Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

+15
Celya_f40
danniela
canadianca50
cica elena
nicolae68daniela
kmn
Doina
cris_io_mat
LRodica
cristi970
flori de camp
gretty
lacrisel
Greteledelweiss
flori balteanu
19 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de danniela Dum 27 Iul 2014, 9:31 am

Flori ce modele ai folosit la orchita, scheme ai???
Foarte frumoase lucrari a-ti facut doamnelor!!! Felicitari!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Celya_f40 Dum 27 Iul 2014, 1:08 pm

Flori, ai toata admiratia mea! Foarte frumoasa rochita, felicitari!
Toate sunt frumoase, tare sunteti harnice  wink 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Mar 29 Iul 2014, 6:56 am

Daniela acum sunt la mare ,dar cand ma intorc o sa pun schema de la modele la sectiunea " ajutor sa invatam sa crosetam".Ma bucur ca va place,ma simt super in rochita asta la mare.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de danniela Mar 29 Iul 2014, 9:49 am

Multumesc Flori! Sa ma faci atenta te rog sa salvez ca nu prea mai merg pe acolo!!! Embarassed Embarassed Embarassed  Acum tricotez de zor!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Dum 03 Aug 2014, 8:58 am

Fetelor mai este o saptamana ,va astept cu noi postari.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Dum 03 Aug 2014, 8:17 pm

Eu sunt in lucru, numai ca am avut niste probleme si sapt asta n-am lucrat deloc. Sper sa ma incadrez in termen. Daca nu, asta e. Oricum o voi purta cu mare placere pt ca mi-o doream de mult.  wink 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de lacrisel Lun 04 Aug 2014, 10:54 am

Cu jumatati de rochie ne incadram????  zid zid 
Nu cred ca o voi ermina, dar oricum voi pune o poza cu stadiul de lucru sa vedeti ce vroiam sa fac, totusi Smile
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Sam 09 Aug 2014, 9:30 pm

Fetelor maine se incheie provocarea propusa de mine .Vreau sa multumesc celor care mi-au fost alaturi si celor care au incercat dar nu au reusit sa finalizeze ce si-au propus pana la termenul final 10 august.Maine o sa alegem si o castigatoarea a acestei provocari.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Sam 09 Aug 2014, 10:13 pm

Pacat ca nu se mai poate prelungi aceasta provocare  zid
 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Dum 10 Aug 2014, 10:07 am

Fiore ,Lacrisel daca nu are nimeni nici o obiectie si credeti ca puteti termina ce ati inceput intr-o saptamana chiar doua,eu mai pot astepta . Cu cat suntem mai multe cu atat competitia este mai frumoasa si atunci ramane duminica pe 24 august.Va rog sa-mi spuneti doar.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de gretty Dum 10 Aug 2014, 11:11 am

Eu nu am nimic impotriva, e o competitie pt creatie practica, nu contra-timp...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Dum 10 Aug 2014, 3:15 pm

Eu in doua sapt sunt gata cu siguranta. La mine merge mai greu la plasa deoarece nu am mai facut niciodata asa ceva si e tare migalos sa unesti modelele. Nu mai zic ca am ales metoda cea mai complicata, insa dupa ce o voi termina abia astept sugestiile de imbunatatire a tehnicii.
Multumesc din suflet pt prelungirea termenului, sunt asa de emotionata de ceea ce va iesi la final mai ales ca am tot schimbat schema rochiei si ideile mi-au venit pe parcurs. E o mare diferenta intre ceea ce am vrut initial si ceea ce lucrez de fapt.  hug 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Dum 10 Aug 2014, 7:59 pm

Atunci asa sa fie,prelungim termenul cu doua saptamani.Poate se incadreaza si Lacrisel si cine mai doreste sa participe.Spor la lucru sa aveti.Mai am si eu ceva inceput ,dar nu mai am material si nici nu cred ca voi mai gasi ceva la fel.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de lacrisel Lun 11 Aug 2014, 2:48 pm

Danke, danke, danke..... danke.... etc....

Fetelor, we asta am facut o venerabila varsta... si am avut musafiri peste musafiri, veniti de pe-aproape si de departe... de miercuri tot am facut curatenie, mancare etc etc... sambata si duminica casa plinaaaaaaaaaaaa ochi de prieteni!!!!! ASA SI TREBUIE SA FIE!!!!!!!
Asa ca nu am avut timp deloc sapt asta sa mai inaintez cu rochita. Sper din tot sufletul ca pana pe 24 august sa o termin.
MULTUMESC MULT pentru prelungire! O sa pun osul la treaba, las copii nespalati si flamanzi si o termin!  rade  rade  rade 


lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 21 Aug 2014, 1:14 pm

Dragele mele, eu sunt in impas mare. Azi plec cu familia intr-un mini concediu de cateva zile si inca n-am terminat rochita. Eu o iau cu mine sa mai lucrez insa nu stiu cat timp imi vor lasa picii si sotul pt asta, stiti si voi cum e in vacanta cand toti trag de tine in toate partile. Va mai tin la curent pana duminica cu stadiul lucrului. Daca nu reusesc , asta e. Sper ca macar lacrisel sa termine.  hug 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de lacrisel Joi 21 Aug 2014, 2:02 pm

Fiore, as vrea din tot sufletul sa termin...
We trecut a fost sf Maria si stiti si voi cum e la Bran sau prin alte statiuni turistice... Smile tot pe la 11-12 ajungeam acasa, asa ca nu am mai pus mana pe croseta, sa-mi fie rusine  Embarassed 
Mai am o jumatate de hexagon de terminat si apoi de prins de restul rochiei , mai am vreo 5-6 rânduri la rochie, un cordon, de facut marginea... of, poate pentru Grett astea se fac in 2 ore, dar mie stiu sigur ca cel putin 2 zile daca am timp...
Sper sa vin cu vesti bune, daca nu oricum sambata seara voi pune poza cu rochia in stadiul in care va fi.
Va pup!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Sam 23 Aug 2014, 9:07 pm

Fetelor maine facem extragerea asa ca va rog sa ma ajutati cu votul pentru a desemna o castigatoare la provocarea propusa de mine.Imi pare rau Lacrisel, Fiore ca nu ati reusit sa finalizati rochitele .Multumesc frumos celor care au participat la provocare.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de lacrisel Sam 23 Aug 2014, 10:32 pm

Nu e pana la 12 noaptea???? Acum ma duc sa fac poza!!!
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de lacrisel Sam 23 Aug 2014, 10:53 pm

Gata, am facut pozele:
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 O9qs05
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 2qn15wp
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 2v8sakx
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 2mr8fus

Sper ca inca mai e timp...
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de piciul Dum 24 Aug 2014, 7:28 am

Frumoasa rochie, Lacrisel! Sa o porti sanatoasa! Imi place idee cu alb rosu; e vesela ca vara!
Tuturor participantelor, felicitari pentru rochiile de plaja!  flower
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Dum 24 Aug 2014, 7:55 am

Ma bucur ca macar lacrisel a terminat, este superba rochita si foarte vaporoasa. Eu sper sa pot vota daca tot n-am mai participat si promit ca atunci cand o termin si eu pe a mea am sa o postez si eu.  hug 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Dum 24 Aug 2014, 10:02 am

Lacrisel ma bucur foarte mult ca ai reusit sa termini rochita ,iti vine foarte bine,sa o porti sanatasa. Sa inceapa votarea:
Grety nr1:
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 20gi0ci
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 2pqq3k7
Cristi970 nr2:
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 330frwp
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 2wo94i8
Flori Balteanu nr3:
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Wvtv0p
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 14t7txh
Lacrisel nr4:
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 2v8sakx
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 2mr8fus
Votul se va incheia deseara la ora 24.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de gretty Dum 24 Aug 2014, 10:45 am

Nr 1 Lacrisel// Nr 2 Flori// Nr3 Cristina. Felicitari pt curajul si insistenta de a raspunde provocarii desi mi-ar fi placut mai multe concurente.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Lun 25 Aug 2014, 9:11 am

Fetelor s-a incheiat si votul si cum a fost doar Grety cea care a votat o sa tin cont de optiunea iei si o declar castigatoare pe Lacrisel.Lacrisel iti revine sarcina de a propune urmatoarea provocare ,iar premiul pentru tine este o surpriza frumoasa oferit de o doamna maiestra in crosetat.Te rog sa-mi trimiti un pm cu adresa la care pot sa-ti trimit premiul.Felicitari!
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de cocav Lun 25 Aug 2014, 11:10 am

Felicitari participantelor, FELICITARIi premiantelor !
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB