Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

+74
marabr
Alina H.
fiorenza70@yahoo.it
Ralecsandra
IoanaMarin
Djmanianfs
gabriela1554
ada_ada25
Iva Chrome
Butterfly_Amalia
ADOCHITEI RODICA
alexaaa08
adina_lg
Samarineanca
andreeaX
alexia53
vali91
iriclau
anex07maia
dorina narita
arielas
tomari
dizzy
ramoelena
alinutzika
bebelusha
cati13
ppisic
orhapetru
MagdaMarin
stefutza3
Dionisia
Admina
Phlom
deeoxana
Marchioness
sibelle
emiliatudor
clauditzuka
marina40
dorutzaddd
laurin
loredana72
Irbelga
SilviaDumitrescu
dada17
Andata
dadah
annamarya
afilimonb
Cristache
valentinadof
piciul
fulguta28
danabarbu2007
mar_ysa_28
nico21
gobelin
barbin
Danutzaaa
aidil
AcidoR
diada
nico1206
lenutastan
Floren
CarmenClaudia
Fancy-
Ladia
sybex
anna_sandu
adriandusmanescu
Panea Laura
adii
78 participanți

Pagina 7 din 15 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de clauditzuka Joi 20 Noi 2014, 7:41 pm

MagdaMarin a scris:Bun venit in clubul nostru ,al posesoarelor de mașinuță de la Lidl .Sa-l folosești sănătoasă si cu mult spor.

Multumesc! Sunt multipla posesoare de masinute din Lidl, pt ca si cea de cusut tot de acolo am cumparat-o
clauditzuka
clauditzuka
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : tg mures
Data de inscriere : 08/08/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Andata Joi 20 Noi 2014, 9:25 pm

Floren a scris:Sa mor de nu citesc explicatiile lui Petru de placere ! Merci hug kiss
Si eu wink

Multumesc mult, Dadah, pt anuntul cu masinutele la magazinul din Targoviste! Datorita tie, am acum si eu masinuta. Am scos-o pe nasica piticei seara din casa doar ca sa o am. A durat ceva pana am si primit-o, dar e faina rau.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de stefutza3 Joi 20 Noi 2014, 11:58 pm

Phlom a scris:Nu stiu daca e ca la a mea, dar trebuie sa muti acul mai in dreapta si sa reglezi lama de taiere mai spre stanga. Dar si setarile astea sunt ok daca si are masina o astfel de cusatura de surfilare ingusta. In manual ce zice?

nu stiu exact daca se po muta. o sa ma uit si in carte dar in momentul asta chiar nu stiu pe unde e. mersi
stefutza3
stefutza3
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : DB
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Andata Vin 21 Noi 2014, 11:15 am

stefutza3 a scris:spuneti-mi si mie cum sa reglez masina sa iasa surfilatul mai ingust? mi se pare prea lat. am un pfaff 1230
Pfaff 1230 am si eu. Uita-te la tutorialul acesta, masinuta e aceeasi, chiar daca cea din tutorial e un Singer, de pe la minutul 3:14 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] E bine sa il vezi pe tot totusi, ca si tot ce gasesti pt SINGER 14SH754.
Ca sa surfilezi mai ingust ai doua optiuni: scoti acul din stanga sau aduci spre tine butonasul alb care regleaza largimea
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de stefutza3 Mier 26 Noi 2014, 11:39 am

Andata a scris:
stefutza3 a scris:spuneti-mi si mie cum sa reglez masina sa iasa surfilatul mai ingust? mi se pare prea lat. am un pfaff 1230
Pfaff 1230 am si eu. Uita-te la tutorialul acesta, masinuta e aceeasi, chiar daca cea din tutorial e un Singer, de pe la minutul 3:14 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] E bine sa il vezi pe tot totusi, ca si tot ce gasesti pt SINGER 14SH754.
Ca sa surfilezi mai ingust ai doua optiuni: scoti acul din stanga sau aduci spre tine butonasul alb care regleaza largimea

mersi pt video. chestiile astea nu cred ca sunt in carte. o sa incerc sa vad dc merge
stefutza3
stefutza3
helper
helper

Numarul mesajelor : 61
Localizare : DB
Data de inscriere : 22/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de MagdaMarin Vin 28 Noi 2014, 10:27 pm

Un clip foarte util pentru posesorii de triplock Pfaff/Singer





Cusatura plata



Tiv rulat





Vizionare placuta.


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Vin 28 Noi 2014, 10:37 pm, editata de 1 ori (Motiv : Adaugat clip)

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de danabarbu2007 Lun 01 Dec 2014, 12:49 pm

Eu am descoperit din intamplare cusatura cu 3 ate si 1 ac pt ca s-a rupt o ata si triplockul a continuat sa coasa fara probleme ,dar facea alta cusatura si uite asa m-am luminat si eu ca imi era frica sa incerc si altceva sa nu se deregleze la loc!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Phlom Sam 13 Dec 2014, 9:53 pm

Daca e cineva interesat, am gasit pe net o masina de surfilat + acoperire care seamana izbitor cu Merrylock MK-3000CL. Modelul se numeste SEWMAQ SW-1334. Faceti dvs comparatiile. Diferentele tin de etichete si pret: asta Sewmaw e de la 600RON, Merrylock e de la 1500RON.
Nu am putut deduce daca face si de acoperire.
Phlom
Phlom
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 95
Localizare : Constanta / Atena
Data de inscriere : 08/04/2014

http://phloreen.wordpress.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de dada17 Joi 01 Ian 2015, 6:12 pm

Andata a scris:
stefutza3 a scris:spuneti-mi si mie cum sa reglez masina sa iasa surfilatul mai ingust? mi se pare prea lat. am un pfaff 1230
Pfaff 1230 am si eu. Uita-te la tutorialul acesta, masinuta e aceeasi, chiar daca cea din tutorial e un Singer, de pe la minutul 3:14 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] E bine sa il vezi pe tot totusi, ca si tot ce gasesti pt SINGER 14SH754.
Ca sa surfilezi mai ingust ai doua optiuni: scoti acul din stanga sau aduci spre tine butonasul alb care regleaza largimea

Buna. am si eu masina Pfaff 1230, dar am cumparat-o fara manualul de utilizare tot de la lidl. cine ma poate ajuta cu manualul de utilizare scanat? multumesc
dada17
dada17
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 39
Localizare : google
Data de inscriere : 14/02/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 01 Ian 2015, 7:16 pm

ai in link-ul de mai jos poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de dada17 Joi 01 Ian 2015, 7:38 pm

multumesc Smile
dada17
dada17
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 21
Varsta : 39
Localizare : google
Data de inscriere : 14/02/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de fulguta28 Mar 06 Ian 2015, 4:10 pm

Nu stiu cum ati reusit voi sa reglati triplok-ul de la Lidl, pentru ca eu nu am reusit nici cum. Am schimbat acele si sa zic ca merge ceva mai bine, dar tot raman niste bucle de toata frumusetea. Am infirat de 10 ori atele, corect. Efectiv nu mai stiu pe unde sa umblu ca sa-mi coasa bine. Diseara fac niste poze si va arat, poate gasesc un pic de ajutor de la voi.
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de deeoxana Mar 06 Ian 2015, 4:35 pm

Fulguta28 ai încercat să schimbi tensiunea? Ai manualul? Încearcă o tensiune după specificaţiile de acolo... Eu nu am avut nici o problema până acum , spre ruşinea mea din grabă nici nu schimb tensiunea sau acele când lucrez pe materiale diferite, îi dau pedală şi merge strună ;-)
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 36
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de fulguta28 Mar 06 Ian 2015, 5:18 pm

Am incercat si tensiunile din carte, si cele dupa specificatiile lor. Jur ca nu stiu ce sa mai fac. Diseara incerc sa schimb atele, poate ca si acolo este o problema.
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de deeoxana Mar 06 Ian 2015, 11:18 pm

chiar vroiam sa zis si de ata... conteaza sa fie una de calitate desi ma indoiesc sa fie asta... tot tensiunea ma gandesc sa fie vina sau... sigur sigur e pusa bine ata? acolo sus a intrat bine in placutele de tensionare?
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 36
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de fulguta28 Mier 07 Ian 2015, 10:27 am

Am rezolvat! Erau de vina atele. Cand mi-a cumparat sotul masina de cusut, mi-a cumparat si 4 conuri de ata alba care cred ca este un pic mai pufoasa si cu siguranta este mai groasa decat cea de pe papiota. Acum merge super bine si chiar le-am facut copiilor cate o pereche de pantaloni. Masina este un pic cam galagioasa dar nici nu se compara cu triplok-ul vechi care mai mult sarea decat cosea. Sunt mandra de mititica mea! Multumesc, deeoxena!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Phlom Sam 10 Ian 2015, 10:58 am

La multi ani!
Am o problemioara. Am incercat sa fac niste pantalonasi pentru fi-miu. Cand a venit momentul sa surfilez + taiere ca sa unesc picioarele la interior, in zona curba de sus nu reusesc sa fac o surfilare cum vad la produsele cumparate.
Nu am cusut pantalanoasul la masina de cusut, ci doar pe masina de surfilat. Am vrut sa vad daca merge. Merge, dar trebuie rabdarica.
Deci cum pot face sa fac si surfilare si taiere a materialului intre picioare, dar sa iasa o curba frumoasa?
Nu-mi mai iese surfilarea pe aceeasi linie cu taierea in momentul in care marginea materialului este curba. Voi cum faceti?
Phlom
Phlom
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 95
Localizare : Constanta / Atena
Data de inscriere : 08/04/2014

http://phloreen.wordpress.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de marina40 Lun 19 Ian 2015, 6:18 pm

Nu stiu ce are triplocul meu,a mers bine,s-a rupt acul din stanga,l-am schimbat dar parca jos la graifare se aude un zgomot,se putea deregla sau desface ceva pe acolo?Imi rupe ata de la ace.
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de orhapetru Lun 19 Ian 2015, 6:31 pm

acul rupt l-ai scos? sau a ramas varful dedesupt? acul nu are voie sa loveasca nimic.....grafarul inferior vine prin fata, iar cel superior cu varful/ciocul lui merge prin spatele acelor, trece ata si asa formeaza cusatura de surfilare.
Daca s-a rupt acul, poate a lovit ceva dedesupt, de cele mai multe ori el se rupe ca nu e bun, tragi poate de material mai tare, sau se indoaie si loveste placa de ac sau transportorul/dintii masinii care trag materialul.
Daca tot s-a intamplat, schimba ambele ace si vezi sa desfaci bine surubelul care strange acul, ca el sa intre cat de sus , sau mai bine zis pana in capat.
pune amandoua acele si fara sa infilezi ata, invarte inital cu mana sa vezi daca loveste in ceva, apoi poti apasa si pe pedala sa vezi cum merge masina. Putin probabil sa se fi desfacut maieza/graifarul inferior, cel mai probabil e din cauza acelor.
daca cosi , pe material cum arata cusatura? arata bine sau si cusatura/reglajele atei sunt date peste cap ?
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de marina40 Lun 19 Ian 2015, 7:37 pm

Am scos bucatica rupta,ramasese pe ata.
Maine mai schimb acele si mai refac traseul cu firele,ca acuma imi vine sa o arunc la ce suparata sunt pe ea.
Chiar ma gandeam ca de erai mai aproape veneam cu masina la tine .
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de orhapetru Lun 19 Ian 2015, 7:47 pm


ramane o bucata de ac cu tot cu gaura si sta pe ata...ca o margea pe un fir....au mai patit si altii, stai linisitita.
Bine ca s-a rezolvat Smile
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de marina40 Lun 19 Ian 2015, 8:08 pm

Nu s-a rezolvat ca dupa ce am pus acul parca le atingea graifarul, am si unso, dar acuma seama m-am saturat sa ma uit in ea si sa nu pricep mare lucru,o sa incerc maine cand sunt mai linistita,multumesc .
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Irbelga Vin 23 Ian 2015, 11:38 pm

Bună ziua.Sunt nou pe aici :-) ; doresc de mult să achiziționez un overlock și am găsit un singer 14sh654 la 150 de euro și un singer 14sh754 la 160 euro(noi nouțe, din magazin amândouă , garanție trei ani ).Pe care îmi recomandați să o iau? Al doilea model e chiar un chilipir deoarece am vazut în alte magazine că sare de doua sute de euro...
Irbelga
Irbelga
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Saalbach
Data de inscriere : 14/01/2015

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 24 Ian 2015, 9:31 am

Eu cred ca doar designul mașinii le diferentiaza.Nu am găsit inca detalii tehnice despre ele .Cauta aici diferendele [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Phlom Sam 24 Ian 2015, 2:17 pm

S-au scris cateva informatii generale despre modelele astea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

E bine de stiut ca masina de surfilat care este de vanzare la Lidl,  link  "element by PFAFF 1230OL" este aceeasi masina cu  link  "SINGER 14SH754". La Lidl costa 650RON, iar SINGER pe magazinele online are pret de la 995 pana la 2000RON. Deci masina de la Lidl mi se pare un adevarat chilipir.
SINGER 14SH754 Brochure
Singer 14SH744 User Manual - Model name: 14SH754/14CG754
Asa ca va puteti folosi de asta pentru a va achizitiona componente mecanice, pentru tutoriale online, pentru manuale online, specificatii complete, accesorii, review-uri si altele.

Asa ca poti vedea tutoriale si despre masina PFFAF, fiind aceeasi cu varianta SINGER 754. Pentru 10E diferenta, ia-o pe cea mai scumpa. Uneori o mica dotare va face candva diferenta. La 3 ani garantie... spor la treaba! Sa iti cauti si cateva ace de rezerva si daca nu are manual, sa faci rost sa intelegi cum functioneaza, ca dupa devine rutina:P
Phlom
Phlom
helper
helper

masculin
Numarul mesajelor : 95
Localizare : Constanta / Atena
Data de inscriere : 08/04/2014

http://phloreen.wordpress.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(6) - Pagina 7 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 15 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB