Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare: Silueta pentru vara

+15
piciul
aurishta
Admina
tomari
valentinadof
corina corina
danniela
geany
Greteledelweiss
cristina07
MagdaMarin
Ginet
michelinebeaulieu
gaza
Enache Victorita Nicoleta
19 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Sam 16 Mai 2015, 12:56 am

Va provoc! wink


_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Uca Lun 18 Mai 2015, 11:06 am

Admina, sunt faine exercițiile dar mi se par solicitante. Totuși le voi  încerca și eu deși nu știu dacă le pot face, încerc.
Vin la raport și eu, săptămâna trecută am făcut doar o singră data JM, într-o altă zi doar vreo 15 min de exerciții iar ieri am mers pe jos prin pădure mai bine de 5 km.
Azi dimineață din nou JM. M-am enervat și supărat pe mine că ieri am vrut să îmbrac o pereche de pantaloni mai scurti ( până la genunchi) și nu m-au mai încăput și îmi veneau bine la vreo șase luni după sarcină. Așa că sper să mă țină supărarea și să nu mă las până nu îmi vin din nou bine.

Vă doresc spor și mult entuziasm!
A, și musai trebuie să-mi schimb alimentația că prea o țin în fiecare săptămână cu cel puțin o prăjitură făcută.

Mai nou fac des pizza și pâine ( de când cu aluatul fără frământare preluat de la Floren), câte o lasagna, maioneză când cu ciuperci, când cu sparanghel, când cu fasole verde, și mâncăruri din ăstea foarte ușoare de spui că sunt de când foamea.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Lun 18 Mai 2015, 11:32 am

Asta cu alimentatia e o chestie... nici eu n-am chef de diete. zid
Eu m-am tinut de tipa de mai sus, doua zile cu abdomenul (e tare greu, nu-mi ies corect nici modificate, pentru ca nu face pauza intre ele, le face unul dupa altul si sunt grele), altul cu coapse si spate si vreau sa caut intre cele 30 de video unul bun de pulpe si fund, sa simt a doua zi. Acum m-a apucat ceva determinare pentru sport si chit ca fac tarziu, tot fac ceva zilnic. Sa ma tina, sper. Provocare: Silueta pentru vara - Pagina 4 351247
Da, ai grija cu painea facuta in casa (indiferent de reteta) ca e periculoasa. Fa-ti un program sa faci de doua ori pe saptamana, nu mai des si pastreaza fetitei cat mananca ea si sotul, nu mai fa des. Omul meu nu prea mananca si nici eu, daca nu avem. Dar pentru copii trebuie sa fie paine in casa, daca nu fac o mamaliguta, paste, orez. Praji daca faci saptamanal nu cred ca e bai. Nu fa portii mari si mananca doar dimineata. La masa de pranz nu manca doua feluri, doar unul si seara altul, eventual.
Maica-mea a facut doua tavi mari de placinta, una cu mere si una de gutui si ei doi nu prea au mancat, fata nu se omoara si a picat pe mine si sot, putin si bebe. Am tras de ea o saptamana... Normal ca m-am ofticat, pt.ca ei gatesc mult, ne trimit si eu am piticul pe creier sa nu arunca mancare... shot

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Uca Lun 18 Mai 2015, 3:05 pm

Admina, am căutat în JM pentru coapse și spate. Mie programul ăsta mi-a plăcut mult de tot. Dacă ai face o zi da și una nu s-ar vedea repede rezultatele. De dor fesele după exercițiile astea  de spui că ai bolovani nu muschi.



minutul: 22 , 24:40, 25:15, 37:13, 38:40, 44:15, 47:18 și 49 . Mie ultimele două îmi plac mult de tot.

Sunt și pentru spate , cele de la 22, 24:40, 24:15.

Mai bine uită-te și tu prin videoclip și dacă îți fac cu ochiul încearcă-le. Poți face și parțial din program dar cred că programul așa gândit te modelează uniform.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de valentinadof Mar 19 Mai 2015, 1:48 pm

Ei uite de asta nu mai fac eu prajituri!Ca ma tenteaza!sambata am facut o crema de zahar ars,nu prea dulce si mi-am pus cate o bucatica dimineata langa fulgii de ovaz pe care-i fierb mai mult in apa decat lapte(sa nu adaug calorii multe).
Ei, cum face tipa din vide0-ul Adminei sunt preferatele mele.Iar daca iti corelezi miscarile cu respiratia chiar se vede asta la abdomen.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Mar 19 Mai 2015, 2:05 pm

Uca a scris:... am căutat în JM pentru coapse și spate. Mie programul ăsta mi-a plăcut mult de tot. Dacă ai face o zi da și una nu s-ar vedea repede rezultatele.
Smile Dar ati vazut programul asta ASTA ?
Eu m-am uitat la el integral, cica este un fel de program de urgenta Twisted Evil , ca sa intri intr-o rochie care nu te mai incape pana duminica Twisted Evil .Trebuie, insa, sa fii hotarat ca sa te bagi la asa ceva! Twisted Evil Laughing
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Mar 19 Mai 2015, 5:03 pm

Mai eu ma alergizez cand ii vad pe instructorii astia ca la armata. regulament E prea autoritara tanti JM si stiu ca merge fenomenul, prinde. Sunt celebritati care-si iau cate un instructor din asta si il lasa sa-i injure, sa-i abuzeze verbal, ca sa-i motiveze sa-si depaseasca limitele. Dar, ce s-a intamplat cu Fara violenta!?!? peace Stiu ca sunt bune exercitiile, dar nu-mi place de instructoare, e prea dura. Fara suparare, ca stiu ca va place multora si aveti rezultate f.bune cu ea. Dar poate doar sa ma plimb prin video si sa aleg exercitiile, daca o las cap-coada, nu rezist, ma basic.
Si video ala criminal de o saptamana, cred ca e pentru avansati. Cum e si ala de abdomene de mai sus. Degeaba il fac greu si instructorii, daca eu sunt incepatoare si nu pot tine pasul. Prefer sa fie un program facubil, sa-l pot face corect.
Ma rog, zic eu, dar mi-am gasit o rocarita yoghina. rock  rade Tot un program de Shred, cica.


Important e sa facem zilnic si sa ne placa, indiferent de tehnica. Si sa ne tina, sa nu sarim o zi-doua, ca dupa aia e mai greu sa te apuci. Eu stiu din experienta.
Mi-am luat ulei de iedera si de chilli sa ma masez. Zic, sa actionam pe toate planurile. wink Mai putin dieta. rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de tomari Mar 19 Mai 2015, 10:38 pm

Apropo de antrenori, la o emisiune prof. Hâncu sublinia faptul ca multe persoane isi fac praf articulatiile  datorita duritatii si ritmului alert al exercitiilor; alt factor care creeaza probleme articulare e lipsa exercitiilor de incalzire inainte si a celor de relaxare a muschilor dupa terminarea antrenamentului (fitnes).

Mie mi se par mai placute si eficiente cele de aerobic sub indrumarea lui JF; inceput moderat si pe masura ce muschii se incalzesc creste ritmul si complexitatea miscarilor, la final sedinta se incheie cu exercitii de relaxare.



tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Sam 23 Mai 2015, 11:27 pm

Da, programele clasice imi plac si mie. Dar lungi mai sunt cele puse de tine... Desi cred ca asa mi-ar trebui. zid
Celulita mea e pusa sa stea, am lucrat sa o cultiv ani de zile, cum m-oi astepta eu sa scap de ea in saptamani? Mi se parea ca sunt mai tonifiata, dar acum m-am desumflat. Cantarul e tot acolo, nu m-am masurat, dar tot e vizibila de departe... si cred ca ma apuc de programul pus de Aurishta, cu JM care promite rezultate intr-o saptamana. Si ala e de o ora. Probabil ca asa se obtin rezultate.

p.s. nu se gaseste programul complet cu shread intr-o saptamana... zid

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Dum 24 Mai 2015, 9:55 am

Admina a scris:
p.s. nu se gaseste programul complet cu shread intr-o saptamana... zid
Eu l-am descarcat de pe torente! SI, nu m-am uitat, dar nu cred ca dureaza o ora... eu l-am frunzarit , am incercat cateva figuri de-acolo, dar nu mi s-a parut lung asa, estimativ vorbind! O sa ma uit mai atent!
In general, programele propuse de Jillian sunt de 1/2 de ora  si, datorita faptului ca exercitiile sunt combinate, le creste eficienta intr-un timp mai redus! Dupa o luna de JM deja se vad rezultate vizibile...am testat si pe propria piele, am vazut si alte fete!
Eu am inceput sa lucrez exercitiile dupa sistemul propus de ea, adaptat la lucrul cu greutati si deja s-au schimbat multe! De luni am sa imi incep incalzirea cu JM...apoi, daca o sa mai am chef, mai huzuresc putin pe aparate! Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Dum 24 Mai 2015, 10:33 am

Am priceput. O sa caut si eu. Azi nu cred ca am timp, ca am de tortarit, dar de maine, musai. Am mai putin de 3 saptamani, de facut o diferenta. Cum ziceam, ceva rezultate simt, sunt mai activa si cand n-am ce face mai fac o fandare, o geno, inainte zaceam in suc propriu. Doar sa gasesc greutatile, ca stiu ca aveam, daca nu, umplu doua sticle de apa. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Dum 24 Mai 2015, 11:12 pm

M-am uitat putin mai atent...are doua sectiuni, una de cca 50 de min cu diverse exercitii si inca una de vreo 25 de min centrata pe cardio! Nu imi este inca foarte clar cum trebui "aranjate" sesiunile de antrenament...poate imi fac maine timp sa aprofundez subiectul!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Mier 27 Mai 2015, 12:50 am

N-am gasit programul de o saptamana. In schimb am cel de 30 zile, no more trouble zones si doua de yoga. Am facut azi Yoga Meltdown, level 1 si ma resimt... Greu, domne. Are ceva tangente cu yoga, dar le face secventiale si pe alocuri cardio si se simte rezultatul asupra muschilor. Mi se pare cam solicitant cu articulatiile mainilor, insa. Dar imi place, il repet.
E nevoie de ceva solicitant ca sa se vada rezultate
(sper), pentru intretinere merg programe mai lejere. La dieta merg din ce in ce mai rau, am inceput ziua cu doua felii de torturi diferite si am incheiat cu o pizza medie... zid
Nu mai raporteaza nimeni? Shocked

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de piciul Mier 27 Mai 2015, 6:31 am

Eu una nu raportez ca incep dimineata viteaza si pe la 17, cand ajung acasa, din nou mananc de toate cu o furie= "ca eu de ce nu pot manca orice!" Apoi regrete, insomnii ...si dimineata din nou! Deja vu! Am doua colege care de o saptamana au inceput la sala exercitii cardio (banda in panta si bicicleta si...) se tot lauda ca se simt bine si au slabit ceva ...se simte la fusta....asa o fi, dar si dupa ce te lasi de aceasta miscare si revii la programul vechi te ingrasi si de la un pahar de apa, vorba vine! Inca nu gasesc energia necesara sa schimb programul dietic...recunosc am doar doua fuste si mai multe bluze pe care le schimb si sunt frustata ca sifonierul e plin de lucruri vesele, colorate care nu ma incap! Acum alerg la autobuz! E tarziu! O zi minunata si daca incepeti ceva nu abandonati pentru o felie de tort...sau macar una mica si apoi alergat 5 km wink
Articulatiile de la o varsta se pot deteriora si dau dureri ce nu merita 10 kg in plus....Balanta e totul....balanta intre santate si ce-ti doresti...gata va scriu si maine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Uca Mier 27 Mai 2015, 10:32 am

Am făcut și eu de dimineață No more trouble zones. Mamă dar greu a mai fost. Mă simt altfel acum, cum spunea și Aura, după sport parcă ești mai fericit.
Duminică, am fost la o plimbare scurtă, prin pădure iar luni am urcat , ne-am plimbat pe munte ( cu copilul după noi am parcat cât mai aproape de trasee)

Trebuie să mă țin căci am ajuns să mă simt confortabil în doar o singură pereche de pantaloni din câte am ( și asta cumpărată recent, de aici, acum nici o lună). zid Celelalte toate mă strâng. Cântar nu am dar văd pufoșenia pusă pe mine peste tot. M-am măsurat sâmbătă și am cu câte 2 cm mai mult , 71 talie și 100 șolduri. În loc să scad, cresc. Hmmmm....
Se pare că eu reacționez doar când ajung la extrem. Sper să mă țin de programul propus și până la început de iulie să văd rezultate.
Mă motivați și voi. Datorită provocării mă ambiționez în plus.

A, că uitam, am reînceput să beau ceai din rădăcină de ghimbir. Beau cam o jumătate de litru pe zi.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Gabica Mier 27 Mai 2015, 11:28 am

Raportez eu: alalteri nu am putut merge la aikido din cauza somnului.... am încercat să rezist dar mi se închideau ochii ca în desene animate.
Am dat familiei să mânânce şi m-am culcat. M-am trezit exact când începea antrenamentul.
Aşa că l-am făcut în gând.
Deseară vreau să merg.
În weekend am urcat şi coborât scări într-una dacă pun treptele cap la cap fac cât o scară de stadion.
Mă dor articulaţiile de la nori... cică bătrâneţea
Mă întreba un coleg de ce merg să mă trântească ăia la aikido: pentru programul de încălzire. Lucrează articulaţiile bine.
Eu dulciuri nu prea mănânc deşi ar trebui am glicemia mică.

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de aurishta Mier 27 Mai 2015, 2:04 pm

Eu am inceput de luni "30 Days" Smile ...cand am frunzarit filmul mi s-a parut cam de ras...cam usor! La fatza locului n-a mai fost asa Laughing , dar nici epuizant n-a fost...as zice, mai degraba, ok! Si-am mai facut si o tura de forta dupa, asa, de "relaxare"! wink
Dupa ce il temin pe asta (cam peste o luna), vreau sa incerc " JM Body Revolution"... este un program pe 3 luni!
Admina, vrei sa-ti trimit link cu torentul buclucas?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Mier 27 Mai 2015, 2:11 pm

Da, saru'mana!Merci
Sa stii ca am programul de la tine, a mers sa-l trimiti. Scuze ca n-am raspuns. Asteptam sa-l printez (n-am printer in casa) ca sa imi spun impresiile, dar am tot uitat. Am vazut ca nu merge scris in el pe calculator.
Mie imi convine Yoga Meltdown, ca e si cu stretching si imi place. De fapt imi e util, prietenii stiu de ce. Vorba Ucai... picioarele de bucatareasa. Doar cu mult stretching se mai subtiaza si arata mai bine.
Dar la cel de o saptamana m-as baga, pentru ca vreau rezultate repede si foarte repede. Daca ma tine o ora zilnic... macar sa impart in doua, nu tot odata.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de diada Vin 05 Iun 2015, 3:30 pm

Nu stiu daca ma incadrez, dar eu cam atat pot! De pe data de 2.06.2015 am inceput gimnastica medicala. Pentru intarirea muschilor spatelui. Am nimerit niste oameni foarte draguti, nu imi vine sa cred ca fac fizioterapie si kinetoterapie in spital.

Medicul kinetoteraput mi-a facut un program de exercitii pe care trebuie sa il fac de 2 ori pe zi, imi ia cca 20 min sa le execut. Ma misc mai greu acum, dar sper sa imi revin. Nu stiu cat o sa am eu picioare de broasca, dar miscarea imi face bine. Eu daca reusesc sa merg normal imi este foarte bine. Si mi-a recomandat ca mingia de gimnastica sa o folosesc in loc de scaun de birou. Sa stau pe ea drept, sa se faca scopbitura la spate. Oricum, stand pe ea, trebuie sa te misti, sa stai intr-un echilibru. Copii se joaca mult pe mingie si asta este foarte bine, pe burta, pe spate, sa topaie pe ea, este indicat sa faca asta zilnic.

Aaaa si in sala sunt pacienti cu diferite probleme. O domnisorica a intrat cu telefonul si i-a atras atentia dr, care a zis sa nu ne mai aplecam la telefon, ci sa ridicam telefonul/tableta, in dreptul ochilor! Altfel ajungem sa facem cocoasa!!!

Problema mea este ca am si tratament pentru 10 zile si am impresia ca ma cam umflu de la el, parca sunt tot timpul balonata, dupa zilele astea sa ma cantaresc si eu sa vad daca sunt diferente de greutate.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Giorgi Vin 05 Iun 2015, 5:23 pm

Da,cocoasa in SMS ,asa au denumit-o.
Eu merg la pilates o data pe saptamana si mai fac si acasa de pe youtube.Ma simt bine,pilatesul mi se potriveste.
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Dum 07 Iun 2015, 12:22 pm

Diada, se poate sa reti apa, nu neaparat sa te ingrasi. Ai grija ce mananci, perioada asta, din cauza tratamentului. Bafta cu sportul, sa-ti fie de leac!
Cocoasa de mobil, tableta, gadget e foarte periculoasa, pt.ca nu suntem atenti la ea, fiind atenti la dispozitivul din fata. Trebuie sa le atragem atentia mai ales copiilor, daca ii lasam sa se joace pe chestii. Diada poate scri si la Ingrijirea copiilor sau pe undeva, de acest aspect. Tot mai multi parinti scapa de copii, cu "ajutorul" tabletelor.... zid
Eu m-am lasat pe tanjeala, a venit musafirul lunar, apoi o indigestie si am lasat sportul, dar imi era dor. Sper sa ajung azi sa biciclesc la Skirt Bike si poate si mai mult si un program mai serios, sa revin in forta.
Insa mi-am facut un gel anti-celulitic o nebunie, sper. Am pus doar 10ml de ulei de chili si inca ma mai arde pielea, totusi fara sa se irite sau inroseasca. Am pus fucus (o alga) si iedera tot ulei esential. Am mai pus si chiparos, asta cred ca are proprietati antibacteriene, nu anti-celulitice, insa. Toate le-am amestecat intr-un gel de aloe cumparat, care zacea prin casa. Apoi m-am imbracat cu un trening sintetic si am stat cuminte, pana n-am mai putut de usturime si am facut un dus. Cred ca mai trebuia cafeina in gelul asta si era mai bine. Insa promite, sigur activeaza circulatia si misca depozitele de grasime de sub piele.
M-am tinut de apa, insa in unele zile, chiar mai mult de 2l pe zi. Si mancare am mancat mai cu masura, n-au prea mai fost prajituri prin zona.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Gabica Mar 16 Iun 2015, 12:04 pm

Eu mi-am indeplinit obiectivul.
M-am tonifiat
Vin cu dovada:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ştiţi cât de greu se taie iarba cu trimerul??? Am nişte muşchi la mâini de zici că am tras de fiare.
Când greblez strâng burta îi dau drumul, ritmic.
În fiecare weekend aproximativ vreo 6-7 ore.
Am încercat şi coasa mecanică dar îmi e greu nu ştiu tehnica şi îmi dă dureri de coloană.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de valentinadof Mier 17 Iun 2015, 12:08 pm

Gabi,arati super!Treburile astea casnice dar mai solicitante inlocuiesc exercitiile din sala cu mult mai ult succes,adica fac bine si la psihic mult mai mult!
Era un banc:
**Vai draga, dar ce-ai slabit!Ce faci pentru asta?
Ei,ce sa fac,legume zilnic!
Le fierbi?
Nu,le sap! Smile


Azi am mancat vreo 3 fursecuri,n-am mai mancat de ceva vreme dulce,nu mai stiu cand am facut ultima prajitura.In schimb am dat-o pe cirese si capsuni la vremea asta,foarte rar cate o inghetata.
Problema e ca,nu mai am salata in solar si pana se vor face rosiile mele mai dureaza.Nu stiu ce-o sa mananc pana atunci,de la piata desigur.
Tineti cont si de fazele lunii la procesul de slabire!Da,nu radeti! wink Cand luna este in scadere atunci dati-i cu slabitul tare!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Admina Sam 27 Iun 2015, 3:54 pm

Valentina, nu stiam de fazele lunii. Zi mai multe!
Eu m-am mai tonificat, am mai dat jos, dar cred ca putin, desi la haine se simte. Celulita tot este si de sport m-am lasat de acum 2 saptamani, cand am plecat in Delta. Acolo am inotat mult, am pedalat sub apa, aveam diminetile abdomenul plat si ce-mi placea. Acolo n-am mancat legume crude, insa. Alea imi fac burta de greiere.
Si dulce... ce bine de tine, Valentina! Eu nu ma abtin... zid
Vreau sa ma apuc cu sotul de One week shread. Doar ca vrem de vreo 3 zile si tot nu ne-am apucat. prietenie

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Noutate Re: Provocare: Silueta pentru vara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB