Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

+56
ema
ms29
victoria.
christinuca
greieras
aisha
tomari
irico
vyky2010
anielle
LRodica
victoriacus
gaza
Celya_f40
gretty
mlizeta
AlinaJ.Bijoux
Lumaria
lacrisel
flori de camp
Cristache
myky7robc
cld
nicoleta.a
feerya
valih
filipoidana
Laura Mihai
Dorulet
CCristinaC
piciul
flori balteanu
Angelica18
canadianca50
vlad_mom
gabi1972
fiordaliso
Floren
Greteledelweiss
dragan mirela
Michelle88
Gabica
kmn
Muravka
SilviaDumitrescu
rivka
Darsy
cristi970
valentinadof
ana_dark84
i.xell
anna_sandu
An-Ca2811
Giobsy
macanetu
elenalalla
60 participanți

Pagina 4 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Urmatorul

In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de gabi1972 Sam 17 Mai 2014, 3:23 pm

De ceva vreme ma tot incurajez sa incerc si eu sa fac o geanta , ei bine asta a iesit , mai am multe de invatat dar e un inceput:)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ar trebui sa ii pun captuseala , nu stiu daca voi reusi , o sa caut in urma poate a explicat cineva cum se face mai exact.
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Floren Sam 17 Mai 2014, 3:33 pm

Gabi ..... treci la coltul de rusine !!! Mincinoasa mica ce esti  bataita (am glumit , da ? ) !
Zici ca e prima geanta facuta de tine ?
E super - profi ! S-o porti sanatoasa si sa mai faci ! aplauze  bucurie 
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de valentinadof Sam 17 Mai 2014, 3:37 pm

Arata super bine Gabi! love 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de gabi1972 Sam 17 Mai 2014, 3:41 pm

Da , e prima ...jur peace 
Multumesc de aprecieri Flowers 
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Cristache Sam 17 Mai 2014, 3:53 pm

Super geanta Gabi!
Imi place tare mult!
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de myky7robc Sam 17 Mai 2014, 9:21 pm

gabi, da' ce frumoasa este gentuta si modelul si culoarea aleasa.
Da trebe sa ii faci musai o captuseala  Flowers Flowers Flowers 
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Sam 17 Mai 2014, 9:26 pm

Este o geanta cu stil, imi place si culoarea si modelul dar mai ales manerele, sunt foarte sic!  hug 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de fiordaliso Dum 18 Mai 2014, 6:35 pm

Gabi, dar a iesit foarte bine!
Ieri am terminat si eu prima mea geanta, si vin repede-repede sa ma laud, ca de mult imi doream si eu sa fac asa ceva. In intregime reciclata si cu captuseala cusuta cu mana. Si un pic mai mica decat as fi vrut, dar daca o stricam nu o mai faceam veci, esentialul este ca imi incape umbrela in ea.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si o vedere la interior

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Lumaria Lun 19 Mai 2014, 11:57 am

frumoase gentute crosetate, feleor! gabi1972, de unde ai luat manerele, ca in targul meu nu se gasesc si am si eu o geanta( tricotata) gata inca din februarie, dar nu I-am gasit manere de lemn. m-am hotarat in final sa-I fac manere tricotate dar, am pus asa de bine bobina incat nu o mai gasesc.  zid Smile 
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de fiordaliso Lun 19 Mai 2014, 1:51 pm

Lumaria, pana iti raspunde Gabi iti spun si eu ca unele fete care lucreaza genti, nu neaparat de pe forum, cauta prin secondurile cu preturi mici genti uzate dat cu manere frumoase si refolosibile. Poate gasesti si tu. Apropo, eu am lucrat geanta dintr-o vesta sh pe care am dat 3 lei, pentru ca mi-a placut calitatea firului.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de mlizeta Lun 19 Mai 2014, 5:28 pm

Gabi arata foarte bine prima ta geanta. Foarte interesante manerele. Felicitari si la mai multe.
Fiordaliso felicitari pentru geanta. Este foarte frumoasa si o culoare frumoasa. Si bineinteles, panglicuta este cool.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Lumaria Lun 19 Mai 2014, 8:36 pm

fiordaliso , multumesc mult !  hug   uite ca nici la asta nu m-a dus capul (clar ca nu e tocmai ok in ultima vreme).  zid 
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de fiordaliso Mar 20 Mai 2014, 7:46 am

Multumesc fetelor, sunt o mandra purtatoare de geanta handmade! Daca mai fac vreo doua nu mai cumpar niciodata genti din magazin!
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de gabi1972 Mier 21 Mai 2014, 7:45 pm

O , aici sunt:)
Foarte frumoasa fiordaliso!Si captusita profesional, super.
A mea e fara captuseala ,  inca nu am reusit sa o finisez.
Manerele sunt cumparate de pe complexart.com , scumpe rau dar asta e!
Intradevar se pot gasi sporadic la seconduri , daca sunt in stare ok se pot refolosi cu succes.
Am uitat sa zic , e din fir tip snur.
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de fiordaliso Joi 22 Mai 2014, 9:00 am

rade  Gaby, nu e captusita profesional, e ochiometric! Este prima captuseala pe care o pun, fermoare am mai pus vreo doua la pantaloni cu mana, dupa ce am rupt acul la masina. M-am intins pe covor cu materialul langa mine si am masurat cu liniarul, noroc ca mi-a ajuns, ca ratacisem centimetrul. Am masurat geanta, am lasat un cm in plus pe fircare parte pentru rezerve, am taiat un dreptunghi si am desfacut fermoarul. Am cusut fiecare parte la cate un capat, am pus cheita si l-am inchis, apoi am cusut si lateralele. La capete am avut grija sa cos bine peste fermoar sa nu iasa cheita, ca nu avea opritori din alea metalice. Am deschis din nou fermoarul si am cusut captuseala de marginile gentii, mai in interior sub nivelul panglicutei. Am cusut de mana ca mi s-a stricat masina de cusut, oricum nu stiu daca as fi reusit la fel de bine cu masina, ca nu sunt experta in folosirea ei. Cam asta ar fi experienta mea, sper sa-ti fie de folos.
fiordaliso
fiordaliso
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 505
Varsta : 50
Localizare : cluj
Data de inscriere : 12/08/2011

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de gabi1972 Joi 22 Mai 2014, 6:05 pm

E super bine !
Eu am si masina , sper sa imi fie mai usor:)
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de macanetu Dum 25 Mai 2014, 10:38 am

Gabi este foarte frumoasa geanta ta , te rog nu fi modesta ,este foarte faina si am vazut ce minunatii realizezi .
Fiordaliso super gentuta si culoarea foarte frumoasa .
Ma moivati si pe mine sa incerc .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de gabi1972 Dum 25 Mai 2014, 12:21 pm

pupi 
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Lumaria Dum 01 Iun 2014, 9:30 pm

Brosa crosetata din acril, cu croset de 4mm :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 04 Iun 2014, 7:13 am

Pentru ca vine vara...si pentru ca palariile din comert nu-mi vin si nici nu suport decit bumbac pe frunte:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
(sint extrem de incepatoare in crosetat Embarassed )

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 04 Iun 2014, 7:48 am

Incepatoare sau nu...sunt tare dragute! Imi place mult combinatia de culori.  wink 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Lumaria Mier 04 Iun 2014, 9:36 am

Stimata "extrem de incepatoare", te invidiez pentru palariuta si posetuta! Vorba unei colege de la serviciu: "unde le tii, ca sa stiu la noapte de unde le iau" ?! Cu drag, "Incepatoarea"  hug kiss


Ultima editare efectuata de catre Lumaria in Mier 04 Iun 2014, 11:52 am, editata de 1 ori (Motiv : greseli de scriere. scuze!)
Lumaria
Lumaria
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 97
Varsta : 51
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 16/03/2014

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 04 Iun 2014, 10:03 am

Multumesc! hug mi-am cam prins urechile si-n astea atit de simple (asa-mi trebuie daca n-am invatat sa crosetez cind trebuia).

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de macanetu Mier 04 Iun 2014, 10:10 am

Vlad_mom absolut superbe si combinatia de culori frumoasa , numai bune pentru vremea faina care se cam lasa asteptata prin unele locuri . Foarte frumoase , sa le porti cu drag .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de mlizeta Mier 04 Iun 2014, 3:50 pm

vlad_mom superbe palaria si gentuta asortata. Si combinatia culorilor foarte inspirata. Felicitari.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14) - Pagina 4 Empty Re: Accesorii crosetate-genti,curele,bijuterii, bentiţe (14)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB