Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

+15
Celya_f40
danniela
canadianca50
cica elena
nicolae68daniela
kmn
Doina
cris_io_mat
LRodica
cristi970
flori de camp
gretty
lacrisel
Greteledelweiss
flori balteanu
19 participanți

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Dum 29 Iun 2014, 9:29 pm

Buna fetelor.  Pentru ca a venit vara este cald si mergem la mare sau piscina si eu sunt cea care trebuie sa lanseze o noua provocare m-am gandit sa fie o rochita sau fusta pentru plaja. Nu conteaza pentru cine o faceti, dar as vrea sa respectati doua criterii: rochita/fusta sa combine cel putin doua modele si cel putin doua culori(a doua culoare poate fi si un accesoriu).Sper sa va placa provocarea si participarea sa fie intr-un numar cat mai mare.Termenul de executie 31 iulie.
    Va multumesc!
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 04 Iul 2014, 8:51 am

Eu ma inscriu la provocare, ca de cand o astept...
Asadar ma bate gandul sa-mi fac o rochita cu care sa defilez in vara asta la Perla si in Satul de Vacanta, insa am o intrebare: cele doua modele pot fi si plasa cu aplicatii diferite sau musai modele combinate? Ca sa nu lucrez aiurea in tramvai  zid Oricum nu m-am hotarat la model inca, dar nu duc lipsa de idei.  wink
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de lacrisel Vin 04 Iul 2014, 2:54 pm

Provocarea imi place, nu-mi place termenul limita... poate ma incadrez, nu stiu... Smile
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de gretty Vin 04 Iul 2014, 6:22 pm

Ce presupune aceasta provocare? ca m-ar tenta, am in comanda o rochie de plaja... Sau pe mine nu ma primiti...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 04 Iul 2014, 10:09 pm

Ei, lasa , ca termenul ala se poate modifica, ca doar n-o fi un capat de tara. nici eu nu cred ca ma pot incadra in el, am multe pe cap si un examen de dat peste 2 sapt, dar tot ma bag.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Sam 05 Iul 2014, 5:25 pm

Fetelor ma bucur ca va place provocarea, cat despre termen nu va faceti griji se poate prelungi,nu-i bai...Fiore poti sa folosesti si doua modele de plasa diferite(daca am inteles bine)...Grety ma onoreaza participarea si nu numai ,este valabil pentru toate fetele....cat despre premiu nu m-am gandit inca ,dar mai este pana la final...sper sa termin si eu goblenul si sa ma apuc de crosetat...ii cam duc dorul  wink 
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Dum 06 Iul 2014, 3:33 pm

Eu ma refeream la plasa cu modele aplicate pe ea sau prinse cu plasa intre ele. Ce zici, merge in provocare?
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Dum 06 Iul 2014, 9:36 pm

Merge Fiore merge ...
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de lacrisel Lun 07 Iul 2014, 11:48 am

Offffffffffffff ce greu e sa alegi un model.... de vineri tot fac si desfac.... si inca nu m-am putut hotara la model....
Dar, asta e provocarea, nu? Smile
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori de camp Mar 08 Iul 2014, 7:56 am

Provocarea e frumoasă. Şi mai participă şi Gretty ... Abia aştept să vă văd!
Şi eu mi-aş fi făcut ceva de plajă doar că n-am timp deloc să mai fac ceva acum şi nici la plajă nu ştiu când, cum şi dacă ajung.
Dar vă ţin pumnii şi aştept să vă admir creaţiile.  hug 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mar 08 Iul 2014, 8:00 am

Lasa ca si eu sunt o balanta nehotarata, vesnic pretentioasa si perfectionista, care mereu inclin cand intr-o parte cand in alta pana ma hotarasc.  zid  Asta pt ca imi plac multe, dar n-am decat doua maini si timpul limitat.  wink
Chiar acum ma intreb care model sa-l fac caci toate sunt frumoase, insa nu m-am hotarat daca sa o fac exclusiv de plaja sau de vara si sa mearga si la plaja. Si apoi as vrea sa fac ceva creatie proprie, nu copii ale altora.
Oricum visez de mult la o astfel de rochie asa ca visul mi se va implini in vara asta! Scuze de  off topic
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de gretty Mier 09 Iul 2014, 9:17 pm

FLORI BALTEANU!

Am primit intrebari in privat, am raspuns dar cred ca aveti casutele inbox pline ca raspunsurile mele au ramas la "mesaje in curs de trimitere".

Sunt nevoita sa editez ca sa postez prima mea provocare... rochie de plaja pt marimea S accesorizata cu o curelusa finuta ce se poate purta deasemeni ca bentita de cap sau colier

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja S5300049_zpsc1478fa1

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja S5300051_zps4440b922

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja S5300052_zpsdeb6e169
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de lacrisel Joi 10 Iul 2014, 10:40 am

Minunat!!!
Gretty, cred ca pana fac eu una, tu te inscrii cu 10 Smile
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Joi 10 Iul 2014, 8:26 pm

Grety a spart gheata, frumoasa rochita...am inceput-o si eu,sper sa ma incadrez in timp...spor la treaba fetelor.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 11 Iul 2014, 7:58 am

Eu vin cu o intrebare: pt provocare trebuie sa facem poze cu materialele la inceput si in timpul lucrului, nu? Sau doar la final cand e gata?
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Vin 11 Iul 2014, 3:08 pm

Nu cred ca este cazul,doar la final spun eu,dar daca vrea cineva sa posteze din timpul lucrului este liber sa o faca.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Sam 12 Iul 2014, 7:33 am

Am crezut ca este ca la provocarile de la celelalte sectiuni: croitorie, bijuterii fimo. Vreau sa stiu ca sa nu ma pomenesc ca n-am respectat cerintele. rade 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de cristi970 Sam 12 Iul 2014, 7:48 pm

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Fotografie-0694_zps0631f916

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Fotografie-0695_zpsa10eac26

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Fotografie-0697_zps60abc6e7
Am finalizat si eu fusta pt provocare
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori de camp Sam 12 Iul 2014, 8:44 pm

Se vede cine ţine cu Brazilia!  dama 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de flori balteanu Sam 12 Iul 2014, 9:36 pm

Multumesc de participare Cristi ,frumoasa fusta si in tema.Fiore cerintele mele sunt clare,combinatie de culoare si modele,nu cred ca vine cineva sa posteze o rochita lucrata acum nu stiu cat timp cu pretentia ca a facut-o acum asa cum s-a intamplat la concursul de croitorie (acolo miza era o masina de cusut) ,eu mizez pe seriozitatea participantelor,nu sunt premii valoroase in joc sa ne furam caciula una alteia.Cred mai degraba ca aici,la provocarile acestea,ne aratam fiecarea imaginatia si indemanarea dupa o tema data de cineva.
flori balteanu
flori balteanu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 299
Varsta : 53
Localizare : rm valcea
Data de inscriere : 31/08/2011

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Greteledelweiss Dum 13 Iul 2014, 9:25 am

Ahaaa...am priceput. Ma bucur ca e mai simplu pt ca n-aveam ap foto  rade 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de cristi970 Dum 13 Iul 2014, 12:03 pm

Eu am facut fotografiile cu telefonul.... wink  
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de lacrisel Mar 15 Iul 2014, 10:30 am

Offffff, sper din tot sufletul sa prelungesti termenul... abia sunt pe la bust... zid  zid  zid 
Si cand vad ca altele deja au pus proiectele terminate imi vine sa... dar nu ma laaaaaas!!!!  rade
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de cristi970 Mar 15 Iul 2014, 5:12 pm

Lacrisel, nu fi suparata!
Eu am intrat in vacanta si de vreo doua sapt doar crosetez iar Grety are clienti pe care nu-i poate lasa....
Lucreaza incet si cu drag .Sigur se va prelungi provocarea.Spor! 
hug 
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de gretty Mar 15 Iul 2014, 6:12 pm

Asa e, eu ma grabesc pt ca mai am de facut 2 rochii mari tot de plaja; pana pe 25 trebuie trimise toate 3 in provincie sa plece cu ele din tara. Puteam sa tin poza mai mult dar m-am gandit ca poate va stimuleaza imaginatia... Si asa nu stiu daca e bine (corect) sa le pun pe celelalte 2 aici sau la rochii.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja Empty Re: Provocarea nr.12 (crosetat)rochita/fusta pentru plaja

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 4 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB