Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

+34
Karina33
Admina
mlizeta
nico21
nusanusa
geo
aisha
danabarbu2007
geany
diada
Celya_f40
Floren
Uca
PAULA CONSTANTIN
gaza
deeoxana
Samarineanca
Buburuza
LRodica
AlinaJ.Bijoux
piciul
mihulmic
Muravka
CarmenClaudia
valentinadof
aa
pd.lavu
Greteledelweiss
lacrisel
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
europolis
Gabica
aurishta
38 participanți

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geany Lun 23 Mar 2015, 6:32 pm

Bravo fetelor! Ma bucur ca ati reusit si sa pozati, nu doar sa coaseti. Eu apar zilele astea, daca nu reusesc cu pozele e clar ca duminica ajung aici. Sunt in lucru si eu tot pe baza de bolit am intarziat mai mult decat imi planificasem, deci Diada draga sanatate multa!!! Eu am avut o problema si in a ma decide ce fac si din ce prima data. Voi veni timid, dar sigur!

Buburuza, eu imi imaginez de ce stil aduci vorba! Abea astept sa le vad la purtator! pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de gaza Lun 23 Mar 2015, 8:41 pm

Admina foarte frumoasa bluza ta! S-o porti sanatoasa! Si colantii! bucurie Esti subtirica si te prind bine.
Cardigan mi-as dori si eu sa fac...dar e cam complicat si nu mai am timp! Sa-l porti sanatoasa!

Samarineanca frumos pantalon, frumoasa fusta!Tineresti si moderne! Felicitari! pupi
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 24 Mar 2015, 7:38 pm

geo a scris:
Imi place mult fusta roz, Samarineanca. E cumva dintr-o Burda, ca parca imi pare cunoscut modelul? Cam la ce distanta de talie incepe crapatura si cat se suprapun fetele? Cred ca ar fi usor de copiat. Ce material e? E captusita? E evident ca vreau si eu una la fel?

Da, geo, e modelul 105 din Burda 09/2013. Distanta de la care incepe crapatura e suficient de mare cat sa nu se vada chilotii.  wink A fost usor de facut si ma simt bine in ea. E o lana groasa si usor elastica. Nu e captusita, urasc captuselile! Embarassed
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Mar 24 Mar 2015, 9:24 pm

Aaaah! Eu iubesc captuselile. Si-mi place la nebunie sa ma joc cu ele, sa pun captuseli in culori contrast sau imprimate, ori din materiale neasteptate - am folosit de-a lungul timpului pentru captuseli pe langa atlas, satin, serj, si voal, tafta, dantela; cam orice mi-a picat in mana si m-a inspirat.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de danabarbu2007 Mier 25 Mar 2015, 12:23 pm

Buna fetele! azi nu croiesc nimic ca e sarbatoare si m-am lecuit ...dar maine am in plan o pereche de colanti pt mine si o bluzita..si sper sa reusesc sa postez pana se inchide provocarea...daca nu ...nu ma asteptati ,ca la mine nu se stie cand am timp!spor maxim sa aveti si inspiratie!!!!!!!!!!!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 25 Mar 2015, 3:48 pm

Bubu, si mie imi plac captuselile, dar daca se poate sa nu le fac eu... Rolling Eyes

Azi e sarbatoare si nu lucram, dar poze putem face Smile Asa ca vin si eu cu transa 2:

O chestie care din fata e deux-pieces, din spate e rochie, dintr-o Burda de anul trecut. Cand ma hotarasem s-o termin (ca e inceputa demult si abandonata), parea ca sta mai bine pe mine. Se pare insa ca slabesc rapid.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


O bluza de in, pt. ca voiam sa am si eu ceva cu suprapuneri. Acum ca vad poza, parca totusi nu mi se potriveste prea grozav:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de diada Mier 25 Mar 2015, 4:03 pm

ba mie imi place maxim bluza de in! sa le porti sanatoasa, sunt frumoase!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de aisha Mier 25 Mar 2015, 4:14 pm

Mie cel mai mult mi-au placut pantalonii (ce tipar ai folosit si de unde ?) si imi place si rochia albastra. Pacat ca nu-ti mai vine perfect, dar trebuie sa vezi partea buna a lucrurilor: Slabesti! Smile

P.S. Stai in Titan?
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 25 Mar 2015, 5:20 pm

Sarumana, fetelor! Diada, sper ca te simti mai bine.

Toate sunt dupa tipare Burda. Daca tot dau banii pe reviste, macar sa le folosesc. Si asa, as mai avea atatea de facut din ele, multe modele imi plac.
Asadar, pantalonii sunt modelul 127 din 10/2013, rochia e 108 din 03/2014 (observ acum ca nici pe fata din poza nu sta grozav pe abdomen, face burta, cred ca e gresit tiparul), iar bluza e 115 din 04/2014.

Da, aisha, stau in Titan. Smile
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de valentinadof Mier 25 Mar 2015, 9:24 pm

Ce multe haine v-ati facut!Sa le purtati sanatoase,Admina,Samari!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geo Mier 25 Mar 2015, 11:55 pm

Mersi, Anca! Nu aveam numarul ala dar tocmai l-am gasit ebay  bucurie
Eu nu mi-am cusut nimic aproape un an dupa ce am nascut. Abia cand am ajuns aproape de greutatea pe care o aveam inainte de sarcina mi-am facut curaj. Dar recunosc ca motivul principal a fost ca nu aveam chef. Preferam sa dorm daca prindeam putin timp liber Smile
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de aisha Joi 26 Mar 2015, 11:42 am

Pantaloni nu mi-am lucrat niciodata din burda, dar am nr. 10/2013 si voi incerca. Sper sa nu am modificari de facut la tipar ...

Anca, daca te recunosc in parc dupa pantaloni, sa stii ca te abordez ! Smile
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Vin 27 Mar 2015, 2:28 pm

F. dragute atat rochia cat si bluza!!! flower
Eu nu am mai facut aproape nimic!! Am inceput o traista/geanta dar nu am mai finalizat-o. Vreau sa ii pun cateva decoratiuni pe partea din fata si un nasturel din lemn sa o pot inchide. Are o luna de cand sta in dulap.
Asta e....poate saptamana viitoare imi fac timp pt. ea.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Vin 27 Mar 2015, 3:57 pm

Anca draga, mie mi se pare ca trebuie sa mai slabesti vreo... 500 de grame - arati foarte bine asa, in general. Si pentru o proaspata mama arati si mai bine. Pe bune! Imi plac si rochita-deux-pieces si bluza; mai ales bluza... Primavara asta sunt fan maro-uri; tocmai ma amuzam in sinea mea ca pentru mine sezonul asta "maroul e noul negru" - merge la orice!


Eeeei, si cum masinutele mele inca nu au ajuns acasa (taaaare trista!) m-am hotarat in sfarsit sa fac o chestie pe care mi-o tot promit de cativa ani: un tipar + mulaj de pantaloni. V-am mai povestit si alta data ca mie cel mai complicat produs de dama mi se pare pantalonul, pentru ca pe nicio alta haina nu se vad mai tare micile sau marile defecte de croiala sau lucratura - cute orizontale aiurea, burta umflata, fund cazut, rascroitura prea lunga care face "pungi" atarnatoare la spate, sau prea scurta care intra in... ma scuzati si cate si mai cate defecte. Cativa milimetri in plus sau in minus strica tot. Si pentru o conformatie mai dificila, asa cum e a mea, un  pantalon prost croit e jale. Pantalonul trebuie sa vina turnat sau deloc! Atat! Asa se face ca nu mi-am mai facut singura o pereche de pantaloni de vreo -25 de ani si -25 de kile. (nadragii de trening nu se pun la socoteala) Si cand mi-am facut pe comanda, am terorizat-o pe biata femeie pana cand au iesit impecabil - cate 3 sau 4 probe pentru o pereche de nadragi!

Si cum ziceam, mi-am tot promis ca intr-o buna zi o sa fac un mulaj pe care sa-l probez si sa-l modific pana cand sunt multumita de rezultat. Ei bine, astazi e ziua aia; asa ca am luat o bucata de panza care zacea printr-un sac fara nicio perspectiva, am scos un tipar "de baza" dintr-o Burda veche (cred ca au trecut mai bine de 15 ani de cand n-am mai scos un tipar!!!) pe care l-am modificat conform dimensiunilor mele (mi-e mult prea lene sa construiesc un tipar de la zero) si am croit mulajul. L-am calcat la dunga (pe vremuri, cand am invatat eu sa fac nadragi un nene croitor de lux foarte batran care lucrase in tinerete pentru casa regala m-a invatat un secret de meserie: pantalonii sa lucreaza totdeauna cu dunga calcata si orice modificare faci, dunga trebuie sa ramana pe loc) am insailat si descalcat si acum trebuie sa fac prima proba... doar ca mi-e cam greu sa o fac singura. Trebuie sa astept sa-mi vina acasa cineva de ajutor.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Sam 28 Mar 2015, 7:50 pm

Unde a disparut butonul "Edit"? Ma rog, nu conteaza... In sfarsit, dupa a treia proba si j'de modificari milimetrice incep sa ma apropii de mulajul de pantaloni. wink Tot e bine.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de diada Sam 28 Mar 2015, 10:14 pm

Butonul EDIT dispare in 24 de ore.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geo Sam 28 Mar 2015, 11:42 pm

Sper sa primesti masinile inapoi curand. Cred ca tuturor ne-ar folosi mulajele - orice tipar ai vrea sa folosesti, il compari repede cu mulajul si esti mult mai aproape de 'perfect fit'.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de geany Dum 29 Mar 2015, 2:37 pm

Am scris si ieri un mesaj lung si nu stiu ce-am facut ca a disparut totul inaine sa trimit... Sad

Eu m-am straduit ieri din rasputeri sa-mi termin cele 5 produse, dar nu am reusit... Sad Deci pana pe 31 martie la ora 23 sigur trebuie sa termin si postez. Nu sunt nu stiu ce, dar printre alte treburi n-am reusit sa le finalizez. Deci, eu ma bucur ca mai am 2 zile la dispozitie!

Mulaje fac si eu cand lucrez pentru mine! Ma ajuta foarte mult in special la produsele pe corp, pentru faptul ca tare sunt curbata si nu port daca nu se-aseaza cum vreau.

Pantaloni am facut si eu multe perechi, insa cu fiecare produs am invatat cate ceva, dar nu am ajuns inca la perfectiune. Insa mai am timp sa exerses, doar sunt tarana rade

geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de deeoxana Dum 29 Mar 2015, 10:44 pm

frumoase piese pt primavara fetelor, imi place love
eu revin pe langa ce v-am aratat cu bluzita de la concurs si o fusta cu talie inalta cu resturi de material ce mi-a ramas

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si o gentuta plic pe care am facut-o din hartie (imi este f draga caci am folosit file dintr-o carte de a mea de la scoala cand eram pe clasa a III-a)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de piciul Lun 30 Mar 2015, 6:20 am

Acum poate veni primavara! Faine toate! Sa le purtati sanatoase!
Deeoxana, tricourile ti le-ai facut singura...adica mesajele?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty maci

Mesaj Scris de nusanusa Lun 30 Mar 2015, 8:23 am

te rog frumos poate imi spui din ce ai facut macii ca sunt superbi.
nusanusa
nusanusa
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : iasi
Data de inscriere : 30/03/2015

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Samarineanca Lun 30 Mar 2015, 11:24 am

Foarte faine, deooxana! Hartia de la geanta e lucioasa, cum ai tratat-o?
Haioase tricourile! Ala cu "nu vreau sa fiu agatata" imi place mai ales, desi mie acum nu mi se mai potriveste, am trecut in alta categorie de varsta, mi-ar fi placut la un moment dat. rade

geany, nu stiu ce-am cu provocarea asta, si eu simt ca trebuie sa termin!! Mai am de pus fermoarul si captuseala la geanta. Ma lupt cu ea pentru ca masinuta mea poate si nu poate s-o dovedeasca - ba se incurca ata, ba se rupe acul...Dar o dovedesc eu. Imi place deja de nu mai pot, chiar si asa, neterminata.

De cand zic si eu sa fac mulaje...dar dupa cum spuneai si tu, Buburuza, ai nevoie de ajutor si al meu e foarte neindemanatic la chestii de-astea. Si spune, faci si niste pantaloni pana maine?

Alina Bijoux, hai cu nasturelul ala, vreau sa vad si eu geanta.

Sper sa se adune cat mai multe hainute de primavara aici pana maine. bucurie bucurie
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de deeoxana Lun 30 Mar 2015, 11:52 am

piciul tricourile sunt cumparate wink
samarineanca geanta e lucioasa pt ca pe fiecare piesa am lipit scoch lat (inainte sa impatur piesa bineinteles) ca sa reziste mai bine. Deja a trecut si testul intrucat sambata m-a prins ploaia si n-am avut umbrela, posetuta e intacta rade
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de mnarcisa Lun 30 Mar 2015, 3:13 pm

Daca tot sa prelungit provocarea pot veni si eu cu ce am reusit sa imi lucrez.
Lista ramane deschisa pentru mine. Sincer as fi vrut sa fac mai multe de pe ea, dar de... proasta organizare isi spun cuvantul. Oricum este binisor Vnd in vedere ca am am facut si alt ceva decat as fi purtat in mod obisniut.
Pe langa rochita postata la inceputul provocarii vin cu doua bluze si doua fuste.

Prima bluza lucrata dintr-un bbc cu elastan usor creponat sau mai bine zis sifonat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bluza de lycra, acelasi tipar ca si cealalta, fusta din jerse plin  si o floare de mac brosa crosetata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O a doua fusta cuiz de primavara.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de valentinadof Lun 30 Mar 2015, 4:15 pm

Sa le puratati sanatoase Deeoxana si Narcisa!
Cand se-nchide provocarea ca eu mi-am facut turban si-as vrea sa-l trec la provocare de stil Smile.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 8 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB