Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

+15
valentinadof
Giorgi
Floren
tomari
feerya
piciul
diada
danniela
michelinebeaulieu
LRodica
MagdaMarin
gaza
Admina
geany
AlinaJ.Bijoux
19 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 28 Iul 2015, 5:32 pm

Vreau si eu masina de tricotat. A avut mama cand eram eu mica dar a vandut-o. Sad
Si eu mi-am achizitionat saptamanile trecute cate ceva de imbracat/incaltat si am mai primit o gramada de la fina mamei mele din Germania, care are cam aceeasi masura ca si mine, la 33 de ani. Aproape toate hainele sunt noi sau putin purtate. Ca de, fina isi permite la 8000 de euro salar pe luna. Imi fine nu vreau sa fiu rea pt. ca asa e in vest, medicii au salarii mari.
Poze nu am ca nu am apucat sa le fac!!! Neutral
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de piciul Mar 28 Iul 2015, 6:36 pm

Nici sa nu fi rea; bucura-te ca le ai..alege ce vei purta, da mai departe ce nu-ti vine! hug
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 28 Iul 2015, 7:00 pm

Exact asa am si facut Piciule!!! Si oricum pana acum am dat si eu destule haine care nu imi mai veneau.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Mar 28 Iul 2015, 10:12 pm

piciul a scris:Si acum ce faci....adica tu in concediu si ea va lucra singura un pulovar pe care il vei imbraca la toamna..Sleep era un vis al tau

rade rade rade  Esti mai mult decat pot eu visa!!! Esti o "improver of dreaming" !!!
Mai zi,ca-mi place!!! pupi

Alina,ce bucurie sa te trezesti cu multe haine odata,cred!
Sa le porti super-bucuroasa,super-sanatoasa!!!
Masina de tricotat,uite,mai gasesti si acum,nu pinge!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 29 Iul 2015, 1:40 pm

Nu plang eu asa usor. Inca mai stau pe ganduri daca sa imi iau sau nu. Mi-am luat masina de cusut acum vre-o 4 ani de la Lidl si cred ca am folosito cam de 4-5 ori in acesti ani. Mai trebuie sa imvat la ea candva.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Mier 29 Iul 2015, 4:11 pm

Plang eu,insa.Am incercat la a mea masina de tricotat azi sa misc ceva si mi-am prins urechile.Faceam ce faceam si stricam cate ceva.
Cred ca e de durata invatatul si ca imi scapa ceva.Chiar ca o las pentru dupa concediu!

Curaj,insa,pentru masina de cusut;e mai simplu(sau asa mi se pare mie,sau asa e cand toate merg struna)!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Vin 21 Aug 2015, 4:35 pm

Am o idee conform careia ceea ce vand astia in magazine ca marfa cu sigla proprie e marfa facuta din ingrediente putine,ieftine si aproape de natura. Asa folosesc sapunul verde la litru de la K-fld,pentru ca e singurul care imi ingrijeste mainile dupa ce cel de la spital+solutiile cu care trebuie sa imi dau pe maini conform normelor prof. mi le ataca.
Acum am gasit la lidl un sapun ieftinior,l-am luat sa il incerc;nu e bun de sapun,imi ia trei straturi de epiderma,asa ma simt si atunci am incercat sa il folosesc la spalat.Spala singur,sterg faianta cu el,masina de spalat,inoxul,dulapurile(melamina)apoi sterg cu carpa uscata,lasa un luciu si un aer proaspat...Si miroase a sare,cred ca are sare in compozitie.Uite-l,si ma duc la treaba.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de Admina Dum 23 Aug 2015, 8:45 pm

Micheline, incearca ceva natural pentru maini. Sapun facut din uleiuri vegetale, sapun handmade si uleiuri pentru hidratare si hranire. Lasa chimicalele din comert... Cauta ulei de masline, ulei de cocos, nu mai zic de shea, ca e cam scumput, dar primele le poti gasi la preturi bune. Si ca sapun de maini, fa din nuci de sapun (desi si ala cam usuca) sau din lamai (a pus Dionisia reteta de detergent de vase natural, din lamai, dar e foarte bun si de sapun, ca e si putin gras de la uleiurile din coaja si e asa parfumat...). Noi avem sapun antibacterial la chiuveta de la intrarea din casa, unde ne spalam daca suntem murdari rau (gen dupa gradinarit, tuns iarba), dar altfel vreau sa ma mut pe naturale. M-am saturat de cele din comert,zid scumpe si proaste.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Lun 24 Aug 2015, 10:06 am

Da,fiecare ingredient chimic intra in piele si are un efect,mai dramatic sau nu! O Sa incerc uleiul de masline,ca mi-e la indemana.
Dar pentru casa,pereti,podele,tot cu ce am deja si mai cu o dezinfectie periodic pentru ca,la naiba,n-am chef de hepatite sau dermatite luate mocca asa,din inocenta!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de Admina Mier 26 Aug 2015, 7:46 pm

Micheline, problema e ca stim prea multe...
Doamne, ma ingrozeam. Nu cititi daca sunteti mai sensibili...Raul Gange (Ganga), din India e plin de gunoaie si chiar cadavre si indienii se imbaie in el, isi spala hainele acolo... affraid Cred ca e o chestiune de imunitate, daca am trece noi pe acolo ne-am imbolnavi din aer, ei sunt imuni. In State, americanii isi lasa copiii pe jos, prin magazine, mall-uri sa misune, sa bage apoi mainile in gura, sa faca imunitate puternica. Si nu mor pe capete, sincer iti zic. Am inceput sa ma calmez si eu, desi de multe ori inca sterg cosul de la supermarket sau il sterg pe manute, daca pune mainile pe jos...
Pana una alta, ma gandeam la tine, ieri. wink Am cumparat un mixer si l-am sterilizat cu clor. E sh, cumparat din casa omului, nu era f.f.f. murdar, dar nici curat. Acum straluceste.
Mi-am implinit un vis in materie de dotari in bucatarie, un mixer KitchenAid. love Si pun poza si cu aparatul de facut prajiturele mici, luat tot sh, dar nu era folosit.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de tomari Mier 26 Aug 2015, 8:46 pm

Admina sa le folosesti cu placere si spor!
Am vazut ca-ti place sa faci deserturi cu diferite ingrediente (simple sau mai pretentioase) asa ca era pacat sa ratezi aceste aparate care cu siguranta iti sunt de mare ajutor  love
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de Floren Mier 26 Aug 2015, 10:52 pm

Admina , sa folosesti sanatoasa si cu spor Kitchen Aid-ul ! E o comoara la casa omului , spun din proprie experienta ! Framanta aparatul asta o paineeeeee.... mama-mama ! Ce tipuri de palete-spirale-tocatoare ai la el ? Eu , pe langa cele 3 incluse in kit , mi-am luat masina de tocat si o paleta cu "stergator de parbriz" , d-aia care face creme si aduna si totul de pe bol , gen lopatica d-aia de silicon . A ! Si am si chestia aia care se pune in loc de sita de la masina de tocat , cu care se fac fursecuri .
Imi permit un micro-sfat : daca faci coca mai vanjoasa ( de paine , cozonac .... ) nu pleca de langa el , ca se misca si iti poate ajunge pe jos , asa ca mie !
Sa-l stapanesti pe viata !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de Admina Joi 27 Aug 2015, 8:15 am

Multumesc! Da, e o minune la casa omului, deja l-am incercat. Am facut blatul de diplomat, din doar 2 oua (vasul e mare, mai mult de moft am facut aluatul acolo...), apoi am batut 250ml frisca si am framantat paine. A iesit multa si foarte buna. Ai dreptate, Floren!
Am facut 4 franzele, in masina de paine nu-mi incapea atata aluat si l-am framantat cu jumatate de faina, lasat la dospit si s-a umflat mai ca a dat pe afara, apoi restul de faina, sare si l-am framantat iar si lasat in vas la dospit. Format painile si lasat la crescut in tava si copt. Mai complicat decat la masina, dar au iesit foarte bune.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] - dovada, desi in poza nu se vede gustul

Floren, am cele 3 palete clasice si razator/ feliator. Atat aveau cei de la care am luat, dar pot lua noi alte accesorii. Nu sunt scumpe toate, am vazut. Acesta de feliat si ras, cu 4 forme metalice, e la vreo 30$ nou. Mi-as lua protectia de plastic, anti-stropire de atasat pe vas. Azi am cam umplut blatul de faina, cand s-a apucat sa-l treanteasca prin vas. Si ai dreptate, desi e foarte greu mixerul, fiind metalic, tot se deplaseaza un pic, aluneca de la miscare.
Bate foarte bine oua, frisca, mult mai bine decat mixerul clasic, cel de tinut in mana.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de Floren Joi 27 Aug 2015, 10:04 am

Pana sa incorporeze faina , lasa-l la viteza mica , asa eviti imprastierea ei . Eu l-am luat la oferta cu 375 € , pe tine cat te-a costat , daca nu te superi !? Stiu ca in State e mai ieftin , aici , in Europa ajunge la preturi f mari .
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de Giorgi Joi 27 Aug 2015, 12:14 pm

Ah!Ce minunatie!Ma tot gandesc si eu la unul. Smile
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 27 Aug 2015, 9:30 pm

Admina,sa folosesti sanatoasa ce ti-ai cumparat,m-am uitat dupa Kitchen aid zilele trecute,din descriere nu mi s-a parut ca face multe,sau ce face eu le fac cu piese separate,de obicei philips si cu masina de paine de la praktiker.Cred ca prin comparatie ati constatat ca e mult mai bun si eficient,asa ca ce spun eu ca ma descurc cu ale mele probabil e diferenta intre trabant si mercedes!  wink

Dar painile,arata ca cele din comert,facute dupa standard,si pufoase!Am papat si eu cu...ochii!

Gangele e privit ca sfant si increderea creste imunitatea,dar daca i-ar lua cineva la bani marunti,e imposibil sa fie absolut sanatosi.

Eu trebuie sa ma pazesc,sunt expusa direct la boli infectioase la serviciu si sunt mai multe ca niciodata,si grave(hiv,tbc,sifilis,hepatite),mi-e imposibil sa nu ma fac arici la subiectul acesta.
Nu ma fac arici la dezordine insa,asteia nu ii dau cu clor.  rade  rade  rade
Eu mi-am luat azi cani din arcopal si lingurite(din piata de la obor  wink ,canile sunt albe ca laptele si mi place asa,linguritele sunt mai mari fata de ce aveam si e bine);zilele trecute mi-am luat cutie de paine,ca aveam una de plastic careia i se rotea capacul si pe o portiune  pe interior nu se putea spala,plus ca asta e bambus,deci nu plastic.

Ma gandesc sa va rog sa mai spunem pe aici ce am mai cumparat,ne dam idei?!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de Floren Vin 28 Aug 2015, 9:03 pm

Doua forme pentru rulade ! Sunt ca și cele pt chec , doar ca au fundul rotund .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de Admina Sam 29 Aug 2015, 7:03 pm

Floren, in Europa e nebunie cu preturile...zid Aici unul nou e vreo 230$ cu paletele de baza (3), fara protectia anti-stropire. Eu l-am luat SH cu 100$ cu tot cu accesoriul de feliere (care e ok, dar nu fantastic). Dar mixerul e minunat, am prajiturit o gramada de cand l-am luat. Cu faina, insa, nu ma descurc, mai ales daca adaug faina spre sfarsit, cand e aluatul mai vartos.
Sa folositi cu placere ce v-ati cumparat! Se vede treaba ca bucataria e pe primul plan, in casa. wink
p.s. si mie imi trebuie o cutie de paine, de lemn...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de Floren Sam 29 Aug 2015, 9:03 pm

Daaaa, in Europa sunt niste preturi ...am incercat sa iau de pe Amazon USA , dar .... nu fac livrari in Europa , asa ca , intr-o zi , din pura intamplare , am gasit intr-un mare lant comercial o mega extra super oferta , dupa ce balosasem pe zeci de site-uri dupa un KitchenAid , unde preturile oscilau intre 600 si 699 €(! )  .
Treaba cu faina , ti-am zis , e rezolvabila scazand viteza de lucru la 2 , pana se incorporeaza , apoi revii la cea dorita ( viteza , evident !Smile ) La fel si cu lichidele !


L.E. Si nu , nu doar bucataresc , ci mai si "cusatoresc" , pentru ca si deoarece mi-am luat -mai demult , e drept - o masina de cusut MatriMatic Silver ! Si-mi place de eaaaaa !!! E desteapta rau ! E chiar mai desteapta  decat mine Smile))) ! E drept ca nu o pun eu sa faca decat lenjerii de pat , huse de perne ornamentale ,perdele si draperii, modificari si retusari . Smile)) Pe langa ce fac maestrele noastre p-aici , eu sunt copil de mingi !


Ultima editare efectuata de catre Floren in Dum 30 Aug 2015, 10:53 am, editata de 1 ori
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de diada Sam 29 Aug 2015, 10:15 pm

Eu am primit robotul de bucatarie, sunt mega incantata de el!!!! si abia am inceput Smile))) am facut salata de vinete la el, salata de varza cu morcov, suc si chiar morcovul cu ceapa le-am tocat la el, pentru orez. Toate au iesit foarte bune. Incep sa ma perfectionez pe bucatarie. ATENTIE rade si asta datorita profesoarei de la cursul de cofetari.

Apropo Admina, avem si noi asa robot/mixer in atelierul nostru, este minunat!

Sa le folositi cu spor fetelor!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de valentinadof Dum 30 Aug 2015, 6:11 pm

Sa-l folosesti cu spor,Diada!Deja incepi sa-ti iesi din zona de comfort si sa explorezi terenuri necunoscute.Ei,bine,succesul e al oamenilor care ies din zona lor de comfort,crede-ma! wink

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 02 Sept 2015, 4:40 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Noua mea jucarie.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de greieras Mier 02 Sept 2015, 5:22 pm

Magda,s-o folosesti sanatoasa ,cu spor si cu noroc!
greieras
greieras
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 788
Varsta : 67
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/03/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de i.xell Joi 03 Sept 2015, 9:20 am

Pfff ce frumusete...rosie!! Smile Sa stapanesti sanatoasa si cu forta de munca noua jucarie Magda!!!!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de lennny Sam 05 Sept 2015, 6:58 am

Suuuper jucarie,Magda! Ne spui si noua de unde ai cumparat si,mai ales,cat ai dat?
lennny
lennny
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 576
Varsta : 55
Localizare : bacau
Data de inscriere : 08/02/2010

Sus In jos

Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8 - Pagina 2 Empty Re: Ce mi-am cumparat azi ! Va arat si voua ! -8

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB