Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

+34
Karina33
Admina
mlizeta
nico21
nusanusa
geo
aisha
danabarbu2007
geany
diada
Celya_f40
Floren
Uca
PAULA CONSTANTIN
gaza
deeoxana
Samarineanca
Buburuza
LRodica
AlinaJ.Bijoux
piciul
mihulmic
Muravka
CarmenClaudia
valentinadof
aa
pd.lavu
Greteledelweiss
lacrisel
SilviaDumitrescu
MagdaMarin
europolis
Gabica
aurishta
38 participanți

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 06 Ian 2015, 8:55 pm

Si eu zic la fel ca am constatat ca am muuulte haine si materiale si mai multe si tare mie frica ca ajung ca aia din Strangatorii/Hoarders de pe TLC .
Deasemenea mi-am promis ca mai arunc din ele .
Dar vorbe sunt multeee.
O sa revin cu fapte daca e cazul daca nu nu.
Asa am mai zis si acum un an doi si nu am mai reușit sa o si fac zid

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Mar 06 Ian 2015, 9:09 pm

Buna asta! Bravo Bubu, multumim de imbold si sper sa ne mobilizam cat mai multe. ura
Nu mi se par multe piese, mai ales ca sunt si accesorii. Si timp e destul, pana in martie sunt 2 luni.
Eu vreau sa imi organizez si sa vad ce mi-ar trebui. M-as baga la piese simple, care sa-mi iasa ok. Am deja incepute 2 pulovere subtiri, care merg de primavara, cand le termin le pun aici. Aveam in plan sa-l fac cadou pe unul dintre ele, dar zic pas. wink Apoi am semi-croit ceva in genul wrap-ului postat de Valentina, dar e din alta paleta cromatica, nu cred ca il pot combina cu alte chestii, decat negre, gri si puloverele sunt bej si turcoaz. Nu stiu... macar sa le termin, ca vin si cer pareri.
Am nevoie de pantaloni slim. Oare ies bine facuti (mai simpli, asa, nu cu multe cusaturi) sau trebuie cumparati?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Mar 06 Ian 2015, 9:28 pm

rade Euro! Acum e momentul!

Magda, asa fac si eu! Adun cat adun, ma hotarasc, ma apuc, ma umflu... si ma desumflu. De aia am j'de chestii incepute si neterminate. Dar de data asta nu mai am loc de-ntors.

Admina, pentru mine, primavara asta e mai stricta: negru, gri. Poate ceva accesorii colorate, dar nu stiu daca o sa fiu pregatita sufleteste sa le port (desi mamei i-ar fi placut). Nici eu n-am de gand sa ma complic la cine stie ce croieli savante. Simplu. Despre pantaloni slim nu stiu ce sa zic - am lucrat acum foarte multi ani pantaloni tigareta cu tipar Burda si pantaloni pana cu tipar construit - au iesit bine. Oricum, am mai zis-o: mie pantalonii mi se par cel mai greu de croit si foarte greu (aproape imposibil) de probat fara un asistent (eventual sa fie si priceput la croitorie).
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de gaza Mar 06 Ian 2015, 9:29 pm

Pentru mine lipsa de timp e o mare problema. Sad
Ca in rest...materiale cumparate am, doar sa ma si apuc de ele.Si daca zici, Buburuza , ca merg si accesoriile,poate ma bag.
Cu toate ca o ora sa stau  linistita nu prea am. Si acum e cel mic langa mine si ma chestioneaza" ce faci?","da, pot sa-ti spun ceva?" "cat mai stai la calculator, ca vreau sa-mi citesti despre cutremure",etc.
Macar doua piese sa fac, ca tare-mi mai plac provocarile! ura
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 06 Ian 2015, 9:29 pm

Admina dacă erai mai aproape iti dădeam eu o pereche de pantaloni pana ca mi-am făcut 2.
Nu ca am vrut ci asa i-am primit deja croiti si erau 4 perechi .Una am dat-o soacrei, alta soacrei ca era mărime, din cele rămase le-am micșorat pt mărimea mea iar una am dat-o uium (vorba sotului) unei prietene si cu mine si cu cea care mi ia dat .

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de europolis Mar 06 Ian 2015, 9:41 pm

Nu am timp Bubule ca ma prinde de numa' in special ce-ai postat la "Stil" la nebunia din capul meu...estem manusa ca sa zic asa rade
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 06 Ian 2015, 10:16 pm

aaa daca modific 5 fuste se pune? Ca oricum sunt in punga si punga in pat si patul langa masina de cusut rade rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de piciul Mar 06 Ian 2015, 10:25 pm

Off si eu sper sa slabesc, nu sa ajung la modificat! bounce
5 si toate cinci; una de fiecare deget de la o mana....m-am linistit doar intr-o privinta: nu sunt singura care are materiale, fire si carti, ca un "harciogar"....ce cuvant...nu harciogar... ca un om gospodar care vrea si aia si aia si pe cealalta! wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Samarineanca Mier 07 Ian 2015, 1:18 am

Harciogar si aici, sa traiti! lol!

Am si eu o lista de haine pt. la primavara-vara, cumva pe aceeasi linie stilistica, boho chic & lagenlook, cum am aflat de curand ca ii zice. Include si o geanta de piele cu franjuri multe. Nu va mai zic ca visam si la sandale sau pantofi mai ciudatei  zid
Sa vad daca m-oi tine de ea pana in martie. M-as baga, sincer...

Uitati cam la ce ma gandesc eu:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Mier 07 Ian 2015, 7:21 am

Am intrat scurt, scurt de tot, numai cat sa va spun ca o lipsesc putin de pe net (din motive bune, de asta data). Ne "vedem" in vreo doua zile.

Sunt in mare graba, mai am timp numai de-o scurta precizare: piesele, cinci sau cate-or fi, ar trebui sa fie diferite. Hai, cotrobaiti prin dulapuri, lazi, saci, cutii si faceti-va lista de "in primavara asta mi-ar placea..."

Va cam imbratisez.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 07 Ian 2015, 5:27 pm

Buburuza a scris: piesele, cinci sau cate-or fi, ar trebui sa fie diferite. .
aaaa deci cele 5 fuste ale mele se pune 1... nu ma mai joc Sad

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 07 Ian 2015, 5:37 pm

Feumoasa provocare!!!
Silvia, trage si 3 linii de foc!!!
Geanta cu franjuru am eu una, care pare din piele, arata f. bine desi e luata de la un secand-hand. Fusta cu care sa o asortez am, asa ca....
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Vin 09 Ian 2015, 8:16 am

europolis a scris:...ce-ai postat la "Stil" la nebunia din capul meu...estem manusa ca sa zic asa

Si la nebunia din capul meu, tot asa estem... si mai stiu eu vreo daua trei "cam prea originale" pe-aici. wink

Samarineanca a scris: [...] Nu va mai zic ca visam si la sandale sau pantofi mai ciudatei
Ce zici de niste PASTALAS, opincute letone (sau estoniene, ca arata cam la fel arata):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sau niste opincute irlandeze?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

EDIT: Si daca n-ati citit subiectul cu S.O.S. si nu stiti despre ce nebuneala de stil vorbim, este vorba de LAGENLOOK ( si eu tot acum am aflat ca nebuneala are si un nume). Si arata cam asa (link)
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Gabica Vin 09 Ian 2015, 10:32 am

Mamă ce stil  .... un amestec de neglijenţă, slugăreală.... mă duce cu gândul la perioadele de război şi foamete. Asta a fost prima impresie. 
Opincuţele în schimb sunt minunate. Aşa ceva aş purta toată vara.
Dar cine mi le face????
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Vin 09 Ian 2015, 10:44 am

Gabica a scris:Mamă ce stil  .... un amestec de neglijenţă, slugăreală.... mă duce cu gândul la perioadele de război şi foamete. Asta a fost prima impresie.

A fost odata o doamna care se imbraca foarte ciudat. Purta sarafane peste rochii largi si fara nicio forma, cardigane prea lungi si prea mari, pardesie barbatesti, saluri neglijente, care nu se asortau cu nimic si palarii pleostite...
O chema Virginia Woolf wink
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de lacrisel Vin 09 Ian 2015, 11:08 am

Ce-mi place stilul!!! Totusi, daca m-ar vedea barabate-miu imbracata asa, n-ar iesi cu mine pe strada... eu inainte si el mai in spate Smile
Oricum, mie imi place la nebunie tot ce ce off form, oversized, asimetric etc... si mai ales straturi peste straturi...
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Gabica Vin 09 Ian 2015, 11:12 am

Buburuza, dna Virginia Woolf, să fie sănătoasă. Dacă ei îi place nu are decât să poarte....
Cu mine nu rezonează acest stil. Acum port o geacă groaznic de largă. Nu-mi iau alta pentru că sunt prea zgârcită, pentru că e totuşi foarte călduroasă, are multe buzunare, de nu mai am nevoie de plase.... e practică, dar nu mă simt în largul meu în ea!
Mă simt ca ruda săracă! 
Cu alte cuvinte sunt la modă fără să vreau...
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Samarineanca Vin 09 Ian 2015, 11:45 am

Acest stil nu e chiar la moda si nu se potriveste oricui, ceea ce e foarte bine, ca altfel am fi toti la fel. Si nu orice haina lalalie e lagenlook - frumusetea e data de inovatia croielilor, de materiale naturale, de asortari savante, aproape ca niste picturi purtate pe corp, de eventuale broderii sau accesorii pretioase.
Mie imi place cum arata si am cunostinte si prietene carora le sta foarte bine (de obicei femei mature din lumea artelor) si care fac impresie de indata ce apar - e foarte interesant cum un stil care arata cumva a "saracie", cum zici tu Gabica, poate deveni nobil daca sti cum sa il porti (asa cum costumul popular purtat de femeile din familia regala de la noi arata "mai altfel").
Dar pe mine nu sta asa grozav si nici eu nu simt ca ma reprezinta, oscilez inca intre stilul hippie (zis acum boho-chic) si un feminin al anilor '50.


Oricum, provocarea nu se refera la un stil anume, fiecare alege ce ii place, nu, Buburuza?
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Vin 09 Ian 2015, 12:02 pm

Intr-adevar, lagenlook este un stil inafara curentelor modei, a "normalului" si "corectitudinii" vestimentare. E mai artistic, mai curajos, paralel cu regulile si cumva impotriva conformismului. Dar sigur nepotrivit in anumite medii si situatii, sigur-sigur nepotrivit anumitor persoane si sigur-sigur-sigur nu pe placul tuturor.

Dar clar ca nu despre asta e vorba acum! E vorba despre primavara, despre fiecare dintre noi, despre "sa ne rasfatam putin!"... Despre rasfatul fiecareia, bupa bunul ei plac. Ia spuneti, mai bine: v-ati facut listuta?
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de diada Vin 09 Ian 2015, 6:38 pm

Si eu mi-as face ceva dar nu stiu daca intru in vreun stil! As avea nevoie de bluze, ceva fuste si o geanta + un portofel Smile)) nu stiu daca ma incadrez in timp in tema nici atat! Si o esarfa mi-ar placea, imi place mult sa port esarfe! La pantaloni nu ma bag pentru ca imi gasesc in comert la preturi accesibile (a se citi sh rade )

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Vin 09 Ian 2015, 7:31 pm

Bubu, sa nu goniti lumea de la provocare , sa nu creada ca e vorba doar de stilul lagen.
Ideal ar fi sa fie toate piesele oarecum din aceiasi poveste, nu? Fie ea lagenlook, sport, casual, gothic, glam, ethno, boho, etc. Oarecum sa mearga intercalate, intre ele, deci dintr-o paleta cromatica (sa mearga ok intre ele, cateva sa fie neutre, altele colorate, de exemplu sau toate negru-alb-gri-bej, sa zicem; sau toate albe).
Dar daca nu, nu e bai pot sa fie diferite, sa mearga in garderoba fiecareia, sa o completeze. Daca ai nevoie de o maleta rosie, o faci, chit ca restul sunt nunate de turcuaz. (nu ca n-ar merge rosu cu turcoaz wink )
Eu asa am inteles. E ok?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 09 Ian 2015, 8:03 pm

Nici mie nu mi-ar place sa arat precum o varza imprastiata, sa nu ma gasesc intr-un amalgam de haine si dimensiuni aruncate alandala una peste alta pe motiv ca asa e la moda. N-are decat sa fie! Eu ma chinui sa-mi schimb stilul, mai ales ca surorile mele (mai mici cu 10-12 ani) mi-au facut parul cret ca am o garderoba de babe si stilul meu nu prea e stil, ca as putea arata mai bine daca m-as imbraca altfel. De aceea mi-au cumparat ceva indraznet: un fel de trenci subtire de primavara-toamna, putin cam largut de mine, insa e MUSTAR! Culoarea imi place ca e tare, cu toate ca n-as fi cumparat asa ceva in veci. Si ma tenteaza sa-l port, dar cum si cu ce? Mda, mai vad eu pana la primavara.

Nu stiu daca reusesc sa fac ceva pt aceasta provocare care imi place la nebunie, tinand cont ca sunt 5 piese pana in martie, iar eu vreau sa particip (pt prima data) la targul martisorului din promenada cu produse handmade pt baiatul meu, sa mai adunam ceva fonduri din vanzare si eventual 2%. Si cum nu am decat doua maini si timpul trece repede macar 100 de produse sa am pe masa, m-am gandit eu. Si asa ma tot gandesc ce as putea face ca sa placa si sa se cumpere. Cred ca am devenit off topic, insa ma streseaza de 2 zile ca nu-s sigura pe ce ar trebui sa ma axez mai mult, stiti si voi, emotiile incepatorului. Poate aveti idei mai multe ca mine si ma luminati si pe mine. Oricum voi face un raid prin garderoba sa vad ce pot modifica si poate or iesi 5 produse care sa mearga si combinate intre ele si sa indraznesc mai mult decat pana acum! hug
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Buburuza Vin 09 Ian 2015, 8:38 pm

Exact asa, cum ai zis, Admina! Provocarea nu e despre un stil. E despre orice stil. Si despre completarea "golurilor" din garderoba fiecareia. E despre "mi-as dori", si despre "mi-ar placea", si despre "imi trebuie". Tocmai de aceea m-am gandit la cinci piese, si la un termen absolut rezonabil.

Fiore, spor la lucru, spor la targ! Si, cine stie? spor si la provocare!
Parerea mea e ca o schimbare de stil o faci numai cand simti TU ca vrei TU sa o faci, pentru TINE, si numai daca gasesti un stil care sa-ti placa TIE, sa ti se potriveasca TIE, si care sa te faca sa te simti TU bine.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 09 Ian 2015, 9:25 pm

Corect Bubu, insa cand ai de dat 7-8 kg jos nu-ti vine inca sa-ti schimbi stilul, iti vine sa-ti schimbi silueta rade
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Admina Vin 09 Ian 2015, 11:27 pm

Stiu din emisiunea What not to wear, ca era des invocat motivul asta: nu am greutatea pe care o vreau, astept sa slabesc... Problema e daca ramai la greutatea actuala, te si imbraci prost, tot amanand momentul schimbarii. Ei puneau piese suprapuse, aproape tot timpul blazer, cardigan, taior si curea in talie. Imediat erau schimbate in bine persoanele respective, din sterse si lalai deveneau elegante, feminine, sexy chiar. Si ma refer la multe masuri, nu doar S sau M. wink Nu zic ca ar trebui sa ne complacem intr-o anume greutate, dar nu ar trebui folosita ca scuza greutatea cand e vorba de aspect.
Si nu ma refer doar la tine, Fiore. Am mai auzit/ citit conceptul asta. Trebuie sa ne iubim asa cum suntem, sa incetam sa ne luptam cu kg intr-una. hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA - Pagina 2 Empty Re: Provocare de stil: Cinci piese esentiale pentru PRIMAVARA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB