Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

+47
darlex
vlad_mom
angelyc
raluk0182
Dorulet
ema
odrina
dannie
Karina33
kerkyra
vyky2010
elenaaldea1
LRodica
Angelica18
dragan mirela
myky7robc
cris_io_mat
carmenco
valentinadof
piciul
macanetu
Cristache
Giobsy
AcidoR
AlinaJ.Bijoux
Celya_f40
aisha
mlizeta
kmn
canadianca50
lilibili
ioana soare
mihulmic
Giorgi
tomari
flori de camp
valih
dorinamisov
anda81
greieras
andas
denis21
Gabica
cristina07
Admina
brunics
Ginet
51 participanți

Pagina 6 din 17 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Urmatorul

In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de lilibili Dum 08 Mar 2015, 4:41 pm

Ioana soare, nu ma refeream la memory wire, din motivul mentionat de tine. Am niste sarma din otel, voi face un experiment si va spun la ce concluzie am ajuns. Eu nu as scoate din discutie nici sarma din cupru. As zice chiar ca e de preferat ca sarma sa fie mai subtire, caz in care se poate intinde mai bine, chiar daca e maleabila. Dar, cum ziceam, voi face un experiment.
Spuneai ceva de faptul ca o esarfa trebuie blocata dupa fiecare spalare. Ce fac cei care cumpara o astfel de esarfa si habar nu au ce-i aia blocare si, intre noi fie vorba, poate nici nu ar mai cumpara-o daca ar sti cat de greu se intretine?
lilibili
lilibili
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2015

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de flori de camp Dum 08 Mar 2015, 5:06 pm

myky7robc a scris:floridecamp, ce diagrama ai folosit la primul sal, cel rotund?Sunt frumoase ambele.

E vorba de salul Annis, sugerat de Ioana Soare în provocarea 6 - Şalul. wink

Ioana, mulţumesc mult de încurajare. love kiss
Teoretic, înţeleg că triunghiurile alea nu sunt greu de confecţionat. Şi singurul motiv pentru care nu m-am încumetat să construiesc aşa ceva e ceea ce ai spus şi tu, că nu toate şalurile au aceeaşi dimensiune şi formă. Aşa că rămân în continuare la plăci de polistiren. wink
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de ioana soare Dum 08 Mar 2015, 7:38 pm

Lilibili, daca cel care primeste salul nu stie, il va calca cu fierul. Si chiar daca ii spui ce sa faca, tot il va calca, din comoditate . Asa a facut mama cu fularul dantelat pe care i l-am daruit:)
Cat despre sarma, incearca, dar dpdv teoretic nu prea merge. Din cate inteleg vrei sa prinzi sarma la un capat (probabil rasucita pe un cui/ac) sa o treci prin ochiurile de margine si apoi sa tragi tare de celalalt capat si sa-l ancorezi si pe el. In primul rand rasucirea nu o poti face pe un ac infipt in polistiren pt ca nu rezista la o asemenea forta. Apoi, daca folosesti asa cum ai spus o sarma subtire, aceasta nu rezista la forta exercitata de impletitura care o trage inspre interior. Degeaba o prinzi din loc in loc cu ace, tot vei avea curburi intre ele. Nu ramane decat sa pui ace mai dese, dar in felul asta sarma isi pierde utilitatea. Doar s-ar putea sa fie nevoie de ceva mai putine ace decat daca n-ai fi pus sarma, dar per total nu economisesti timp (pentru ca asta e de fapt scopul acelor tije - usurinta folosirii si economia de timp petrecut la blocare) Tija trebuie sa fie suficient de dura sa reziste fortei exercitate de impletitura atunci cand o intinzi. Pentru ca dantela trebuie intinsa foarte bine la blocare pentru a se deschide frumos. De aceea acele blocking wires sunt din otel dur. Flexibil, dar dur, nemaleabil. Dar ca sa te convingi de ce spun trebuie sa incerci. Chiar ar fi super un feed-back.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de lilibili Dum 08 Mar 2015, 10:24 pm

Ioana Soare, sa inteleg ca dupa calcare fularul dantelat arata ca dupa blocare? Intreb pentru ca as vrea sa gasesc varianta cea mai comoda si eficienta pentru finisare si intretinere.
lilibili
lilibili
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2015

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 09 Mar 2015, 10:33 am

Nu, nu arata ca dupa blocare. Dar ea e multumita asa, asa ca o las sa faca ce vrea, nu o mai bat la cap:) Nu se recomanda calcarea cu fierul a tricotajelor. Exista blocare cu abur, unele fibre il suporta, dar trebuie avuta grija la temperatura si putrere si inceput cu o treapta mica pentru siguranta. Un abur prea puternic poate sa le "omoare". Dar presarea cu talpa fierului aplatizeaza tricotajul si il face sa-si piarda elasticitatea, sa atarne fara viata. Lucrul asta este cu atat mai grav la obiecte de imbracaminte gen pulovere care trebuie sa aiba o anume tinuta, nu sa atarne fara viata.
Si lasand asta la o parte, sunt unele saluri carora le formezi colturile si le dai forma finala prin intindere la blocare, mi se pare aproape imposibil sa faci asta bine si uniform cu un fier de calcat, pe masa de calcat.
Iar mie imi ia 15 minute sa-mi pun la blocat un sal (cu tije si placi cu patratele) . Nu cred ca as fi mai rapida cu fierul de calcat, mai ales daca as avea de aranjat coltisori. Nici spatiul nu poate fi o problema, acum am podul unde ma lafai, dar inainte unde spatiul chiar era limitat, eu bagam placile sub canapeaua din camera unuia dintre copii. Si oricum se usuca f repede, pentru ca nu le blochezi pline de apa, mai intai absorbi tot surplusul cu un prosop gros. Deci nu gasesc argumente pro calcat.  Si nu te gandi ca stai sa le speli in fiecare saptamana. Asa ca o data la nu stiu cat timp nu e o problema.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de lilibili Lun 09 Mar 2015, 11:52 am

Ioana Soare, ai dreptate in ceea ce priveste calcatul. Am facut o mostra si am calcat-o si arata naspa. Este insa evident ca in cazul in care cumperi o esarfa foarte fina si e culoare deschisa ajungi sa o speli si e la fel de evident ca nu m-as apuca sa o blochez, cel mult sa o intind pe o suprafata plana.
Am citit ca pentru produsele din lana sau cu un procent ridicat de lana se recomanda curatarea uscata, tocmai pentru a evita deformarea.
lilibili
lilibili
helper
helper

Numarul mesajelor : 15
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/01/2015

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 09 Mar 2015, 3:18 pm

Mie nu mi s-a deformat niciodata nimic, nici lucrat manual nici cumparat. Dar trebuie sa ai grija cum trebuie de ea. Iar daca nu este superwash se poate impasli in masina de spalat (pusa la program normal cu centrifugare mare). De asta probabil ca ai citit ca e mai bine sa se curete chimic.

Sincer daca as da banii pe o esarfa fina, dintr-o fibra deosebita, lucrata manual, unicat, mi s-ar parea cel mai natural lucru din lume sa am mare grija de ea si sa o tratez asa cum merita. Mai ales ca nu ma costa nimic in plus, nici macar timp, asa cum am scris in mesajul anterior. Cineva care nu are placi de blocare la indemana si care nu tricoteaza si nu e familiarizat cu procedeul poate gandi ca e mare bataie de cap, dar daca tu tot tricotezi si ai tot ce-ti trebuie, nu ai de ce. In plus fata de intinsul pe o suprafata plana pe care ai spus ca l-ai face, mai investesti 10 minute si vei avea in loc de o esarfa draguta, o esarfa wow. Totusi daca nu e vorba de dantela, intinsul pe o suprafata plana este suficient.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de dragan mirela Lun 09 Mar 2015, 3:51 pm

Ioana ai un pm
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de ioana soare Lun 09 Mar 2015, 6:47 pm

Mirela nu am. Si e ciudat, pt ca saptamana trecuta am primit pe mail notificare cum ca am primit un pm de la Mihulmic si cand am intrat pe forum nu-mi aparea niciun pm . M-am gandit ca poate s-a razgandit ea si l-a sters din folderul cu mesaje in curs de trimitere si in felul asta nu mi-a mai aparut nici mie. Dar acum incep sa cred ca de fapt e o alta problema cu casuta mea de mesaje.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de piciul Lun 09 Mar 2015, 8:02 pm

Nu am reusit sa fac poze deosebite si nici colega mea...asa ca va arat ultima opera in materie de gluga fular, ca a venit caldura si nu cred ca-l voi purta curand (sper wink ):
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lana cu acril de la Diada; andrele nr.5; modelul net, e calduros si e ok!
P.S. Ioana, poate e plina casuta ta si trebuie sa salvezi sau sa stergi din mesaje.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de LRodica Lun 09 Mar 2015, 8:10 pm

Sa-l porti sanatoasa. E foarte frumos. Aveti o viteza fetelor.. Eu fac pe o bluzita deja de 2 luni, drept e ca am si desirat Smile . Sper sa-i placa acum ca daca mai stric o data renunt la model.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de flori de camp Lun 09 Mar 2015, 8:32 pm

Piciule, nu poate fi decât extrem de călduros! Să-l porţi sănătoasă! kiss
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de mihulmic Lun 09 Mar 2015, 10:50 pm

@ Ioana Soare: nu Ioana ... chiar am trimis un mesaj ca sa cer sfat cum sa repar greseala mea, a intervenit Uca, am reparat, si nu mai era nevoie si am sters mesajul din Mesaje trimise caci se rezolvase ... se pare ca te-am derutat Embarassed ... scuze Embarassed
mihulmic
mihulmic
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Localizare : Aici :)
Data de inscriere : 12/07/2014

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 10 Mar 2015, 11:51 am

Frumos si calduros fularul Piciule! love

Mihulmic am inteles acum, multumesc. Dar tot ramane mesajul Mirelei cu care nu stiu ce s-a intamplat. Casuta nu e plina, am verificat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de dragan mirela Sam 21 Mar 2015, 10:55 pm

esarfa valentinadof
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de flori de camp Dum 22 Mar 2015, 6:42 am

Frumoasă! wink
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de piciul Dum 22 Mar 2015, 6:53 am

Felicitari! Ai reusit o esarfa calduroasa si "aerisita" in acelasi timp!
Ce fir ai folosit?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de dragan mirela Dum 22 Mar 2015, 9:17 am

multumesc flori de camp,piciule este un mohair negru si am folosit o singura bobina de 50 gr.
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de myky7robc Dum 22 Mar 2015, 1:24 pm

mirela, fina de tot esarfa croset
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 22 Mar 2015, 1:44 pm

Mirela, faina ti-a iesit!te-ai perfectionat in saluri deja!Ai adunat cateva!Un mic sfat,cand monteazi ochiurile lasa putin mai slab ca la blocat sa poti trage de varfurile V-urilor sa se formeze frumos colturi.
Eu acum lucrez un sal dupa modelul pe care l-a facut Macanetu pe la sfarsitul capitolului celuilalt,dar nu stiu cum sa va spun,nu reusesc sa memorez deloc modelul si desi sunt aproape de 1m lucrat, tot cu schema in fata si inaintez tare greu.Voiam sa renunt la un moment dat,o fi din cauza ca mi-a intrat modelul de mai sus in cap prea bine?! Smile

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 05 Apr 2015, 4:00 pm

Am facut si eu un sal pentru o prietena.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de canadianca50 Dum 05 Apr 2015, 4:36 pm

Foarte frumos !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 05 Apr 2015, 4:36 pm

F. dragut si finut salul tau Angelica!!! Numai bun de purtat pe vremea asta de afara!!1 Flowers
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de dragan mirela Dum 05 Apr 2015, 5:16 pm

ff frumos salul angelica,cu ce fir ai lucrat si ce gramaj are? multumesc
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 05 Apr 2015, 5:26 pm

Firul contine kid mohair si lana.Mi-au intrat 109 grame si are 180/45 cm.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII) - Pagina 6 Empty Re: Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 17 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB