Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

+55
vlad_mom
kmn
Vica Veronica
angelyc
victoria.
fiordaliso
tomari
ionela07
Anapop
Enache Victorita Nicoleta
Tache Marilena
AITEN
chis mioara
dorinamisov
cozma felicia
mylena
vyky2010
victoriacus
LRodica
myky7robc
piciul
aisha
flori de camp
Angelica18
mlizeta
ioana soare
Giobsy
aidil
lennny
anda81
AlinaJ.Bijoux
cris_io_mat
arra
cristina07
valentinadof
SilviaDumitrescu
trandafiras78
Gabry_ela
Uca
luciana bazavan
Gabica
Dorulet
AcidoR
ema
kerkyra
dorina narita
Alexandra Agrisan
Karina33
Maria Tatuti
Celya_f40
danniela
Greteledelweiss
macanetu
canadianca50
nicolae68daniela
59 participanți

Pagina 12 din 16 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Mier 16 Dec 2015, 10:03 pm

Marilena, arata foarte bine puloverul tau. Sa-l porti sanatoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Joi 17 Dec 2015, 5:49 am

Tache Marilena, e diafan ca zapada pulovarul tau! Parca-i facut la masina nu cu andrele de mana!
Imi place cum l-ai cambrat si broderia nu vine rau! Spor in continuare!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de flori de camp Joi 17 Dec 2015, 6:06 am

Marilena, foarte arătos! Înţelegem lipsa de timp, căci multe suferim de asta. Să-l porţi sănătoasă şi să mai faci. că e frumos ceea ce faci! dama
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Tache Marilena Joi 17 Dec 2015, 9:42 pm

Va multumesc frumos! In ianuarie o sa mai cumpar fir, pana atunci ma gandesc cum o sa fie, tricotat sau crosetat. Ma gandeam la o fusta mai groasa, de iarna...Am timp de sarbatori sa caut modele!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de ioana soare Sam 19 Dec 2015, 2:14 am

Marilena e frumos puloverul, e tare finut! Fara broderie ar fi chiar elegant si stilat. Fara broderie e de zana, cu broderie e cam de bucur obor. Broderia stangace si cu panglica nepotrivita strica tot. Stiu ca la noi se foloseste, dar parerea mea este ca nu vei obtine niciodata o broderie frumoasa cu panglica de satin. Cea mai potrivita este panglica de matase, care este fina, moale si maleabila, poti modela cu ea petale foarte realiste. Si se vede prin pulover cum ai trecut pe dedesubt panglica de la o frunza la alta.
Stiu ca ai zis ca e prima, dar lasand la o parte tehnica, trebuie sa fii atenta si la design, din niste boboci asa gigantici si bogati si umflati nu are cum sa iasa o floare mica si plata.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 19 Dec 2015, 8:22 am

Ioana, multumesc frumos pentru parerea ta. M-ai pus pe ganduri...o sa scot broderia... Cine face si desface are toata ziua ce face! Smile
Unde nu l-am lucrat cu model m-am gandit sa-l impodopesc cu ceva... rade Ca tot vine mosu... rade
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de ioana soare Sam 19 Dec 2015, 1:13 pm

De multe ori mai putin inseamna mai mult. In functie de tinuta, poti sa-l inveselesti cu o esarfa micuta la gat, sau un colier, sau poate o curea in talie...
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Haine tricotate pentru copii

Mesaj Scris de Enache Victorita Nicoleta Sam 19 Dec 2015, 7:19 pm

Buna. La acest capitol stau mai bine deoarece am lucrat mai mult pentru nepoti.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

MihaelaT: Am mutat postarea de la "Haine croşetate pentru copii" deoarece sunt tricotate.


Ultima editare efectuata de catre MihaelaT in Dum 20 Dec 2015, 9:17 am, editata de 1 ori (Motiv : Postare mutată)
Enache Victorita Nicoleta
Enache Victorita Nicoleta
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : BUCURESTI
Data de inscriere : 31/07/2014

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 20 Dec 2015, 4:42 pm

Victorita,frumoase lucrusoare ! kiss
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Dum 20 Dec 2015, 9:58 pm

Enache Victorita Nicoleta, faine pulovere! Nepotii tai sunt fericiti cu o asa bunica cu maini dibace!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de dorina narita Lun 21 Dec 2015, 10:07 pm

Va arat la ce lucrez eu, imi fac o bluza cu modelul acesta, culoarea este tot cam asa, sunt deja pe la jumatate. Maine am sa pozez sa vedeti ce am lucrat pana acum.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Mar 22 Dec 2015, 6:09 am

Interesanta! Cum vei face la marginea de jos? Bentita elastic si cusuta? Am avut si eu un pulovar tricotat asa de la maneci, dar jos bentita era mereu rigida....nu m-am priceput si l-am dosit pe undeva prin dulap! Off nici anul acesta nu am facut ordine...
Spor la tricotat! Astept cu nerabdare sa vad pozele! Eu sunt tot la botosei...asta-i cererea de iarna wink
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Anapop Dum 31 Ian 2016, 1:30 pm

Modelul e foarte frumos! Spor la lucru! Si eu am terminat de tricotat un jerseu, am sa pun poze cât de curând! Sunt noua printre voi pe forum. Bine v-am găsit
Anapop
Anapop
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 1
Varsta : 68
Localizare : Maramures
Data de inscriere : 31/01/2016

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de dorinamisov Dum 31 Ian 2016, 3:41 pm

Bine ai venit! kiss
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de ionela07 Mier 17 Feb 2016, 10:49 pm

dorina narita, n-ai mai postat rezultatul.
asteptam o motivatie, eu n-am mai tricotat de mult, mi se pare mai migalos decat croitoria. e frumos modelul.
ionela07
ionela07
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Localizare : pitesti
Data de inscriere : 18/10/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de dorina narita Joi 18 Feb 2016, 7:40 pm

Oooo, nu am inca un rezultat, am stricat ce-am lucrat fiindca nu mi-a placut cum arata firul lucrat asa ciorăpește. Am refacut, lucrand randuri, doar pe fata si parca arata mai bine, problema este ca nu prea am timp de lucru, fac printre picaturi si merge tare greu.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Lun 18 Iul 2016, 6:26 am

O vesta de vara, fara pretentii, doar ganduri de seara si vise in ea...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lana cu acril; andrele nr.3 si poza facuta cu telefonul...
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Lun 18 Iul 2016, 3:18 pm

Piciule, felicitari, ai spor nu gluma. Eu dupa maioul crosetat fac si desfac la un pantalon crosetat (scurt ) pentru fiica mea.
Imi place foarte mult culoarea.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de tomari Lun 18 Iul 2016, 6:37 pm

Piciule un model incarcat se pierdea in frumusetea culorii love de multe ori sunt mai reusite piesele tricotate cand te ratacesti in ganduri si lasi mainile sa impleteasca visurile; eu cred ca o poti purta si iarna cu o maleta (cum se zice acuma la roling).
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Dorulet Lun 18 Iul 2016, 9:42 pm

Frumoase vise ai impletit,piciule!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4770
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Mar 19 Iul 2016, 6:34 pm

Multumesc, fetelor! Spor si voua!
Eu am adoptat metoda cu inceperea a mai multor proiecte...sar de la unul la altul cum am timp si dispozitie...mai imi fac si un orar cu proiect 1, proiect 2, proiect 3...sau le las balta pe toate....dar am observat ca e mai eficient asa (pentru mine cel putin) nu ma plictisesc si imi tine mintea treaza!
La croitorie insa.... daca nu am reusit sa termin in aceeasi zi....pot zace proiectele ani de zile in cutie.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de fiordaliso Vin 22 Iul 2016, 9:21 am

Ce frumos albastru pentru vara! Am si eu un jerseu albastru, nu va spun cand l-am inceput ca mi-e rusine, a zacut mult prin dulap si l-am terminat recent, dar am gresit ceva chiar la final si mai am de desfacut.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Dum 23 Oct 2016, 9:26 am

Cel mai comod lucru de imbracat, de tinut cald si de ascuns "pernite" wink
...si de scapat de fire scamoase, dar calduroase!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Andrele nr.4, fir mohair clasic, lucrat pe verticala si bordura simpla cu croseta.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de LRodica Dum 23 Oct 2016, 8:33 pm

Piciule, e draguta vesta, sa o porti sanatoasa.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3638
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de anda81 Dum 01 Ian 2017, 8:32 pm

felicitari pt vestuta!
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII - Pagina 12 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 12 din 16 Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB