Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

+39
vlad_mom
fiordaliso
rodishor
odrina
raluk0182
corilex
greieras
sergiu valentin
Anca Gruian
oliv
iriclau
gaza
alinnusha92
gabriela1554
ioanadu
danabarbu2007
diada
ppisic
piciul
anc@
MihaelaT
elenaveronica
adina_lg
Butterfly_Amalia
LRodica
Dorulet
adina.adcont@gmail.com
orhapetru
ionela07
Karina33
bebelusha
dorina narita
Gabica
kabunta
Samarineanca
alessia2007
Admina
valentinadof
christinuca
43 participanți

Pagina 3 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Mar 08 Mar 2016, 11:35 am

Foarte frumoase! broderia deosebita! Ma bucur ca apuci sa mai lucrezi hug
Ar trebui sa mai fac si eu 2 huse de tableta, dar nu genul asta ci carte, pentru copii.

Eu am bucurat-o pe doamna, acum astept sa primeasca coletul.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Admina Mar 08 Mar 2016, 5:42 pm

Diada, tare frumos etuiul de crosete. Sper sa vina comenzi, pt.ca e si frumos si practic.
Diana, lucrezi minunat, le finiseszi perfect. Cu ce intaresti plicurile, de ies asa de unitare?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Mier 09 Mar 2016, 11:23 am

Mulțumesc ♡
Plicurile sunt intarite cu un fel de burete gros, le-am facut special pt tableta, sa o protejeze bine Smile
Atasez poza mai jos, e un burete care se foloseste sub covor sau sub fata de masa, anti-slip. L-am lipit de material cu intaritura pt aplicatii (2 fete).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mier 09 Mar 2016, 4:48 pm

Diana , sunt super lucrarile tale! Si eu lucrat modelul acela de tableta Smile

Am reusit sa mai fac cate ceva, noaptea si in week-end-uri zid

O geanta convertibila in rucsac si un model de plic/portfard
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si varianta cupcakes ;)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sper ca v-am inveselit ziua si nu mai observati ploaia de afara  kiss
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Mier 09 Mar 2016, 11:57 pm

Amalia, cat de fain lucrezi
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Joi 10 Mar 2016, 8:55 am

Sigur ne-ai inveselit!!! Imi plac maxim, felicitari! As vrea sa ajung si eu la performanta ta, ma straduiesc! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Vin 11 Mar 2016, 9:34 am

Va multumesc mult! kiss
Nu sunt chiar asa perfecte cum as dori....dar inca mai invat.
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Dorulet Sam 12 Mar 2016, 6:21 am

Foarte reusite,felicitari,Amalia!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Dum 13 Mar 2016, 2:49 pm

Am terminat inca o poseta. E prima mea gentuta mai elaborata.
Ma apuc de ceva rochite pentru copila, am mai mult spor Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Dum 13 Mar 2016, 4:57 pm

Ppisic, arată foarte bine. Să o porţi sănătoasă.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Dum 13 Mar 2016, 6:05 pm

Foarte foarte frumoasa!!! Deci se merita efortul sa-ti cumperi tiparele!

Sa o porti sanatoasa!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Lun 14 Mar 2016, 3:47 pm

Este grozava Diana! Si eu am tiparul pregatit si incerc sa-mi fac curaj sa ma apuc de ea.

Intre timp am lucrat o Sandra, din piele naturala si bumbac.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de LRodica Lun 14 Mar 2016, 6:14 pm

Butterfly Amalia, sunt dragute posetele tale. Flowers
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3653
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Lun 14 Mar 2016, 9:34 pm

Amalia, super !
Ce masina ai? Eu nu am curaj la piele naturala, mi-e mila de biata piele, daca o stric? Smile)) plus ca nu se găsește piele peste tot ;)
Hai apuca-te de harriet, abia aștept sa o vad. Eu mi-am pregătit inca un set de materiale, doar ca am terminat cauciucul/intaritura aia batoasa. Voi incerca o gentuta cu fusible fleece, dar nu cred sa aiba tinuta ...
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de adina_lg Lun 14 Mar 2016, 10:39 pm

Diana si Amalia, ce posete frumoase mesteriti! Smile
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mar 15 Mar 2016, 10:52 am

Multumesc Rodica & Adina! kiss

Diana, initial am cusut la un Pfaff Creative dar nu aveam piciorus de teflon/plastic/roller si costa mult unul care sa se potriveasca. Dar acum doua saptamani am primit o masina casnica Rodica '76 in stare foarte buna, pentru care am gasit un piciorus din plastic si acum cos gentile la ea si restul la Pfaff.

Pielea a fost destul de moale desi nu foarte subtire, dar a mers bine la cusut. Am gasit un site care vinde bucati de piele, mai mici sau mai mari, de diferite grosimi, culori....am luat sa incerc si o sa mai comand de la ei.

Sper in week-end sa ma apuc de Harriet, saptamana asta am cateva hainute de facut.

Spor!
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de adina_lg Mar 15 Mar 2016, 2:22 pm

Fetelor, ce anume folositi pentru intaritura? Intaritura aceea de papion e buna? Si vatelina ce grosime? Am vazut intr-un tutorial ca se folosesc intarituri pe ambele materiale (interior+exterior)+vatelina intre ele, asa faceti si voi? Multumesc!
adina_lg
adina_lg
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 127
Localizare : Romania
Data de inscriere : 23/08/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Mar 15 Mar 2016, 8:59 pm

Amalia, hihi, si eu am un Pfaff Creative, am mai cusut& brodat cu ea imitatie de piele, dar la gentutele astea super intarite parca nu am curaj ... cusaturile decorative ies mai fain la Pfaff, transporta mai bine. Restul am cusut pe un Singer mai vechi, dar facut cu simt de rapundere, e toata din metal si pare rezistenta la stress Smile)))
Adina, vezi mai sus poza cu ce întăresc eu. E un del de burete cauciucat, inventie proprie din lipsa de alte materiale prime Smile)) e un material care aici se foloseste sub covor/fata de masa pt a impiedica alunecarea. Doar ca e cam naspa de cusut, nu aluneca nici la cusut, plus ca stratul de cauciuc se topeste cam usor la calcat. Smile
Incerc in weekend o varianta cu vatelina...
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mar 15 Mar 2016, 10:44 pm

Diana, asa este si  Rodica mea...metalica si buna pentru munca de jos rade  Pfaff-ul este mai bun si am cusut si la el dar are distanta mai mica de la transportor la piciorus si intra mai greu atatea straturi de piele/vinilin/material.
Adina...eu folosesc la captuseala intaritura normala, care se gaseste mai prin toate magazinele. Pentru exterior am folosit diverse tipuri, unele luate dintr-un depozit....si am nimerit una care intarea materialul fooooarte rau si era destul de greu de manevrat, dar si una care avea tinuta potrivita. Sper sa mai gasesc! Vatelina tot la depozit am gasit o singura data si este destul de subtire si nu ofera prea multa tinuta.
Acum sunt in cautare de variante mai potrivite si accesibile wink
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Dum 27 Mar 2016, 11:16 am

Am terminat inca o gentuta. Este intarita cu un fel de vatelina (vilene 640) dar materialul e mai gros decat la cealaltă. Isi mentine forma destul de bine, dar cred ca prefer buretele ala folosit la cealaltă variantă.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de valentinadof Dum 27 Mar 2016, 11:47 am

Wow!Iti ies minunat gentile,Ppisic!Spor si.....comenzi!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Dum 27 Mar 2016, 1:38 pm

Multam Valentina!
Posetele le fac cam doar pentru mine, dar cine stie de unde sare iepurele Smile
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de diada Dum 27 Mar 2016, 5:34 pm

Foarte frumoasa! Ma bucur ca ai vreme sa lucrezi, iti ies foarte bine!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Admina Lun 28 Mar 2016, 6:01 pm

Diana si Amalia, superbe gentile voastre! Vad ca v-ati nemierit si ca sursa de tipare (apropo despre ce tipare vorbiti?) si ca masina de cusut. Spor in continuare!
cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mar 29 Mar 2016, 10:05 am

Diana , foarte bine ti-a iesit!

Multumesc Admina! Tiparele unora dintre genti le-am cumparat de aici , sunt si cateva gratis wink

iar mai nou am mai descoperit unele faine aici. Mi se par mai detaliate tiparele si sunt si aici variante gratis.

Ambele au grupuri pe facebook foarte active si cu membri care sar foarte repede in ajutor in caz de nevoie.

Spor!
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 3 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB