Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Sacouri, paltoane, jachete (5)

+41
danabarbu2007
diada
valentinadof
orhapetru
dorina narita
ionela07
gabriela1554
kerkyra
bebelusha
ppisic
aisha
Danutzaaa
adina_lg
ioana soare
LRodica
MihaelaT
carmensz
arielas
kabunta
Admina
nico21
mlizeta
pro_mihaela
CarmenClaudia
Samarineanca
gaza
Buburuza
Karina33
Loredana Ionescu
geo
PAULA CONSTANTIN
barbin
tomari
Gabry_ela
scoobbyy
mar_ysa_28
Panea Laura
luminitza22
ritame
filipoidana
-iulia-
45 participanți

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de Loredana Ionescu Dum 15 Mar 2015, 4:52 pm

Palton alb cu guler de vulpe si geaca cu maneci din piele naturala, ambele captusite cu polar.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


si gecuta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre Loredana Ionescu in Dum 15 Mar 2015, 5:42 pm, editata de 2 ori
Loredana Ionescu
Loredana Ionescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 36
Localizare : Alexandria
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de Karina33 Dum 15 Mar 2015, 5:17 pm

Carmen ce bine-a iesit gecuta fetei! Frumos ai lucrat vinilinul ala!

Loredana pana mai postezi ceva fa-ti timp si citeste regulamentul forumului! Iar incalci reguli. Ai grija si cum postezi ca-s rasturnate pozele. Altfel: imi place ce vad! Astept si pe alte subiecte poze cu ce-ai lucrat.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de Loredana Ionescu Dum 15 Mar 2015, 5:57 pm

Multumesc pentru aprecieri, chiar inainte sa intru azi am citi din nou regulamentul;acum chiar nu inteleg ce am mai incalcat, poate ca am ales sa grupez paltoanele in 2 mesaje, pentru ca altfel mi se parea un mesaj interminabil; iar daca nu e asta, chiar habar nu am Sad
poate ma lamureste cineva punctual.... Rolling Eyes
Loredana Ionescu
Loredana Ionescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 36
Localizare : Alexandria
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de Buburuza Dum 15 Mar 2015, 6:06 pm

Loredana,
Felicitari! Chiar lucrezi frumos si bine.

Conform regulamentului, un singur mesaj (fie el si interminabil) e corect; doua (sau mai multe) mesaje succesive e gresit. Asta e!
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de gaza Dum 15 Mar 2015, 6:42 pm

Loredana Ionescufoarte frumoase! Felicitari.
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de Loredana Ionescu Dum 15 Mar 2015, 7:04 pm

Va multumesc foarte mult pentru aprecieri, si as vrea sa va invit, daca doriti, sa vedeti si celelalte postari are mele, pe alte subiecte:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
si
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Loredana Ionescu
Loredana Ionescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 36
Localizare : Alexandria
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de Samarineanca Dum 15 Mar 2015, 10:01 pm

Foarte frumoase toate lucrurile facute, Loredana Ionescu! Bine ai venit in grupul nostru.
Eu astept cu interes si obiectele din piele, ca pe acolo cam bate vantul in ultima vreme.  Smile  Nici eu n-am mai lucrat nimic, tot aman o geanta...
Ai lucrat vreodata si pentru barbati? Nici pe aici nu se incumeta multa lume si ma intereseaza sa vad ce mai fac alte pasionate de croitorie.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Lun 16 Mar 2015, 9:42 am

Multumesc Karina! Am avut ceva batai de cap cu geaca aia, dar cum am spus, si cu ajutorul prietenei mele (cea cu masina industriala) am reusit sa ii dau de cap. Cel mai mult ma bucur ca geaca a ajuns la Irina si a zis ca ii place.
Loredana, bine ai venit printre noi. Am vazut tot ce ai postat pana acum (si rochie si accesorii etc ) si pot spune ca imi place . Spor la cusut ,la cat mai multe lucruri bine facute.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de mlizeta Lun 16 Mar 2015, 1:38 pm

Carmen foarte frumoasa si tinereasca geaca. Felicitari si sa fie purtata cu drag.
Loredana foarte frumoase cele 3 paltonase si geaca. Cel mai mult mi-a placut paltonasul alb. Felicitari.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de arielas Mar 31 Mar 2015, 10:04 am

Stiu fetelor ca nu am mai postat de mult, dar nu e tarziu sa va aduc in atentie un model care mie mi-a placut mult si ma simt bune la purtat. Poate l-a mai incercat cineva, dar asa timid ca mine nu l-a postat. Eu cu modelele din burda ma impac foarte bine.
Modelul este din nr. 3 2015 e prezentat si sub forma de sacou.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de gaza Mar 31 Mar 2015, 10:39 am

arielas Felicitari! :hug:Sa-l porti sanatoasa!
M-am uitat si eu la el. Nr 106, nu? Poate pentru toamna il incerc si eu. Ca mi-am mai facut un palton in urma cu un an.
Tu ce marime ai scos la tipar? Eu m-as incadra la 44,sa scot 44 sau 42?
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de arielas Mar 31 Mar 2015, 11:33 am

Da ai dreptate Gaza,scuze, am uitat sa scriu nr. modelului, dar stiam ca nu mai e alt pardesiu. Am scos prima marime existenta la model, de obicei lucrez cu 34. Uneori modelele incep cu 34, alteori cu 36.
Initial nu am cumparat revista, dar l-am vazut lucrat (modelul, ma refer) si m-am dus s-o cumpar.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty tipar

Mesaj Scris de pro_mihaela Mar 31 Mar 2015, 12:20 pm

buna ziua
imi place foarte mult paltonul alb .Imi puteti spune daca pot scoate tiparul de undeva?
Multumesc frumos
pro_mihaela
pro_mihaela
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : zalba iulia
Data de inscriere : 16/01/2015

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de Samarineanca Mar 31 Mar 2015, 3:27 pm

arielas, felicitari! Ti-a iesit foarte frumos. Imi place si materialul ales. love
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de kabunta Mier 01 Apr 2015, 10:33 am

arielas tare frumos ai lucrat platonul si daca zici ca iti e si comod la purtat e perfect.

Vin si eu cu cateva detalii de la sacoul care l-am pus la provocare: e un fel de bumbac destul de rigid si cu foarte putin elastan. Mi-a fost putin frica ca nu o sa iasa daca nu are mai multa elasticitate pentru ca tiparul e pentru tricoturi si jerseuri - din acela la plicuri : McCall's 6844 Misses'/Miss Petite Cardigans :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu este captusit si l-am facut intr-un mare zor aseara - ce bine e sa ai un deadline - altfel imi lua o saptamana ... Oricum pentru graba in care l-am facut a iesit nesperat de bine si abia astept sa mai lucrez tiparul de vreo 2-3 ori.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de arielas Mier 01 Apr 2015, 10:57 am

Super croiala ai la tiparul asta si mi-a placut mult, mult materialul, e chiar de primavara.
Si eu ma gandesc la fel ca tine ca mai incerc tiparul abia folosit, dar rar se intampla, mai ales ca sunt atatea, atatea tipare de incercat.
dar totusi am folosit 2 tipare de fusta de 2 ori deja.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de Loredana Ionescu Mier 01 Apr 2015, 11:08 am

Kabunta absolut superb sacoul !! Tiparul imi place foarte mult love, iar ceea ce-a iesit este de admirat.
Loredana Ionescu
Loredana Ionescu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 33
Varsta : 36
Localizare : Alexandria
Data de inscriere : 02/04/2014

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de mlizeta Mier 01 Apr 2015, 4:01 pm

Wow felicitari Kabunta. Ti-a iesit super.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de gaza Mier 01 Apr 2015, 7:30 pm

kabunta, felicitari! hug
Foarte bine lucrat. Modelul imi place foarte mult.
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de nico21 Vin 03 Apr 2015, 6:50 pm

Kabunta este superb sacoul tau. Imi place tare mult imprimeul materialului love Sa-l porti sanatoasa!
nico21
nico21
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de kabunta Lun 06 Apr 2015, 2:51 pm

Multumesc mult fetelor.
Am terminat si al doilea sacou tot pe modelul asta - model D- de data asta. Materialul a fost mult mai moale si mai elastic si a iesit semnificativ mai marisor. Nu sunt chiar asa incantata de el da tot e bine ca incap cu tot cu burta in el.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cum inca nu sunt chiar multumita de el am taiat deja si un al treilea cu alte modificari. Revin dupa ce il cos cu poze.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de arielas Lun 06 Apr 2015, 3:48 pm

Dar e adorabil, mai opreste-te la model, fa-ti altceva love love
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de gaza Lun 06 Apr 2015, 7:15 pm

Foarte frumoskabunta !
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de kabunta Lun 13 Apr 2015, 12:01 am

Sacoul bleomaren a ajuns la mama pana la urma. Mie imi era totusi mare asa ca mi-am facut altul apropape la - o sa revin cu poze.

Pana una alta inca o variatiune pe aceeasi tema dintr-un jacquard cu ceva elaticitate tare fin si placut la atingere si purtat. De data asta am folosit tiparul C la spate si A in fata si se aseaja mai bine zic eu. Dar si de data asta mi-a iesit prea mare asa ca a fost o surpriza si un cadou neasteptat pentru mama de Paste caci ei ii vine perfect.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de Admina Lun 13 Apr 2015, 11:44 am

Kabunta, le faci ca pe banda! ura  Sunt super frumoase si imi place ca imbunatatesti tiparul pana iese perfect. Sunt captusite?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (5) - Pagina 2 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (5)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB