Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyIeri la 4:45 pm Scris de Dorulet

» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyJoi 12 Sept 2019, 6:47 am Scris de vlad_mom

» Modificarea si stramtarea hainelor -2
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyMier 11 Sept 2019, 8:59 am Scris de diada

» Drumetii si locuri vizitate (3)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyJoi 05 Sept 2019, 8:21 am Scris de LRodica

» Picturi pe sticla
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyVin 30 Aug 2019, 8:46 am Scris de vlad_mom

» Depozite materiale/tesaturi in Bucuresti- II
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyJoi 22 Aug 2019, 11:31 pm Scris de vlad_mom

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyMier 21 Aug 2019, 6:32 am Scris de piciul

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyVin 16 Aug 2019, 2:17 pm Scris de diada

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyMier 14 Aug 2019, 2:55 pm Scris de Giorgi

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyMier 14 Aug 2019, 8:41 am Scris de diada

» amicii nostri necuvantatori
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyMar 13 Aug 2019, 10:34 am Scris de vlad_mom

» Workshop cu lut polimeric
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyDum 04 Aug 2019, 9:52 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyMier 31 Iul 2019, 8:27 am Scris de LRodica

» Pirogravura
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyVin 26 Iul 2019, 11:43 am Scris de Gabica

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyJoi 25 Iul 2019, 8:51 am Scris de LRodica

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyVin 19 Iul 2019, 9:56 am Scris de Gabica

» Aranjament nunta masina
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyMier 17 Iul 2019, 9:25 am Scris de vlad_mom

» Manual de croitorie Lorna Knight
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyMar 16 Iul 2019, 9:42 am Scris de Gabica

» Fuste - capitolul X
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyMier 10 Iul 2019, 6:46 am Scris de Dorulet

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 EmptyMar 09 Iul 2019, 6:04 am Scris de piciul

Ne bem cafeaua împreuna (44)

Pagina 16 din 18 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua împreuna (44) - Pagina 16 Empty Re: Ne bem cafeaua împreuna (44)

Mesaj Scris de LRodica la data de Joi 29 Aug 2019, 8:19 am

Buna dimineata.

coffee
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1959
Varsta : 52
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Joi 29 Aug 2019, 9:10 am

Buna dimineata!!!

Vlad_mom, suntem vreodata pregatiti pentru copii? rade vacanta placuta!

Bine ai revenit Gabica! abia astept sa ne povestesti despre locurile vazute!

Lizeta, Dorulet, Rodica va pup, zi cu impliniri!

Astazi sarbatoare, ne facem frumoase, mai frumoase! Eu as vrea o manichiura clasica love Ieri am fost la vopsit si tuns. In salon era si o tipa care punea unghii cu gel. Foarte aglomerata!!! adica nu avea timp sa se ridice, pleca una venea alta... Pun femeile unghii, ceva de speriat!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6731
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Joi 29 Aug 2019, 8:11 pm

Si eu am unghiile asa,e mult mai comod si-mi arata mainile bine.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3557
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Vin 30 Aug 2019, 8:36 am

Buna dimineata.
Va doresc un sfarsit de saptamana cu sanatate si spor in toate.

prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Vin 30 Aug 2019, 9:14 am

Buna dimineata!!!!

Am reusit sa le dau forma si sa pun un tratament. Apropo, va recomand tratament unghii Evelin 8 in 1. Se usuca rapid, unghii devin tari si cresc frumos, au o stralucire aparte, parca ar fi date cu lac de unghii.

Va pup, un weekend linistit!

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 30 Aug 2019, 9:23 am

Neața! Dorulet, ai descris fix esențialul! E mai comod, mai practic și mai rezistent....eu adaug că mi-au salvat de câteva ori buricele degetelor de scalpare wink (s-a înfipt lama cutter-ului in gel si n-a mai ajuns la deget, daca era numai unghia mea....) Cum stau foarte prost cu timpul, prefer să mi le fac singură, deși durează mai mult decât la salon...aleg eu când, odată la 3-4 săptămâni nu e prea greu. Nu-mi fac cine știe ce modele pentru că nu e genul meu, nici foarte lungi nu le port pentru că m-ar incomoda la modelat fara scule și la altele. Pentru cine are unghii slabe de fel e o salvare.
Am ajuns la mare!
Plimbarea la munte a fost ok (doar ok pentru că, știam, dar acum am realizat mai acut, suntem foarte comozi și avem tabieturi de care depinde starea întregii zile ... nu ne simțim oriunde acasă. ..eu și soața adică). Mulțumiți că am plimbat copiii, că ăsta a fost scopul, entuziasmați ei...mai ales cel mic, care declara la intrarea în fiecare cetate/castel că e a/al regelui Dan și mai spunea și altor vizitatori "bine ați venit, supușii mei".... Evident că am oprit ieri,la întoarcere, la Sinaia pentru o urcare cu telecabina la cota 2000 și o vizită la expoziția de trenulețe din gară (care e o plăcere pentru fiecare dintre noi din diferite motive.... cel mic alerga în jurul machetelor după trenuri, cel mare se amuza cu diferitele scene create pe machetă, eu studiam amănuntele de realizare...iar soața se bucura de tot). Acum am altă directivă: să fac un munte cu telecabina... ghiciți voi de la cine...
Să avem o zi minunată! hug

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 2942
Varsta : 41
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Sam 31 Aug 2019, 8:09 am

Buna dimineata!
Vlad_mom,mi-ai amintit de Minimundus din Klagenfurt,unde intr-un parc de 25 km se regasesc toate cladirile simbolice din lume,lucrate la aceeasi scara,din materiale originale si respectand detaliile(de la noi e Manastrirea Curtea de Arges).Printre alei sunt cai ferate miniaturale cu trenuri din toate epocile,spre deliciul copiilor,dar si al adultilor.Sunt si vaporase,tot ca o istorie a lor.Minunat de vizitat cu copiii.
Acum vin cu cafea,ca asa e la povesti,cu lucrul sau cu cafeaua:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sa fie un sfarsit de august linistit pentru toata lumea!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Sam 31 Aug 2019, 8:57 am

Neața!
Cred ca e tare fain parcul.
Am fost atentă, de data asta, la alte detalii. ...nici ei nu au găsit o soluție să protejeze de praf. Machetele au doar perete de plexiglas pe margine, probabil pentru a proteja de vizitatori. Vegetația și solul pareau cele mai afectate de expunerea liberă, restul bănuiesc că le întrețin cu un pămătuf.
Să ne bucurăm de week-end!

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Lun 02 Sept 2019, 6:06 am

Buna dimineata!
Am citit din urma si am zambit la povestea cu terasa...
Curiozitatea copiilor e molipsitoare si jocurile lor..."printesa dinamita..." au cum suna!
Nu ai timp sa te plictisesti dar sunt convinsa ca are superidei si la facut "bijuterele"...nu te ajuta la modelat, lipit, taiat? Sau doarme cand lucrezi?
Rabdare si tenacitate ai, asa ca sanatate maxima tuturor! Spor sa avem!
La alegere pentru toata saptamana hug
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4514
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Lun 02 Sept 2019, 7:01 am

Buna dimineata!
Colegilor mei dascali,sa va fie anul usor!
E septembrie...
Sa fie o saptamana reusita pentru toata lumea! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Lun 02 Sept 2019, 9:33 am

Buna dimineata! Spor maxim!!! Inca o saptamana de vacanta apoi.... nebunia... hug Va pup!

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Lun 02 Sept 2019, 9:59 am

Buna dimineata.
Multumim de urari.
Incercam sa ne bucuram de ultima saptamana de vacanta.
Pentru noi incepe un an un pic mai dificil. Clasa a XII-a. Dar sa fim sanatosi ca trece si el.

prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Mar 03 Sept 2019, 6:52 am

Buna dimineata!
Rodica,va trece repede anul acesta.Cu bine.
Se anunta schimbari meteo,vom vedea ce ne rezerva vremea...Aroma cafelei de dimineata ne invaluie si ne face inceputul zilei mai prietenos:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Oriunde va aflati,sa aveti parte de o zi excelenta! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mar 03 Sept 2019, 7:34 am

Neata hug
Cam gata si vacanta, urmeaza putina agitatie cu inceperea anului scolar... apoi lunga asteptare a vacantei de iarna rade
Piciule, ar vrea el sa 'ma ajute', dar se plictiseste ca prea mult dureaza toate... toate-s cu asteptare intre etape, plictisitor... insa are rezervata bucata lui de polimer, mov, desigur, ca il fascineaza masina de paste, mai ales de cand am motor la ea.
In dimineata asta planuiesc sa mergem la exudat faringian imediat cum se trezeste, sa speram ca-mi iese pasenta... Ma depaseste logica necesitatii acestor analize la inceperea gradinitei, oricum sunt valabile doar cateva zile, de altfel si pana la rezultate trec 3-5zile...De ce e relevant ca e sanatos copilul in momentul recoltarii, cu o saptamana inainte de inceperea gradinitei?... Inteleg adeverinta de clinic sanatos emisa in urma unei consultatii, in care se poate observa de catre medic ca ar fi sau nu suspect de oaresice... In fine, sa trecem peste...
O zi faina pupi

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mar 03 Sept 2019, 8:39 am

Buna dimineata.
Dorulet, asa e. Va trece. Doamne ajuta. Dar asa suntem noi oamenii, stim ca nu trebuie sa ne agitam, sa ne stresam dar tot o facem...

O zi frumoasa va doresc.
kiss
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mar 03 Sept 2019, 8:56 am

Buna dimineata!!! Mult succes Rodica, o sa fie bine! Mie dupa terminarea clasei a XII mi se pare tragedie, copii nu sunt pregatiti pentru viata din scoala, atunci clacheaza multi...

Multumim pentru cafea Dorulet! hug

Vlad_mom, stiu o prietena care se ducea cu copilul mancat si baut apa la exudat, oricum nu contau analizele rade la gradinita mea nu se cerea exudat, in schimb ma omora cu aviz de la dr de familie dupa fiecare vacanta sau weekend prelungit, care ma costa 10 lei de copil. Nu stiu acum daca se mai plateste.

Asta cu rabdarea... or s-o invete cand le este lumea mai draga. Nu numai copii nu au rabdare. Nici adultii nu mai au. Am inteles ca de la tehnologie ni se trage. Din nefericire am invatat rabdarea asteptand la cozi sa intru la medici. Asta a fost lectia mea.

Va pup, o zi minunata va doresc!

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gabica la data de Mar 03 Sept 2019, 10:39 am

Bună dimineaţa
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2024
Varsta : 50
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Mar 03 Sept 2019, 7:35 pm

Ce zici de mine care nu ma duc la medicul de familie...ca nu l-am luat si pe el cu mine la Galati, ma duc la pediatru....sa zicem ca nu-i rau sa-l vada, ca tot mai am niste intrebari despre vaccinuri... oricum la medicul de familie ajungeam doar cand era vorba de adeverinte, si asta nu ca n-ar fi bun sau actualizat, ci pentru ca nu respecta programarea, astept o gramada pe la usa... asta in fericitul caz in care e la cabinet in timpul programului.
Nu ma streseaza rezultatul propriu-zis, ca daca e ceva de tratat vreau sa tratez, ma enerveaza si ma oboseste recoltarea asta...
Am reusit sa ajung si la gradi azi, si chiar era directoarea acolo - ca la telefon nu raspunde nimeni- cica nu li s-a zis nimic deocamdata de analize, doar adeverinta...ei, bun si-asa....nu ma mai agit cu copro.... consider ca a fost o plimbare de placere la prima ora, cu multa conversatie spumoasa pe drum...
Cat despre rabdare...nu stiu daca e de la tehnologie, ca nici eu n-am daca nu ma pasioneaza...si ma uit ca au rabdare la ce le place, adica un lego de construit, un joc de terminat... E mai mult curios ce fac eu, cu ce ma 'joc' eu, apreciaza rezultatul, dar atat... Si eu apreciez un tort diplomat, sa zicem, sau eclere...insa n-am sa ma apuc sa fac rade , m-as plictisi teribil pentru ca nu-mi place sa fac asta si ...pentru ca se poate si fara....mai bine pentru silueta rade Eu zic ca am ajuns sa ne dramuim mai bine timpul si sa ne ordonam prioritatile dupa importanta lor pentru noi.

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Mier 04 Sept 2019, 8:12 am

Buna dimineata.
Fiecare varsta cu "problemele" ei . Sa fim sanatosi.

O zi linistita va doresc.

prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Mier 04 Sept 2019, 9:39 am

O da!!! cum spunea o prietena de-a mea, Letho: "Cel mai important dar pe care il poti da cuiva este timpul tau petrecut cu el. Si cu cine nu-ti place nu-ti pierde timpul, este prea pretios!"

Asa ca, eu va multumesc pentru timpul vostru pe care il daruiti pe forum, va iubesc! prietenie

O zi minunata!!!! Spor in toate!!!

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de piciul la data de Joi 05 Sept 2019, 6:15 am

Buna dimineata!
Letho: "Cel mai important dar pe care il poti da cuiva este timpul tau petrecut cu el. Si cu cine nu-ti place nu-ti pierde timpul, este prea pretios!" Asa-i!
Si tot incepe scoala:
Sanatate maxima!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4514
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de LRodica la data de Joi 05 Sept 2019, 8:18 am

Buna dimineata.

Va las o cafea si cateva dulciuri.
prietenie
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Joi 05 Sept 2019, 8:28 am

Din nefericire prima varianta o aud cel mai des la parinti. Eram la stomatolog si nu stiu ce dorea un copil de clasa 5 (o cunoasteam pe mamica, ea era prea plina de ea sa vada in jur) si ii spunea copilului ca nu ii da ce doreste pentru ca "nu merita!" asta am auzit toti de pe sala. Umilinta in public... Ieri o bunica: "uite  rade fetita de tine ca vrei in brate" Nu radea nimeni de nimic... sau: "spune-mi daca ai mancat la gradinita ca sa stiu ce fac, te bat sau nu!! " Asta asa, la prima aducere aminte....

Multumim Piciul hug Ar trebui printate sa le avem la indemana! O sa va arat ce tablouri am eu in bucatarie si sufragerie cu inscrisuri rade

Rodica, multumim!!! le savurez!!! foame
Va pup, o zi de toamna minunata!

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Vin 06 Sept 2019, 7:28 am

Buna dimineata!
Comunicarea asertiva ajuta la o mai buna intelegere intre oameni,fie copii/parinti/dascali,fie copii/copii,adulti/adulti etc.In orele de dirigentie aveam lectii speciale,iar in pauze sau excursii urmaream felul in care copiii foloseau cele exersate...Un exercitiu pentru parinti:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
E dimineata,cafeaua e gata,poftiti:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sa aveti un sfarsit de saptamana minunat,mai ales ca se incheie cu o mare si frumoasa sarbatoare! prietenie
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de vlad_mom la data de Vin 06 Sept 2019, 7:41 am

Neata.
Din nefericire...da asa e, atitudinea asta este una transmisa din generatie in generatie, devenita normala din cauza asta...si nu e numai la nivelul relatiei parinte/bunic -copil, ci si in relatia profesor-elev, medic-pacient, etc. In toate categoriile vedem oameni care tin mortis sa se comporte superiori si puternici. Cea mai stupida scuza e 'ca asa face toata lumea', intrebarea 'tie ti-ar place sa ti se faca asa' nu si-o pun.
Mai acu 2 zile eram in supermarket fara odrasle, pe langa noi o mama cu 2 copilasi, cam 3 si 5 ani, erau in delir cu un cosulet mic de cumparaturi, nazdravani rau...mama se comporta ca si cand totul e normal, isi vedea de cumparaturi, se uita dupa ei sa nu strice ceva...insa lumea arunca priviri urate...noi zambeam, imi venea sa o salut ca pe un camarad...ca doar facem parte din regimentul parintilor cu copii energici.
Hai sa fie o zi minunata la toata lumea hug

Moderator
Moderator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 16 din 18 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB