Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua împreuna (44)

+14
greieras
raluk0182
Marinela Solomonean
Giorgi
betymi72
Gabica
White_Raven
vlad_mom
mlizeta
diada
ema
Dorulet
piciul
LRodica
18 participanți

Pagina 19 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Joi 19 Sept 2019, 8:25 am

Buna dimineata!!! spor maxim in toateva doresc!

Am cateva vise pe lista dar nu le-a vanit randul. Treburile casnice si atentia pentru copii primeaza momentan. Dar o sa le vina randul cu siguranta!

Astazi sper sa ies cu bicicleta, daca nu ploua pe seara. Ma relaxeaza maxim.

Va pup, spor in toate!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Joi 19 Sept 2019, 8:44 am

Buna dimineata.
Multumim Dorulet.
Vlad-mom, spor la treaba.
Am terminat de crosetat si eu un covoras pentru baie (dupa ce l-am desfacut de doua ori Smile ). Urmeaza sa ii cos plasa antiderapanta si o sa fac si o poza.

O zi frumoasa va doresc.
kiss

Diada, ne-am 'ciocnit' (mesajele). Ma bucur ca se intampla asta.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de mlizeta Joi 19 Sept 2019, 10:19 am

Buna dimineata!
Si eu am multe idei, planuri, vise. In fiecare dimineata pe drumul spre birou (merg pe jos cam 45-50 minute) privind in jurul meu case, blocuri, magazine imi fac tot felul de planuri: crosetat, tricotat, vorbesc si cu mine in gand, ne mai certam pe idei .... Daca as avea un banc de lucru portabil sa-l agat de gat si sa mesteresc in timpul mersului pe jos, ar fi super. Dar asa, visez tot drumul, si ajung la birou si uit de toate. Apoi acasa alte prioritati. Si a doua zi iar o dimineata plina. Deocandata ma inteleg bine cu mine cea din gand si avem idei comune. Pe acestea nu ni le ia nimeni. Deci, fetelor nu incetati sa aveti vise, pana la urma unele se vor materializa.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 19 Sept 2019, 7:16 pm

O prietena care locuieste in Norvegia,mi-a spus ca acolo doamnele au tot timpul lucru de mana cu ele si,cum urca in autobuz,de exemplu, scot lucrul.Si eu am mereu suveica cu mine si innod,ca drumul il cunosc.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Vin 20 Sept 2019, 6:01 am

Buna dimineata!
Spor la scoala! Asa crestem mari! Cu de toate ce par cand bune, cand rele...important sa ne bucuram si sa le dam la spate pe cele ce ne trag inapoi.
Eu nu prea pot lucra in tren sau autobuz...prefer sa citesc sau sa fac rebus (pentru creier gimnastica  wink )
Weekend cu bucurie si spor in tot ce v-ati propus!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Vin 20 Sept 2019, 7:10 am

Multumim,piciule,sa ai o zi usoara!
Buna dimineata!
Ne-ar placea un pic de soare,ca e cam frig,cred ca si din cauza vantului care bate in rafale.Dar se pare ca azi avem numai lumina,nu si caldura,soarele ascuns fiind dupa cohortele de nori.Dar e acolo si va aparea el.Asa speram!
Sa aveti un sfarsit de saptamana asa cum vi-l doriti! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Vin 20 Sept 2019, 8:40 am

Mie imi place sa privesc oamenii. Vad si oameni fericiti, multumiti. Batranii imi place sa-i privesc. Stiu un batranel, de cand plimbam eu pe cel mare cu carutul in parc, el plimba un caine haski. Si acum la fel, mult mai batran, mai aplecat, dar tot plima cainele. Imi spunea o prietena ca este alt caine, acela a murit; Si ca omul a fost diagnosticat cu cancer si uite-l bine dupa atatia ani. Si-a schimbat alimentatia, gandirea, cu siguranta si cainele are meritul lui!

Tot asa mi-am facut o prietena in parc. Am vazut-o in fiecare zi, iesea cu copilul ca si mine si erau foarte fericiti (ea cu sotul ei), noi eram praf, nu dormea noaptea copilul etc. Si i-am oprit si i-am intrebat care-i reteta fericirii rade de-atunci am ramas prieteni, copii au fost la gradinita impreuna si pana in clasa a IV-a. Si acum suntem bune prietene, iesim la cafea, vorbim la telefon.

Eu am nebunia asta, imi place sa vorbesc cu oamenii. Unii sunt de nepatruns. Dar incerc. Batraneii sunt simpatici. In Grecia am intalnit o doamna in varsta, matura in fata portii. Am salutat-o si ne-a intrebat de unde suntem, s-a bucurat foarte mult, m-a imbratisat. Eram in Kavala, catre cetate. Minunate locuri si minunati oameni!

Mi s-a intamplat si la medicul de familie, asteptam sa intru pentru mama o reteta. Vorbind cu un batranel am aflat ca a fost mecanic pe locomotiva si nu stiu cum s-a ajuns ca si-a dorit sa ma imbratiseze. STiu ca suna ciudat, dar eu am luat-o ca o imbratisare de tata, de care nu am avut parte in viata si oricum tata este mort, nu as mai putea avea parte.

Am facut cursul de coafor acum 2 ani. Cumva sa facem practica, ne-a dus sa tundem batranii de la azil. Am avut prima data o batranica ursuza, nu am avut cu cine discuta. A doua oara a fost o batranica careia ii placea lucrul de mana, impleta la andrele, facea veste in azil. Imi povestea ca ea nu a avut parte de dragoste. Ea nu a trait iubirea, avea lacrimi in ochi. Au casatorit-o parintii, si-a respectat sotul dar nu l-a iubit niciodata. S-a refugiat in lucru de mana.

Am ajuns sa ma uit mult in jurul meu, sa observ lucrurile, sa ma schimb, sa traiesc.

Hai ca astazi am avut logoree, se datoreaza faptului ca am avut cafea calda, timp pentru ca ieri am lucrat pana mai tarziu si am avut timp pentru ca am iesit cu bicicleta  rade

Va pup si va iubesc! Zi frumoasa!

Uitasem, apropo de vremea asta, mi-am dat seama ca pe weekend trebuie sa schimb garderoba. Sa urc toate rochitele mele suuus si sa cobor hainele de toamna! bee

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 21 Sept 2019, 9:25 am

Neata hug
Azi avem program de shopping pentru cel mare, se pare ca a mai crescut 2cm in vara asta, deci trebuie alti pantaloni pentru sport, alti blugi... zid adica slalom prin moda skiny/slim fit, si nu pentru ca am eu un cui impotriva modei, ci pentru ca nu are constitutia potrivita pentru slim fit, nu-i sta deloc bine...
Cu cel mic....m-am mai calmat un pic, zennn, ca altfel n-o scot la capat....inca se lamenteaza ca nu-i place/nu stie/nu poate sa scrie liniute, sa coloreze... dar a invatat la gradi primele 2 strofe din 'somnoroase pasarele'... Ne recomandase la gradi o carte-caiet cu cd, am luat-o si s-a dovedit ca ii place - mai putin sa lucram paginile in ordine- si i-am comandat direct de la editura respectiva si alte volume. Ieri mi-au ajuns, nu se mai oprea copilul...sa faca si asta, si asta...
Un cer insorit de la Galati.  kiss
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 21 Sept 2019, 8:16 pm

Buna seara!(am uita de sueta de seara)
Diada,intalnesti oameni,afli povesti de viata,cu alte cuvinte te imbogatesti sufleteste.
Vlad_mom,ati rezolvat problema ?|Multumim pentru foto!(n-am fost inca in Galati )
Peste o saptamana merg la Bucuresti,sa ma intalnesc cu niste doamne pasionate de lucrul de mana(cu o parte ne intalnim de doi ani),sper sa invat ceva nou.Aplic principiul"educatie continua".
Sa aveti o seara linistita si o duminica frumoasa! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 22 Sept 2019, 8:51 am

Neata.
Poza e de la geam facuta, avantajul etajului 7, langa multe blocuri de 4 etaje... Sa incerc sa prind si un asfintit.
Problema... se va rezolva cand se va obisnui el si va accepta ca trebuie sa faca si lucruri care nu-i plac maxim. Eu am realizat ca nici doamna nu are atata timp de pierdut cu el ca sa-l convinga sa faca, pentru ca mai sunt si ceilalti colegi, nu e singur acolo.
Aveam papusa mea pe masa ca sa numar randurile, sa-mi fac planul cum modific sa-mi iasa altfel, si vine el 'asta esti tu. nu ma faci si pe mine?', dupa ce a vazut doar un picior gata 'nu ma mai cusuti si pe mine?' rade ...ba da, dar crosetez, asta se numeste croseta, iar eu crosetez...
Am luat pauza 2 zile ca am intins niste rufe si nu stiu cum am miscat mana stanga ca ... iar Sad
O zi linistita de duminica !

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 23 Sept 2019, 6:48 am

Buna dimineata!
Vlad_mom,aduci bucurie cu"jucarelele"tale,eu abia astept sa vad ce mai creezi!
Ultima saptamana din septembrie incepe cu echinoctiul de toamna,dar speram sa fie un anotimp prietenos,ca sunt multe altele care ne apasa.
Cafeaua de luni dimineata e mai dulce:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sa fie o saptamana benefica! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Lun 23 Sept 2019, 8:41 am

Buna dimineata!!! A fost un weekend plin.
Vlad_mom, esti tare, asa trebuie, zennn. Fiecare infloreste cand ii vine vremea.
Dorulet, ma bucur mult pentru tine, intalnire cu spor! Tin minte intalnirea din Buzau, a fost o super energie!!! Am facut magneti de frigider cu 8 ani lucrudemana.com, poze, defilare de lucruri, povesti, frumos!!!
Acum, in octomrie, pe 16, facem 11 ani de forum! 11 ani de cand ne sunteti alaturi, va multumim! hug

O zi minunata va doresc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 23 Sept 2019, 9:00 am

La multi ani de pe acum!Ma bucur ca de 9 din acesti 11 ani sunt aici,cu voi.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Lun 23 Sept 2019, 9:17 am

Buna dimineata.
Multumesc de cafea.
coffee
Si la noi e racoare, urat si mai si ploua. Dar e bine pentru pamant. Este foarte uscat, a vrut sotul sa sape ceva in gradina si e foarte tare.  Dupa ploaie sper sa fie mai usor.

O saptamana cu sanatate si spor la lucru va doresc.
Eu chiar am nevoie. zid

M-am ciocnit cu Diada si Dorulet.
La multi ani forumului.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de ema Lun 23 Sept 2019, 11:03 am

Buna dimineata si "La multi ani" noua!
Ma mai primiti pe aici? Apar, dispar, reapar... Embarassed Embarassed Am atatea pe cap si timpul asta zboara asa de repede!
O zi frumoasa tuturor si viata lunga in continuare, forumului!
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Lun 23 Sept 2019, 9:01 pm

Ce repede trece timpul...11 ani...si eu cred ca am 8 ani doar....dar ce mult pare!
LA MULTI ANI!
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 656558278  bucurie  party  primul  
SA NE REGASIM MACAR AICI!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de White_Raven Lun 23 Sept 2019, 10:36 pm

La multi ani si din partea unui nou membru al acestui frumos loc
White_Raven
White_Raven
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 265
Varsta : 42
Localizare : Manchester
Data de inscriere : 24/06/2017

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mar 24 Sept 2019, 7:25 am

Buna dimineata!
Ne bucuram pentru ca suntem aici,sa fim cat mai multi,e un loc special!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica Mar 24 Sept 2019, 8:47 am

Buna dimineata.
Chiar daca 'disparem' pentru o perioada, e bine ca putem 'reaparea' , si putem sa mai scriem aici, pe forum, chiar daca nu prea mai punem poze cu ceea ce lucram, daca mai lucram, (ma simt Smile nu prea mai apuc sa fac lucru de mana).

kiss

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3639
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 24 Sept 2019, 9:33 am

Buna dimineata! Astazi o zi mai buna va doresc! ieri a fost nebunie maxima, am ramas cu un gust amar.

Dar, pentru evolutia mea este bine!

Pupici! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Gabica Mar 24 Sept 2019, 12:28 pm

Bună ziua.
La mulţi ani acestui forum, la mulţi ani sănătoşi nouă!!!
Eu nu ştiu cum fac dar ajung din ce în ce mai greu pe aici. În weekend abia dacă mai apuc să mă uit pe FB de pe telefon. Nu ştiu cum mă descurcam când lucram program normal, acum de când sunt la 1/2 normă am din ce în ce mai puţin timp pt mine. Am început o bluză curcubeu prin primăvară şi nici acum nu am terminat-o.
Croşetez la ea în maşină în drum spre Novaci. Dar nici tot drumul nu pot. Sunt zone în care asfaltul e în valuri şi nu nimeresc găuricile.
Spăl şi dimineaţa şi seara şi tot am coşul plin. Acum s-au strâns la călcat... Să nu mai vorbesc de praful care nu ştiu cum reuşeşte să se pună atât de mult...
Mie mi se pare că nu mai am aceeaşi energie.
Îmi e ciudă pe mine că sunt prea obosită să mai stau cu fiică-mea de vorbă. Are ore după amiază când vine mâncăm, ea se retrage în camera ei, în lumea ei virtuală... încerc nici să nu fiu prea sufocantă, dar când vine ea la mine, abia mai ţin ochii deschişi.


Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada Mar 24 Sept 2019, 7:38 pm

Da, cunosc! Am stat mult timp departe si eu. Dar m-a tras de maneca pur si simplu. Intru o data pe zi, acum s-a intamplat de doua ori. Doar de la munca, acasa nu stau pe net, nici macar pe telefon. Mi-am inchis FB o saptamana, nu mi-a simtit nimeni lipsa. Acum intru rar, in weekend deloc. Mai bine pinterest, YT, o inspiratie. FB nu ma mai atrage. Am inceput sa inchid postarile vechi. Imi place sa scriu aici, oricum ma citeste putina lume hug

Copii sunt pe primul plan, ii ascult pana termina! desi ma sufoca, si se bat sa-mi povesteasca cand incep. Conectati sunt si ei, prea conectati...

Va pup!!!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de piciul Mier 25 Sept 2019, 6:22 am

Buna dimineata!
Asa-i timpul de la o varsta, trece altfel....praful se aseaza la fel, soarele rasare tot de la rasarit si totusi...
Am citit un articol si-mi cerea sincer sa scriu ce am facut ieri toata ziua si asa macar trei zile, daca nu toata saptamana (7 zile sa cuprinda si weekend) si apoi sa trag concluziile si sa nu ma mint pe mine ca mama ce am facut si ce nu am facut. E o experienta care merita (desi mananca timp, dar e un "timp de calitate ", noua formulare!  wink )
FB mananca timp ca sari dintr-o postare in alta si parca iti lipseste ceva ca nu sti tu tot ce se intampla in lumea asta mare! E una sa fi fan si sa urmaresti un subiect, dar pe toate....si responsabilitatea lipseste din ce in ce mai mult din cotidian...acel "las ca merge si asa..." isi arata acum coltii!
Sa respiram adanc sau sa reinvatam sa respiram si sa ne facem o zi cu bucurie!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Dorulet Mier 25 Sept 2019, 6:58 am

Buna dimineata!
De la o varsta,orice minut e de calitate,veti vedea.Peste trei luni e Craciunul.Ar trebui sa ne propunem un schimb?
Sa aveti o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 25 Sept 2019, 8:39 am

Neata. Eu, in principal, chiar la cafeaua de dimineata intru, deci la propriu la subiect.... numai ca de vreo 2 zile e tare intuneric la ora de cafea si nu vad tastele sa si scriu ca mai am si o folie de silicon pe ele...
Normal ca a racit piticul, chiar ma gandeam cat va tine minunea, dupa 1 an si jumate in care n-am mai avut nevoie de pediatru...o saptamana de muci si de ieri si tuse, abia pentru maine am reusit sa fac programare... El deja viseaza cum nu-i mai trece tusea ca sa nu mai mearga la gradi zid
Eu ma plang acum de o febra musculara, ca de... m-am inundat alaltaieri dimineata la bucatarie si trebuit sa strang de pe jos vreo 4 galeti de apa cu farasul, cu prosoape... m-a ajutat si flacaul, dar tot...
Asa e la mine, mereu furtuna... trebuie sa se intample cate ceva... oare din cauza asta visez la o plaja cu nisip alb, senin, cald si liniste?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 19 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 29 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB