Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

+77
danabarbu2007
Dorulet
barbin
32vali
AcidoR
AlinaJ.Bijoux
Admina
corina corina
dorutzaddd
gaza
Ginet
Karina33
dorina narita
Cristache
Tigrisor
marina40
michelinebeaulieu
LRodica
valentinadof
feerya
anc@
alexandra_bogdan
Buburuza
odrina
piciul
mlizeta
Gabica
GinaP
Giorgi
adina.adcont@gmail.com
stefutza3
adina_lg
banditqueen
filipoidana
alice07
nico1206
Danutzaaa
Ladia
vlad_mom
diada
geanina_scumpica
Greteledelweiss
Panea Laura
gabriela1554
Gianina4ever
sybex
Ais
Giobsy
oliv
mar_ysa_28
bobitica
Carmencyta
CarmenClaudia
scoobbyy
MihaelaT
canadianca50
tomari
Samarineanca
i.xell
duchess
sergiu valentin
rosita
ioana soare
marabr
ana3
Uca
codryna
rivka
-iulia-
aurahd
teisoara
orhapetru
kabunta
elenaveronica
chocolate
fulguta28
Gerlinde13
81 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de sybex Lun 14 Apr 2014, 11:16 pm

Oliv, un singur strat de folie de 3mm. Acul trece prin folie, dar nu innoada ata. E drept ca masina mea de cusut este o electro-mecanica Nicoleta. Sa ne arati si noua cum iti iese.
sybex
sybex
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Romania
Data de inscriere : 10/12/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de oliv Lun 14 Apr 2014, 11:34 pm

Eram sigura ca sunt mai multe straturi. Eu am un Brother BN 27, nu e nici el prea puternic, sper sa reuseasca sa coasa combinatia. Eu ma mai gandisem sa tai intaritura exact cat trebuie ca sa trec cu cusaturile pe langa ea, sa nu am probleme cu grosimea. Cu siguranță va voi arăta geanta, doar sa am timp de ea.
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de diada Mier 16 Apr 2014, 7:17 pm

Am facut si eu plic cu intaritura de la parchet, dar eu l-am pus dupa ce am cusut su am asigurat-o cu acul in colturi, sa nu fuga. Nu il coase masina, este stratul prea gros. Eu am incercat pe mai multe masini. Plus ca marginea de material sta aiurea, nu se indoaie....

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de oliv Joi 17 Apr 2014, 10:37 pm

Multumesc pentru informatii! Voi incerca si eu sa descos o latura de la gentuta galbena pictata si sa bag niste intaritura pe acolo, sa vad cum iese.
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de kabunta Mar 22 Apr 2014, 11:22 pm

Am mai lucrat o geanta pentru mama inainte de sarbatori dintr-un matrial care si la ales ea de la "colectie". Din pacate mergea mai bine un model mai traista ... dar astea este ... data viitoare ...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 22 Apr 2014, 11:56 pm

E foarte frumoasa!De unde zici ca ai luat materialul?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de gabriela1554 Vin 25 Apr 2014, 4:36 pm

Foarte frumoasa geanta. Imi place mult si materialul
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de diada Vin 25 Apr 2014, 9:54 pm

Frumoase genti dar tare mi-ar placea sa le vad mai detaliat! adica sa nu mai faci colaj de poze, te rog, sunt frumoase si merita vazute in detaliu.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de kabunta Mier 07 Mai 2014, 12:45 am

Uite ca am reusit si in seara asta sa cos ceva. Am facut o posetuta la fusta de catifea. E prima data cand fac inchidere cu magnet dar a iesit f ok. Sigur mai fac asa. E tare usurica numai buna de luat cheile si un ban la plimbare in parc.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre kabunta in Mier 07 Mai 2014, 1:20 pm, editata de 1 ori
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de geanina_scumpica Mier 07 Mai 2014, 12:54 am

superrr sa o folosesti cu spor kabunta
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de mlizeta Mier 07 Mai 2014, 12:12 pm

Kabunta superba gentuta. Sa o porti sanatoasa si admirata.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de kabunta Mier 07 Mai 2014, 11:59 pm

Am purtat azi gentuta si pozele de afara au iesit asa de clare ca am zis sa va mai arat odata gentuta in actiune.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si va pun si link cu tiparul si instructiunile folosite. E foarte usor de facut.

tipar

Vedeti ca e si un mic concurs cu acest tipar tot acolo poate vreti sa participati.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de piciul Joi 08 Mai 2014, 5:49 am

Fain se vede, Kabanuta!
Si ghetuta se vede fain! Va duceti la joaca?
Felicitari si sa le porti sanatoasa!  flower
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de kabunta Vin 09 Mai 2014, 12:34 pm

Ne duceam in vizita la bunica si am luat-o prin padure ... noroc ca lupul era fotograf.

De ceva vreme vroiam sa fac si eu o geanta bufnita si tot adunam idei... Pana la urma am facut una destul de simpluta folosindu-ma de imaginile de pe material. La final am decupat si niste fetru sa mai accentuez putin forma. A iesit tare haioasa:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Panea Laura Vin 09 Mai 2014, 2:14 pm

kabunta foarte vesela  love  a iesit super draguta, ce frumos ai potrivit desenul din material.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de i.xell Vin 09 Mai 2014, 2:45 pm

E fenomenala Kabunta!!! sa o porti sanatoasa si sa ne mai incanti ochii cu asa materiale si creatii ingenioase  wink
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de oliv Vin 09 Mai 2014, 5:35 pm

Kabunta, foarte haioasa gentuta! S-o porti sanatoasa!
oliv
oliv
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 02/09/2011

http://victorsboutique.com

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de dorina narita Mier 14 Mai 2014, 5:06 pm

Azi Clodi mi-a facut o mare surpriza, pentru care ii voi fi recunoscatoare mereu. A fost dorinta ei de a-mi da un dar pentru provocarea nr. 19 si ia uitati ce am primit:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

aici si o bentita, tot de la Clodi
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

vreau sa va spun ca totul este impecabil, si lucrul si materialele alese si culorile. Pe langa ceea ce vedeti mi-a mai trimis si o lumanare pe un suport de scoica, foarte frumoasa, pe care nu stiu unde sa vi-o arat. Va rog sa-mi spuneti unde s-o postez.

Multumesc mult, Clodi!
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de kabunta Joi 15 Mai 2014, 9:04 am

Felicitari Dorina si mai ales Clodi. Arata impecabil. Nu ai cum sa nu iti tii instrumentele perfect ordonate acum.

Eu tot cu mici posetute cand mai prind cate un moment liber ca le fac mai usor ca alte chestii si sunt tare vesele. Acum una cu ciucuri si ceva margele colorate aplicate:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de mlizeta Joi 15 Mai 2014, 1:56 pm

Kabunta foarte haioasa bufnita. A iesit superba. Si gentuta cu margele si ciucurasi este tare haioasa. Felicitari.
Dorina setul este minunat. Sa-l folosesti cu mult drag. Felicitari pentru Clodi pentru minunatiile lucrate.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Gabica Lun 19 Mai 2014, 10:28 am

Frumoas gentuţele

Eu am avut o pereche de blugi care mi-au rămas mici,  i-a purtat fiică-mea până s-au tocit în fund.
Aşa că i-am reciclat.
Întâi mi-am cusut o geantă pentru armele de la aikido (beţe de lemn folosite la antrenament.)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mânerul recuperat şi el de la o plasă ruptă.
Sacul se închide cu arici.


Din buzunare am făcut un suport pentru tamponul de rezervă

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se închide cu capse cusute.

O gentuţă nefinalizată (aştept închizătorile magnetice).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Un portmoneu cu dedicaţie pentur o colegă a fiică-mi. Maria a brodat-o, eu am pus fermoarul şi căptuşeala (pe cealaltă parte a brodat tot numele fetii):

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu sunt aşa strălucitoare ca ceea ce am văzut pe aici dar eu sunt mulţumită de utilitatea produselor.

Sper să fi postat bine.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 19 Mai 2014, 11:40 am

Mi-ai dat o idee buna!!! Si eu am niste blugi mai uzati prin casa pe care ii tot mut de colo colo. Sper sa am timp in vara asta sa le vin de hac. Am sa va arat daca iese ceva dragut.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de mlizeta Lun 19 Mai 2014, 5:33 pm

Gabica, felicitari pentru tine si pentru Maria pentru frumoasele lucrusoare. O idee foarte interesanta si un produs cool. Ca de obicei eu aflu dupa ce stie tot satul (si nu ne desparte decat un zid)
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Gabica Mar 20 Mai 2014, 9:23 am

Lizeta eşti "odi" (odioasă!)
Ţi-am spus că-mi fac, dar tu ieri când eu descărcam pozele te luptai cu TVA-ul statului..... şi multe alte impozite, nici nu m-ai băgat în seamă când am mâncat lângă tine.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de mlizeta Mar 20 Mai 2014, 4:07 pm

Scuze, batranetea......  kiss
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX - Pagina 5 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-IX

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB