Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

+3
B-Zsu Land
darkpoke
ancaanca
7 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de Hope_blue Dum 08 Mai 2016, 2:34 pm

Anca e super frumos!!! Imi place mult de tot!
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 08 Mai 2016, 3:18 pm

Tocmai ce l-am admirat pe fb, este fantastic!!!

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de darkpoke Dum 08 Mai 2016, 5:02 pm

anca m-ai lasat paf..arata superb..si culoarea..wow..cum adica tus de imprimanta? ce culoare ai folosit de a iesit turcoazul asta atat de natural
imi aminteste de apele turcoaz ale greciei..
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de ancaanca Dum 08 Mai 2016, 8:46 pm

Va mulțumesc! Și mie imi place ;)
Tușul albastru (indigo) de la kitul cu care încarci cartușele de imprimanta. Și pentru mine a fost o surpriza când am văzut această culoare. Am folosit Premo translucid nu Fimo.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Lun 09 Mai 2016, 2:54 pm

Nu mă mai satur să le admir,Anca!
De fapt, toate sunt spectaculoase!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de Dragonfly Lun 09 Mai 2016, 9:52 pm

Ramona hug  multuuu'
Vlad_mom - doar translucid am folosit hug (pun o poza mai jos)
anca- m-ai terminat cu ultimul set postat, m-ai năucit ! hug
Hope - sa stii ca mi-am zgariat un pic masina din cauza piperului, nu m-am lasat pana nu a iesit un degrade ca la carte si uite ce s-a intamplat hug
Rica - diafan ce ti-a iesit tie love si ma bucur ca ai avut mare succes cu el in grupul international de fimo Merci

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Dlja1f

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 09 Mai 2016, 10:25 pm

S-a colorat numai de la condimente? Ce tare! Te credeam pe cuvint si fara poza, arata intr-un mare fel de nici nu zici ca-i polimer! hug

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de darkpoke Mar 10 Mai 2016, 12:54 pm

am mai facut ieri un experiment care nu a iesit cum doream
mare grija la unele condimente
am facut un set cu alb translucid amestecat cu scortisoara si altu cu cafea
desi pe crud..abia de se vedea culoarea - un bej deschis la scortisoara..dupa copt s-a facut maro Sad(( sunt trista...pt k nu le doream asa inchise
o sa le slefuiesc si lacuiesc..poate se mai deschid putin..
deci grija la acestea doua..nu puneti mult..chiar daca nu pare ca a colorat..prin coacere cine stie ce reactie s-a intamplat de a ajuns la maro
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Mier 11 Mai 2016, 6:25 pm

Mulțumesc, Dragonfly!
Am mai încercat ceva: galben translucid+ acrilic auriu+ cerneala cu alcool+ verde translucid. Nu pot spune că sunt foarte încântată.
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 13177190_451423651735034_6655965208356334754_n
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 13177197_451423658401700_4251847241045003649_n
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 12 Mai 2016, 9:30 am

Formele sint faine, verdele insa...poate o alta nuanta dadea mai bine.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de darkpoke Lun 16 Mai 2016, 3:04 pm

maine sper sa postez si eu celalalt experiment
din pacate incluziunile nu sunt f vizibile..pt k scortisoara s-a amestecat aproape perfect si s-a inchis la culoare..urat nu a iesit..chiar imi place..dar arata altfel pe crud
ma asteptati?
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 16 Mai 2016, 5:57 pm

Si eu scosesem un plic de scortisoara macinata, insa cind am deschis plicul si am vazut ce pulbere e...m-am razgindit.
N-am reusit sa fac nimic weekendul asta (practic simbata si jumate de duminica de fapt), doar mi-am mai pregatit niste chestii de inclus. Daca credeti ca ne-am intins destul nu-i bai, n-am cum pina saptamina viitoare sa mai testez nimic, dar pot pune rezultatele la bijuterii de polimer...in caz ca ies bijuterii Smile

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de darkpoke Mar 17 Mai 2016, 7:03 pm

deci poze cu al doilea experiment
nu prea imi place cum au iesit pozele..le-am editat putin, dar lumina a fost proasta..pe viu sunt mai dragute
am pus in colaj si o poza cu piesele din bratara, deoarece e cam greu sa o pozez intreaga
la cercei se vede cel mai bine amestecul de condimente: scortisoara, cafea, polimer alb translucid, alb sidefat, putin maro
sper sa va placa
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Vfjvgk
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 19 Mai 2016, 1:23 pm

A iesit fain, desi eu nu le vad set. Bazele pentru bratara sint rame cu gauri pentru elastic?

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de darkpoke Joi 19 Mai 2016, 3:14 pm

da..este o comanda..si i-a placut modelul de cercei..bratara e ok, pt k se regleaza la mai multe dimensiuni
imi plac bazele astea..rar am gasit asa, cu gauri pt elastic, pentru ca sunt rame pline (adica cu baza)- nush sa explic..ufff
ce nu-ti place la asocierea lor?
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 19 Mai 2016, 7:56 pm

Nu-mi par a fi set din cauza formelor foarte diferite, cerceii ovali si bratara patrate... Chestie personala.
Deci bazele sint pentru cabochon, gaurile sint in baza sau numai in partea de rama?
Cum adica bratara se regleaza la mai multe dimensiuni? Nu are o dimensiune (n cm x 7 piese) si poate intra lejer pe orice mina fiind elastica?

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de darkpoke Vin 20 Mai 2016, 9:15 am

in sensul asta ma refeream..este pt matusa mea..are mana un pic mai mica ca mica, in diametru..deci fiind elastica intra si pe mana mea si pe a ei
ca forma da..de acord..desi imi plac si seturile care nu au in comun neaparat forma..bazele sunt usor rotunjite..au gauri in rama..ca un fel de urechiuse..o sa fac o poza..cert e ca nu prea am gasit pe net astfel de baze...dar am gasit accidental intr-un magazin din bucuresti (care avea in mare parte margele, etc)
ma bucur ca-ti place modelul..asta mi-a dat de cap..incca o data pot zice ca urasc lutul translucid si surprizele pe care le creaza dupa copt
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 28 Mai 2016, 7:35 pm

Buna in schimb treaba cu incluziunile ca nu mai conteaza o scamuta din aer, nu se mai vede. Am mai copt ceva, acum sint la lacuit, sper sa si montez maine. Nu ma supar daca nu mai asteptam. hug
Editez...N-am reusit sa montez nimic, mai trebuie o mina de lac...care este posibila abia weekend-ul urmator. Daca doar eu mai sint nu ma mai asteptati ca nu-s sigura cind voi putea finaliza... zid

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de Dragonfly Lun 30 Mai 2016, 5:25 pm

Ralu - am adaugat si cerneala Smile cum sa nu !
Rica- cerceii imi plac atat de mult love auriul ala e de mare efect, parca e o harta meteo.
Ramo - cunoscandu-te de atata timp, stiu ca poti muuuult mai mult rock e fain rezultatul insa nu striga " Darkpoke " .

Offff cum intru pe forum cum ma mananca palmele rade imi vine cheful de lucru instant.

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de vlad_mom Lun 30 Mai 2016, 5:49 pm

Ce marca de polimer ai folosit? Ca al meu nici sa ma dau peste cap nu iese asa transparent?

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de Dragonfly Lun 30 Mai 2016, 5:52 pm

Comuna si des intalnita marca Fimo Smile Eu cand vreau transparență maximă, am grija ca sub foaia transparenta (care e extrem de subtire) sa am intotdeauna fimo alb mat.

_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de Hope_blue Mier 01 Iun 2016, 11:08 pm

Dragelor in ultima vreme nu sunt in apele mele. Am inceput si eu un set, dar nu stiu cand am sa-l duc la bun sfarsit.
M-am gandit mult la premiu si m-am decis ca acesta sa fie o stampila de cauciuc la alegere, de pe un site care o sa-l trimit in mesaj privat castigatoarei, ca sa nu facem reclama gratuita wink
Pentru ca se apropie deja weekend-ul as astepta sa posteze si Vlad mom, iar luni sa fac extragerea..
Daca mai are cineva ceva in lucru o invit sa spuna acum, ca sa asteptam.
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Joi 02 Iun 2016, 11:54 am

Hope_blue, sper că ești în regulă și nu s-a întâmplat nimic grav. Zâmbește, după ploaie vine soare!
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 05 Iun 2016, 3:30 pm

Intr-un final.... margele de lemn imbracate:
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Balls
Doar cercul este de lemn imbracat:
Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Circle
Am inserat cafea, mac, ceai de plante si creion cerat. Translucidul este colorat cu vopsele pe baza de alcool.
Acum...voi n-ati intimpinat dificultati la lacuire??? Ca eu m-am umplut de nervi, presupun ca vina este a insertiilor de creion cerat, practic si macul si cafeaua contin ulei...
Si mai am un set experimental ca montaj, e acelasi mokume...insa e si mai nasoala treaba...nici polimerul lichid n-a prins bine, la copt a aparut ca si cum a iesit aer sau ulei din piesa... zid Vreau sa incerc sa le slefuiesc/lustruiesc sa vad ce iese. Mi-e clar ca nici gelul uv nu va prinde ca e tare pretentios la suprafete uleioase. Oricum le voi posta cind vor fi gata la bijuuri, nu ma mai asteptati ca stau extrem de prost cu timpul.
Astept pareri in legatura cu problema asta...si lacul s-a comportat ca si polimerul lichid, tot cu bule mici albite...dar ca si cind a reactionat cu ceva in punctul respectiv.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4625
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de ancaanca Dum 05 Iun 2016, 7:42 pm

Eu am avut probleme cu lacuirea celui rosu unde am folosit creion cerat si crema de ghete. Cred ca lacul nu a prins din cauza cremei uleioase dar am degresat cu alcool si a functionat. La cel albastru, nu am avut nici o problema si nu l-am dergesat inainte. Am folosit lac de la Kober pe baza de apa.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions - Pagina 3 Empty Re: Provocarea 71 - Lut polimeric - inclusions

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB