Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

+19
danabarbu2007
MihaelaT
Gabica
piciul
Dorulet
LRodica
ppisic
lenutastan
Karina33
ioana soare
Samarineanca
ismi3ismi
dorina narita
valentinadof
Talangela
PAULA CONSTANTIN
danire
gagaritz
anarux
23 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Important CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de Admina Lun 26 Oct 2015, 6:14 am

O data cu începerea sezonului rece, vremea ne gonește de afară și ne îndeamnă să petrecem mai mult timp în casă, în confort și căldură. Astfel, gândul ne duce la un cămin primitor, o casă confortabilă, plină de țesături și cusături meșteșugite, atent cusute de doamna casei. Intre toate țesăturile casei, la loc de cinste, îmbietoare seară de seară, este lenjeria de pat. Nelipsind din orice gospodărie, vă propunem să vă înnoiți casa cu o lenjerie de pat, un set format din cearceaf normal sau cu elastic, cearceaf plic (sau variațiuni: cu capse, cu fermoar), față de pernă decorativă sau mare (1 sau mai multe bucăți). Vă recomandăm să includeți volane, materiale înflorate, broderii, monograme sau orice doriți pentru a avea o lenjerie de pat interesantă.


Nu exista conditii privitoare la materialul folosit, croiala sau stil, atata timp cat este respectata tema concursului. Trebuie sa fie o lenjerie croita si cusuta de participanta la concurs si se vor face poze pe toata perioada lucrului (material+tipar sau instructiuni de croire, partile croite inainte de imbinare, dosul si alte patru poze cu produsul finit. Sunt admise maxim 7 poze, de dimensiuni 640x480 pixeli, cat mai clare).

Impunem urmatoarele conditii:

* sa fie respectata tema concursului si termenul de inscriere;
* materialele folosite sa fie adecvate lenjeriilor si cuverturilor;
*  va sugeram sa includeti in modele volane, materiale înflorate, broderii, monograme;
* nu impunem modelul, stilul si nimic altceva ce poate fi influentat de creativitatea voastra proprie.


Pot participa membrii cu minim 50 de mesaje, deci inscrierea pe forum, special pentru participare, este exclusa! Pot participa si membri noi inscrisi pana la data de 25.10.2015, atata timp cat posteaza pana la sfarsitul concursului cele 50 de mesaje necesare, dar nu posteaza doar de dragul de a strange mesajele necesare; puteti comenta la creatiile de pe forum, puteti sa aratati ce ati lucrat, sa intrebati sau sa raspundeti privitor la nelamuriri de pe forum, sa "barfiti" la sectiunea sociala, etc.

Durata concursului este incepand de luni 26.10.2015, ultima zi de inscriere va fi duminica 15.11.2015.

Votarea se va face cu juriu in urmatoarea saptamana, urmand ca rezultatele sa se transmita in cel mai scurt timp.


Pozele se vor trimite pe adresa de email a forumului forum.lucrudemana [ @ ] gmail.com si una dintre administratoare va posta in cel mai scurt timp, mesajul vostru pe forum, fara a mentiona numele concurentei. In acest fel, dorim sa dam sanse egale tuturor. Se va trimite un email, in care sa specificati ca participati la concurs cu acea creatie, ce utilizator folositi in forum, se va preciza sursa explicatiilor de croire (unde este cazul), apoi este necesar sa vorbiti in cateva fraze despre ce v-a inspirat sa lucrati si se vor atasa maxim 7 poze, la dimensiunea corecta.

Am sa va rog sa trimiteti poze la dimensiunea 640*480 pixeli; se accepta maxim 7 poze, in diverse ipostaze (in lumina naturala, cu blitz). NU se accepta poze tip colaj . O poza sa prezinte materialul partial croit (sa se vada si parti decupate, dar si metraj); o poza sa fie din timpul executiei, cu articolul partial asamblat; o poza trebuie sa prezinte dosul produsului; o alta poza (minim), trebuie sa arate un detaliu important de pe produs, un element dificil sau bine lucrat; in celelalte poze va rog sa pozati creatia in intregime, surprinsa din mai multe unghiuri.

Premiile sunt oferite de www.decusut.ro

Sunt puse la dispozitia castigatorilor acestui concurs 3 premii:

- Locul I - voucher in valoare de 200 lei

- Locul II - voucher in valoare de 150 lei

- Locul III - voucher in valoare de 100 lei

Voucherele pot fi folosite pana la data de 15.12.2015. Castigatorii nu vor primi fizic un voucher, se va tine cont la comandarea produselor de premiu.

Premiile vor fi trimise de catre firma care sponsorizeaza acest concurs, doar la adrese de pe teritoriul Romaniei, deci trebuie sa apelati la rude, daca veti castiga si locuiti peste hotare.

NU VOM PRIMI IN CONCURS, MEMBRELE CARE NU AU POSTAT PE FORUM, CREATII LA CROITORIE! Trebuie sa demonstrati ca stiti sa lucrati, prin ceea ce ati cusut.

Aveti timp de gandire, de inspiratie si de creatie. Hotarati-va daca doriti sa participati, daca aveti deja in plan o lenjerie sau o cuvertura, pe care sa o puteti posta la concurs, respectand cerintele. Este un concurs relaxat, menit sa va motiveze sa creati, sa lucrati.

Va recomandam sa cititi toate postarile acestui subiect, in situatia in care doriti sa participati; pot aparea detalii suplimentare in mesajele postate de organizatori: Diada sau Admina! Pentru informatii si detalii va asteptam sa postati in continuare. Bafta tuturor!


Ultima editare efectuata de catre Admina in Lun 15 Feb 2016, 9:33 pm, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de anarux Lun 26 Oct 2015, 1:24 pm

foarte interesant eu fac lenjerii de pat bebe ,merge?
anarux
anarux
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2015

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de gagaritz Lun 26 Oct 2015, 6:56 pm

Ma bag si eu Smile ma primiti Smile
gagaritz
gagaritz
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 40
Localizare : moreni -dimbovita
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de danire Lun 26 Oct 2015, 9:14 pm

Si cuvertura sau doar lenjerie? O patura patchwork merge?
danire
danire
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : iasi
Data de inscriere : 21/05/2014

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Mar 27 Oct 2015, 11:33 am

Chiar ma întrebam zilele trecute daca nu cumva o mai fi fost vreun concurs si eu nu am fost pe faza, si iată ca nu a întârziat sa apara si concursul, nu foarte pompos dar destul de usor, practic si necesar. Multumim
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Important Sint din Republica Moldova pot sa particip?

Mesaj Scris de Talangela Mar 27 Oct 2015, 4:04 pm

Salut,
sint noua aici, unde ma inregistrez la concurs sau e deajuns mesajul acesta?
A mai intrebat un participant la concurs daca se poate de cusut set pentru bebe.
Va multumesc.
Talangela
Talangela
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Moldova
Data de inscriere : 09/03/2015

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de valentinadof Mar 27 Oct 2015, 7:45 pm

Talangela si fetele care sunteti mai noi,cititi cu atentie,in primul post de la acest subiect sunt scrise toate detaliile.Succes!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de Admina Joi 05 Noi 2015, 9:35 pm

Da, se pot face si lenjerii de pat pentru patuturi mai mici, de copii sau de bebelusi, cu conditia sa aiba 3 piese: cearceaf (cu elastic sau drept), cearceaf pentru patura (sau, ca tot intreba cineva de patura patchwork se poate face, dar impreuna cu un cearceaf simplu si o fata de perna, deci setul sa aiba tot 3 piese) si o fata de perna sau mai multe, in functie de necesitatile voastre. Deci daca faceti setul pentru un pat de 2 persoane, dar doar unul doarme cu perna, puteti face doar o fata de perna.
Si cuverturile se pot include in set, in locul cearceafului plic sau cearceafului pentru patura/ plapuma/ pilota. Deci tot 3 piese sunt necesare, puteti adauga la cuvertura, cearceaf simplu si fata de perna si hai la concurs! cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de Admina Sam 14 Noi 2015, 6:22 am

Va reamintesc ca mai sunt doua zile, de lucrat si de pozat. Vom incepe sa postam creatiile inscrise in concurs, cat de curand. Sport tuturor si bafta concurentelor! cos

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de gagaritz Dum 15 Noi 2015, 3:46 pm

Smile Smile gata gata ?Smile
gagaritz
gagaritz
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 40
Localizare : moreni -dimbovita
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de diada Dum 15 Noi 2015, 7:26 pm

Concurenta 1.

Acest concurs s-a suprapus cu dorinta mea de a-i face fetitei mele o noua lenjerie de pat, in speranta ca va adormi in patutul ei mai devreme si mai repede ;) . Asa ca m-am apucat de treaba: am ales un bumbac de calitate, moale si confortabil, dar cu imprimeu vesel in culorile ei preferate.
Tipar nu am folosit, pur si simplu  am masurat patura, patul si pernutele, am calculat adaosurile si am croit... Toate partile sunt dreptunghiulare...
Cearsaful are un volan, care acopera marginea patului,  pt volan am folosit o banda croita pe lungimea materialului imprimat- 2metri. Cearsaful pt patura e imprimat pe fata, dosul e format din 2 parti uni roz & albastru, in ton cu imprimeul de pe fata. Pernutele le-am facut din material uni si le-am decorat cu materialul imprimat si o bentita de catifea - am ezitat intre catifea si zigzag... Inchiderea la pernute si cearsaf e cu nasturi.
Pentru ca mi-a ramas o bucatica de material imprimat am facut si o camasuta de noapte, ocazie cu care am folosit toate materialele la maxim! Clienta e foarte fericita si eu pe langa ea Smile
Succes tuturor si somn lin!

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 1la%20croit-%20pernuta

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 2inercand%20accesoriile

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 3la%20cusut

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 7detailii

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 4pe%20dos

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 5set%20teriminat%20

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 5set%20teriminat

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 6set%20teriminat

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de diada Dum 15 Noi 2015, 7:37 pm

Concurenta 2.

Am ales sa fac o lenjerie cu fete duble, dos simplu si nuante de rosu alb  pentru fata:

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 12227384_839836389447337_62591890_o%20640x480

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT Dos%20rosu

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 12228062_840612602703049_2104494835_o%20640x480

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 12235391_840612646036378_1265085557_o%20640x480

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 12236900_840612966036346_1027951290_o%20640x480

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 12227442_840620746035568_998133047_o%201%20640x480

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 12228145_840612779369698_748209976_o%20640x480

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de diada Dum 15 Noi 2015, 7:57 pm

Concurenta 3.

Mi-am dorit o lenjerie foarte mare, din bumbac. Am achiziționat două kilograme cupoane de bumbac, nuanțele primite fiind de galben și vernil ou de rață.
Inițial am vrut să folosesc o bucată de material bleo, imprimată cu fluturi roșii și verzi, dar punând materialele unul lângă altul, nu mi s-a mai părut o idee bună. Sad
Am folosit un fermoar de 150 cm la cearșaful de plapumă, unul de 50 cm la perna mare și două a câte 21 cm la perna mică. Dimensiunile sunt:
           
cearceaf plapuma: 210/162cm
cearceaf pat: 240/190cm
perna mare: 72/58 cm
perna mica 47/39 cm
     
Fiica mea a realizat un șablon al unui fluture zâmbitor. Din loc în loc a desenat pe fiecare produs forma șablonului. Ajutându-mă de un gherghef rotund am brodat cu ață verde, în urma acului, fluturii.
Deși vine iarna, am o lenjerie de pat primăvăratică. ￿
Din materialul rămas, voi mai face alte perne.

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT Poza6

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT Poza4

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT Poza3

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT Poza5

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT Poza2

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT Poza%201

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT Poza7


_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de dorina narita Dum 15 Noi 2015, 8:41 pm

Ptii, ce lenjerii frumoase! Felicitari concurentelor!
Acum ca am masina noua, abia astept sa-mi cos una.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 16 Noi 2015, 9:30 am

Din pacate am ratat concursul acesta,as fi vrut sa particip cu aceasta lenjerie pt patut de copil,insa nu am apucat sa o termin...Imi plac lenjeriile concurente,sunt lucrate frumos.Felicitari!
[img]CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 206217b[/img]
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de Admina Lun 16 Noi 2015, 9:46 am

Concurenta 4.
Pentru acest concurs am decis sa fac o lenjerie pe care sa o ofer unei bebeluse de 3 saptamani si deci a fost cu atat mai tentant sa imi pun imaginatia la incercare. Setul este compus din cearceaf patut , husa de pernuta in care am imbinat 2 materiale uni si unul imprimat...am realizat un volanas in cute la coltul de sus, iar ca sistem de inchidere butoniere cu nasturi., si husa de pilota ..pastrand aceeasi tema ca la pernuta cu volanas dublu , la distanta de 2/3 de bumbacul uni .
Cum imprimeul era cu pasari mi-am zis ca este dragut sa transmit un mesaj care sa se lege de tema proiectului...bufnite...asa ca am brodat in partea de jos a husei o strofa din "Somnoroase pasarele".
Materialele din care am confectionat lenjeria sunt din bumbac neted, pentru pielea delicata a unui bebelus. Sper sa va placa , dar mai mult sper sa surprind mamica fetitei , pentru ca nu stie ce i s-a pregatit!
CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 1

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 2

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 3

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 4

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 5

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 6

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 7

Ismi, pacat ca n-ai terminat. cos Acestea sunt concurentele pentru acest concurs. Vom contacta membrii juriului si le vom trimite tabelul de jurizare si in functie de timpul disponibil al fiecaruia, vom posta rezultatele.
Bafta concurentelor! ura

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de christinuca Mar 17 Noi 2015, 8:58 am

imi pare rau ca abia acum am vazut concursul pe email Sad( sper la urmatorul sa fiu pe faza!!! Super initiativa voastra.
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de christinuca Mar 17 Noi 2015, 9:07 am

Superbe toate lenjeriile realizate de concurente!
christinuca
christinuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 113
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 08/01/2012

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de diada Vin 20 Noi 2015, 7:44 pm

Multumim membrelor juriului pentru ajutorul acordat. Juriului este format din: Mihaela T, Karina, Valentina dof. Ordinea notarilor acordate de juriu este diferita de ordinea mentionata anterior.

Participantele la concurs sunt:

Concurenta 1. Ppisic
Concurenta 2. gagaritz
Concurenta 3. Gabica Marinescu
Concurenta 4. danabarbu2007

Tabelul cu notele acordate de juriu este atasat mai jos:

CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT Clasament

Avem si cateva mentiuni din partea juriului:
Mihaela T:
1. A realizat o lenjerie utila atat vara cat si iarna, e buna ideea cu sacul de dormit. Nu-mi plac la fata de perna modul de inchidere.
2. O lenjerie simpla, nimic indeit. Nu am vazut care este modul de inchidere a fetelor de perna si a pilotelor. Per ansamblu este draguta.
3. Broderia nu e cea mai reusita. Fermoarul nu e montat corect, nu trebuie sa se vada. Pare sifonata pe pat.
4. O lenjerie frumoasa si vesela, bine executata si-mi place ideea versurilor. O buna prezentare a produsului.

Karina:
Pentru concurenta 1: am notat mult fata de cat as fi vrut...nu se vad butonierele cum sunt facute atata timp car sunt nasturii inchisi. Si mi se pare deranjanta aplicatia (in relief) pebtru fata de perna, mai ales pentru un coplil cu pielea fina.

Pentru concurenta 2 n-am putut nota nimic. Din pacate (sau fericire) am vazut ca a postat pe fb pe la mijlocul lunii lenjeria cu care a intrat in concurs. Mi-a aparut Firicel care-i multumea doamnei respective pentru lenjeria cumparata (am remarcat imprimeul pus de-a latul) si am intrat ca matza curioasa sa vad daca alte lenjerii sunt lucrate mai bine. Si-am vazut atunci lenjeria cu doua fetze lucrata pentru o clienta mai fitzoasa...ghinion!

Pentru concurenta 3: culorile sunt potrivite prost, nu-i nici contrast, nici asorteu! Iar fermoarul e pus cumplit. Macar pentru un concurs mi se pare de bun simt sa va dati silinta mai mult, exista sute de tutoriale pe net din care puteti invata!

Pentru concurenta 4: imi place combinatia materialelor, m-ar deranja volanul de la pernuta dar cred ca nu o va folosi prea curand copila. Cum sunt cam carcotasa din fire nu am putut sa nu zambesc gandindu-ma ca bufnitele din lenjerie taman se trezesc cand ar trebui sa doarma mama si copila...


Clasamentul in urma notelor obtinute este:

Locul I: danabarbu2007
Locul II: Ppisic
Locul II: Gabica Marinescu

Multumim sponsorilor acestui concurs: Brorom Sibiu www.decusut.ro

Premiile sunt oferite de www.decusut.ro

Sunt puse la dispozitia castigatorilor acestui concurs 3 premii:

- Locul I - voucher in valoare de 200 lei

- Locul II - voucher in valoare de 150 lei

- Locul III - voucher in valoare de 100 lei

Voucherele pot fi folosite pana la data de 15.12.2015. Castigatorii nu vor primi fizic un voucher, se va tine cont la comandarea produselor de premiu.

Premiile vor fi trimise de catre firma care sponsorizeaza acest concurs, doar la adrese de pe teritoriul Romaniei, deci trebuie sa apelati la rude, daca veti castiga si locuiti peste hotare.



Fetelor, astept adresele voastre pentru a le comunica sponsorului. Nu uitati ca voucerele pot fi folosite pana la data de 15.12.2015

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de danabarbu2007 Vin 20 Noi 2015, 8:17 pm

Hey!!!!!!!!!!! Deschid pagina cu forumul, vad nr.4 si cred ca sunt pe locul 4 , apoi vad tabelul si zic wowwwww ...super! Am castigat ! Ma simt ca  fiica-mea atunci cand descopera surprize in oul Kinder. Multumesc Adminelor si sponsorului pentru concurs si premii...si pentru ca sunt bucuroasa ma bate un gand...o sa va spun eu ..sper sa fie posibil!
Multumiri si juriului...si multumesc mai ales pentru sfaturi! e bine cand sunteti carcotase asa am invatat sa facem treaba mai buna! VA PUP PE TOATE! kiss


Ultima editare efectuata de catre danabarbu2007 in Vin 20 Noi 2015, 8:31 pm, editata de 1 ori
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de Admina Vin 20 Noi 2015, 8:25 pm

Felicitari participantelor si castigatoarelor! Foarte frumoase toate, sa le folositi cu drag. Sleep
Speram sa va alegeti premii frumoase, de pe site-ul www.decusut.ro
Multumim sponsorilor pentru premii si sugerarea temei! Flowers
Si nu in ultimul rand, multumim mult experimentatelor noastre membre ale juriului, care ne-au ajutat cu punctarea concurentelor. Flowers

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de Samarineanca Vin 20 Noi 2015, 10:51 pm

Felicitari! Flowers
Mi se pare absolut firesc sa fie castigatoarea danabarbu la acest concurs, dupa cum la acela cu hainutele pt. copii mi s-a parut absolut firesc sa fie kabunta. Hmm, oare care e concursul care mi se potriveste mie? scratch
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de ioana soare Vin 20 Noi 2015, 11:07 pm

Unul cu costume pt adulti , pt care sa pregatesti o rochie medievala:)

Felicitari Dana! Felicitari tuturor concurentelor! Flowers Flowers Flowers

Mi-ar fi placut sa vad si quilturi, dar timpul a fost prea scurt pt asa ceva.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de Samarineanca Vin 20 Noi 2015, 11:16 pm

Ca bine zici, ioana! Am de vreo 2 ani una in plan, la care intra 5 metri de catifea si enshpe metri de tot felul de benzi decorative. Cu asta sigur as castiga, dar astept concursul care ofera o masina de 2000 lei, ca sa merite efortul. CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT 2371796131

Edit: scuzati ca poluez postul, gata, ma opresc.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de gagaritz Sam 21 Noi 2015, 8:28 am

Buna dimi ,felicitari fetelor si daca imi e permis sa imi spun parerea as remarca citeva lucruri ,clenta fitoasa este prietenea mea (de fapt ambele si cea cu lenjeria rosie si cea cu lenjeria turcoaz cu dos simplu si de asta mi-am permis sa spun acest lucru ,) nu mi-as fi permis sa fac  o astfel de afirmatie de o alta clienta ,Fiind limitat nr de poze probabil ca  nu am reusit sa pun poze si cu butonierele sau ceea ce ar fi fost greu de realizat .Nu scria  in regulament ca nu as avea voie sa postez undeva (pt ca juriul nu era format din concurente incat sa fiu votata de eleca ma cunoasteau,de asta mi-am permis sa postez )Daca imi amintesc bine am postat cu o zi sau 2 dupa concurs cind lenjeria era deja la preitena mea si ma intreba de ce nu am pus poze .Si nu in ultimul rind ma asteptam ca nefiind mereu activa pe fotum sa nu cistig  nimic..cred ca totusi lenjeriile sunt bine lucrate daca ati dat o tura prin album Smile  (app la ce va referiti cind spuneti ca  materialul e pus de-a latul ?Smile tricot daca faceti referire la acea lenjerie cu dungile verticale ar trebui sa aveti in vedre faptul ca pilota doamnei avea 240 pe 260 si latimea nu imi permitea sa o fac altfel ,fara a face cusaturi urit vizibile ,am alea sa pun materialul pe lat ,dar astea sunt lucruri ce nu tin de cooncurs:)
gagaritz
gagaritz
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Varsta : 40
Localizare : moreni -dimbovita
Data de inscriere : 24/01/2010

Sus In jos

Important Re: CONCURS CROITORIE - LENJERIE DE PAT

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB