Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyIeri la 11:40 Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyIeri la 11:36 Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyIeri la 08:09 Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 08:30 Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 08:06 Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 01:42 Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyLun 15 Apr 2024, 01:17 Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 22:33 Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyDum 14 Apr 2024, 22:15 Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyMar 02 Apr 2024, 06:42 Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 09:18 Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 08:11 Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 15:30 Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 06:04 Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 07:53 Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 08:36 Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 09:37 Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 16:49 Scris de LaurentiuSmin


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

+59
rodishor
raluk0182
angelyc
Adorama
Dorulet
flori de camp
LRodica
Michelle88
ninatopor
bluetteblue
ioana soare
mlizeta
greieras
Uca
valentinadof
piciul
kerkyra
myky7robc
Angelica18
Lumaria
Danutzaaa
nsh0207
adinanic
bubu85
Admina
letho
viorica
CCristinaC
alessia2007
nicolae68daniela
Maria Tatuti
danniela
Anusca
ivon
dadah
mihaela_amaria
danabarbu2007
marina40
canadianca50
dannie
Cristache
aidil
Gabica
cris_io_mat
Giobsy
AcidoR
SilviaDumitrescu
mnarcisa
ivanoiuadela9
victoriacus
mariag
macanetu
cozma felicia
dienutzababy
kmn
ANCA ECATERINA
cristinadumitru1977
anda81
Dodo-pui
63 participanți

Pagina 4 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de mariag Mar 15 Apr 2014, 12:48

foarte frumoase amandoua
Bravo Cris!
Bravo Adela!
mariag
mariag
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de aidil Joi 15 Mai 2014, 10:49

Foarte frumoase.
Eu am finalizat in primavara asta doua pulovere pentru copii, firele sunt din gama Jeans de la YarnArt, 55% bbc. Imi plac firele astea, s-au lucrat usor si la spalat a fost ok.
Modelele sunt foarte asemanatoare, am lucrat fara cusatura laterala. Gulerul Mariei este dupa un model postat de Carmen Zoe pe blogul ei si careia ii multumesc.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am desirat destul de mult, in special la cel albastru, pe care l-am tricotat primul.
Cu al doilea a fost mai simplu.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de mlizeta Joi 15 Mai 2014, 14:38

Aidil felicitari pentru cele doua pulovere. Au iesit super. Modelul si culorile sunt superbe.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 15 Mai 2014, 16:06

Felicitari,Aidil! Sunt foarte frumoase,lucrate ingrijit si modelul,care cere multa atentie,ti-a iesit super.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de macanetu Joi 15 Mai 2014, 16:20

Foarte frumoase pulovarase si foarte fumos si atent lucrate , nu stiu ce inseamna "lucrat perfect " pentru ca mie imi par perfecte .Acum am inteles de ce set (toate trei  wink ).
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de piciul Joi 15 Mai 2014, 20:37

Aidil, ai invatat foarte bine un model si pe fire diferite, ai avut rezultate OK! La spalat nimeni nu poate garanta mai mult decat producatorul!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de aidil Vin 16 Mai 2014, 07:33

Multumesc mult de incurajari, fetelor. Adevarul e ca atat se repeta torsadele alea, ca ajungi destul de repede sa le faci din reflex.
Iar daca lucrezi deja un pulover, urmatoarele cu acelasi model parca merg mai repede.
Mai am unul in lucru, il postez cand termin.
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Cristache Vin 16 Mai 2014, 07:40

superbe creatiile tale Aidil!!!!
Cristache
Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 48
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 23 Mai 2014, 17:25

Am mai facut un bolero pentru Ioana.Modelul este luat de pe drops,imi placea f mult asa ca l-am incercat[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de macanetu Vin 23 Mai 2014, 20:21

Cris la mine nu se vede !!
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 23 Mai 2014, 21:58

Hmmm..da,acum vad si eu....am facut previzualizare si era ok...sa vedem.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" nu reusesc...incerc maine,ma scuzati
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de cris_io_mat Dum 25 Mai 2014, 15:07

Incerc din nou sa va arat boleroul lucrat .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de piciul Dum 25 Mai 2014, 23:59

Cris_io_mat, felicitari! Sa-l poarte sanatoasa!
Fain ai pus manecutele! Marginea este tricotata?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de mlizeta Lun 26 Mai 2014, 16:39

Cris super boleroul. Sa-l poarte sanatoasa fetita. Culoarea imi place foarte mult. Si modelul este deosebit.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de macanetu Lun 26 Mai 2014, 18:26

Foarte frumos boleroul Cris si culoarea super , de model nu mai zic floarea asta inceputa asa din mijloc da bine la orice si cred ca poti face multe plecand de la ea .
Piciule asa cum vad eu cred ca tricotata este . Smile
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de cris_io_mat Lun 26 Mai 2014, 21:04

Ma bucur ca mai place si altcuiva,nu doar mie.Este tot tricotat,Piciul. lucru de mana 
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de dannie Dum 15 Iun 2014, 14:04

am terminat si eu primul meu set pentru campania fire de dragoste si nu stiam unde sa il pun. sper sa nu fi gresit...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dannie
dannie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 38
Localizare : Slobozia, Ialomita
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de cris_io_mat Lun 16 Iun 2014, 10:59

Dannie este tare frumos setul.Asa de mic este?(si setul si puiul care il va purta?) Smile
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de flori de camp Lun 16 Iun 2014, 14:43

cris_io_mat a scris:Incerc din nou sa va arat boleroul lucrat .
Foarte frumos! kiss 
Şi eu am în plan să fac unul asemănător prinţesei mele. Ai putea să-mi dai câteva îndrumări legate de începerea florii?

dannie a scris:am terminat si eu primul meu set pentru campania fire de dragoste si nu stiam unde sa il pun. sper sa nu fi gresit...
Se vede că a fost dragoste dijn plin.  love 

Aidil, cardiganurile tale sunt absolut superb lucrate!  dama 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de dannie Lun 16 Iun 2014, 16:43

Va multumesc. chiar este primul lucrat de mine si inseamna f mult incurajarile voastre pentru mine..da este foarte mic, pentru ca este facut special pentru copii prematuri, si asta e marimea cea mai mare. acum migalesc la unul mai mic decat atat.cu 5.5 cm la picior si 20 cm dimensiunea la caciulitza
dannie
dannie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 38
Localizare : Slobozia, Ialomita
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de canadianca50 Lun 16 Iun 2014, 18:30

Nu ne explici un pic cum procedezi , cum lucrezi ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de dannie Lun 16 Iun 2014, 23:53

la mine te referi? nu de alta dar sa nu imi dau aere pe aici degeaba  rade 
dannie
dannie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 38
Localizare : Slobozia, Ialomita
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de cris_io_mat Mar 17 Iun 2014, 10:12

Flori de camp,boleroul este inceput pe andrele de ciorapi,ace,si am lucrat si crescut dupa modelul luat de pe garn(acolo este pe un bolerou de dama,roz-mov,superb!) iar cand am lucrat destul de mult cat sa se poata,am trecut pe circulare,urmand modelul.Cam asta ar fi...daca crezi ca te mai pot ajuta,atat cat ma pricep,sunt pe aici  Smile 
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de flori de camp Mar 17 Iun 2014, 10:18

Mulţumesc frumos, de explicaţii, Cris_io_mat. Bănuiam eu ceva şi tu mi-ai confirmat.  hug 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 17 Iun 2014, 15:46

De lucrusoarele astea mici cit batul de chibrit am intrebat !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 4 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 15 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB