doresc multa sanatate.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 01 Apr 2020, 6:01 pm

Eu cred ca nu ma mai intreb nimic..."Nu cerceta aceste legi,
Că eşti nebun când le-nţelegi!
"(G.Cosbuc)
Azi,o fetita din blocul de alaturi a iesi,insotita de tatal ei, cu rolele pe trotuar,mascata si imbracata ca iarna.Am inteles ca nu mai suporta sa stea inchisa.A stat cam 15 minute,apoi au intrat.M-am bucurat s-o vad.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Vin 03 Apr 2020, 5:43 am

Buna dimineata!
Ieri ca a fost mai cald si eu am vazut parinti cu copii de 5-6 ani, pe care i-au lasat sa alerge cu trotineta, cu bicicleta si mi se pare foarte ok.
Nu-i o solutie tinutu-l in casa.
Deja incepe sa miroasa urat!
In speranta bucuriei, pacii si intelepciunii sa avem o zi minunata!
Sanatate maxima!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In asteptarea picnicului wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 03 Apr 2020, 8:54 am

Buna dimineata!
Mai tarziu,piciule,dupa ce se ia bruma cazuta si se mai incalzeste pamantul.Apa a facut strat de gheata de 5 mm,semn ca e inca foarte rece.
La mine doar batranul meu cais a inflorit(si nu de tot),ceilalti sunt in stand-by,ca si noi,de altfel.
Sa va bucurati de o zi linistita,de sanatate si de voie buna cat se poate! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Vin 03 Apr 2020, 11:02 am

Buna dimineata! M-am saturat de nebunia asta. Peste tot numai oameni speriati, stiri de cosmar, reguli ilogice. Alaltaieri ne-am busit iar cu jandarmii. Cat pe ce sa luam amenda. Aceeasi turma de 6 prostalai. Iesim de la supermarchet cu mancare si doua sticle de diluant plus o rezerva de mop, cumparate de pe raftul de produse casnice si de menaj. Ne-au cotrobait in sacose ca cica de ce le-am cumparat ca nu e voie decat produse de stricta necesitate. Pai daca tot am trecut pe langa ele... nu vad cum purtam virusii. In schimb tin deschise magazine de bricolaj dar au dreptul sa cumpere numai mesterii. Dar ce, astia nu poarta virusii? Ieri am dat un strat de bait la scara. Azi urmeaza primul strat de vopsea si la urma lacul incolor pe trepte si mana curenta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Vin 03 Apr 2020, 11:41 am

Bună dimineaţa
Frumoasă scară Ema. Îmi place. Eu visez la o cameră în care mobila să fie deschisă la culoare. Albă pictată manual cu flori roşii şi galbene. Nu mai suport acel maro închis. Dar nu e mobila mea aşa că doar mă uit la ea şi mă fac că nu o văd.
Abuzuri sunt peste tot, cred că cel mai rău este excesul de zel.
Vedeam şi eu la televizor cum o tinerică cu un microfon era la un magazin de bricolaj în România şi-l întreba pe un bărbat dacă chiar era o urgenţă să cumpere o flaore în ghiveci.
Omul a zis că a venit după materiale sanitare, şi dacă tot a văzut planta la reducere a zis să o ia.
Eu am fost la Lidl şi am cumpărat pânze pt a picta fiica mea. Da, pt noi era o urgenţă. Stă în casă de 25 zile şi este singura ei ocupaţie care-i face plăcere. Dacă tot eşti în magazin să cumperi o pâine de ce să nu iei şi un produs care e în acelaşi loc.
Eu croşetez o bluză de vară. Fir subţire...
Sper ca cei care au furat din sistemul de sănătate să-şi plătească acem datoriile cât mai repede.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Vin 03 Apr 2020, 3:08 pm

Ziua buna!
Eu am decis azi sa nu mai deschid fb-ul deloc, m-am plictisit de atatea glume si neglume, pareri, opinii....care mai de care....
Aseara am comandat "iepurasi" online (a se citi "lego"), cadou pentru soata, pentru pitic am ceva ascuns bine de anul trecut (ca am prins o super oferta la lego cu 30%)...ca tot vin zilele lor de nastere acus.
Si ca sa vedeti ca tara arde...am comandat cu ridicare din magazin de la leroy un wc, trece soata azi prin Constanta sa-l ia cand vine de la Galati...daca ni s-o crapat...asta e, trebuie altu', nu?
Io inteleg din ordonantele astea ca iesi la cumparaturi daca e strict necesar, pai e strict necesar sa-ti iei paine, ce mai cumperi pe langa paine e irelevant!
Na, ieri am iesit sa duc gunoi si pana la chioscul de peste drum sa iau paine, lapte, etc, si vad pe o tipa cu pachetel de la cofetaria din colt (cofetarie cu laborator la Tulcea)....bine ca e deschisa, chiar imi faceam griji ce ma fac de tort la baieti de ziua lor. Smile
Ema, super iese scara! Parca era maro inchis, sau fac eu vreo confuzie...
Eu mai crosetez ceva la papusa...un plovaras, acum o bluza...
O zi usoara!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 04 Apr 2020, 8:14 am

Buna dimineata!
Gabica,"Nu spera si nu ai teama..."
Exces de zel?Cred ca e vorba despre prostie,ignoranta,dorinta de a se remarca in fata sefilor(eficient=cel care da mai multe amenzi)...Eu sunt la tara,dar cand mi se termina proviziile ce fac?Da,mai am doua gaste,niste gaini,mai am spanac si salata,rasare bob-ul...ceva iarba,buruieni...La stiri nu ma uit,pe FB nu intru,asadar traiesc in izolare,nu?Sper sa nu ma caute virusul si,mai ales,sa nu ma gaseasca.
Va doresc o zi linistita! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Sam 04 Apr 2020, 9:52 am

Buna dimineata!
Brrr! E un puiut de frig afara, parca mai piscacios ca in iarna.
Fetele, multumesc pt aprecieri. Face bine la moral.
Dorulet, si eu sunt de acord cu tine. Tata a facut alaltaieri 80 de ani si ca si tine si ca si mine si multi altii nu intelege de ce nu poate iesi decat intr-un anumit interval orar. El sta la periferie unde nu e nici un magazin. Autobuzul sare turele de multe ori. Pana ajunge in oras, pana ajunge el la supermarket, un dus la toaleta ca deh, prostata nu stie de orar impus, pana ajunge la farmacie unde se sta la coada afara, pana ajunge iar la autobuz, nu se incadreaza in timp. Apoi preturile care au sarit in aer. E mai scump ca la mine. Niste imbecili, urati sufleteste toti cei care au dat dispozitiile astea. Cum zicea tata "astia ne urasc pe noi batranii".
O zi linistita cu soare sa avem, ca macar asta nu e cu limite. Si multa sanatate!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 04 Apr 2020, 2:44 pm

Neata!
La multi ani tatalui tau, Ema! Bine ar fi si pentru el si pentru restul ca noi ceilalti sa le respectam intervalul orar si nu tot atunci sa ne ducem si noi la farmacie/magazin.
Eu cred ca toate masurile astea nu-s chiar degeaba. Da, sunt de acord ca nu e o solutie care sa te protejeze 100%, nu garanteaza nimic, nu exista sa se potriveasca la toti, dar totusi...
Sa fiti sanatosi cu totii, sa n-aveti nevoie de doctori tocmai acum!
hug pupi

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 40 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB