Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

+51
AITEN
trandafiras78
viorica
Dodo-pui
andas
Greteledelweiss
violetas
cocav
mishou
macanetu
aisha
Celya_f40
Tigrisor
anielle
Tache Marilena
europolis
Dorulet
lucky
kmn
Mandana
Anuk
An-Ca2811
GinaP
mnarcisa
rivka
AlinaJ.Bijoux
valentinadof
piciul
Giobsy
danniela
i.xell
Gabica
ioana soare
myky7robc
cld
SilviaDumitrescu
cristi970
mariag
corina corina
lacrisel
stephanya
nicole24
flori de camp
dorinamisov
romaya
valih
victoriacus
canadianca50
gretty
mlizeta
istrati constanta
55 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 14 Apr 2014, 8:15 am

Patrate,rozete...rezultatul unirii lor intr-un maieu sau bolero e minunat!Felicitari,doamnelor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de mlizeta Lun 14 Apr 2014, 4:59 pm

Cristi frumos bolero-ul. Mă încânţi întotdeauna cu combinaţia de pătrate.
Gretty o combinaţie de culori perfectă. Iar rezultatul final: o capodoperă.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 15 Apr 2014, 9:46 am

Gretty, de ce spui ca e ultima? Inteleg ca nu ti-a placut ceva ? Imi plac mult culorile, e frumoasa!
Cristi si Mandala, felicitari pentru lucrarile voastre!
Am mai terminat o tunica, dar inca nu stiu daca voi face maneci sau un bolero cu maneci lungi. Mai am fir negru cam 200 de grame, si bej cam 100. Voi ce ziceti?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de Mandana Mar 15 Apr 2014, 10:09 am

Multumesc Celya  !  Grety a zis ca este ultimul pana la paste   !! dupa mai vedem ..
 Cristi foarte frumos a iesit boleroul !!
 Sa veti spor in tot ce faceti  ! kiss
avatar
Mandana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de romaya Mar 15 Apr 2014, 10:31 am

N-am bantuit de mult pe-aici si vad ca v-ati coloritara la greu  Smile Foarte faine toate ,felicitari fete harnice  kiss In curand vin si eu cu colorate...

P.S  Vai tu Celya ce bine-ti sta..  pupi 
Maneci ? nu cred ca-i cazu' ,asa o poti purta si peste ceva cu maneca si fara ..numa' daca vrei tu s-ascunzi ceva  Smile
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de lacrisel Mar 15 Apr 2014, 10:41 am

Grety, Celya, minunate!!!!
Macar aici sa vad si eu niste culoare, ca afara primavara e cam iarna pe la noi... abia ieri s-a topit toata zapada...
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 15 Apr 2014, 10:51 am

romaya a scris: 
Maneci ? nu cred ca-i cazu' ,asa o poti purta si peste ceva cu maneca si fara ..numa' daca vrei tu s-ascunzi ceva  Smile
Multumesc frumos Romaya!  pupi  Sincer vorbind, si de ascuns, da....celulita apare peste tot mai ales la persoane ''facute bine'' , asa ca mine... zid dar si pentru unele seri racoroase ar fi necesar acel ceva....sa acopere bratele  wink 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de cocav Mar 15 Apr 2014, 10:55 am

Felicitari doamnelor !
cocav
cocav
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 229
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 28/07/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de gretty Mar 15 Apr 2014, 11:40 am

Vai, Celya, cum "facute bine"? Se spune "bine crescute"... sau "foarte inteligente"cum se spune pe facebook... "Bine facute"am fi (ca ma pun si pe mine!) daca am fi scapat mai mult la sticluta cu visinata, sa zicem...
Am zis ca bluza din rozete ar fi ultima ca mi-a creat o mie de probleme la maneci, si mi-am batut capul cam mult...Dar vorba voastra, mai vedem dupa sarbatori; de fapt mie imi place sa lucrez din rozete.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mar 15 Apr 2014, 1:53 pm

Ei si tu acuma! Ma critici la felul sau modul de exprimare in loc sa zici ceva de tunica mea  wink 
Sau pur si simplu sa inteleg ca e atat de nereusita incat nu merita osteneala? Eu cred ca toate care suntem cu mai putina experienta ''la bord'', asteptam parerea voastra, a celor care au croseta in sange  Smile 
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de lacrisel Mar 15 Apr 2014, 2:21 pm

Celya, orice apreciere e bine-venita!!!
Ia de-aici:  bucurie bucurie bucurie bucurie bucurie lol! lol! lol! 
lacrisel
lacrisel
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 602
Varsta : 43
Localizare : Aici!!!!!!!!
Data de inscriere : 11/02/2014

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de macanetu Mar 15 Apr 2014, 3:42 pm

Cristi frumoase si jachetica si mai ales boleroul din patratele . Vin super peste camasa alba.
Dna Gretty super bluza din rozete , numai lucrusoare faine va ies din manute .
Dna Celia este foarte faina tuninca si va sta super bine cu ea si apropo de "doamne bine facute "  din punctul meu de vedere ar fi tare monoton sa vezi numai manechine pe strada .Sa fie sanatate ca in rest, sunt detalii .
Felicitari tuturor . ura
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de mlizeta Mar 15 Apr 2014, 3:43 pm

Celya foarte frumoasă bluza şi pare răcoroasă. Şi chiar îţi stă bine. Eu zic să-i faci şi mâneci şi să pui pe mijloc modelul cu flori sau dacă este prea lat să-l pui pe celălalt.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de violetas Mar 15 Apr 2014, 4:51 pm

Cristi, foarte frumos boleroul!
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de An-Ca2811 Mier 16 Apr 2014, 8:15 am

Cristi, Gretty, Celya sunteti adevarate comori de inspiratie, imi plac mult creatiile voastre.
Celya, iti sta excelent si asa
Felicitari fetelor si sa aveti sarbatori pline de liniste ! kiss
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 16 Apr 2014, 12:37 pm

Cristi imi place foarte mult boleroul tau si as vrea si eu schema la el si daca se poate cu ce fir si croseta ai lucrat si cate grame ti-au intrat?
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de andas Mier 16 Apr 2014, 1:29 pm

Foarte frumoase lucruri, ca de obicei.
Celya, eu l-as lasa asa, ca mi se pare ca-ti sta tare bine, si-i potrivita bine croiala (si eu sunt tot de modelul asta, mai "intrupata").
andas
andas
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de corina corina Mier 16 Apr 2014, 5:15 pm

Si mie-mi place bluzita , Celya . Desi as vedea-o putin mai cambrata... Poti sa ma-njuri daca vrei , dar eu sunt sincera ca-mi esti draga . Na ! dama Si eu am obiceiul sa ''ascund'' cate ceva sub bluze mai largi , dar rezultatul e ca ma fac si mai mare decat sunt ,  rade nu ca n-as fi bine facuta , intrupata sau cum mai ziceati voi pe aici ...  wink 
Facem o gasca a plinutelor ? Ca sa stiu sa ma trec pe lista ?  love 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de myky7robc Mier 16 Apr 2014, 6:57 pm

grety, ce mult imi place combinatia de culori si cum a iesit!
celya e f frumoasa tunica si se aseaza bine pe tine.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de macanetu Mier 16 Apr 2014, 10:35 pm

Ma inscriu si eu in gasca  hug  kiss  Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 351247
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de romaya Joi 17 Apr 2014, 5:15 pm

Prima colorata gata ,m-am ingrozit cat am lucrat la ea ..socotind en-gros vreo 500 de patratele si dublu capete  suicid ..deci e pentru mine ca alta nu mai fac in stilu'asta ..

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fire Flavia gasite  dupa curatenia de primavara prin cutii  Smile 
 kiss
romaya
romaya
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1381
Varsta : 66
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/06/2009

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 17 Apr 2014, 5:34 pm

Foarte frumoasa,migaloasa dar nu te cred ca nu mai faci! Smile 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de myky7robc Joi 17 Apr 2014, 9:55 pm

oauuu, romaya, da' si din resturi faci minunatii! belisima!!! Flowers Flowers Flowers 
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de macanetu Joi 17 Apr 2014, 11:12 pm

Chiar ca oauuuuu...super frumoasa jachetica .A meritat munca ,cele 500 de patratele spun asta . kiss
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 17 Apr 2014, 11:59 pm

corina corina a scris:Si mie-mi place bluzita , Celya . Desi as vedea-o putin mai cambrata... Poti sa ma-njuri daca vrei , dar eu sunt sincera ca-mi esti draga . Na !  dama Si eu am obiceiul sa ''ascund'' cate ceva sub bluze mai largi , dar rezultatul e ca ma fac si mai mare decat sunt ,  rade nu ca n-as fi bine facuta , intrupata sau cum mai ziceati voi pe aici ...  wink 
Facem o gasca a plinutelor ? Ca sa stiu sa ma trec pe lista ?  love 

 hug Multumesc Corina!
Tuturor va multumesc! Cu asa incurajari si laude, sa tot lucrezi  wink 
Unde se dechide ''clubul plinutelor'' si cand?  wink 
 kiss 
Romaya, felicitari! Sa o porti sanatoasa!
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25) - Pagina 9 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (25)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB