Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

+37
dariaoana
irish05
dina_dorina
cami26
FLORIAN
Armeana
Ana Maria
DANIELA.I
claudinna
ionela stefan
Wave
infairyland
Lali
maria_covacef
Ania
SilviaDumitrescu
irinaindira
ariana
cris69
geany
Kristina
bijouxdemonange
livia1981
Agatha
Eva
duchess
little_light
Camy
adar
diada
ioana soare
arime
aisha
Admina
mihatm80
MihaelaT
ppisic
41 participanți

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Admina Sam 26 Sept 2009, 8:29 am

aidaalex, foarte frumoase accesorii ai lucrat. Si colierul si centura, sunt interesante; cum spune si Ioana, modul de imbinare e foarte original. ura
Maria, imi place setul tau, e foarte vesel. Si merg de minune cu haine uni, de culoare mai inchisa. love Si eu sunt "in love" de firele de la Love. rade Am lucrat fularul pentru concurs si am in plan jambiere si mitene si o groaza de accesorii, mici si sper eu, interesante.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty miros frumos intre hainute

Mesaj Scris de Felicia2 Dum 27 Sept 2009, 5:30 pm

salut,

n-am stiut unde sa postez sapunelele mele...le crosetez imbracaminte din 2 bucati, le leg cu fundita colorata si le atarn pe umeras intre rufe. tricot hainutele miros acum si mai frumos:D

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre diada in Dum 27 Sept 2009, 10:00 pm, editata de 1 ori (Motiv : incarcat poze pe 99poze.ro)
Felicia2
Felicia2
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/05/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Camy Dum 27 Sept 2009, 5:42 pm

fetelor,foarte frumoase creatiile voastre.

apor maxim hug
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de diada Dum 27 Sept 2009, 10:03 pm

Felicia, te rog frumos sa intri la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] topic si sa vezi cum se pun pozele pe forum, este pacat ca le si incarci pe imageshack.us si nu pui codul care trebuie.
O sa-ti editez eu mesajele sa se vada pozele dar te rog frumos pe viitor sa le incarci cum trebuie. Multumesc!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de ioana soare Dum 27 Sept 2009, 11:45 pm

Maria dar ai avut un spor! Ai fost foarte harnica si ai reusit sa faci niste lucrusoare deosebite! Felicitari! Flowers

Felicia super ideea ta!

Eu am facut astazi un colier, cadou pentru o prietena de ziua ei. Bilele mai mici au inauntru margelute de lemn, iar pe cele mari le-am umplut cu vatelina (umplutura pentru perne) pentru ca nu am avut margele din lemn atat de mari.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de diada Lun 28 Sept 2009, 9:58 am

Minunat! sa-l poarte cu placere prietena ta! love love love

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de geany Lun 28 Sept 2009, 12:23 pm

wow... asa am exclamat si in realitate,,, de unde atatea idei creative?... imi place foerte mult, parca sunt niste praline de ciocolata amaruie si ciocolata alba Flowers Felicitari, cu siguranta prietena va fi foarte incantata. La multi ani de ziua ei cake
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 28 Sept 2009, 3:42 pm

Felicitari, fetelor pt creatiile minunate care ies din manutele voastre! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 28 Sept 2009, 4:22 pm

Diada,Geany,Mihaela va multumesc mult pupi

Geany si prietenul meu a zis la fel ca tine, tot intreba "bobo,bobo?" Smile
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty multumesc diada:)

Mesaj Scris de Felicia2 Lun 28 Sept 2009, 7:55 pm

diada, multumesc si scuze. gata, m-am prins. asa o sa fac de aici incolo. kiss
Felicia2
Felicia2
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/05/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de aidaalex Mar 29 Sept 2009, 9:09 am

Maria, e foarte frumos setul tau multicolor!
Ioana imi place colierul tau, poti sa-mi spui ce fir ai folosit la margelutele aurii? pupi
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 29 Sept 2009, 9:16 am

Aida firul pe care l-am folosit este Anchor si nu mai stiu cum, e la jurubita si l-am luat de la merceria Andreaua. E format din mai multe firisoare stranse impreuna. Aveau si argintiu.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de aidaalex Mar 29 Sept 2009, 10:27 am

Multumesc, Ioana! Merg maine la mercerie sa-mi iau.
Cea mai noua creatie a mea, lucrata din resturi de fire
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de bijouxdemonange Mar 29 Sept 2009, 11:20 am

wow ce lucruri frumoase ati facut voi in ultima vreme! Nici nu stiu care imi place mai mult!

Kristina este superba geanta de blugi cu croset!

Maria_covacef
, imi place esarfa in degrade, imi plac si culorile! Iar setul multicolor este dulce tare!

Felicia, super ideea cu saculetii, o voi folosi si eu!

Ioana, super colierul! Mi-ar placea si mie sa invat sa crosetez pe margelute!

Aida, este foarte interesant cum ai folosit resturile! Si gentuta pentru sora ta este frumoasa![b]

Va pupicesc! kiss
bijouxdemonange
bijouxdemonange
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 256
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/03/2009

http://bijouxdemonange.blogspot.com

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 29 Sept 2009, 12:46 pm

Multumesc mult Bijoux! hug

Pentru bile filmuletul acesta link este foarte bun, cu o mica diferenta insa, cea mai buna metoda de a incepe bila nu este cea folosita de ea in filmulet - cu mai multe picioruse in ultimul ochi de lant, ci cea din filmuletul acesta link , pentru ca in felul acesta nu ramane gaura prea mare.
O sa le adaug si la link-uri pentru a fi mai usor de gasit.

Aida e foarte frumoasa gentuta! Imi plac culorile! I-ai pus fermoar?
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Ania Mar 29 Sept 2009, 3:43 pm

am avut cu ce sa`mi cladesc si eu ochii - dupa 3 luni de stat pe " tusa" mi`a revenit si mie cheful de impletit , crosetat etc, dar sa vad cum fac pt ca bebikul meu imi consuma tot timpul - practic vrea numai la mine in brate si sa il culc pe picioare - asta doar ziua din fericire noaptea adoarme cu biberonul in gura. asa ca o sa imi fie un pic mai greu sa lucrez dar vad eu cum ma descurc .
oricum felicitari la toate pt realiza !
Ania
Ania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 36
Data de inscriere : 05/11/2008

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de aisha Mar 29 Sept 2009, 3:49 pm

Aida, imi place cum imbini culorile. Am remarcat asta si la centura postata mai inainte si la gentuta.

Felicia, interesanta ideea cu saculetii. E de retinut pt cand o sa ma apuc de crosetat.

Maria, fularul -sal imi place cum vine, in special in postura de sal. wink Foarte sic!

Ioana, daca ai sti cat m-am chinuit sa gasesc filmulete cu bile din astea crosetate! Smile Interesant colierul! Pe ce l-ai insirat? Crezi ca bilele cu vatelina n-or sa se deformeze?
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 29 Sept 2009, 4:22 pm

Aisha si eu tot cautam tutoriale si filmulete si nu gaseam , pana cand mi-am dat seama ca ceea ce cautam este folosit la jucariile amigurumi Idea De acolo a fost simplu Smile

E insirat pe firul auriu din care am facut si bilele, arata si se tine foarte bine. Vatelina am indesat multa multa si nu cred ca au cum sa se deformeze, poate la spalat, ca asta nu am testat. Jucariile amigurumi sunt tot cu vatelina umplute. Pe viitor vreau sa folosesc doar margele din lemn, dar acum neavand, am folosit ca solutie de compromis vatelina pentru ca trebuia sa-l termin si sa-l fac cadou.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de diada Vin 02 Oct 2009, 1:29 pm

Capitolul 2

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1) - Pagina 12 Empty Re: Accesorii crosetate-genti, curele, bijuterii (1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB