Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

+55
vlad_mom
kmn
Vica Veronica
angelyc
victoria.
fiordaliso
tomari
ionela07
Anapop
Enache Victorita Nicoleta
Tache Marilena
AITEN
chis mioara
dorinamisov
cozma felicia
mylena
vyky2010
victoriacus
LRodica
myky7robc
piciul
aisha
flori de camp
Angelica18
mlizeta
ioana soare
Giobsy
aidil
lennny
anda81
AlinaJ.Bijoux
cris_io_mat
arra
cristina07
valentinadof
SilviaDumitrescu
trandafiras78
Gabry_ela
Uca
luciana bazavan
Gabica
Dorulet
AcidoR
ema
kerkyra
dorina narita
Alexandra Agrisan
Karina33
Maria Tatuti
Celya_f40
danniela
Greteledelweiss
macanetu
canadianca50
nicolae68daniela
59 participanți

Pagina 1 din 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mar 04 Noi 2014, 3:42 pm

CAPITOLELE ANTERIOARE

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





*****************************************









o vestuta care imi place tare mult

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre valentinadof in Vin 07 Noi 2014, 8:40 am, editata de 1 ori (Motiv : separat capitole)
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 04 Noi 2014, 4:19 pm

Si mie imi place ! bravo ! ai adaugat ochiuri sub brat ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de macanetu Mar 04 Noi 2014, 5:19 pm

Faina Piciule vestuta . Eu nu stiu ce gresesc atunci cand ridic ochiuri ca nu imi place deloc cum iese . Am vazut ca pentru bordura de la rascroiala manecii ai ridicat ochiuri . Si apropo de lumina naturala vezi ce diferenta e la culoare intre poza facuta afara si cealanta ?Pe mine ma bate gandul sa imi cumpar o carte despre fotografie...vedem ..?
Daniela poi cum sa nu iti placa vesta ...e mai mult un bolero ...oricum e frumoasa si iti vine bine . Smile
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mar 04 Noi 2014, 6:19 pm

Arata superb, insa ar fi bine daca ai bloca-o ca sa capete fermitate la margini. Bravo!
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de flori de camp Mier 05 Noi 2014, 5:16 am

Piciule, foarte reuşită vesta! Şi mie îmi place cum s-a încadrat modelul! Şi dacă o şi poartă cu plăcere ... bucuria ta e nemărginită. wink
Daniela, şi vestuţa ta bolero e foarte reuşită! Să o porţi sănătoasă! Smile
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mier 05 Noi 2014, 8:07 am



Multumesc frumos love hug !!! vestuta e pentru fiimea, ea este in poze,eu sunt grasutza Sad
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mier 05 Noi 2014, 8:10 am

canadianca50 a scris:Si mie imi place ! bravo ! ai adaugat ochiuri sub brat ?

la vestuta mea te referi ? am inceput-o din lateral de la banda unde se cos nasturii, se merge cu totul,se ridica ochi pentru marginea de la gat si banda de la manecute.
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mier 05 Noi 2014, 9:07 am

acum fac o vesta sotului, e putin cam invidios si mi-a cerut 3 veste, ca tot lucrez la tot neamul Smile
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de macanetu Mier 05 Noi 2014, 9:53 am

Frumoasa rau nuanta asta de verde . Smile
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de danniela Mier 05 Noi 2014, 11:35 am

In sfarsit am terminat si eu ''ceva-ul'' inceput raglan. Fiica-mea l-a vrut maneca 3/4 asa ca m-am executat. Nu i-am pus nasturi o las pe ea sa cumpere si sa puna, nici nu as fi gasit aici.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 05 Noi 2014, 11:38 am

Dani...esti woow! Ce frumos e lucrat, felicitari! Sa-l poarte sanatoasa junioara ta wink
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de danniela Mier 05 Noi 2014, 11:49 am

Multumesc Celya! E simplu lucrat, doar raglanul e incercat pentru prima oara si mi-a iesit!!! Vine foarte bine pe ea, o sa o pun sa isi faca poza. Azi i-o trimit. As fri vrut sa ii crosetez niste aplicatii dar nu a vrut a zis asa simplu. Ei ii plac tricotatele!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Maria Tatuti Mier 05 Noi 2014, 11:58 am

Danniela ,
Ce frumos este pluovarul!
Culoarea e exceptionala! Felicitari!
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mier 05 Noi 2014, 12:10 pm

macamet, si mie mi-a placut culoarea, in realitate e si mai frumoasa, si se lucreaza super, merita bani la calitate, daaarrr... intezepa.

danniela, foarte frumos pulovarasul, sa-l poarte sanatoasa fata !!! Si fetei mele ii plac lucrurile tricotate, si cat mai simplu, mie cele crosetate.
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de flori de camp Mier 05 Noi 2014, 1:57 pm

Moamă, ce culori pe aici! Zici că vine primăvara! felciitări, fetelor! Şi să aveţi inspiraţie şi pe viitor! Flowers
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mier 05 Noi 2014, 2:01 pm

multumim !!! kiss
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de danniela Mier 05 Noi 2014, 3:06 pm

Multumim!!! Pai la mine e vara mereu, ce culori mai frumoase ca astea sa am??? Sa va zic sincer cand vad africancele astea ca poarte gri si maro mor!! Le sta atat de urat, nu se potriveste cu pielea lor deloc!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 05 Noi 2014, 3:18 pm

Nicolae 68 , am inteles , dar... nu stringe sub brat ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mier 05 Noi 2014, 3:37 pm

vestutza am tricotat-o acum cateva luni, imi aduc aminte ca n-am pus ochiuri, dar poate am uitat, caut acum linkul de unde m-am inspirat si ti-l trimit.

Ai primit PM de la mine ? ca eu nu vad ca am trimis , s-ar putea sa nu am voie.

L-as pune aici, dar imi e sa nu incalc regulamentul Sad
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de macanetu Mier 05 Noi 2014, 4:30 pm

Danniela super super culoarea, ai mai postat o data dar daca asta e nuanta reala este superbisima . Sa-l poarte cu drag .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de nicolae68daniela Mier 05 Noi 2014, 4:38 pm

multumesc macanetu, am terminat fata ,acum tricotez la spate, vreau sa-l termin repede.

n-am inteles ce-am mai postat odata?
daca e vorba de link il mai pun odata hug
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
nicolae68daniela
nicolae68daniela
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : calarasi
Data de inscriere : 15/12/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de piciul Mier 05 Noi 2014, 7:50 pm

Ce culori faine ati ales fetelor! Macanetu verdele ala ma omoara si portocaliul Dannielei! De ce inteapa firul?! E lana angora sau merinos?
Ma bucur ca ai terminat Danniela pulovarul fetei! Sa-l poarte sanatoasa!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de macanetu Mier 05 Noi 2014, 8:19 pm

Nicolae68daniela era vorba de portocaliul Dannielei dar si portocaliul ei si verdele tau sunt superbisime . Oricum mersi frumos pentru link . kiss kiss
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 05 Noi 2014, 9:24 pm

Ai vazut,Danniela,cat de usor se lucreaza raglanul? Te-ai urnit greu,dar a iesit o frumusete.Imi place culoarea si te-ai descurcat foarte bine.Felicitari si te asteptam cu noi proiecte.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de danniela Joi 06 Noi 2014, 7:50 am

Multumesc Angelica!!
Da, desi sunt buna la matematica, cand am vazut atatea calcule, eu obisnuita sa lucrez ochiometric mi s-a parunt enorm de greu!!! E usor si iese tare frumos! Va multumesc pentru sfaturi!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XVII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 16 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB