Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

+55
vlad_mom
kmn
Vica Veronica
angelyc
victoria.
fiordaliso
tomari
ionela07
Anapop
Enache Victorita Nicoleta
Tache Marilena
AITEN
chis mioara
dorinamisov
cozma felicia
mylena
vyky2010
victoriacus
LRodica
myky7robc
piciul
aisha
flori de camp
Angelica18
mlizeta
ioana soare
Giobsy
aidil
lennny
anda81
AlinaJ.Bijoux
cris_io_mat
arra
cristina07
valentinadof
SilviaDumitrescu
trandafiras78
Gabry_ela
Uca
luciana bazavan
Gabica
Dorulet
AcidoR
ema
kerkyra
dorina narita
Alexandra Agrisan
Karina33
Maria Tatuti
Celya_f40
danniela
Greteledelweiss
macanetu
canadianca50
nicolae68daniela
59 participanți

Pagina 13 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 23 Ian 2017, 9:16 am

Cum n-am intrat de mult,va arat cate ceva din ce am mai lucrat.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Gabica Lun 23 Ian 2017, 10:15 am

Piciule îmi place vestuţa lucrată pe verticală. Şi eu încep mai multe proiecte, le lucrez în funcţie de dispoziţia sufletească şi de nivelul de atenţie acordat schemei de lucru.
Angelica cele 2 vestuţe mi-au scos de pe buze un Oauuuuuu! admirativ. Sunt minunate.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Lun 23 Ian 2017, 11:22 am

Multumesc,Gabica!!!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de kerkyra Lun 23 Ian 2017, 12:12 pm

Superba prima vesta, cu modelul in lateral, Angelica!
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Lun 23 Ian 2017, 3:18 pm

Angelica felicitari.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Mier 25 Ian 2017, 5:52 am

Angelica, desi ma repet, ma bucur ca ai avut timp sa pui poze aici cu ce-ai mai tricotat!
Si mie imi plac toate, dar prima vesta e deosebita! Din ce fir e lucrata si cu ce andrele?
Pulovarul din fir bucle, imi confirma, ca doar un model simplu pune in valoare firul si tiparul, bineinteles!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 28 Ian 2017, 4:42 pm

Va multumesc pentru aprecieri.Piciul,e lucrata din vascoza si,daca imi aduc bine aminte,cu andrele nr.2.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de canadianca50 Sam 28 Ian 2017, 4:43 pm

Minunate ! felicitari !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de AITEN Dum 29 Ian 2017, 7:41 am

Foarte frumoase amandoua , felicitari pentru realizare impecabila!
Te rog , spune-mi si mie cum ai lucrat gulerul la plover (maleta) , eu am incercat , dar nu-mi iese asa de larg in partea de jos!
Help!
avatar
AITEN
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 71
Varsta : 67
Localizare : constanta
Data de inscriere : 05/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de aisha Dum 29 Ian 2017, 5:35 pm

Angelica, superbe cele doua bluze pe nuante de albastru. Pacat ca nu ai postat o fotografie mai mare si la cea de-a doua, ca sa o vedem mai bine. Oricum, felicitari!
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de victoria. Mar 31 Ian 2017, 9:03 pm

Va salut fetelor.Ma numesc Victoria si iubesc sa tricotez.
Am stat si v-am urmarit din umbra mult timp dar acum vreau sa impartasesc cu voi cea mai noua creatie.
Este o bluza asimetrica tricotata manual din lanna de alpaka.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
victoria.
victoria.
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 15/08/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de angelyc Mar 31 Ian 2017, 10:23 pm

Victoria,imi place f.mult bluza asimetrică.
angelyc
angelyc
helper
helper

Numarul mesajelor : 44
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 13/01/2015

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Vica Veronica Joi 02 Feb 2017, 12:43 pm

Puteti sa explicati tehnica de lucru la maneca,cum se scade...am mai vazut modele asemanatoare si nu inteleg
Vica Veronica
Vica Veronica
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 31/01/2017

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de aisha Joi 02 Feb 2017, 8:07 pm

Frumos modelul. Si interesanta tehnica asta asimetrica.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Vin 03 Feb 2017, 9:17 am

Victoria sa o porti sanatoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de myky7robc Sam 04 Feb 2017, 2:28 pm

victoria e f frumoasa bluza, dar pt persoane asa ca tine cu silueta subtire. Ai abordat diagrame destul de complicate.Felicitari!
piciul, sunt faine ambele vestute, dar la asta lucrata pe vertical, cum ai procedat ai lucrat simultan cu 3 culori sau ai rupt firul la capat mereu?
angelica imi plac si creatiile tale, sunt f corect lucrate.


Eu am facut la setul cu mitene gri crosetate si un guler
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

inspirat dupa modelul de pe pinterest tot fara diagrama, dar nu e greu de lucrat si se poate incepe atat de sus in jos cat si invers( eu am lucrat de jos)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre myky7robc in Sam 04 Feb 2017, 2:54 pm, editata de 1 ori
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de kmn Dum 12 Feb 2017, 11:44 am

Victoria...este minunata bluzita, mult spor la proiectele viitoare!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de anda81 Lun 13 Feb 2017, 5:30 pm

Bun venit printre noi,Victoria!
Felicitari,Angelica 18!
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Mier 15 Feb 2017, 6:05 am

Myky7robc, nu am taiat firul le-am petrecut si la final am crosetat bentita peste tot si la gat am accentuat ca un guler mic. Spor si tie!
Am salvat si eu modelul de guler dar am facut o caciula gatej; e practica si chiar e buna pe un vant puternic si ger.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Dorulet Mier 15 Feb 2017, 6:49 am

Ma lasati fara cuvinte!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Mier 11 Apr 2018, 6:36 am

Am reusit si eu poncho...lucrez cam de mult la el si nu stiu cum de s-a ales firul putin mai deschis intr-o parte...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 11 Apr 2018, 7:58 am

Fain! I-ai făcut și glugă sau e doar marginea răsfrântă?
E mai practic modelul așa fără mâneci când porți poșetă.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Mier 11 Apr 2018, 9:08 am

Piciule, sa il porti sanatoasa. Numai bun pentru diminetile de aprilie (aprilie de anul asta Smile ).
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Dorulet Dum 15 Apr 2018, 8:19 am

In serile si diminetile racoroase te va invalui cu caldura,felicitari si spor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Lun 16 Apr 2018, 5:33 am

Multumesc, fetelor pentru incurajari! As dori sa fiu mai ordonata si sa lucrez mai mult  hug tricot
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 13 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 16 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB