Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyAstazi la 8:40 am Scris de diada

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyAstazi la 6:04 am Scris de piciul

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyJoi 12 Sept 2019, 6:47 am Scris de vlad_mom

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMier 11 Sept 2019, 8:59 am Scris de diada

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyJoi 05 Sept 2019, 8:21 am Scris de LRodica

» Picturi pe sticla
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyVin 30 Aug 2019, 8:46 am Scris de vlad_mom

» Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyJoi 22 Aug 2019, 11:31 pm Scris de vlad_mom

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMier 21 Aug 2019, 6:32 am Scris de piciul

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMier 14 Aug 2019, 2:55 pm Scris de Giorgi

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMier 14 Aug 2019, 8:41 am Scris de diada

» amicii nostri necuvantatori
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMar 13 Aug 2019, 10:34 am Scris de vlad_mom

» Workshop cu lut polimeric
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyDum 04 Aug 2019, 9:52 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMier 31 Iul 2019, 8:27 am Scris de LRodica

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyVin 26 Iul 2019, 11:43 am Scris de Gabica

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyJoi 25 Iul 2019, 8:51 am Scris de LRodica

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyVin 19 Iul 2019, 9:56 am Scris de Gabica

» Aranjament nunta masina
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMier 17 Iul 2019, 9:25 am Scris de vlad_mom

» Manual de croitorie Lorna Knight
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMar 16 Iul 2019, 9:42 am Scris de Gabica

» Fuste - capitolul X
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMier 10 Iul 2019, 6:46 am Scris de Dorulet

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 EmptyMar 09 Iul 2019, 6:04 am Scris de piciul

Ne bem cafeaua împreuna (44)

Pagina 17 din 19 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 17 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de diada la data de Vin 06 Sept 2019, 9:20 am

Buna dimineata!!!

Multumesc Dorulet!!! le-am printat si le pun in dormitorul lor! hug

Asa era si eu, cu copii energici, la 2 ani diferenta. Mi s-a intamplat sa ma dea afara din magazin pentru ca lasam copii sa se joace acolo. Am iesit, nu le-am zis nimic copiilor, ne-am vazut de drum. Pe mine ma enerveaza sotul cand le spune lor ei "ma chinuie". Cel mic ma ia sa-l culc, se mai trezeste noaptea si ma cheama sa-l adorm, mai vor apa etc, etc. Copii mei nu "ma chinuie" niciodata. Desi i-am explicat si lui, tot aia scoate pe gura...

O zi minunata va doresc!!! hug

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6736
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Vin 06 Sept 2019, 10:58 am

Buna dimineata.
Un sfarsat de saptamana cu spor sa avem.

kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1963
Varsta : 52
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Sam 07 Sept 2019, 7:35 am

Buna dimineata!
Copiii raman,cata vreme au parinti,copiii cuiva.Iar tu,ca parinte,te vei ingriji mereu sa le fie bine,te vei ingrijora de orice umbra,te vei bucura de orice reusita...Asta e viata de parinte.
Vine toamna,cu frumusetea ei,dar si cu depresii,asa ca aseara m-am bucurat ca un copil uitandu-ma la Heidi(film pe care l-am vazut de foarte multe ori,dar nu ma plictisesc),care iti vorbeste despre dorul,care poate imbolnavi,de locurile natale...
Vlad-Mom,unde v-a placut mai mult:la munte sau la mare?
Sa speram intr-un sfarsit de saptamana cu sanatate si liniste sufleteasca![Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3564
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Sam 07 Sept 2019, 3:38 pm

Neata...sau ziua buna... hug
Dorulet, nu putem compara...pentru ca mare inseamna si acasa. Soata e nascut pe mal de Dunare si crescut pe mal de mare, eu si copiii pe mal de mare (marea negra si marea japoniei)...deci ne cam curge marea prin vene... La munte suntem turisti, tipul ala de turisti ca la muzeu, nu cei sportivi rade

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 2947
Varsta : 41
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Lun 09 Sept 2019, 7:03 am

Buna dimineata!
O zi a inceputurilor,o zi a urarilor de bine pentru copii,parinti si dascali!
Sa fie inceputul unui an linistit si plin de reusite! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Lun 09 Sept 2019, 8:31 am

Buna dimineata!!!

Succes in noul an scolar, copii sa se duca cu drag la scoala, sa se inteleaga bine cu colegii si profesorii!

Cum zicea cineva: "Dupa scoala ramane adevarata educatie!"

Va pup, sunt pe repede inainte, am cateva poze de aratat sa vad cand am timp de editare/incarcare (astazi)

Spor in toate! prietenie

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Lun 09 Sept 2019, 9:44 am

Neata. Una bucata copil mic prezentat in prima zi de gradi in Romania din viata noastra rade ....acum stau ca pe ace pana la 12 jumate....mi-e ca ma suna doamna sa ma duc sa-l iau ca e recalcitrant... Evident ca am facut 2 drumuri ca doar mi s-a zis ca azi e zi scurta si n-are nevoie nici de incaltari de schimb, nici de gustare Smile , o trecem la gimnastica de dimineata wink . Si mai evident de-atat ... ma crede doamna de pe alta planeta...pentru ca am intrebat unde si cand se achita... Rolling Eyes , asta fiind o gradi de stat...
Ala mare azi e pastorit de catre soata...motiv pentru care s-a intors inapoi ca toti erau in camasa in curtea scolii....si ta'su n-a putut sa-i zica 'las' ca vii maine in camasa, n-o fi foc in prima zi....si flori aduci maine'....s-a schimbat in fuga, nu ne-a iesit nodul la cravata...etc...asa...ca la noi, o agitatie si o ameteala caracteristica... rade
Sincer, am uitat complet de flori... Sad
Succesuri tuturor copiilor si sa vina repede vacanta de iarna rade

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Lun 09 Sept 2019, 10:15 am

Oooo, succes! La fel ar fi facut si la mine taica-su rade te inteleg perfect! Nodul la cravata eu il fac in casa, de pe YT rade

Ma bucur pentru ca ai reusit sa-l lasi la gradinita! Copilul meu mare a fost singurul pe care mi l-a dat acasa pentru ca plangea... batea cu pumnii in usa ce sa mai.... groaznic a fost. Acum trece clasa a IV a.

Tin pumnii, o sa fie bine!!!!

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Lun 09 Sept 2019, 12:09 pm

Bună dimineaţa
Succes în noul an şcolar.
Aseară fiica mea mă întreba:
-Mami eu mai duc flori dirigentei? Că sunt la liceu acum?
- Poţi să duci cărţi, dar nu de joc.

wink rade
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2024
Varsta : 50
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Mar 10 Sept 2019, 6:23 am

Buna dimineata!
Ca ieri alergam si eu la camin si apoi sotul meu la tren si eu la autobuz...si de cate ori nu l-am pierdut... Sa fiti puternice si cu toti sanatosi!
Oricum nu imi place ca nu se respecta acel 15 septembrie, inceput de an scolar!
O saptamana faina!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4517
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 10 Sept 2019, 8:26 am

Buna dimineata.
Succes tuturor elevilor in noul an scolar.
Pentru fiica-mea ultimul de liceu.
A inceput cu un pic de febra, noaptea de dinainte. A fost la un majorat, a fost la padure si i-a prins ploaia Smile . Bine ca doar atat.
Noroc ca are prima saptamana practica, la clasa pregatitoare, s-a luat cu aia mici si a uitat ca o doare capul.

Nici fiica mea nu a mai dus flori in liceu. Au un baiat in clasa, singurul, care duce flori doamnei diriginta.

O zi frumoasa tuturor.
kiss

LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mlizeta la data de Mar 10 Sept 2019, 10:52 am

O zi frumoasa cu realizari!
Un inceput de scoala cu bucurii si sanatate!
mlizeta
mlizeta
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 713
Varsta : 49
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mar 10 Sept 2019, 11:07 am

Neata.
Eh, cica erau toti cu flori...si el n-avea... Daca stau bine si ma gandesc, numai cand a inceput a V-a am fost cu el, in rest s-a ocupat mama, de-aia mi-a scapat faza cu florile. In Coreea n-am dus niciodata flori, e drept ca erau barbati profii lui principali, dar nici pe altii n-am vazut. Cred ca tine de oameni si pretentiile lor....si de o parte si de alta. Eu de exemplu ador sa primesc flori fara ocazie...si soata mea stie, e smecher wink
Am vazut ieri pe strada...parca plecau la oscaruri ...mamicile... Smile , mai erau si de-alde mine ca fugita de-acasa rade
I-am dus flori si educatoarei ...azi... Cred ca mai mare nevoie are de consumabile si rechizite. Am reusit azi-dimineata sa adun toate consumabilele de pe lista, sa le duc acum la pranz cand il iau ...si pentru o parte din rechizite sper sa ajung azi la un supermarket mai serios - langa n-am decat profi si penny.
Cel mare iar invata dupa-masa, pe de o parte e bine, pe de alta nu... parca e mai usor de dramuit timpul cand e programul de dimineata, nu stiu de ce.
Sa va fie ziua buna hug

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Mar 10 Sept 2019, 11:49 am

Bună dimineaţa
Fiica mea învaţă după amiază
Începe orele la 12.40 au 5 min pauză, timp în care trebuie să alerge pe scări către următoarea sală de curs, baie este doar la parter.
În liceul fiică-mi este concurs de pus absenţe. Are 6-7 ore pe zi. Vineri încă nu e stabilit programul, dar se pare că începe de la ora 8 dimineaţa apoi cu pauze (ferestre) ar termina la ora 20.

Dacă unui profesor nu-i place mutriţa unui elev îl dă afară de la ore şi-i pune absenţă.
Orice întrebare incomodă este penalizată cu absenţă.
Doar la dirigintă nu chiulesc elevii, dar nu pentru că le-ar fi dirigintă ci pentru că se face plăcută şi-şi atrage elevii. În rest....

Mie personal această zi mi se pare instigare la chiul.
Sunt din ce în ce mai dezamăgită de programa şcolară.

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mar 10 Sept 2019, 12:57 pm

...Oh....si mai 'frumos'.... Si la final iese ministra sa declare ca e surprinsa si dezamagita de rezultatele la bac...
La ala mic mi-a zis d-na azi ca e mult de munca daca vreau sa-l dau la scoala la anul, ca nu stie sa tina creionul... aha, stiu, daca puteam si stiam cum sa-l invat eu sa scrie si sa coloreze nu-l mai aduceam deloc la gradi...n-am zis asta, doar am raspuns in gand... Normal ca azi nu i-a mai placut, ca el nu stie/nu poate sa scrie... cu asta ma lupt din totdeauna si nu i-am gasit solutie.
Am luat tot felul de creioane, carioci, acuarele, carti de colorat, planse....nu mi-a iesit nikci o branza. Stiu ca am limitele mele si nici n-am veleitati de profesor...de-asta ma bazez pe cadrele didactice, nu? Ca au metoda, ca au alta prestanta....

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 10 Sept 2019, 3:22 pm

Gabica, nu inteleg, incepe la ora 8, are ferestre intre ore si termina seara? Sau doar acum la inceput de an pana se definitiveaza orarul?
La ce liceu este? Vocational?
O prietena de-a fiicei mele, eleva in clasa a XI-a in Germania a zis ca din prima zi incep cursurile. Au 1 ora de program 'administrativ', adica li se prezinta materiile, profesorii din acel an , apoi la cursuri. Stiu orarul, la noi pana in octombrie nu e definitiv.
Vlad-mom, baiatul tau nu a vrut niciodata sa scrie pe pereti? A mea avea vreo doi ani jumate, trei si avea problema asta. Erau linii peste tot in casa pe pereti.
Pana cand invatata de cineva patit, i-am zis ca are voie sa scrie pe un anumit perete. Smile
Dupa acest moment a inceput sa 'schie' pe foi.
Cred ca se va rezolva pana la urma, dar eu nu l-as forta nici la gradinita (ca educatoare) pana la urma va vedea cum fac ceilalti si va invata si el. Sper sa ai noroc si tu si el de o educatoare cu mult tact pedagogic.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Mar 10 Sept 2019, 3:34 pm

Ma trece plansul cand citesc ce spuneti.O viata am fost profesor si m-am straduit sa le dezvolt copiilor dragostea de scoala,pentru ca si mie mi-a placut scoala,dragostea de lectura.Cand simteam ca-s obositi gaseam un moment de relaxare.La inceput de saptamana le scriam pe tabla un inceput de poezie si asteptam pana vinerea cand primeam o multime de incercari...Facultatea nu te invata sa fii dascal, inveti pe parcurs,din experienta,din amintirea dascalilor tai.Dar nu pot intelege cum adica nu-ti place mutra unui elev?! Aveam in clasa o fetita cu handicap mintal,iar la o lectie deschisa la dirigentie a avut si ea ceva de spus.In filmarea facuta am observat ca,dupa ce a vorbit,si-a facut cruce si am discutat cu colegii cat de sugestiv este un astfel de gest.Fiti increzatoare,mamici,timpul le rezolva pe toate.Si da,era sa uit,imi facea placere sa primesc flori!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 10 Sept 2019, 3:49 pm

Dorulet, cred ca nu le aruncai la gunoi. Am vazut azi pe facebook o poza in care se vedea un container de gunoi plin cu buchete de flori, proaspete, nu ofilite Sad .
Avem si la tara si la bloc, in vecini profesoare, la inceput si sfarsit de an scolar ne dau si noua flori, nu le arunca asa proaspete.
Chiar m-a suparat foarte tare imaginea ca imi vine sa nu mai dau la profesoare flori, dar stiu ca sunt persoane, cum sunt cele 2 doamne si probabil cum erai cand lucrai , care merita sa primeasca.
hug
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Mar 10 Sept 2019, 9:50 pm

Niciodata,Rodica!Daruiam vecinelor,duceam la cimitir la fetita si ma bucuram si eu cat timp tineau.In ultimul an chiar am inmultit un trandafir dintre cei primiti la final de an si cariera.

Ultima editare efectuata de catre Dorulet in Mier 11 Sept 2019, 7:26 am, editata de 1 ori
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mier 11 Sept 2019, 6:26 am

Neata.
Ba da, Rodica, a testat primele creioane de bebe pe singurul perete liber cam pe la 2 ani...si erau creioane cerate, am reparat si am acoperit cu mai multe coli mari toata portiunea....cand se umplea rupeam coala, ramanea urmatoarea....pana cand n-a mai aparut nici un desen...(creioanele au ramas mult timp la indemana la cuier, langa zona 'de desen').
Oh, ce crunt...flori la gunoi... Sad Asa o fi si de 1Martie cu martisoarele, numai ca fiind mici nu le vede nimeni ? Sad

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mier 11 Sept 2019, 9:07 am

Buna dimineata! Dorulet, respect! Ma mai uitam si pe pagina MihaeleiT , la fel, devotata! Va admir! Imi vine sa ma bag in sistem, dar cred ca este tarziu pentru mine. Am deja 40 de ani cu ce s-o mai aduna la scoala... copii vor profesoare tinere, sunt foarte incantati si rezoneaza altfel cu ele.

A inceput nebunia, sper sa fac fata programului scolar, inca au nevoie de ajutor. Chiar si cel de clasa 5 imi multumeste pentru ca il ajut si ma imbratiseaza! Desi poate face foarte bine si singur, ii place sa-i fiu alaturi. Nu vreau sa le stric placerea asta, vreau sa se simta iubiti si sprijiniti, chiar daca asta implica un efort mai mare din partea noastra.

O zi minunata va doresc! hug

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mier 11 Sept 2019, 9:14 am

Buna dimineata.
Dorulet, tot respectul.
Vlad-mom, sunt convinsa ca se va obisnui, cat de repede, depinde si de invatatoare.
Diada, pana iti cer ajutorul si dispui de timp, da-l. O sa vina o vreme cand ai vrea sa stii mai multe despre activitatile lor, sa fii tot timpul cu ei si nu se mai poate, sa iti spuna ma descurc si singur/singura. Dar e bine , inseamna ca au crescut si sunt sanatosi.
Va imbratisez si va doresc o zi frumoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Mier 11 Sept 2019, 10:14 am

Bună dimineaţa
Da e la liceu vocaţional.
La ea în clasă sunt 3 ateliere. Ea este la Artă monumentală.
Se pare că atelierul ei va fi dimineaţa de la ora 10. Altă grupă va avea acest program, ora de la 8 fiind de dirigenţie, a zis Doamna că renunţă să o facă în fiecare săptămână pentru a nu aduce copii la şcoală doar pt această oră. La 12 40 ar fi următoarele 2 ore apoi atelierul. Sunt copii care vin de la ţară...
Când aveam fiica la grădiniţă mă întreba de ce trebuie să scrie cu creionul când ea va scrie pe un ecran cu degetul. Încă nu apăruseră telefoanele cu touch!!!
Apoi am descoperit dislexia şi am înţeles aversiunea ei pentru scris.
Copii au ritmuri diferite de dezvoltare. Noi părinţii greşim când le impunem acest ritm accelerat.

Baftă, răbdare...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mier 11 Sept 2019, 10:42 am

Si al meu, ala mare, ma intreba ... la ce-mi foloseste sa scriu de mana, cine mai scrie... adevarul e ca, la naiba, pana si lista de cumparaturi o fac pe telefon, ca pe ala sigur nu-l uit acasa rade
Noi, parintii, impunem ritmul sau sistemul ?
N-am inteles ce a vrut sa zica de fapt dna cu 'vreti sa-l dati la scoala la anul'... e pe vrute ? Eu as vrea sa faca home schooling, dar asta nu e o optiune in Romania, deocamdata rade
E obligatoriu sa stie sa scrie la pregatitoare?-nu e intrebare retorica asta, chiar nu stiu.... Nu se mai fac bastonase si liniute si apoi litere si cifre?
Gabica, si fi'miu mi-a zis ca alearga prin scoala in alte sali....nu numai pentru speciale....ii antreneaza pentru facultate, oare Smile ?
Sa ne bucuram de ziua asta insorita de toamna....cat o mai fi soare... hug pupi

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mier 11 Sept 2019, 12:14 pm

Vlad-mom, am inteles ca sunt testati pentru a intra la pregatitoare daca implinesc 6 ani dupa 1 septembrie parca. Si in functie de rezultat merg sau nu la pregatitoare sau mai raman la gradinita.
Daca nu au clasa ii muta unde e liber.
Gabica succes si rabdare. Mai ales daca stati departe de liceu e greu.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 17 din 19 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB