Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

+45
anna_sandu
pufoi
bobitica
oliv
Dodo-pui
teisoara
lacrisel
cica elena
xlaligia
Floren
Teima
fizicuta
europolis
flori de camp
CCristinaC
Giobsy
Lumaria
victoriacus
Gianina4ever
NicoleCeaMov
canadianca50
irish05
Greteledelweiss
dragan mirela
MagdaMarin
gretty
Day
piciul
danniela
Giorgi
betymi72
AcidoR
mnarcisa
Ducess
valentinadof
Dorulet
dorina narita
barbin
Celya_f40
Geta_63
bisisica bijuterii
Serban Valentina
Gabica
ema
SilviaDumitrescu
49 participanți

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Mar 29 Apr 2014, 7:11 am

Buna dimineata! La noi a mai rarit ploaia si am reusit o prima runda de smuls buruieni...am uitat sa-mi pun faina in unghii (cum ne sfatuia cineva pe aici) si acum sunt inca negre.....pe la ora trei visam buruienile ca erau triste intr-o gramada si cresteau repede altele....
Azi oricum am zi de spalat, ca s-au strans multe!
Acum beau cafeaua si visez ca ma plimb pe plaja la Celya si fac baie in ocean la Danniela....
Hai ca am baut cafeaua si m-am trezit! O zi reusita si cum spune Dorulet cu spor la treburi!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Mar 29 Apr 2014, 7:48 am

Buna dimi si de la Slobozia...pare sa fie innorat,deci ma duc la Flori la cafea si apoi incerc sa gasesc o canapea(de-aia extensibila)la un pret ok,fiindca am vazut un arc iesind din cea veche de la al meu din camera,si mai departe vad eu,cred ca ma joc in Fimo..
O zi cu spor sa aveti :D
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de anna_sandu Mar 29 Apr 2014, 8:19 am

neatza!!! m-am trezit cu chef de cusut astazi, dar eu asa ma trezesc de cateva luni in fiecare zi ... cu timpul stau mai prost, daca ma lasa copilu' mai fac si eu cate-o fustita , cate-un sarafan, daca nu... stau pe net si va incurc pe aici!!! zi frumoasa, la mine parca ar iesi soarele, dar nu-i hotarat inca.
avatar
anna_sandu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 145
Varsta : 38
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 28/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de ema Mar 29 Apr 2014, 9:25 am

Buna dimineata fetele!
Ce bine e cand e un pic de soare Parca altfel e ziua si cheful de treaba Ieri am tras tare, azi o las mai incetisor (poate doar putina croitoreala)
Piciule, spala ceva la mana ca se duce negreala de sub unghii
Spor la treburi si o zi minunata
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Floren Mar 29 Apr 2014, 10:53 am

piciul a scris:Buna dimineata! La noi a mai rarit ploaia si am reusit o prima runda de smuls buruieni...am uitat sa-mi pun faina in unghii (cum ne sfatuia cineva pe aici) si acum sunt inca negre.....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu ziceam de râcâit sapunul cu unghiile ! Cu faina n-am auzit .
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Gabica Mar 29 Apr 2014, 10:59 am

Bună dimineaţa
Eu rezolv negreala cu zeamă de lămâie sau sare de lămâie dizolvată în apă.
Azi am vorbit cu un prieten să-mi verifice maşina de cusut. Troncăne ca un tractor.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Mar 29 Apr 2014, 2:09 pm

Acum la cafeaua de dupa masa sa ne destindem un pic!

P.S. Am spalat de mana si de picior....adica si geamuri si ciorapi si tricou fin  wink  ca sa nu intre la apa. Am ramas doar cu mici taieturi...si le dreg curatand zarzavatul la supa!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Mier 30 Apr 2014, 6:46 am

Buna dimineata! Ar trebui sa-mi fac si eu un blog sa-mi spun pasurile acolo...dar acum sunt intr-un mic concediu fortat de 1 mai...ca "asa-i in tenis!"...Mai tineti minte Toma Caragiu avea un scheci....
O cafea, cerul e senin in dimineata asta!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
...e ajun de Armindeni...alte obiceiuri....
Spor si bucurie in tot ce faceti!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Giorgi Mier 30 Apr 2014, 9:23 am

Ce cafea !Ce macaronsnele !Buuun!Multumim frumos pentru asa prezentare!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Celya_f40 Mier 30 Apr 2014, 9:54 am

Si eu multumeeeesc !!!  pupi 
Daca e cu mov, pentru mine e totul la superlativ  wink Si drept dovada, un buchet de flori culese ieri

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Zi frumoasa !!!
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de ema Mier 30 Apr 2014, 9:55 am

Buna dimineata
Multumim de tratatie, Piciule. Macarons...mmmm (oare nu se pot face si cu nuca macinata in loc de migdale?)
Sa avem o zi minunata, cu sanatate si cu spor la treburi
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Gabica Mier 30 Apr 2014, 10:54 am

Bună dimineaţa
Îmi cântă o păsărică la geam, frumoasă muzică. Din păcate e înnorat, iar mi-am luat cizmele de cauciuc...
Sper să fie şi puţin soare, am cumpărat nişte floricele bănuţi, vreau să-i plantez azi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de ema Mier 30 Apr 2014, 2:09 pm

Ce-mi plac banutii tai, Gabica! Si la noi in oras a plantat primaria (albi, roz, gena, si mov) si mereu ma opresc sa-i admir ce frumosi sunt
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 30 Apr 2014, 2:37 pm

Astea roz sunt superbi. A...buna ziiua ca uitai sa va zic.
La mine e racoare si a inceput sa ploua marunt iar clienti la magazin se cam lasa asreptati. Asa ca m-am hotarat sa fac o mica pauza si sa mananc ceva.
O zi reusita in ciuda vremii de afara. hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Gabica Mier 30 Apr 2014, 2:46 pm

Poza cu bănuţii care se numesc Părăluţe, cică, e luată de pe net. Dar sunt identici cu ai mei. Încă sunt în punguliţă, deseară îi plantez. Am luat multe fire.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Mier 30 Apr 2014, 3:13 pm

Buna ziua!!!
Sunteti bine??? Si eu da, dupa o durere de cap groaznica de ieri, am luat o bulina si mi-a trecut. Azi is pe plantatie, nu ca ieri as fi fost in alta parte.
Sa aveti o zi faina si un 1 Mai Muncitoresc cum va doriti.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de ema Mier 30 Apr 2014, 4:12 pm

Ptiu! Uite la ea ce-mi doreste: 1 Mai muncitoresc
Danni nu ti-e bine? Lasa draga ca mai "este" zile si saptamana viitoare
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mier 30 Apr 2014, 5:31 pm

De ce, nu sarbatoresti 1 Mai? Nici eu anul acesta ca stau la magazin ca poate, poate mai vindem ceva ca azi a mers tare prost. Am vandut de 41 de lei toata ziua.
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 01 Mai 2014, 7:41 am

Buna dimineata![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
1 Mai(muncitoresc)e cantecul creat de Ciprian Porumbescu si n-are nimic in comun cu comunistii care l-au confiscat si l-au facut imn muncitoresc.E un cantec de primavara("Rade iarasi primavara"),de arminden.Iar pentru mine,1 Mai e o zi importanta:e ziua sotului,e ziua in care am avut logodna(in alt veac...),e ziua in care soacra mea a plecat spre alte zari...
Sa ne bucuram,asadar(Gaudeamus igitur!)de o zi frumoasa,in ciuda ploii care ne iubeste asa de mult! prietenie 
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Joi 01 Mai 2014, 7:42 am

Buna dimineata! Ati plecat deja la defilare sau in pat, fiecare leneveste, in zi libera....sau deja ati inceput munca in "ograda"....
Oricum o fi, sa aveti bucurii multe, multe si sanatate, sa va bucurati de ele, cu cei dragi voua!
Eu o cafea si m-am distrat un pic la bulina rosie.  wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pai Dorulet, eu aici prezent, dar m-am ciocnit de pisica ta si m-am balbait in taste!
LA MULTI ANI! sotului si sa aveti o petrecere pe cinste!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de valentinadof Joi 01 Mai 2014, 7:58 am

Neatzaaa!Si eu sunt de serviciu dar uite ca am timp si de pc wink Sper sa fie liniste azi.
La multi ani sotului tau Dorulet,sa fiti sanatosi impreuna multi ani!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 01 Mai 2014, 8:43 am

Dorulet,la multi ani voua!

Noua,tuturor,sa ni se implineasca toate dorurile in 1 Mai asta(si,ca o marturisire dupa care sa nu dati cu rosii:eu i-am iubit asa de mult strict pe ceausesti,ca pe mama,ca pe tata...)
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Joi 01 Mai 2014, 8:59 am

Buna dimineata,dragelor! Eu sunt totalmente apolitica,deci pe subiectul comunism i'm out.Deci nu imbratisez si nu dau cu rosii Smile Tot ce tine de zona politica e in afara intereselor mele Smile
1 Mai Smile
E zi libera prin lege?Adica impusa ca fiind libera?Valabila pentru toti salariatii,sau doar pentru unii?Si asa o fi si prin afara?Libere doar pentru cei ce lucreaza la stat,iar pentru cei din domeniul privat,fiecare face ce-l taie capul? Asta nu e politica,e una din dilemele mele economice Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Floren Joi 01 Mai 2014, 10:02 am

Buna dimineata  , doamnele ! Sa aveti o zi asa cum va doriti !  coffee foame beat 

Micheline , iarta-ma ca-ti spun , dar esti patetica !
Intrebare : cum se impaca dragostea fata de ceausesti cu dragostea ta fata de Dumnezeu ( nu este o greseala folosirea minusculei la numele alora ) ??? E cam contradictoriu , zic eu ! Dar ...hai sa nu ma agit , ca am mult de munca azi !
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Giorgi Joi 01 Mai 2014, 11:23 am

Buna dimineata !E soare ,e liber ,e ..de munca!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 29 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 30 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB