Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

+45
anna_sandu
pufoi
bobitica
oliv
Dodo-pui
teisoara
lacrisel
cica elena
xlaligia
Floren
Teima
fizicuta
europolis
flori de camp
CCristinaC
Giobsy
Lumaria
victoriacus
Gianina4ever
NicoleCeaMov
canadianca50
irish05
Greteledelweiss
dragan mirela
MagdaMarin
gretty
Day
piciul
danniela
Giorgi
betymi72
AcidoR
mnarcisa
Ducess
valentinadof
Dorulet
dorina narita
barbin
Celya_f40
Geta_63
bisisica bijuterii
Serban Valentina
Gabica
ema
SilviaDumitrescu
49 participanți

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de flori de camp Vin 11 Apr 2014, 7:58 am

Neaţa!
Marilena, nu eşti singura care nu a spălat geamurile încă. Eu nu le-am spălat că ştiam de prognoza meteo. Aşa că sperăm să fie vremea frumoasă săptămâna viitoare şi cu asta basta.
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 11 Apr 2014, 8:14 am

Neata!! Sa avem o zi veselas in ciuda ploii de afara!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Apr 2014, 8:45 am

'neata, sarumana de cafea!
Eu nu spal geamurile...credeti ca nu pot face Pastele cu ele asa??? Hai ma Marilena, lasa-le incolo ca daca nu e timp frumos cine se uita la geamurile tale??? Cum e vremea la voi ploaie rece??? Ploua si la mine dar ...nici nu observ, la mine unele ploi is scurte, dupa o juma de ora se usuca si e soare de parca nu a plouat niciodata. Nici in aer nu se simte! Deh, alte locuri....
O zi faina va doresc!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de ema Vin 11 Apr 2014, 9:08 am

Buna dimineata fetele
Lasa Marilena, ca le poti spala si saptamana viitoare sau dupa Pasti La noi, la tara exista obiceiul asta (dat cu var, spalat geamuri, covoare, etc)pentru ca dupa Pasti ieseau pe la gradini, pe la camp si nu mai aveau timp de bricolat prin casa
Azi e sarbatoare ca am vazut pe calendarul de pe net ca e sarbatoare cu cruce rosie?
O zi buna si spor pe la treburi va doresc
Editez: La mine e soare si se anunta o zi calduroasa
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Vin 11 Apr 2014, 9:15 am

Neata....la mine deja ploua de 2 zile si stiti ca pe mine ploaia ma turteste.De data asta mai rau decat de obicei....
Ce sarbatoare?
Hai sa avem o zi buna:)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Apr 2014, 9:43 am

Sf Calinisc de la Cernica, eu stiu ca era cu cruce neagra asa ca....
Depinde de starea voastra, vreti sa faceti treaba, ignorati culoarea, vreti sa leneviti, sustineti sus si tare ca e sarbatoare  rade rade 
Da Ema, asa e, la tara erau obiceiuri din astea, mama mea era obsedata de vopsit, vesnic eram murdari de Paste si de Craciun de vopsea ca mai atingeam usile, peretii, eram certati. Apoi se apuca mama de gatit cuptoare intregi de cozonaci pentru juma de sat, mama e foarte religioasa si imparte si face pomeni exagerate. In ziua de Paste era bolnava, nu manca mai nimic, nu se bucura de sarbatoare, zacea in pat si noi copii sufeream pe langa ea.
Credeti ca eram ferici vreodata ca vine Pastele sau Craciunul???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de ema Vin 11 Apr 2014, 10:51 am

Danni vorbeam in cunostinta de fapte La bunici era la fel Ca sa nu mai spun ca in joia mare cocea cuptoare de cozonac si pasca si pana duminica se faceau ca piatra Dar asa era obiceiul Mi-e dor de vremurile acelea si mi-e dor de ei
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Vin 11 Apr 2014, 11:15 am

Tot asa si la noi Ema, aveam cozonac din aprilie pana in mai, se usca, il tineam in prosoape in camera curata, il mai incalzea mama la cuptor, mai rodeam la coji..... Era bun intr-un fel, pentru ca primavara se cam terminau toate, vaca fata prin iunie-iulie, gainile cloceau in sir indian, verdeturile erau la stagiul de abia rasarite, tata refuza cu vehementa sa faca o minisera sau sa ne lase pe noi sa o facem, de parca am fi facut ceva iesit din comun. Iar o felie de cozonac fie ea si uscata mergea de minune.
Si mie mi-e dor intr-un fel dar am si frustari pentru ca ai mei erau asa de incapatanati in a tine asa facem de-o viata de ce ne-am schimba acum. Chiar daca recunosteau ca era bine, comod si ieftin.
Sa va zic ca acelasi tip de incapatanare gasesc in tara asta. Le arati, le explici ca e mai bine pentru ei in primul rand pentru ca ii scuteste de munca fizica, dar cum ai intors capul si eu s-au schimbat la vechiul obicei.
Ex menajera mea, are prostul obicei de a strange perdelele si le inoda sa le scurteze cand spala pe jos. Ii spun mereu sa nu mai faca asta ca le sifoneaza, sa ia un scaun sa puna partea de jos pe scaun/spatar. Face in fata mea, dar apoi uita ca eu sunt in casa si se apuca de inodat perdele de zor  zid zid zid  Eu o amenint ca ii pun fierul de calcat in mana, dar eu aud.....
La serviciu e la fel.... le arati si numai nu le spui in fata cu cat termini mai repede ai timp sa stai, dar nuuuuu, trebuie sa fie ca ei. Ba unii mai au si talentul de a tine discursuri elaborate cu un vocabular de te duci la dictionar si te intrebi la ce scoli inalte au fost.....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de ema Vin 11 Apr 2014, 11:24 am

Pai intre Pasti si Inaltare tot cozonac faceau Uscat era bun cu lapte Dar le si inteleg ca era greu sa faci foc la cuptor de lemne (butelia de aragaz era cu probleme pe vremuri) Se uneau cate doua-trei vecine si coceau la cate una din ele
Cu obiceiuri "proaste" cred ca e vorba si de obisnuinta Pe la capitolul bucatarie (si nu numai) am invatat unele lucruri de pe la soacra dar uneori ma iau mainile pe dinainte ( rade) si apuc sa fac tot cum stiam eu Cand imi dau seama e prea tarziu si las asa cum eram obisnuita Imi zic: data viitoare
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Gabica Vin 11 Apr 2014, 4:46 pm

Vă pup cu drag.
Vă doresc săptămâni luminate.
Ne revedem după Paşti

 hug 
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Sam 12 Apr 2014, 7:01 am

Buna dimineata!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Spor sa aveti si pentru maine:
Vă urez sănătate, bunăstare şi iubire tuturor celor care îşi serbează onomastica!
"...După „Protocoalele” lui Cornelius Agrippa, cea mai iscusită minte în materie de ezoterism dar şi de diplomaţie imperială „La mulţi ani!” se spune numai la sărbătorirea zilei de naştere! Dixit!"
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Teima Sam 12 Apr 2014, 8:49 am

buna dimineata fetelor! spor in tot ceea ce faceti astazi eu sper sa ma apuc curand de croit o bluzita pentru plimbarea de maine. va pup!
Teima
Teima
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/09/2011

http://www.burdastyle.com/profiles/teimacreations/my_activity

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Day Sam 12 Apr 2014, 9:40 am

Buna dimineata si weekend frumos,si multa sanatate Florilor noastre!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Serban Valentina Sam 12 Apr 2014, 9:46 am

Buna dimineata, multumim Piciu pentru un asa decor si o cafea minunata !  Merci 
Si eu va ofer cu drag o cafea cu flori totusi e primavara , dupa vreme s-ar parea ca nu...
 rade  rade 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Weekend frumos tuturor speram si mai calduros !
La Multi Ani tuturor Floriilor oriunde s-ar afla ele !

 hug  hug
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de ema Sam 12 Apr 2014, 10:42 am

Un sfarsit de saptamana frumos, cu mult soare, cu multe bucurii, cu multa speranta La multi ani pentru ziua de maine Pentru ca nu ne mai auzim pana dupa Pasti, va doresc sarbatori pascale linistite, cu multa credinta si in aceste zile sa ne gandim si la cei care sunt singuri sau care nu au nimic de pus pe masa si din putinul nostru sa impartim cu ei o farama de cozonac sau cateva momente din timpul nostru
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Sam 12 Apr 2014, 12:15 pm

Salutare deragelor, va salut in fuga in timp ce fac o mica pauza sa mananc ceva. Apoi fug sa ma imbrac ca peste o ora plecam la o cununie civila la o prietena f. buna.Abea aseara am aflat data cununiei de la prietena manei si mama miresei, adica a prietenei.
Afara e cam racoare si inorat iar eu mi-am pregatit niste haine cam subtiri dar nu am altele mai festive.
Acum va urez o zi frumoasa si cu mult spor in tot ceea ce faceti azi. hug
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de valentinadof Dum 13 Apr 2014, 8:35 am

Va invit la o cafea intr-o dimineata cu soare si cantec de pasarele.Asa e la mine in dimineata asta.
La multi ani,celor ce-si sarbatoresc azi ziua numelui!



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Tache Marilena Dum 13 Apr 2014, 9:24 am

Buna dimineata!
Valentina, servesc de la tine o cafeluta cu multa dragoste. pupi 
La multi ani celor care poarta nume de Florin, Florica, Florina si celor cu nume de flori!
In sfarsit azi am vazut soarele dupa atatea zile de ploaie. Am fost ieri acasa si curtea era plina de apa. Si am inteles ca de miercuri iar o sa ploua.
Va doresc o duminica placuta, alaturi de cei dragi!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de danniela Dum 13 Apr 2014, 9:55 am

La multi ani si din partea mea!!
Buna dimineata!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de cica elena Dum 13 Apr 2014, 10:19 am

La multi ani Floriilor bucurie 
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Teima Dum 13 Apr 2014, 10:27 am

buna dimineata fetelor! la multi multi ani frumosi si la punga grosi tuturor florilor de pe forum. sa aveti o duminica minunata!
Teima
Teima
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 78
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/09/2011

http://www.burdastyle.com/profiles/teimacreations/my_activity

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de piciul Dum 13 Apr 2014, 10:27 am

Multumim de cafea! O zi buna, tuturor!  cafea
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Dorulet Dum 13 Apr 2014, 5:39 pm

Buna seara,doamnelor!Un buchet de lalele pentru toate "florile" de pe forum:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Dum 13 Apr 2014, 6:22 pm

Buna, buna dragelor, va ofer si eu un buchet de liliac. Lalele din pacate nu mai avem ca au trecut deja.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Dorulet Lun 14 Apr 2014, 8:13 am

Buna dimineata!
Incepem o saptamana speciala.Ziua de azi,luni,e cea a daruirii.Ca sa nu traiasca starea smochinului,care,uscat,nu mai poate oferi nimanui fructele sale,omul daruieste.Daruim din putinul sau prea-plinul nostru,dar putem darui si un cuvant care,spus la vreme si fara conditii,alina,imbarbateaza si indruma.
O saptamana inspirata,doamnelor!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (40) - Pagina 23 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (40)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 23 din 30 Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB