Ultimele subiecte
» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 6:11 pm Scris de gretty

» Păpușile noastre
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 4:56 pm Scris de letho

» Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 4:48 pm Scris de gretty

» Martisoare din diverse materiale VI
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 12:48 pm Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 10:46 am Scris de vlad_mom

» Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 10:24 am Scris de Gabica

» Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 10:19 am Scris de Gabica

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 10:08 am Scris de ladybird

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 9:50 am Scris de Gabica

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 9:42 am Scris de ema

» CONCURS PRIMAVARA CREATIVA - VOTAREA
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyAstazi la 6:24 am Scris de Admina

» Primavara creativa! - CONCURS DE CROITORIE
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyIeri la 6:12 am Scris de diada

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyLun 24 Feb 2020, 12:35 am Scris de aurishta

» Rochii, fuste crosetate -14
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyDum 23 Feb 2020, 8:40 pm Scris de gretty

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyDum 23 Feb 2020, 11:41 am Scris de LRodica

» Fesuri,căciuli,pălării,băşti croşetate - 17
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyDum 23 Feb 2020, 9:18 am Scris de vlad_mom

» Broderie computerizata, la masina de brodat 2
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyVin 21 Feb 2020, 2:10 pm Scris de katy2005

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyMar 11 Feb 2020, 9:07 am Scris de diada

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyDum 09 Feb 2020, 8:11 pm Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
 transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta EmptyJoi 06 Feb 2020, 3:13 pm Scris de diada

transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta

In jos

transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta Empty transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta

Mesaj Scris de francesca33 la data de Mier 17 Feb 2016, 10:58 pm

Buna seara ,am o intrebare catre DVS . Vreau sa transform o camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta.Sunt nelamurita cat de lunga sa-i las maneca -pana la cot,deasupra cotului sau sub cot.

Camasa barbateasca un pic deteriorata ,care vreau s-o tai e a sotului si nu stiu cat de lunga sa-i las maneca sau daca merita transformata sa nu arate penibil.

Multumesc.
francesca33
francesca33
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 1
Localizare : tirgu mures
Data de inscriere : 17/02/2016

Sus In jos

transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta Empty Re: transformare camasa barbateasca clasica de costum cu maneca lunga in maneca scurta

Mesaj Scris de Admina la data de Joi 18 Feb 2016, 10:25 pm

Nu are alte camasi cu maneca scurta, in garderoba? Daca sunt aceiasi masura poti sa faci la fel de lunga, lasand loc pentru o manseta, banda aceea indoita.
Cred ca sunt usor deasupra cotului, dar nici foarte scurte, la mijlocul bratului nu ar arata bine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/