Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:36 pm Scris de LRodica

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:14 pm Scris de LRodica

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyAstazi la 8:05 pm Scris de LRodica

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyAstazi la 9:30 am Scris de diada

» Bijuterii din sarma 9
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyAstazi la 9:29 am Scris de diada

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyAstazi la 9:28 am Scris de diada

» Ce gatim azi? (10)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyAstazi la 9:25 am Scris de diada

» Painea-retete! Aparat de preparat paine. 2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyAstazi la 9:18 am Scris de diada

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptySam 04 Apr 2020, 12:01 am Scris de vlad_mom

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyMier 01 Apr 2020, 8:26 am Scris de LRodica

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyMier 25 Mar 2020, 9:49 am Scris de vlad_mom

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyLun 23 Mar 2020, 12:31 pm Scris de ema

» Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyDum 22 Mar 2020, 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptySam 21 Mar 2020, 10:13 pm Scris de LRodica

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyJoi 19 Mar 2020, 10:46 pm Scris de raluk0182

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyJoi 19 Mar 2020, 2:53 pm Scris de vlad_mom

» Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyJoi 19 Mar 2020, 12:38 pm Scris de LRodica

» Ce masina de cusut recomandati (6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyMier 18 Mar 2020, 9:08 am Scris de diada

» Flori artificiale 4
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyMar 17 Mar 2020, 8:54 pm Scris de Michelle88

» Ce masina de brodat recomandati?
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 EmptyMar 17 Mar 2020, 8:50 am Scris de diada

Ne bem cafeaua împreuna (44)

Pagina 8 din 18 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 8 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de letho la data de Dum 16 Feb 2020, 10:44 am

Buna dimineata. Mierea si lamaia sunt asa bune, eventual in ceai de salvie. Catina cu miere la fel, am facut putin in toamna apoi am gasit si in Carrefour pungute congelate, poate or mai fi.
Eu am reusit sa tricotez o rochita de papusa, multumesc vlad_mom pentru impuls. O voi posta dar nu vreau sa-ti stric topicul rade, poate fac/facem altul gen "papusile noastre" in care sa scriem orice, despre orice fel de papusi...
O zi buna va doresc!
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1287
Varsta : 49
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Dum 16 Feb 2020, 9:23 pm

Nu-i ca-mi strici subiectul, l-am deschis sa fie doar pentru papusa asta inspirata fiind de rusi (au subiecte dedicate pt brandul asta). Sa stii ca avem subiect cu hainute pentru papusi si la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Mai, cum sa va spun, la mine functioneaza inghetata, dar am uitat sa-mi iau fara ciocolata sau alte chestii care trebuie mestecate....si am luat trachisan, ca de-asta aveam... ma enerveaza ca o sa-mi amane afacerile stomatologice, oricum...orice faci, pana nu piere bacteria/virusul...
O noapte calda!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3518
Varsta : 41
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Lun 17 Feb 2020, 8:16 am

Buna dimineata! Sanatate, sa treci cu bine peste!

Speram sa am un weekend productiv, nu a fost sa fie. Speram sa lucrez mai mult, doar ca, parca ma impotmolesc cand vine vorba de intins material, croit... la cusut sunt spirt. Nu le pot avea pe toate rade Fata unei prietene implineste 12 ani pe 23. Este genul de copil care are de toate, cunoasteti. Am intrebat ce sa-i iau, elastice de par. I-am lucrat eu 2 buc, nu au placut, ma duc in mall sa cumpar. 30 lei un pampon de pus la par?? nici gand!!! o agrafa cu perle la fel. Costisitoare fetele. De-aia n-am rade Sa va traiasca cui aveti, sa le puteti sustine!

Spor maxim in toate! O saptamana cu impliniri!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7034
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Lun 17 Feb 2020, 8:43 am

Buna dimineata.
Sa aveti o noua saptamana cum va doriti.

prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2367
Varsta : 52
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Lun 17 Feb 2020, 8:49 am

Multam si neata!
Sa stii ca mie, de exemplu, nu-mi stau in par elasticele cu material peste, cretofolinii aia facuti, imi aluneca si mi se desface coada/cocul tiganesc(sau smiley, de cand si-a lasat plete), tot elastice de par imi iau, mai inguste, mai late...
Nici eu n-am avut mult spor in weekend, doar ca am apucat sa verific calapoadele papusii si mai trebuie ajustate 1-2mm.
Mi-e sila ca acus trebuie sa tarasc copilu' mic sa repetam aslo...si stie deja din experienta de luna trecuta si nu vrea nici macar "o gaura" in deget....eu zic ciupitura, el zice nu, e gaura. zid

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Lun 17 Feb 2020, 9:06 am

Te admir! Esti perseverenta! Cumva, dr homeopat, mi-a spus ca daca nu vrea copilul sa nu-l agit sa-i fac analize, ne descurcam din descriere. I-am facut atunci, dar nu am mai repetat. Culmea, nici analize, nici probleme. A mers snur atunci. Imi spunea ca nu este normal sa duc copilul fortat unde nu doreste. Explicat, daca nu vrea, inseamna ca nu este cazul.
Ma enerva la cel mic ca ii cerea exudat la gradinita, pana mi-a spus o prietena, ce tot chinui copilul, eu vreau sa iasa bine? sa-i dau sa bea apa, sa manance rade buna ideea, nu m-as fi gandit! Pe acelasi principiu nu ajung la impartasit, ei beau apa cum se trezesc, cum sa-i mai tin o ora fara apa (imbracat, drum, plus ca ei sunt mari de-acum, spovedit, ehe...)

Ca si elastic de par, folosesc din alea crete, plastic, transparente. In general il las liber, dar acasa asa. La biciclit, elastic in care pun 2 clame. Una o pun in par, apoi invart in jurul copii de 2 ori cred, infig clama. Nu ai idee cat de bine tine! si sus, gen coada de cal!

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Lun 17 Feb 2020, 11:04 am

Ce sa zic, si luna trecuta a iesit aslo mare, i-a mai dat tratament o luna dupa care iar aslo...sa vedem acum... Faza e ca a avut dreptate copilul, n-a fost ciupitura, nu stiu mai... acasa la synevo i-a luat din deget, aici nu, din vena...in fine...bine ca am scapat. Asta e pentru un streptococ (si la asta nu merge din descriere ca poate fi asimptomatic, ca, de altfel, pediatrul nu face abuz de analize si tratamente), suplimentar, peste polipi si alte viroze...
Asta cu analize "de forma" pentru scoala ma enerveaza si pe mine, le faci intr-o marti ca sa iei rezultatul vineri ca sa-l ai luni la gradi/scoala...pai e timp berechet sa culeaga vreun virus intre timp, deci cam degeaba analiza...
Uite, nici alea ca firul de telefon cu disc nu-mi stau in par, coc cum poarta acum baietii e perfect (par putin si moale si incapatanat ca si proprietarul  Smile)

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de rodishor la data de Lun 17 Feb 2020, 11:07 am

Buna dimineata!
O zi frumoasa, va doresc!
rodishor
rodishor
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 71
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Lun 17 Feb 2020, 11:33 am

Buna ziua!
Am avut un sf de saptamana de cosmar. Am crezut ca murim de la niste scoici contaminate cu salmonella. In viata mea nu mai intru in supermarketul cu pricina. Nu ma tin picioarele, ma dor articulatiile, capul.
Va doresc sa aveti o zi buna in continuare. A mea e ratata.

ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2617
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Lun 17 Feb 2020, 1:39 pm

Ema multa sanatate.
Vlad-mom, si parerea mea este ca trebuie sa ii mai faci aslo. Acum zici ca e bine, mai tarziu dureri de articulatii, oase.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Lun 17 Feb 2020, 1:48 pm

Rodica, iti dai seama ca n-o sa ne lase pediatrul pana nu va iesi o valoare normala (era marit rau, nu asa putin peste limita maxima)....si il ascult, daca n-as vrea asta nici nu m-as mai duce.
Ema, nasol! Sanatate maxima! Bag de seama ca n-ai prea vazut la tv emisiuni cu diverse afectiuni capatate in urma mancarii exotice sau excursiilor in locuri inedite... Io-s cu "nu-i de ferma controlata, nu e safe" Smile, vaccinat sa fie si cu stampila pe pulpa dreapta spate  Smile.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Lun 17 Feb 2020, 2:19 pm

Vlad mom, ce stampila vrei pe scoici vandute in supermarket cunoscut? Vin in saculeti de iuta si cumperi la kilogram. La mine nu cumperi pulpa de porc cu sau fara stampila. Fac ei caserole in magazin si naiba stie ce carne pun. Cumpar la un macelar local dar e foarte scumpa si ....Daca cumpar carne in supermarket, iau de la Lidl (nemtalaii sunt seriosi) si inainte de a o pune in cos, sparg usor folia de deasupra si bag nasul in ea. Ma gandesc serios sa renunt la carne
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Lun 17 Feb 2020, 2:42 pm

Ce nu are pulpa nu mananc  rade. Era un mod de exprimare, doar nu crezi ca eu cumpar piciorul si-l fac carne tocata acasa. Fructele de mare de ferma sunt foarte scumpe, daca-s mai ieftine sunt vanate si-atunci nu mai ai absolut nici o garantie. Ideea e ca vanatul, in general, e mai putin controlabil si pot avea afectiuni, iar cand vorbim de animale mici controlul il fac la 1 exemplar din x, deci...
Interesant e ca le-ai luat din supermarket si astia nu lucreaza fara documente de insotire a marfii. Posibil ca lotul sa fi fost amestecat si a nimerit la control animalul sanatos.
Stiu ca vazusem o emisiune, tot cu fructe de mare, dar era vorba de sushi (nu rolls, ala cu somon crud pe dreptunghi de orez) si chiar au facut teste...singura metoda de a omora tot din carne este congelarea minim 3 luni, nu fierberea sau prajirea.
Oricum s-a intamplat, ati avut un ghinion tare nasol!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Mar 18 Feb 2020, 6:20 am

Buna dimineata!
O noua zi vine cu noi provocari,pe care le vom accepta sau nu...Cafeaua nu se refuza,asa-i?[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Razele soarelui si ale sufletului sa va incalzeasca si sa aveti parte de o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3827
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Mar 18 Feb 2020, 6:58 am

Buna dimineața,. Va invit la un ceai de tei fierbinte. Eu tușesc de ieri, mai puțin ieri cei adevărat, azi de-abia pot sa vorbesc de tuse. Evoluție super rapida. De la un suc rece vineri. De la frigider. Incerc sa termin mărțișoarele. Am vreo 130 de făcut,nu am nici cea mai mica placere la ce rău mă simt. O zi buna va doresc.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 235
Varsta : 32
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 18 Feb 2020, 8:20 am

Buna dimineata.
Dorulet multumim.
Michelle multa sanatate.
Multa sanatate la toata lumea si spor la lucru.

coffee

prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mar 18 Feb 2020, 9:09 am

Buna dimineata!

ema a scris:Ma gandesc serios sa renunt la carne

Imi pare rau pentru ce vi s-a intamplat, sunt experiente decisive. Din 2010 nu mai consum si nu ma deranjeaza. Asta asa, daca vrei sa te imbarbatez. In schimb, multe diete sunt cu friptura... deci... decizia iti apartine. Pentru mine mancarea este o necesitate, nu mananc de placere.

Michelle, sanatate maxima! si multa inspiratie!

Dorulet, multumim si spor si intelepciune! hug

O zi buna va doresc!

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de rodishor la data de Mar 18 Feb 2020, 9:16 am

Buna dimineata!
O zi buna va doresc!
rodishor
rodishor
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 71
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 28/04/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de mlizeta la data de Mar 18 Feb 2020, 10:11 am

Buna dimineata!
O zi cu spor, cu sanatate si impliniri!
mlizeta
mlizeta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 795
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de ema la data de Mar 18 Feb 2020, 11:21 am

Buna dimineata!
Azi suntem mai bine. Nu stiu ce voi face concret. Ma cheama scara dar nu cred ca o ating azi. Aseara am calcat un munte de rufe, macar sa nu le mai vad in subsol.
Diada, sora mea nu mananca carne deloc de vreo 10 ani si e foarte bine, fara diete. Mananca oua si lactate. Mie imi place sa mananc ceva bun, dar carnea ma atrage tot mai putin in ultimele luni (am vazut la tv niste filme facute cu camera ascunsa cu animale masacrate in abatoare in Franta).
Sa aveti o zi buna, insanatosire grabnica celor bolnavi si spor la ce vreti sa faceti azi!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Greteledelweiss la data de Mar 18 Feb 2020, 11:22 am

Neata!

Michelle, incearca Triomicin de la Daciaplant este foarte bun, face minuni cu tuse de orice fel, inclusiv astmatiforma, usturimi in gat sau inflamatii bucale. Si mai folosesc Faringoxin de la farmaclass, este spray cu propolis, catina si nu mai stiu ce naturist, excelent pt microbi in cavitatea bucala, inclusiv amigdale umflate. Le folosesc de vreo 10 ani cu succes.

In rest va doresc o zi placuta, ma reintorc la treaba si martisoare.

Pupici pupaciosi!
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 586
Varsta : 45
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Mier 19 Feb 2020, 6:29 am

Buna dimineata!
Va doresc o zi cu sanatate si spor,liniste sufleteasca si voie buna! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3827
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Michelle88 la data de Mier 19 Feb 2020, 6:40 am

Mulțumesc mult fetele de gândurile bune. Am avut o noapte și mai grea,cu mai multă tuse productiva. Nici apa nu pot sa beau de ce mă ustura gatul. Am luat meltus, tantum verde spray și Nurofen răceală și gripa. Parcă mai rău mă simt. Am dormit cu un ochi închis și unul deschis. Mai dorm și copii cu mine. Sper sa nu ii ia și pe ei. Multa sănătate la toată lumea.
Michelle88
Michelle88
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 235
Varsta : 32
Localizare : Chirnogi
Data de inscriere : 21/02/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mier 19 Feb 2020, 8:48 am

Buna dimineata.
Sanatate la toata lumea.

Va las o cafea si va urez o zi senina in continuare.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mier 19 Feb 2020, 9:07 am

Neata!
 Sanatate multa si sa ne inzdravenim repede!
Eu mi-am adus masina de cusut (i-a amintit tata mamei ca masina ei merge, nu stiu ce montase gresit), asa ca am lasat tot, si papusa, si pantofiori, si croitoresc... Vreau si niste huse la scaunele de bucatarie, ca doar huse la pernute nu sunt prea rapid de scos si spalat. Problema e ca materialul care mi-a ramas de la scaunul meu de birou ar ajunge cam la marele fix, deci trebuie sa ma gandesc bine inainte sa tai (l-as vrea pe ala ca e un amestec de culori suferitor la eventualele accidente ca ar lasa pete). Plus captuseala la posetuta crosetata, plus o poseta pentru mine...pe care o planuiam demult, dar nu finalizasem ce si cum.
Piticului i-a iesit aslo tot mare, dar in scadere, asa ca iar o luna de tratament si mai vedem apoi. Momentan ne luptam si cu o viroza cu polipi inflamati (nu e corect spus, dar intelegeti voi), va sta acasa si saptamana asta.
La mine vad ca e un pic mai bine cu acc si trachisan, am prestat si eu aseara o nebulizare cu respisun, dupa ce i-am facut lui.
Sa aveti spor!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 8 din 18 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB