Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

+12
crixuta
arime
ramomic
juliennej
livia1981
Roxy
alessia
avr_dana
an-deea
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
16 participanți

Pagina 37 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de ana_bela Mar 23 Iun 2009, 7:28 pm

an-deea a scris:Buna!
Ana, sa nu fii trista ca e baietel, isi poarta de grija singur Smile important e sa fie sanatos.

Nu sunt deloc trista. M-am obisnuit cu ideea ca voi avea tot baietel si daca ar fi sa il am si pe al treilea, nu m-as supara deloc. Am si primit o gramada de haine de baietel. Cred ca pana la 6 luni nu mai trebuie sa cumpar haine.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 8:43 pm

09:00 – 50g cereale, 200g iaurt degresat, 1cafea
13:00 – 2linguri varza, 50g piept de pui, 100g inghetata
15:00 – 1fitness
17:00 – 500ml pepsi light
19:00 – 1felie musca cu dovlecei, 1castronel budinca
TOTAL: 1216 grame, 958.3 calorii, 46.5 proteine, 32.3 lipide, 120.3 carbohidrati, 6.3 fibre
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de juliennej Mar 23 Iun 2009, 8:55 pm

ziua buna fetelor


cris ,bravo pt viitoare crixuta Smile

andrica mica e cea mai constiincioasa..ea da raportul,maninca putin si e slabuta:)bravo andreea pupi

eu azi dimineata am avut o surpriza maaaaaaaaaare de tot.pe cind sa merg la serviciu,ies din casa sa merg la masina..ia masina de unde nu-i...parchez intr-un lot public ,peste drum de casa.apartamentul il avem numai cu un loc de parcare unde si-a lasat hombre masina.am crezut ca am parcat-o sau mutat-o el.ma duc la celalalt loc de parcare,doar masina lui..a mea,ioc..
sun politia care e peste drum de noi..aia f mirati mai ales cind le si spun ca mi-a disparut masina din lotul de parcare de peste drum de ei...vine un nene ppolitai la noi acasa,ia declaratii despre masina,culoare,an,model..si acu astept sa gaseasca masina..vorba politailui si a lui hombre..asa stii cind sint timpuri economice rele.fura masini cu statia de politie la nici 10 m de ei..Sad
precizez ca locuim intr-un orasel unde nu vezi picior de negru sau hispanici si al doilea din stat ca securitate ...dar mi-a disparut masina.....acu astept sa vedem de o mai gasesc vreodata sau nu...Sad
mda..cam asta e...sa aveti o noapte buna.
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 9:02 pm

nasoala situatie julie....sper sa o gasesti pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de juliennej Mar 23 Iun 2009, 9:05 pm

si eu sper la fel...
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mar 23 Iun 2009, 10:29 pm

Buna seara fetelor
Julienne, imi pare rau pentru masina, sper totusi ca o vei gasi intacta.
Eu dupa ce m-am documentat azi toata ziua, si impreuna cu voi.............am ajuns la concluzia ca e clar ca sunt insarcinata. Ma voi programa la sfarsitul saptamanii viitoare la control, ca sunt in cea de-a 6 sea saptamana, dupa calculele specifice (cu care m-am pus azi la punct)....
Nu pot sa cred..................... ura
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 10:35 pm

bucurie bucurie bucurie bucurie bucurie bucurie bucurie
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mar 23 Iun 2009, 10:52 pm

Andrica pupi
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 11:03 pm

pupi cris
ma bucur pt tine si abia astept sa vi si cu rezultatele de la doctor Smile sa fie 100% sigur
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mar 23 Iun 2009, 11:09 pm

Da, si eu......
Pana una alta sunt rupta de somn, fug repede un dus sa ma bag in pat ca cica trebuie sa ma menajez rade
Noapte buna si mai vorbim maine!!!!!!!!!!
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 11:38 pm

somn usor wink
ies si eu acum, maine nu stiu dc apuc sa intru asa ca cel mai sigur vb joi hug pupi

ramoooooooooooo mai treci macar sa ne saluti si sa ne zici ca sunteti bine si tu si mamarutza mica


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Mar 23 Iun 2009, 11:55 pm, editata de 1 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Mar 23 Iun 2009, 11:48 pm

Buna seara fetelor!
Eu n-am mai intrat bazata ca nu e nici o miscare pe aici si voi ce faceti? hug
Ieri si azi am avut curatenie generala, papa, dieta nimik zid
Cris felicitari!!! Sa dea Dumnezeu sa ai parte de o Crixuta santoasa, frumoasa si papacioasa! E clar daca ai 2 liniute iasa un bebe frumos wink Si la mine a doua liniutza era neclara si aveam 8 saptamani, eu tot asteptam pe Mos Craciun rade
Juli imi pare tare rau de ce ti s-a intamplat, eu credeam ca numai in Romanica se mai intampla din astea Sad Sper sa o gasesti cat mai repede si sa fie ok. pupi
Deiutza nici eu n-am apucat sa-ti vad pozele, si tare mi-ar fi placut. Imi dadeam si eu cu parerea Smile ,dar tu trebuie sa te simti bine in pielea ta pupi
Ana eu zic sa te linistesti tu putin, poate si examenele isi pun amprenta pe starea ta, sau poate ai avut vreun stres. Oricum daca ai trecut de 34 saptamani sunt slabe sansele sa nasti prematur, bebe are deja peste 2500g. Eu iti doresc din suflet sa duci sarcina cu bine la termen, sa ai grija de tine si de bebe pupi
Roxy ma bucur ca ai trecut pe aici si sincer imi pare tare rau cand aud ca aveti probleme cu bebeii , stiu ce insemna si stiu cat de mult doare. Ii doresc multa sanatate lui Tudor, nici nu stiu sa dau sfaturi in cazuri de astea, ai incercat cu tratamente homeopate? Tu l-ai si alaptat mult timp, ar fi trebuit sa nu aibe probleme cu imunitatea. Multi pupici si te asteptam cu vesti bune! pupi
Andreea pupici!
Pup toate celelalte fete! Noapte buna!
kiss


Ultima editare efectuata de catre livia1981 in Mier 24 Iun 2009, 12:57 am, editata de 1 ori
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mar 23 Iun 2009, 11:56 pm

pupi livia
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de ana_bela Mier 24 Iun 2009, 8:33 am

Neatza frumoaselor!
Juli, sper sa gasesti masina. Cred ca acum numai o astfel de cheltuiala nu era necesara.
Sper sa-mi revin. Nu de alta, da cu un asemenea puls, nu prea stiu cum o sa ma descurc la nastere.
Pupici la fete.
avatar
ana_bela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1127
Varsta : 45
Localizare : Timis
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 24 Iun 2009, 9:08 am

buna dim fetelor.
ANA BELA ma bucur ca e totul bine,stie doctorul ce stie,nu cred ca dc erau probleme nu-ti spunea.multa sanatate si relaxeaza-te.
CRIS asteptam consultatia de sapt viitoare.
JULLI imi pare tare tare rau de masina,poate totusi se misca treburile mai bine la voi si o s-o gaseasca,in Romania n-o mai vezi veci dc patesti asa ceva.
LIVIA eu ca si tine ci "dieta" 2 pasi inainte si 3 pasi inapoi.bine macar ca nu mai urc peste 60,INCA.azi iar am 59 ca aseara la 23 eu mancai 700 de cal zid zid zid .nu mai am ambitie mai mult de cateva zile,asta e.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mier 24 Iun 2009, 9:18 am

Neata fetelor
Evident ca de-acuma o sa va ametesc cu bebe rade
Eu azi dimineata m-am trezit inspaimantata ca o sa inceapa greturile. Din fericire nimic. Sper sa nu am probleme din astea ca e foarte nasol, plus ca la mine la servici e mereu ocupat la baie, deci am toate sansele sa ma fac de ras....
Firma e prea departe ca sa ma duca sotzul dimineata....din fericire avem maxi taxi uri ale firmei care ne duc la servici, insa daca ti se face rau, iar e naspa , ca s toti colegii in jurul tau.
De-abia astept sa vad cum vor reactiona ai mei si bunica, ei asteapta in disperare nepotei wink dar vreau sa le spun face to face, si pt asta astept sa imi fac intai eco Smile
Va pooop
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 24 Iun 2009, 9:36 am

neata CRIS.
la mine greturile au inceput la 7 sapt si au tinut pana la 14 sapt la primul si mai mult la al 2-lea.
cu vomitatul e tare naspa,am patit de multe ori in oras,intram dupa un pom sa nu ma vada lumea,dar m-au mai si vazut,dar n-ai ce face,cand iti vine nu ai ce face,tre sa vomiti.in autobuz imi era rau dc mancam inainte de a pleca,dc nu mancam nimic era mult mai ok,preferam sa mananc cand ajungeam la servici si la pranz mancam pana in ora 13 sa se digere si nu am avut probleme si eu faceam 25 de min cu autobuzul.
si de vomitat dc va fi cazul sa nu-ti faci probleme,atat de usor vomiti cand esti gravida rade ,eu in 2 min dadeam afara tot si eram ca noua.eu in general cand mi-e rau abia pot sa vomit,mi-e tare tare greu si stau juma de ora,dar cand am fost gravida am vomitat pe rapid rade ,in 2 min era gata si pana la urm masa nu mai aveam nimic.
aveam zile in care vomitat dupa fiecare masa in max 1 ora si alte zile cate 3-4 in care nu vomitam deloc.dar nu stiam niciodata cand ma apuca.
asta e,toata lumea trece prin asta,o sa ai ce [povesti dupa wink ,asa cum fac eu acum rade .
pupici.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mier 24 Iun 2009, 9:41 am

Multumesc Deiutza, sa stii ca m-ai incurajat dar tot as prefera o sarcina fara probleme rade
O prietena de-a mea are o nepotica la faculta, a ramas insarcinata, fara greturi, fara ingrasat, fara nimic, cu Mos Craciun peste sarcina,de-abia la 5 luni si-a dat seama si s-a dus la doctor....
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Mier 24 Iun 2009, 10:01 am

mai sunt si exceptii,nu stii niciodata ce te asteapta.
eu cu Sori pofteam doar la fructe si sucuri,cu Edy am poftit la orice,dar mai ales am mancat muraturi,nu atat de pofta ci pt ca am avut pana la 4 luni un gust metalic in gura si doar de la muraturi imi trecea.a fost groaznic gustul ala,la prima sarcina nu l-am avut,nu simteam gustul la nici o mancare pale ,pana nu il ai nu poti sa explici,dar e groaznic.
iti doresc o sarcina cat mai usoara si fara probleme Flowers .

plecam si noi in oras,la pranz nu cred ca intru ca sunt super obo,de cateva sapt nu dorm mai mult de 6 ore jumate si asta in reprize,asa ca ma voi pune si eu sa dorm.
pe maine,paaaaaaaa.
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Mier 24 Iun 2009, 10:12 am

neata fetelor, am trecut doar in vizita ca pe la 11:30 plec si nu stiu dc mai aj pe acasa azi
pupi hug

cris sarcina usoara, fara greturi sau orice alte probleme kiss bibe bebic
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mier 24 Iun 2009, 11:59 am

Multumim fetelor pupi
Semnat: Cristina si Crixuta mica rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de avr_dana Mier 24 Iun 2009, 4:56 pm

buna fetelor

Am citit asa de multe incat nu mai stiu ce vroiam sa spun, sper sa-mi amintesc Smile

CRIS bucurie bucurie bucurie sincere felicitari . Asteptam si momentul echo Smile Sa ai o sarcina usoara si sa fie un bb sanatos, fetita sau baietel. Si eu mi-am dorit nespus o bebita dar a iesit un maree flacau. Am fost dezamagita dupa echo dar cand l-am liat pt prima data in brate imi venea sa-l pap. LA mine testul a iesit cu 2 linii MAri rosiii de m-am speriat croseta croseta Nu era planificata nici o sarcina, dar s-a intamplat si acu ma mandresc ca sunt tanara si am bb mare bucurie bucurie Plus ca a decurs normal...zero greturi voma sau altele. Stiam ca-s insarcinata ca imi crestea burta ..... Laughing Laughing in rest nik . Si tie iti doresc o sarcina fara peripetii rock

Andrica sa aveti o vacanta pe cinste in Grecia..acusik vine. Si vine/trece si licenta

Deiutza eu nu am apucat sa vad pozele Sad Sad Dar nici nu vreau sa fac o comparatie intre 85-58 e chiar pe invers . EU si la 60 te vedeam super slaba . Nu tre sa te mai stresezi . Poate ai tu oasele /carnea mai grea, mai asezata de ti se pare ca arati mai grasa. Asa ca" go party" si concediu superb daca ati rezolvat necunoscutele din ecuatie croseta
Deiutza LA MULTI ANI cu intarziere pt EDy. PE 21 a fost nu ? SA creasca mare si sanatos si sa va bucurati de el beat

Alessia cum e vremea in Hamerica? unde mergeti in concediu? La care ocean? pupicei lu Vani . E mai bine? a mai fost bolnavior?

Ana bafta cu sarcina...bine ca nu ai prob la inima si poate nasti natural. LA primul bb cum a fost? IAr nume o sa gasiti, numai sa vina ok si sanatos pupi

Roxy sanatate lui tudor si muulta bafta cu inv .

Livia rabdare cu Stefan...Asa sunt copiii...tre sa ai o rabdare si un cap de fier cu ei wink

An-deea tu ai vacanta iar??
Juli cum mai e cu masina? Au gasit-o?

Eu nu prea am timp sa intru mai deloc. De dim iesim afara /parc la joaca, apoi treaba prin casa apoi nani ...si trece ziua si nu mai apuc sa intru. Sau DAvid monopolizeaza calculatorul si nu mai am voie.
La mine dieta e in plop. Era de asteptat. VAra niciodata nu pot tine dieta...pt ca sunt ff multe mancaruri de sezon pe care nu le ratez + fructe ...si de ce sa nu le pap acu si sa visez la iarna la ele?? zid
+ ca de vreo 2 zile ma simt cam rau , m-a durut in partea dreapta rau ..cam pe la talie asa...nush ce-o fi fierea splina etc si a doua zi m-a durut in stanga....ca sa fie cu pereche rade . Am lasat-o si eu mai moale cu papatul , foame
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de an-deea Mier 24 Iun 2009, 5:30 pm

buna!
Crixuta, sarcina usoara si sa fiti sanatosi si tu si bb Smile
eu ieri si azi am tinut monti:), sper sa continui.
Dana, pai normal ca mai vreau concediu, in mai am avut numai o saptamana, urmatorul vine in august-septembrie Smile
in seara asta as vrea sa merg sa ma uit de niste sandalute, ca nu-mi mai place nimic din ce am.
Deiutza, somn usor!
Andrica, o zi frumoasa!
ma pregatesc si eu de plecare
Smile
an-deea
an-deea
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 205
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Mier 24 Iun 2009, 9:50 pm

Multumesc Andrica Roz & Dana pupi si eu sper sa nu ma simt rau desi azi dupa 10 m-am simtit cam ciudat, cu niste arsuri la stomac, am zis ca nu scap pana nu dau in rau.....dar a fost ok pana la urma. Cred ca se acomodeaza organismul la sarcina si am tot felul de reactii. Unde mai pui ca m-am documentat si fara sa imi cer voie, ca o insarcinata ce se respecta, pot avea schimbari de stare, greturi, varsaturi, tulburari de personalitate, pofte, si ce mai vreau eu rade
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de ramomic Joi 25 Iun 2009, 2:36 am

Buna fetele dragi kiss ... ma bucur sa citesc atatea vesti bune pupi prietenie .
In primul rand CRIS felicitari, sa fie intr-un ceas bun pupi , sa iasa o CRIXUTZA sanatoasa si frumoasa love exact asa cum iti doresti tu hug . Si la mine a doua liniutza a testului a fost stearsa, dar ai vazut ca tot bb-itza a iesit pana la urma wink . Cum stai cu fumatul? Musai sa le lasi acum daca nu ai facut-o deja Smile ... eu m-am lasat de fumat dupa ce am aflat ca sunt insarcinata, adik vreo 2 zile am mai aprins cate o tigara pt.colegele mele ca am citit pe net ca nu e indicat sa te lasi asa deodata Rolling Eyes , dar cand mi-am luat o carticica despre sarcina si am citit ca un fum de tigara = acelasi lucru cu un pachet (pt.bebel), nu am mai pus tigara in gura pana anul trecut in august, cand Marutza implinise deja un an (si acum mi-e ciuda zid ).
Legat de greturi, eu zic sa nu te mai gandesti atat ca ti le faci cu mana ta Smile ... pe mine m-au apucat pe la 7 saptamani si au tinut cu o frecventa de 7-8 serii de varsaturi/zi affraid pana in luna 4 si apoi cu o frecventa de 2-3 ori/saptamana pana in luna a 9-a cyclops. La 9 saptamani de sarcina eram deja la perfuzii ca aratam ca un zombi pale.
Abia astept CRIS sa ne povestesti aici despre toate starile prin care treci boo .

ANA, mai ai putin pana la clipa cea mare Smile ... ma bucur ca esti ok cu inimioara hug . Eu cred ca daca tensiunea e normala pana la final, atunci vei naste normal wink . La mine tensiunea a fost foarte mica si pulsul tot peste 100, dar am nascut normal si a fost totul ok. Eu in general am problema asta cu pulsul marit (o mostenesc pe mama) si era culmea sa scap pe timpul sarcinii. Picioarele mi se umflasera la un moment dat de purtam saboti cu scai (sa-i pot largi max) marimea 38, cand in mod normal eu aveam 35-36 la picior Sad . Dar toate au trecut si a rezultat o minune de fetitza love ... minunea ta de baietzel sper sa se nasca pe 1 aug.ca si Marutza si sa-i sarbatorim impreuna macar virtual wink.

ROXA imi pare rau de Tudor Sad ... e tare nasol cand sunt bolnaviori micutzii Neutral . Si noi ne-am cam petrecut ultima saptamana pe la spital si am vazut copilasi cu diferite probleme pe partea asta cu gatul si febra ... nici nu vreau sa ma gandesc Rolling Eyes . Sper sa iasa ok analizele Marutzei - am facut si un exsudat si a iesit ca nu are streptococ ci doar flora bacteriana fara semnificatie patogena Rolling Eyes . Imi imaginez eu ce e, dar abia astept sa merg la doctorita ei sa imi spuna ce si cum. Va doresc multa sanatate pupi hug si tie multa bafta la exam Smile ... sper sa ne intalnim totusi vara asta wink . Tu cand mergi la Sibiu? Cum se simte tatal tau?

ARIME pupi la tine si balaur dulceeeeee ... vad mereu torturile tale, dar nu stiu sa las comm ups. Cand apuc sa deschid calcul ma uit ce ai mai tortalit wink . Sa sti ca mi-ai cam facut pofta si azi am facut un tortuletz pt.cumnatica care a implinit 24 ani wink . Deja imi iese mai bine pasta de zahar, dar nu apuc deloc sa fac ornamente ametit , asa ca o dau inainte cu florile mele decupate cu forma si cu combinatia de galben si mov rade . Am facut si un tort ursulet acoperit cu butter-cream dupa reteta pe care ai folosit-o si tu pupi ... a fost o surpriza tare placuta pt.mamica baietelului pe care l-am cadorisit cu el wink . Am mai facut un "tort carte" pt.un verisor de-al sotului cand a terminat facultatea, dar in final numai carte nu a ramas zid ... pe cand ma bucuram ca in sfarsit mi-a iesit si mie ceva care aduce a carte rade , am vrut sa-i pun coperta si atunci am rupt colturile paginilor, asa ca a iesit un dreptunghi cu semn de carte si cu o gramada de floricele mov cu galben care sa acopere defectele si "stricaciunile" rade rade rade . Sper sa apuc in curand sa pun si niste poze Smile .

AND-EEA nu am mai tinut Monti deloc nu , adik nu prea tin eu nici un fel de dieta ups. Mananc destul de putin, dar fara prea multe reguli bine . Fructele sunt pe primul loc in perioada asta, lucru care pe mine nu ma prea avantajeaza Sad . Am observat ca intotdeauna cand mananc fructe, ori stagnez, ori ma ingras Neutral si asta se intampla de obicei pe timpul verii Rolling Eyes .

DEIUTZA, eu am apucat sa vad pozele intr-o noapte (nu mai stiu daca ieri sau cu o zi inainte) hug. LA MULTI, MULTI ani fericiti pt.EDY pupi hug , sa creasca mare si sanatos kiss . Ai 2 nazrdravani tare dulci Merci , iar tu esti slabaaaaaaaaaa rau. Dupa parerea mea nu mai trebuie sa slabesti nici un gram, dar sti ca eu am alte "standarde" in ceea ce priveste greutatea ideala, adik eu nu ma vreau foarte slaba (asa spun acum wink ). Dupa parerea mea erai foarte bine si la 60 si ceva de kg, dar greutatea buna e aceea la care te simti tu impacata Smile .
Am vazut si tortul bine si arata tare fresh pofta .

ANDRICA esti asa cuminte prietenie ... mi-e si jena cand vad cat esti tu de constiincioasa la 49 de kg si eu la 79 stau bine mersi cu mainile in san ups si nu fac nimic sa mai dau ceva jos ups . Ma bucur ca reusiti sa mergeti in Grecia ... o prietena de-a mea merge tot la Paralia pe 7 august wink . Am fost si eu pe acolo, dar numai la cumparaturi (am luat o geaca de piele ca e lumea lor acolo si poti negocia la greu Merci ... la fel si cu blanurile, dar eu nu ma omor dupa ele). Mi-e dor de atmosfera de acolo si de fructele lor pofta. Noi am stat in Olympic Beach si a fost suuuuuuuper bine (in cateva minute ajungi in plimbare in Paralia). Va doresc distractie placuta si sa savurati momentul bine .

LIVIA pupici pt.Stefan pupi. Bucura-te ca e nazdravan wink , asta inseamna ca e un copil sanatos hug. Marutza mica, pe langa faptul ca e suuuuuuper neastamparata si face o gramada de nazbatii ametit, a inceput sa vorbeasca niste mega-prostii idee de mi-e mai mare rusinea cand le spune pe strada ups . Problema e ca nu stiu unde le "capteaza" ajutor ca noi nu vorbim asa ceva inocent . Incerc sa o ignor si sa-i distrag atentia, fara sa fac prea mult caz, dar uneori ii mai atrag atentia ca nu e voie ... nici nu stiu cum o fi mai bine pupi

ALINUTZA, iti doresc concediu placut pupi , sa ai parte de vreme buna si buna-dispozitie. Te invidiez ca ai oceanul "la indemana". Noi inca nu ne-am hotarat ce facem si incotro o apucam, dar ma bate gandul tot mai mult pt.strainatate undeva ... Grecia ar fi ideal wink . Daca ne mai gandim mult, sigur ramanem la Cluj si concediu pt.anul viitor Sad .

JULIENNE multa bafta cu gasitul masinii; mult tupeu tre'sa ai sa furi o masina chiar de sub nasul politiei Shocked .

Cred ca am umplut 2 pagini lol! , asa, ca sa aveti ce citi pana mai reusesc eu sa intru rade

Va pup pe toate pupi prietenie si ma bag la somn ca e deja 2.34 si sunt cam obosita dupa o noapte cu 4 ore dormite cyclops .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 37 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 37 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB