Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

+12
crixuta
arime
ramomic
juliennej
livia1981
Roxy
alessia
avr_dana
an-deea
dana_mi16
deiutza23
andreea_2008
16 participanți

Pagina 5 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Urmatorul

In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de alessia Sam 09 Mai 2009, 8:16 am

Buna seara!

Sa dau raportul intai(seamana cu cel de ieri):

-MD:omleta dintr-un ou,cateva felii de castravete,rosii grape,3 masline mici,1 mozzarella stick part skim;1 cafea

-P:salata din baby mixed greens, 3 masline,4 felii turkey ham,rosii,castravete,dressing;1 jell-o s free (10 cal)

-G:20 migdale;1 mozzarella stick,5 bomboane s free

-C:conserva de ton,rosii grape;;tiramisu sb,o cafea decaff;1 cioko mica s free(30 cal)

Sportul pe ziua de azi a constat doar in doua plimbari lungi cu VANI,una dimineata si una seara.Maine dimineata merg la sala si cred ca o sa alerg o ora.

CRIS,ma bucur ca nu ne-ai uitat si te asteptam pe aici cand te intorci pupi

DEEA,multa sanatate lui EDY cel mititel si sa-i treaca repede.

RAMO,interesant ce-ai facut tu acolo foame

Bine ai venit DANA_MI si sper sa ai rezultatele pe care le astepti cu dieta.

Bravo DANA c-ai papat mai putin azi decat de obicei.Tine-o tot asa ura

JULIENNE,ai grija cu raceala ca e nasol rau sa fii bolnavioara cand afara e cald si frumos.

LIVIA,te-ai mai hotarat daca tii vreo dieta ceva?

As sta mai mult,dar nu e nimeni pe aici acum si in plus maine ma trezesc cu noaptea-n cap sa merg la sala.Asa ca va pup,va urez weekend placut si acum ma duc la culcare hug
alessia
alessia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 248
Localizare : NEW YORK
Data de inscriere : 11/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de dana_mi16 Sam 09 Mai 2009, 9:08 am

Neatza fetele,
Am venit la raport ca asa ma stimulati sa mananc mai putin si fara sa imi fie foame, pai sa vedem:
ieri
md: 250 ml lapte cu 30g cereale
pranz o salata cu detoate cam 150g
un baton cu susan
o chifteluta mai mare cu salata de varza
si cam atat!
Am facut si 10 abdomene si 30 min bici

Azi inca nu am papat am examen la facultate si sunt umpic stres.
Ramo crema am luat-o de la farmacie si este un tub de 75 ml a costat 8,6 lei, dar am auzit ca este una si mai buna de la elmiplant cu piper, in farmacie este scumpa, dar in supermarket este in jur de 12 lei, dar nu stiu canditatea.
Vreau sa ajung azi sa ma uit si poate sa si cumpar si iti spun.

Va pup si vorbim diseara! kiss
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de daniela_me68 Sam 09 Mai 2009, 9:59 am

buna fetelor,nu am timp de calculator si cind am timp nu am net.La salon nu mai am deloc net doar asa mai intram si eu pe net,acum va las ca am foarte multa treaba.Pupicei kiss kiss kiss kiss kiss
Am uitat sa va spun am slabit 1,4 kg,pupici.


Ultima editare efectuata de catre daniela_me68 in Sam 09 Mai 2009, 10:09 am, editata de 1 ori
daniela_me68
daniela_me68
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 55
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 22/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Sam 09 Mai 2009, 10:07 am

Buna dimineata fetelor!
Deiutza te asteptam cu vesti despre Edy, sper din suflet ca ati trecut cu bine noaptea asta pupi
Juli multa sanatate, ai grija de tine!
Dana _mi multa bafta azi la examen! Mersi de pontul cu supliform, trebuie sa caut si eu!
Arime si tie multa bafta, va asteptam cu vesti bune fetelor! wink
Ramo draga de tine la 3 noaptea in loc sa te culci, tu vi la raport. Parca s-au scurtat zilele astea, uneori nu ne mai ajung. Si mie mi se pare de multe ori ca n-am terminat tot ce mi-am propus, dar las pe maine ca nu rezist fara somn...
Alessia nu stiu daca se cheama dieta ce fac eu, iau fiecare zi asa cum e. Pap mai putin si mai disciplinat (zic eu). Infiitez o noua dieta : dieta celor 3 NU rade Nu paine, nu dulciuri, nu papa dupa ora 19 wink + sport. Si astept rezultatele. Smile
Ma duc sa-l ridic pe Stefan de pe olita, sa vad daca ma lasa mai revin, daca nu diseara.
Va pup!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de Roxy Sam 09 Mai 2009, 12:12 pm

Salutare, fetelor !

Raport de papa ptr ieri:

MD: parizer din piept de pui, ardei, doua felii cascaval
PRANZ:o pulpa intreaga (la cuptor) cu salata de varza
CINA:salata de rosii cu mozzarella

GUSTARI: doua pogacele sarate, iar a doua gustare un activia mic

SPORT: 50 minute bici

Deiutza, imi pare tare pentru Edy. Multa multa sanatate. SI multa putere pentru mami lui.
Revin ca nu mai are stare Tudor.
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de avr_dana Sam 09 Mai 2009, 1:26 pm

Buna fetelor

Ramo sigur sapt viitoare te intreb de rulada, mai ales daca e fara faina, Si poate o sa-mi cumpar si fructoza pana atunci wink
Livia esti pe drumul cel bun :D

Roxy tu papi tare putin.iti tine de foame ?
Dana_mi si tu ai papat putin.

Eu ieri am papat destule ,dar am bagat si un ceai laxativ, ca bausem unul verde cu o zi inainte si efect zero.
Iar de dimi aveam cu 500 gr mai putin. wink ...abia astept sa mai scad un pic.

Daniela felicitari pt slabeala. MAi iei pastilele ???

Juli sanatate pupi

Alessia bv si tie.. devii f constiincioasa pupi
avr_dana
avr_dana
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 563
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 09/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de crixuta Sam 09 Mai 2009, 2:20 pm

Neata fetelor, vad ca va tineti de treaba, slabiti, aveti examene (bafta!!!), ma bucur sa va gasesc asa.
Eu parca de-abia astept sa treaca timpul si sa fiu mai libera, la inceputul lui iulie ar trebui sa scap si sa fiu mai libera, desi trainingurile le termin la sf lui mai, deci oricum va fi mai bine.
Vreau sa ma plimb muuuuult si sa ies la aer, iarna asta parca a fost asa de lunga si vreau caldura, gratar, umblatura....
chiar sa ma catar pe munte undeva Smile
Ne-am planificat la inceputul lui august concediul si deja ne-am luat bilete de avion pt Franta, sunt asa de bucuroasa, da pana nu scap de agitatie parca nu-mi tihneste.
Va poop si mai vorbim ura
avatar
crixuta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1971
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 12/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Sam 09 Mai 2009, 4:47 pm

buna ziua fetelor dragi si ms de urarile de sanatate pupi hug .
Edy a fost bine ier,a dormit 3 ore si s-a trezit bine dispus,mai zicea ca il doare "doaie colo mami) love dar a trecut cu nurofen si cu multa bagare in seama si atentie,asa mai uita love .
eu ieri am mancat TOATA ziua,am luat 6 mese,a fost SB 1 cu exceptia a 60 g inghetata(102 cal) si 1/2 felie salam de biscuiti(50 cal),am avut toata ziua o foame crunta,seara imi venea sa mananc paine cu icre si rosie,dar sigur mancam minim 4-5 felii,asa ca m-am chinuit sa rezist.mi-a fost f f f greu,am crezut ca nu mai trece ziua de ieri,dar intr-un final a trecut si seara cand am calc mi-au iesit abia 970 cal(eram curioasa ca aveam impresia ca am mancat cat o vaca wink ) si a meritat abtinerea,azi dim aveam 63 KG,cu 1,9 kg mai putin mirat2 ,nu-mi venea sa cred bounce1 .
azi am mancat
-cafea+200 ml lapte
-3 1/2 crenvusti de pui cu mustar
-65 g inghetata(la spectacolul lui Sori,110 cal)
-5 ciocanele mici mici de pui,cate 3 guri de carne pe fiecare facute in ou,pane,fara faina si la teflon
- batutincap un polonic crema de zahar ars box si nu mai mananc nimic azi.

azi de dim am luat laptele,am facut o supa cu stelute de dim,ne-am imbracat si la 10:45 am mers la concurs de desene cu creta pe asfalt,au primit toti copiii baloane galbene si o punga de dropsuri,l-am lasat pe Edy la mama sa doarma si noi am venit acasa,i-am dat la Sori supa,l-am imbracat in costum national si am mers la spectacol.am stat pana la 14:30,am venit,l-am culcat si m-am pus si am facut crema de zahar ars,am facut ciocanelele pane,am oparit spanacul si am facut sos de spanac,am mancat si eu si acum vb cu voi.
o sa va pun si poze cu Sori,dar nu stiu cand am timp,ca acum cand se trezeste Sori mergem la spectacol in continuare,va fi de fapt discoteca in aer liber,va canta si ceva formatie si iarasi e plin de tarabe cu mici,bere,saorma,pui la rotisor,sucuri,dulciuri,jucarii,donuts pofta pofta pofta la care sper sa rezist ,langose cu branza sarata pofta pofta pofta la care iar sper sa rezist etc.dar voi pune cel tarziu luni si poze.

CRIS ma bucur ca ne mai cauti, pupi sa treaca oboseala,cum ai luat biletele de avion,vreau si eu pt Spania?
DANA sa-ti fie de bine macroul si praji si eu dc fac dulciuri zic ca eu nu mananc dar nu rezist.
ALINA super ca te-ai plimbat,felicitari pt raport si pt sala dc ai fost,in 2 luni vei avea 49 de kg pupi .
DANIELA felicitari ca ai slabit,poate totusi mai poti sa vb cu noi,te asteptam.
JULLI multa sanatate si sa te faci bine repede.
LIVIA spor la dieta ta si bafta cand te vei cantari pupi .
RAMO la tine ce mai zice cantarul,nu ai scazut si tu mult ca mine?
DANA ma bucur ca ai mai slabit,cat de putin si tot e bine pupi .
ROXA si DANA_MI si mie mi se pare ca mancati putin,eu nu mai pot manca putin ca cedez si ma arunc ope cele mai calorioase mancaruri.
ARIME bafta la ex si spor la invatat pt urmatorul pupi .
ANDRICA we frumos si te asteptam cu schimbari la ticker wink .
AN-DEEA a facut Arime tortul pt sora ta?asteptam poze.we frumos si tie.tu cand te mai cantaresti?

am uitat sa va spun ca ieri am avut si 40 min mers,urcat 12 etaje si 20 min bicicleta.
azi am 50 min mers si stat in picioare 3 ore jumate de ma dor picioarele si spatele de numa,nu cred ca mai fac bicicleta ca venim acacsa dupa 21.

LE am pus poze.
am calc ca am mancat aproape 1200 cal si am ars deja 650.e bine.cand pot tin SB 1 100% si dc scap de tentatii nu mai fac duc]lciuri acasa Smile.
il trezesc pe Sori si plecam,cred ca va veni ploaia,dar nu putem sta in casa oricum.
va poop si vb luni kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Sam 09 Mai 2009, 6:43 pm

Vineri:
09:30 – 50g sunca pui, 30g exquisa light, 1rosie, 1felie ardei rosu, 1cafea cu lapte
14:00 – 3ardei umpluti (100cal/bucata), 150g iaurt 0%, 30g cioco diet
20:00 – 1pulpa pui, salata de rosii, 100g seminte
1240cal din care arse 300cal

Sambata:
12:00 – 1/2pulpa pui, 1felie branza
14:00 – 30g cioco diet, 1cafea cu lapte
18:00 - 3ardei umpluti (100cal/bucata), 100g iaurt 0%, 150g praji cu mere
1030cal

azi nu prea a fost SB ca am avut pofta de placinta aia wink (toata contine: 250g faina, 100g margarina, 2linguri iaurt,2oua, indulcitor, 3mere mari, menta, 2plicuri de crema de cacao, 1cana lapte 1.5% si a iesit DELICIOASA)

am pus o poza cu mine de ieri cand ma pregateam sa plec wink

deiutza felicitari pt scaderea de la ticker wink
ramo sa-mi dai si mie reteta de rulada , te rog pupi

fug sa termin prezentarea pt maine, vb maine mai pe seara sau luni hug pupi


Ultima editare efectuata de catre andreea_2008 in Dum 10 Mai 2009, 7:26 pm, editata de 2 ori
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Sam 09 Mai 2009, 11:11 pm

Buna seara fetelor!
Deiutza ma bucur mult ca sunteti mai bine. Pupici lui Edy cu fundita alba Smile
Am vazut pozele, sa-ti traiasca copilasii si sa te bucuri de ei (si de nazbatiile lor wink ) ai niste copii tare reusiti pupi
Andreea m-ai omorat pupi Din pdv al meu ai silueta perfecta, stabilieaza-te aici si traieste-ti viata la max Smile
Cris ma bucur ca ai mai trecut pe la noi!
Eu ma cantaresc pe marti, pana atunci sunt la ciclon si n-are rost cantarul. Am papat si azi cum mi-am propus, le-am facut la bebei Smile gris cu lapte, am gustat doar cat pe varful unei lingurite, din sarmale la fel, doar 2 boabe de orez rade sa vad daca sunt fierte. Ma limitez la fructele si legumele mele, ma vitaminizez si ma dezintoxic. wink
Va pupic pe toate!
kiss
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de dana_mi16 Dum 10 Mai 2009, 12:10 am

Hallo fetele, este tarziu, dar nu am somn asa ca raportez:
nu am papat prea mult pentru ca am fost stresata si am avut si foarte multa treaba
sa stiti ca ma simt bine cu ce am papat ieri, azi am papat si mai putin si anume
mic dejun
salata varza cc50g, o chifteluta, 50 g branzica vaci, 30g cascaval si o ridiche plus o felioara salamior apoi nu am mai papat mancare decat am baut doua milkshake 1 format dintr-o cana lapte cu 2 lingurite inghetata si 1 lingurita peltea de coacze si al doilea 100 ml lapte cu o jm de banana si cam atat, nu mi-a fost foame, dar presimt ca am sa recuperez duminica, am facut si 40 min bici si cam ata!

Va pup si vb duminica sa aveti un somn odihnitor! hug
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de deiutza23 Dum 10 Mai 2009, 8:14 am

buna dim fetelor,ieri nu a mai venit ploaia asa ca am stat iar la spectacol pana la 20 si am reusit sa nu mai mananc nimic,cu toate ca a luat tata colac secuiesc love si le-am luat la copii donuts love ,dar am rezistat.
ANDRICA esti f frumoasa si slabuta,ai o silueta de invidiat,bucura-te de viata cum a zis si Livia pupi .
LIVIA felicitari pt ca DOAR ai gustat,eu mai am crema de zahar ars,sper ca azi sa o sar,dar ieri mirosea atat de bine,am mancat-o calda.azi rece imi spun ca nu mai e asa de buna si nu mai mananc wink .da-mi si mie idei cum faci legumele ca m-as vitaminiza si eu mai mult,fructele nu am voie inca si oricum se mananca ca atare,dar cu legumele niciodata nu am prea stiut ce sa fac.da detalii te rog pupi .
DANA_MI ai mancat tare putin,tu sti mai bine ce si cum suporta organismul tau,dc nu te fortezi tu special sa mananci putin atunci e ok.am si eu zile i9n care chiar nu mi-e foame,nu ma fortez eu si nu ma infometez,dar am si zile in care as manca si 7-8 mese ca sugarii rade rade .
azi dim am avut 62,5 KG,sunt in cadere libera Merci .
mai stau putin ca e plecat sotul si poate mai apare cineva,cu toate ca nu prea cred kiss kiss kiss .
ce bine arata doar 5,5 kg de slabit love love love .sper macar sa ma invat minte ca dupa ce ajung la 57 sa ma si mentin.

am uitat sa va spun ce nazbatii au mai facut ai mei copii:Edy a stricat cuptorul cu microunde,i-a dat drumul si cand am mers eu sa-l sting iesea fum si acum nu mai incalzeste decat grillul,nu stiu ce facem cu el si Sori a rupt roata din fata de la tricicleta lui Edy,exact acum pe cand urma sa ajunga la pedale si sa se invete sa se dea pe ea SadSad.stiu ca sunt doar lucruri,nu i-am batut nu i-am certat,le-am spus doar ca nu e frumos ce au facut,dar costa si astea ceva bani sinu era momentul acum,dar asta e,nu au vrut nici ei pupi pupi .

am schimbat ticker-ul cu greutatea initiala de 65 de kg sa fie rotund(au fost 64,9) pt ca deja e muuuuult de cand am avut 85 de kg,nici nu-mi mai amintesc cum aratam atunci.cam 65 am avut si in ianuarie,acum mai recent si tot de acolo am inceput si SB.

ies si eu ca am editat deja ms de vreo 4-5 ori,vb maine dim,paaaaaaaa kiss kiss kiss kiss kiss kiss .
deiutza23
deiutza23
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 760
Localizare : simeria,jud. hunedoara
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de dana_mi16 Dum 10 Mai 2009, 9:09 am

Neatza,

Acum m-am trezit si m-am masurat si cantarit vroia sa va impartasesc si voua bucuria mea, adica am reuit in 3 zile sa dau un kg si la centimetri am ajuns la 77 de la 86 sunt bucuroasa si asta nu face decat sa ma motiveze.
Deiutza si eu am momente in care as manca tot ce apuc, dar eu sunt la inceputul curei, deci eu zic ca am timp sa mananc mai mult, dar vreau sa imi invat organismul sa nu ceara mai mult decat este necesar.
Inca o veste buna la examen am facut tot, deci ma astept la rezultat pozitiv.

Pupici multi si vorbim mai tarziu!

hug
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 10 Mai 2009, 9:19 am

neata fetelor wink eu acum ma pregatesc sa plec la prezentare
multumesc pt complimente, chiar nu ma mai stresez cu greutatea ca prea imi zice toata lumea ca-mi sta bine aici...o sa mai mananc ca pana acum si sapt viit (sa vad ce iese) si dup-aia indif dc mai slabesc sau nu trec la mentinere. oricum si azi am programata o portie din praji de ieri ca doar trebuie sa o terminam,nu? Laughing
cantarul arata azi dim 49.8 dupa ce am fost la baie dar deja mancasem md si bausem o cana mare de cafea cu lapte si o cana mare de apa asa ca am mai scazut si eu 200g la ticker.
dar culmea e ca pantalonii imi vin mai bine decat inainte de Paste cand eram la 49.3. o fi de vina faptul ca sapt asta am facut sport zilnic de luni pana vineri?
va pup, sa aveti o zi frumoasa, eu trebuie sa plec la facultate shot

dana_mi 9cm in 3 zile??? mi se pare enorm. felicitari dar sigur te-ai masurat bine la inceput? sau poate erai intr-o zi in care erai f balonata, cu apa retinuta etc....oricum si la kg stai f bine (1kg in 3zile)...bv si tine-o tot asa
deiutza felicitari si tie, vezi ca slabesti mult mai bine cand nu te stresezi? pupi
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de dana_mi16 Dum 10 Mai 2009, 9:34 am

nu stiu ce sa spun andreea si mie mi s-a parut mult la cm, dar sotul meu spune ca se vede, cert este ca acum am 77 cm si e ok.
Pupici si bafta la prezentare!
dana_mi16
dana_mi16
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 402
Varsta : 38
Localizare : peste tot si nicaieri
Data de inscriere : 17/02/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de juliennej Dum 10 Mai 2009, 6:20 pm

buna fetelor si un weeknd frumos


Ultima editare efectuata de catre juliennej in Dum 10 Mai 2009, 8:43 pm, editata de 1 ori
avatar
juliennej
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1405
Varsta : 45
Localizare : boston
Data de inscriere : 10/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 10 Mai 2009, 7:03 pm

buna fetelor, azi am un raport tare aiurea ca am aj abia la 4 acasa si intre timp n-am avut de unde sa-mi iau nimic de papa ca am stat doar in sala la prezentari si oricum toate erau inchise in facultate Sad
08:30 – 50g sunca pui, 30g exquisa light,1felie ardei rosu, 1cafea cu lapte
16:30 – 1pulpa pui, 1/4piept pui, salata verde, 100g placinta mere
18:00 – 30g seminte
20:30 - 60g inghetata
1000cal, 150cal arse


juliennej BAFTA multa maine la doctor


si am si eu o nelamurire: de ce de pe data de 7mai mie asta imi apare ca subiect nou inceput? adica at apare primul mesaj si subiectul are doar 8pagini...am gasit si subiectul vechi dar imi arata ca ar fi inchis...ce se intampla?
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de Roxy Dum 10 Mai 2009, 10:24 pm

Buna seara, fetelor !

Raport de papa:

MD: 3 cremwursti de pui cu o rosie si o felie de cascaval
PRANZ: 2 snitele din piept de pui cu salata asortata
CINA: un bol de ciroba si un pahar de lapte

Gustari: seminte de dovleac, cateva nuci, un mar

Bici nu am apucat sa fac azi. Nu a fost 100% dieta, dar a fost bine. Nu stiu daca mananc putin cum ziceti, dar mie imi e de ajuns, portiile sunt suficiente.
Multumesc de urari. AM pregatit toate pozele, doar ca nu reusesc sa imi rup o bucata mai mare de timp
sa le incarc. Sper sa pot mainr cand doarme Tudor.

ANdrica kiss Sunt convinsa ca a iesit bine prezentarea, nu-i asa ? Sa stii ca la fel imi arata si mie subiectul.
Deiutza, ma bucur ca e mai bine EDy. pupi Cat despre stricaciuni, stiu si eu cum e. rade Pupici pentru cei doi strengari
Arime, ai avut examen ? CUm a fost ? Ce face balaurul scump ? pupi
Ramo kiss m-am bucurat sa iti citesc mesajele. Pupam Marutza.
Dana, cum e cu pastilele ?
avatar
Roxy
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 228
Varsta : 42
Localizare : In mintea mea...
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 10 Mai 2009, 10:34 pm

kiss roxy
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Dum 10 Mai 2009, 10:35 pm

Buna seara fetelor!
Eu azi am papat aproximativ normal, am numarat 1200 calorii, deci a fost bine, de maine iar incep cu "dieta mea" Smile La bici am facut pauza si pe asta o reiau de maine wink
Deiutza felicitari pt cantar!
Eu am mancat multe salate, in primul rand, amestecaturi diverse sa nu ma plictisesc, chiar imi umplu stomacul si nu mi-e foame de a doua tura de salata Smile .Mi-am facut la gratar ciuperci si dovlecel, conopida fiarta cu mujdei, morcovi fierti in sita la abur, supe cu rosii si diverse zarzavaturi. Cam astea la legume. La fructe mere coapte cu scortisoara , pe primul loc, salate de fructe(eu pun 2 pic de zaharina lichida si o picatura esenta de rom, ii da un gust deosebit), compoturi diverse. Am ce sa pap nu-i problema, bani sa fie sa-mi pot compara ce-mi doreste sufletelul.
Dana _mi ai scazut atat in talie doar de la supliform si dieta? Mi se pare foarte mult intr-un timp atat de scurt, am zis ca-mi cumpar si eu crema, sper sa reusesc zilele astea.
Juli ce mai faci?
Andreea cum a fost la prezentare?
Legat de subiect cred ca cineva l-a impartit, dincolo erau aproape 1000 mesaje, poate de asta, ne lamureste Arime numai sa soseasca.
Buna Roxy!
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 10 Mai 2009, 10:40 pm

kiss livia, prezentarea a mers bine dar se putea si mai bine (in mijl prezentarii s-a luat un coleg la cearta cu unul din profii din comisie zid )
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de livia1981 Dum 10 Mai 2009, 10:45 pm

pupi
Important e ca a trecut si ai mai scapat de un stres wink
livia1981
livia1981
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 664
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de andreea_2008 Dum 10 Mai 2009, 10:49 pm

da, urmatorul stres e miercuri: 2colocvii si o prezentare

L.e.: eu ies fetelor, somn usor pupi hug
andreea_2008
andreea_2008
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1861
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2009

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de arime Dum 10 Mai 2009, 11:28 pm

Seara buna fetelor! pupi
Ieri am incercat sa scriu un mesaj dar mi s-a resetat PC-ul si am pierdut mesajul, asa ca n-am mai reusit sa-l rescriu ca eram pe picior de plecare, iar seara n-am mai intrat!
dana 2 sesiuni anul acesta😉
dana_mi multa bafta in sesiune si sa ai spor la invatat wink

Multumesc de urari tuturor. A trecut si al 2-lea examen, acum nu-mi ramane decat sa astept rezultatele si sa ma pregatesc la restul ce au mai ramas de dat, sesiunea asta se anunta teribil de grea, sper sa scap "teafara" Smile
Am sa incerc sa-mi fac un program si sa ma odihnesc, m-a cam napadit oboseala si nu prea este bine, din pacate!
Legat de topic, la un anume nr. de pagini se inchide si se redeschide un alt topic in continuare. Normal ar fi trebuit sa fac lucrul asta de la pg. 50, dar mi-a luat-o altcineva inainte Smile

Noi azi am fost la gratar, a fost o zi relaxanta si linistita love Raisa a profitat din plin de ziua superba de care am avut parte, a alergat, s-a jucat cu mingea si a fost in mijlocul atentiei love
Merg sa te vad Andreea si incerc sa pun cateva poze de azi wink

later edit:
Esti o slabuta Andreea si iti doresc sa gasesti calea spre mentinere, de acum incepe greul pupi Multa bafta pt. maine wink
deiutza sa-ti traiasca puii si numai bucurii sa-ti aduca. Sanatate multa la puiutul ranit, sa se refaca repede love pupi
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de ramomic Lun 11 Mai 2009, 1:24 am

Buna seara fetelor kiss kiss kiss
Ma bucur ca am reusit sa intru in seara asta sa citesc Smile , poate ma ambitionez si eu si fac ceva inainte sa ma prinda vara din urma wink . Vad ca sunteti tare cuminti si papati frumos si ordonat bine . Eu nu reusesc deloc sa ma adun si e mare pacat ca dau cu piciorul la ce am realizat in asa mult timp ups .
Sper de maine sa fie mai ok cu dieta ca altfel ma paste o depresie urata Sad ... deocamdata doar pesimism si stari de nervozitate zid .
Cred ca trec iar la cantarit si numarat de calorii ametit . Sincer nu am chef deloc de asa ceva, dar vad ca la mine doar asa merge treaba bine . Voi respecta in contnuare principiile lui Monti si incerc sa nu sar de 1200 kcal Merci .
Nu pot sa stau degeaba cand vad ce bine aratati voi si sunteti asa cuminti, iar eu, grasa grupului Neutral nu fac nimic in privinta kg-elor Rolling Eyes .
ANDRICA, DEIUTZA, sunteti atat de slabe si frumoase love ... tot respectul pt.voi hug hug hug .
DEIUTZA ai niste copilasi superbi pupi hug si tare jucausi dupa cum se vede wink . Edy e un scump cu pansamentul acela love , parca ar fi o fetitza cu funditza Smile .
ARIME ma bucur ca ai scapat de exam.2 si iti doresc multa bafta cu toate care ti-au ramas hug . Abia astept sa vad pozele de la gratar pupi . Si noi am fost azi la iarba verde wink .
ROXA imi place ca te organizezi frumos cu papa ... sigur slabesti bine de data asta wink . Oare cum facem sa ne mai intalnim seara la taclale? Smile .
ALINUTZA cuminte, cuminte pupi . Te felicit pt.ambitia de care dai dovada acum ... sigur vedem si la tine targhetul atins cat de repede.
JULIENNE sper ca esti ok si asteptam vesti despre starea ta hug .
DANA_MI felicitariiiiiii !!! ai slabit tare frumos bucurie . Sa ne tii la curent in continuare .
CRIS pupi hug .
LIVIA sa inteleg ca mananci in perioada asta doar legume si fructe? Shocked Tu te-ai mai cantarit?

DANUTZA, ANDRICA ... reteta de rulada dama . Nu am apucat sa fac poze de data asta ca parca s-a topit asa trecere a avut lol!
Blat: 5 oua, 40 gr.fructoza, 60 gr.branza de vaci, esenta vanilie. Se bat albusurile + fructoza, se adauga ouale frecate cu branza de vaci + vanilia (le-am blendarit si pe ele de data asta wink ). Se pune compozitia pe hartie de copt, in cuptorul preincalzit, aprox.2 min la foc mare si apoi vreo 10 min.la foc potrivit (depinde de cuptor toata treaba Smile) . Cand se rumeneste usor se scoate si se ruleaza intr-un prosop umed.
Umplutura: 300 gr.branza de vaci, 100 gr.unt/margarina, capsune taiate marunt si lasate sa se inmoaie putin, amestecate cu fructoza (sau orice alte fructe uscate sau proaspete), fructoza/zahar/arome dupa placul inimii wink . Se poate pune si putina gelatina ca sa se intareasca bine crema Smile .
Dupa ce se raceste foaia aproape de tot, se intinde umplutura deasupra si se ruleaza pur si simplu sau in folie alimentara, iar apoi se da la rece pana se intareste.
Umplutura voi face data viitoare din crema din aceea de lamaie de la Dr.O, apoi voi face cu crema diplomat .... Merci . Se poate face orice in functie de gustul fiecareia wink .
Cand am facut-o sarata am procedat la fel doar ca la blat am folosit cascaval ras in loc de branza de vaci + sare bineinteles, iar la umplutura branza/crema de branza, sunca, ciuperci, legume ... aici iar in functie de imaginatie si gusturi Smile .

Merg la somn si vorbim maine mai multe pupi prietenie

Am vazut pozele ARIME kiss ... Raisa e dulce, dulce, dulceeeeee love . Imi place palarioara ei wink . Tu esti o draguta si super slaba pupi . Cum stai cu kg-ele? Din cate vad in poza aceea cu tine, burta nu ai deloc Smile ... restul ma gandesc eu ca e ok wink .
ramomic
ramomic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 209
Varsta : 45
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 03/11/2008

Sus In jos

Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2 - Pagina 5 Empty Re: Un amalgam de diete, cu offtopic si suete! - 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB