Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre crosetate - cap 2

+59
scamutza
jojo21
marlen372001
rucsy
Roxanne
michi.deli
Gabyx
g19
totolina
Camy
danadea
maria_covacef
ralum
cris_27
clodi
bubu85
StMihaela
Mada
MihaelaTM
Dariaa
icabica
Ana Maria
Ania
paula
mihatm80
teisoara
Noemi
vasilica
julix_2007
irish05
Mimi
aidaalex
Dionisia
carmenush
FLORIAN
alinutza80
Laila
Armeana
dariaoana
felix_79
viorica
dina_dorina
DANIELA.I
Eva
infairyland
bos antoaneta
SilviaDumitrescu
arime
ioana soare
livia1981
adar
Roxy
MihaelaT
aisha
ariana
geany
Admina
lavinia_702
diada
63 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de dina_dorina Dum 04 Oct 2009, 12:42 pm

Admina a scris:Dina, superba rochita in miniatura. love Abia astept sa vad setul complet, este pentru botez?
Dar totusi am o intrebare, rochita arata de milioane, nu iti dai seama ce fir e folosit, dar nu mergea ceva mai natural sau un fir mai pretios? Stiu firul Alpin si parca e PNA 100%, nu e cam aspru si plasticos pentru o bebelusa asa mica? Asta intreb ca am vazut pe forum, multe minunatii lucrate cu fire acrilice sau de poliester, pentru copilasi; deci e doar o constatare generala.
In primul rand multumesc foarte mult pt apreciere,ma bucur ca va place tuturor.Nu Admina,firul cu care am lucrat eu este ff moale (este acril tip alpin de la Canguro,deci e acril 100% si asta merge ff bine pt bebelusi si copii).Intr-adevar nu este el cel mai finut si pretios insa a iesit ff moale rochita.Oricum,rochita nu este pentru a fi purtata ff des sau de a fi imbracat copilul pentru ff mult timp cu ea insa nu are de ce sa o incomodeze,chiar deloc wink

Viorica,partea de jos este lucrata in continuare si este prinsa pe dedesubt de celalta .Nu stiu exact cum sa axplic,o sa-i fac o poza ca sa-ti dai seama mai bine.


Haideti sa va arat acum setul comlet.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de julix_2007 Dum 04 Oct 2009, 6:12 pm

Costumasul este foarte frumos. E migalos sa lucrezi lucruri atat de mici.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 54
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: creatiile noastre crosetate-cap 2

Mesaj Scris de vasilica Dum 04 Oct 2009, 8:29 pm

Felicitari !Foarte frumos costumasul Flowers
vasilica
vasilica
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 68
Varsta : 58
Localizare : vulcan
Data de inscriere : 31/08/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de Noemi Lun 05 Oct 2009, 12:58 am

dina dorina fenomenal setul, este ca o spuma, este ... incredibil, imi place la nebunie. Mi-ar placea sa imbrac asa o rochita, pacat ca nu am avut cand eram micutza.
Incredibile maini ai
Spor kiss
Noemi
Noemi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1541
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/07/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de teisoara Joi 08 Oct 2009, 3:45 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am incercat un raglan cu croseta,parca nu e perfect ce ii lipseste sau cum trebuia facuta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de DANIELA.I Joi 08 Oct 2009, 8:07 pm

DINA,extra costumasul,dar te rog a-si vrea sa stiu cum faci botoseii.se poate?
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de mihatm80 Joi 08 Oct 2009, 9:32 pm

dina e foarte frumos costumasul ne poti arata cum putem face caciulita si rochita hug
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 43
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de dina_dorina Vin 09 Oct 2009, 12:03 am

Va multumesc din suflet pentru aceste aprecieri hug
Daca aveti putintica rabdare pana duminica (pt ca numai atunci voi avea timp) o sa va fac schemele si o sa le postez.Oricum mai sunt datoare si cu schema de la o poseta insa nu prea imi permite timpul dar duminica promit ca ma ocup de ele.Spun ca le voi face pt ca,dupa cum am mai spus si in alte randuri,mie nu-mi plac schemele gata facute,parca mai rau ma-ncurca asa ca pe majoritatea le fac "la ochiometru",ramanand schema mai apoi la mine in minte.Nici pentru rochita si nici pt caciulita nu am folosit pentru inspiratie decat o fotografie cu o rochita dupa care m-am ghidat iar pentru botosei am folosit diagrama numai pt talpa,dar si la accea am mai redus din ochiurile de inceput ca sa iasa asa,mai mititei.
Asa ca dragelor,putintica rabdare....pana duminica hug
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 10 Oct 2009, 9:10 am

Dorina si eu astept cu nerabdare pentru ca tocmai am aflat ca am o nepotica de 1 zi si as vrea sa ii fac macar niste botosei (daca nu o sa fiu asa de harnica sa ii fac tot setul)
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 10 Oct 2009, 9:41 am

Teisoara, mie imi place mult cum ti-a iesit bluzita. Sfaturi nu stiu sa-ti dau ca nu-s priceputa, dar poate te vor sfatui celelalte fete.
Mult spor in continuare! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de ioana soare Sam 10 Oct 2009, 1:38 pm

Teisoara e foarte frumoasa bluzita! Flowers Si culoarea imi place mult! Eu nu-mi dau seama unde nu e bine.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de paula Dum 11 Oct 2009, 10:18 pm

V-am urmarit indeaproape si incerc si eu sa fac macar a mia parte din minunatiile voastre ...va arat niste botosei de bebelus pe care i-a executat mama mea si,sub directa ei indrumare,am inceput si eu (inca nu-s finalizati)...asa-i ca sunt draguti foc?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
paula
paula
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : Bistrita
Data de inscriere : 30/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de Ania Lun 12 Oct 2009, 5:37 am

dina superb setul love
oricum toate faceti ucruri frumoase . eu am reusit sa mai crosetez o caciula asa printre picaturi ,'
spor la lucru
Ania
Ania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 36
Data de inscriere : 05/11/2008

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 12 Oct 2009, 2:49 pm

Paula, sunt foarte frumosi.Felicitari! Flowers

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de aidaalex Lun 12 Oct 2009, 5:59 pm

Dina, setul e superb! Poti sa-mi spui cate sute de grame ti-au intrat si in cate ai pus firul?
aidaalex
aidaalex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 205
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/09/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de Ana Maria Lun 12 Oct 2009, 10:28 pm

Indraznesc sa va arat si eu un fular crosetat pentru o prietena draga pe care urmeaza sa o vad peste doua saptamani. Lung de 2,25 m si lat de 0,15.
Top-model: Ioana, maestru fotograf: Admina. Multumesc [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 13 Oct 2009, 1:32 pm

Ana, Maria, imi place foarte mult. Sa-l poarte cu placere prietena ta! kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de Ana Maria Mar 13 Oct 2009, 10:28 pm

Multumesc foarte mult, Mihaela.
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de ioana soare Mier 14 Oct 2009, 10:51 am

Superb fularul Ana Maria! Ca este superb se poate vedea si in poza, insa in plus de asta pot spune ca este atat de moale si fin si placut si in acelasi timp calduros! Mi-a placut mult sa ma joc cu minunile tale! Si mai ai tu ceva acolo ce m-a fermecat, atat prin originalitate cat si prin colorit!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de Ana Maria Mier 14 Oct 2009, 11:29 am

Multumesc mult, Ioana, vor veni in curand si celelalte! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de dina_dorina Mier 14 Oct 2009, 3:13 pm

Buna fetelor!
De 4 zile ma tot chinui sa fac acele diagrame si hieroglifele mi se par mai descifrabile decat ce am asternut eu pe hartie.Nu am deloc talent la asa ceva si va spun sincer,eu una nu as putea lucra dupa schemele pe care le-am facut.O sa incerc sa le mai fac o data astazi daca voi avea timp,daca nu vi le arat asa cum sunt acum (dezastru) zid

Pt aidalex >> am folosit cca 3 sculuri si jumatate (cam in jur de 350 de grame) pentru tot setul iar firul a fost pus in doua.

Teisoara,foarte frumoasa bluzita,felicitari wink
Paula,sunt adorabili botoseii.Cu ce fir sunt lucrati?
Si eu vreau fular pufos.Ce frumos l-ai facut Ana Maria wink
dina_dorina
dina_dorina
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 392
Varsta : 42
Localizare : Petrosani
Data de inscriere : 24/06/2009

http://tricotajecopii.ucoz.com/

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de Ana Maria Mier 14 Oct 2009, 7:47 pm

Multumesc, Dina, e moale si pufos si foarte placut la atingere, mai ca mi-as face unul si pentru mine, pe alte culori (pe asta l-am facut pe post de cadou pentru o prietena).
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de icabica Vin 16 Oct 2009, 10:43 am

buna
sunt mai noua pe aici
va arat si eu creatiile mele in domeniul crosetatului
nu sunt la fel de frumoase k ale voastre dar sunt facute cu mare drag
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de Ana Maria Vin 16 Oct 2009, 11:25 am

Bine ai venit, Ica!
Nu este cazul sa fii modesta! Creatiile tale sunt foarte frumoase si cu totul originale! Mai vreau! Felicitari! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ana Maria
Ana Maria
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/07/2009

http://www.firetricotat.ro

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de icabica Vin 16 Oct 2009, 2:43 pm

multumesc de aprecieri Ana maria
icabica
icabica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 276
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/10/2009

http://bellatryzia-bijoux-unique.blogspot.com

Sus In jos

Creatiile noastre crosetate - cap 2 - Pagina 7 Empty Re: Creatiile noastre crosetate - cap 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB