Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

+39
vlad_mom
fiordaliso
rodishor
odrina
raluk0182
corilex
greieras
sergiu valentin
Anca Gruian
oliv
iriclau
gaza
alinnusha92
gabriela1554
ioanadu
danabarbu2007
diada
ppisic
piciul
anc@
MihaelaT
elenaveronica
adina_lg
Butterfly_Amalia
LRodica
Dorulet
adina.adcont@gmail.com
orhapetru
ionela07
Karina33
bebelusha
dorina narita
Gabica
kabunta
Samarineanca
alessia2007
Admina
valentinadof
christinuca
43 participanți

Pagina 7 din 15 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de piciul Sam 17 Sept 2016, 1:11 pm

Oau! Cum sa nu fie superfericit cu asa minioni in spate wink
Felicitari si imi pae rau ca nu ai reusit sa participi la concurs! Mai vin altele si poate vei reusi sa optimizezi totul!
Sanatate si spor in continuare!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de oliv Sam 17 Sept 2016, 1:19 pm

Multumesc! hug
Am dus masinuta la reprezentanta Brother ieri, sper sa fie gata repede, trebuie sa fac si eu de urgenta un sac din acela rotund pentru Lego, ca e casa plina Neutral
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de corilex Dum 18 Sept 2016, 10:57 am

oau,foarte frumos rucsacelul,sa-l poarte sanatos!
corilex
corilex
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 799
Varsta : 50
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de oliv Dum 18 Sept 2016, 5:02 pm

Multumesc, Corina! Smile
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Lun 19 Sept 2016, 3:49 pm

Este grozav rucsacul, Oliv!

Imi poti spune te rog de unde ai luat materialul cu minioni? Multumesc!
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Mar 20 Sept 2016, 9:41 am

Oliv, e absolut superbisim rucsacul!!!
Foarte foarte reușit, bine lucrat si materialul e perfect!!
Sper sa iti primesti masinuta inapoi repede si sa ai spor la cusur cat mai multe frumuseți!
Daca imi permiti un mic sfat, daca vrei sa mai faci posete/genti/rucsacuri (si ar trebui sa mai faci ca ai talent ;) ) poate te orientezi spre o masina mai veche, metalica.. nu au ele asa multe cusaturi si optiuni, dar pentru materiale groase sunt mai potrivite Smile Nu sunt asa sensibile ca suratele lor moderne si de obicei se gasesc second-hand la preturi destul de accesibile...
Succes
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de oliv Mier 21 Sept 2016, 1:20 pm

Multumesc, fetelor!  Merci
Si gentutele voastre sunt foarte frumoase si reusite!

Amalia, materialul e comandat din SUA, e bumbac din acela pentru quilting de la Quilting Treasures, se numeste "1 in a Minion".

Diana, am citit mai demult ca faci gentile cu o masina veche si am inceput sa ma uit si eu pe site-uri cu anunturi, doar ca inca nu am apucat sa studiez temeinic subiectul sa vad ce masina mi-ar trebui. Soacra mea are o masina Ileana care rupe ata si care probabil poate fi reparata, dar din pacate are masa iar eu nu am loc in apartament Sad, am nevoie de una portabila si nu foarte grea...
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de ppisic Mier 21 Sept 2016, 9:24 pm

Oliv, singura chestie cu masinile mai vechi e ca sunt facute din metal si suporta mai usor materiale groase. Masinile mai moderne au din pacate multe piese din plastic in interior si se uzeaza repede daca le fortezi prea des cu materiale groase/piele...
Normal, cele mai faine masini ar fi cele industriale ... dar inafara de pret, iti trebuie si spatiu..

Azi am facut inca 2 posetele, una pentru dominsoara mea si una pentru mine.
E un tipar nou aparut la Swoon, gratis Smile
Va prezint un duo nou nout; Heidi!
(se cos foarte usor, sunt facute pe un Pfaff computerizat, deci nu foarte vintage hihi)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ppisic
ppisic
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 390
Varsta : 43
Localizare : Olanda
Data de inscriere : 24/10/2008

http://www.ppisic.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de oliv Vin 23 Sept 2016, 10:47 pm

Diana, foarte dragute gentutele, sa le folositi cu placere!
O sa descarc si eu tiparul, multumim ca ne-ai spus de el!

Am luat si eu masina de la reparat ieri, se deplasase tija acului si de acolo erau zgomotele... Se pare ca pot coase materiale groase cu ea, dar la viteza mica si ajutata manual... Acum merge foarte frumos, cred ca in curand incerc si eu o gentuta cu piele Smile
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Vin 21 Oct 2016, 7:39 am

Buna tuturor! Va urmăresc de ceva timp. Faceți genti minunate. As vrea si eu să-mi fac o geanta. Însă nu de piele pt ca nu am picioruș special. Am o mașină casnica Brother bq25 si mai nou mi-a donat cineva o mașină de cusut Veronica. Ea este foarte grea în comparație cu cea de plastic. Încă nu am reușit să o folosesc (ceva nu fac bine la ea). Credeți că aș putea coase piele cu ea? Unde pot găsi tipare/tutoriale pt genti dar gratuite pt început?²
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Gabica Vin 21 Oct 2016, 12:07 pm

christinuca a scris:Unde pot găsi tipare/tutoriale pt genti dar gratuite pt început?²

Deschide o pagină google. Scrie la căutare: bag free patterns, sau tipare gratuite genţi. Vei primi multe situri unde găseşti după pofta inimii.

Sau pe pinterest. Trebuie să-ţi faci cont. Îţi trebuie un nume, parolă şi o adresă de mail. Vei găsii ceea ce cauţi. Te aşteptăm apoi cu realizările la topic.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Vin 21 Oct 2016, 12:37 pm

Multumesc!
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mar 25 Oct 2016, 12:46 pm

Ce de gentute, rucsace portofele am gasit pe aici. Mi-ati lipsit dragelor voi si lucrusoarele minunate pe care le faceti!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Lun 05 Dec 2016, 9:52 pm

Revin după o lungă pauză...Am reușit să fac și eu câteva genti. Dar nu reușesc să încarc pozele pe photobucket, pe telefon. Mai exista si alta posibilitate de a posta pozele? As vrea un feedback.
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de raluk0182 Mier 07 Dec 2016, 8:22 pm

oliv, foarte fain rucsacul, vesel pt.copil. Sa-l poarte sanatos!
Ppisic, ma inclin, e uimitor tot ce faci. Flowers
raluk0182
raluk0182
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 42
Localizare : bacau
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de oliv Mar 13 Dec 2016, 10:52 am

raluk0182, multumesc! Smile
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Joi 05 Ian 2017, 11:25 am

Buna tuturor!
Am reusit sa ma reapuc de treaba, dupa o pauza de aprox 1 an, timp in care fetita mea a fost (si va ramane forever) prioritara.
Am vrut sa lucrez pe in, sa combin broderia mecanica si croitoria si uitati ce mi-a iesit.
Cum vi se par? Portfarduri si o sacosica. Pe portfard am brodat logo-ul cuiva.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Joi 05 Ian 2017, 11:31 am

Si am reusit sa fac cateva genti tip postas sau tip shopping bag.
Incet, incet ma perfectionez eu...Am inceput sa respect intru totul anumite tehnici din croitorie Smile)))
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de dorina narita Joi 05 Ian 2017, 11:41 am

Christinuca, felicitări! iți apreciez munca, sunt foarte utile lucrurile pe care le-ai facut! Cu cât vei lucra mai mult cu atât iti vor iesi mai frumoase broderiile.
Ce nu-mi place,este că sunt șifonate. Dacă le-ai călcat si arată tot așa, eu cred că trebuia să faci o probă de la început, ca să nu te muncești atât, dacă nu le-ai călcat, nu știu ce să-ți spun, trage tu concluzia....
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Joi 05 Ian 2017, 12:00 pm

Mulțumesc pentru apreciere! Si mai ales pentru sfaturi. Intradevar nici mie nu mi-a placut ca s-a sifonat. Sigur că am călcat materialul inainte. Însă tot s-a sifonat (cred că te referi la cel cu textul "Lenani", nu? Apoi l-am făcut pe cel roz si a ieșit mai ok. Trebuie sa insist mai mult cu calcatul, înainte de a finaliza si sa lucrez cat mai finuț.
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de dorina narita Joi 05 Ian 2017, 2:00 pm

Da, la el mă refeream! Mie nu-mi plac materialele sifonate, mi se pare o muncă inutilă pe un material ce nu poate fi călcat, fiindcă arata șleampăt.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Joi 05 Ian 2017, 3:19 pm

Asa este! a fost primul meu portfard si l-am sucit pe toate partile pana m-am hotarat cum sa cos fermoarul :D
Trebuie clar sa lucrez mai ordonat si vor arata si mai bine. Cred ca stiu unde am gresit. am calcat materialul, am lipit termocolantul si apoi am brodat. Trebuia sa calc, brodez, calc si pus termocolantul si iesea bine.
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de odrina Joi 05 Ian 2017, 6:18 pm

Sunt frumoase, mie imi plac tare mult gentile "postas", de cate ori revine moda, o scot pe-a mea (de piele) de la "naftalina". Poate o sa-mi fac una si din material.
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de christinuca Joi 05 Ian 2017, 11:34 pm

Eu sunt mamica unei fetițe de 1 an si 4 luni. Îmi este foarte utilă geanta tip poștaș. Nu ma mai îmbrac elegant, mereu cu blugi si adidasi. Port bebelina în sistem/port bebe si îmi este de mare folos. Odrina te astept cu poze, dacă te hotărăști să -ti faci. Mulțumesc pt apreciere :*
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de piciul Vin 06 Ian 2017, 6:37 am

Christinuca, se vede evolutia ta in ale gentilor din pozele puse de tine.
Si eu sunt adepta posetei "postas" mica, nu mare, cand merg la piata, ca sa am grija doar a sacoselor cu legume wink
Spor si sanatate tie si celor dragi tie!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X - Pagina 7 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 15 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB